[Γυναίκες] Σαλόνι ομορφιάς

Μπλε.

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Άννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Φιλόλογος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 167 μηνύματα.
Εγώ επειδή είμαι και φυγόπονη κάνω με το παραδοσιακό ξυραφάκι!:P
Ίσως λοιπόν να μην είμαι και μέτρο σύγκρισης!:redface:
Ακούω όμως απο πολλές κοπέλες οτι προτιμούν το κερί και θεωρούν τον πόνο ανεκτό..
Τώρα μόνο εσύ μπορείς να κρίνεις τι αντέχεις και τι όχι..:)
και γω ξυραφι αλλα δε συμφερει...λεω και να ποναει τοσο,θα υποφερεται απο το γονατο και κατω...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
Μπλε, να σε πω επίσης ότι σε εμένα όταν έκανα αποτρίχωση με το σιλκ επιλ μετά που βγαίναν οι τρίχες γυρνούσαν προς τα μέσα και το σταμάτησα. Θεωρώ το κερί καλύτερη μέθοδο αποτρίχωσης και πιο ανώδυνη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μπλε.

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Άννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Φιλόλογος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 167 μηνύματα.
το κερι θες και ατομο να τραβαει,τουλαχιστον στην αρχη...

αυτο για τις τριχες το διαβασα και λενε οτι υπαρχει υγρο που τις βγαζει..επισης θαρρω το ιδιο μπορει να παθεις με το ξυραφι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
Απλά δεν το έχω πάθει αυτό με τις τρίχες ούτε με το ξυράφι ούτε με το κερί.
Επίσης δεν χρειάζεται να κάνεις μόνη σου την αποτρίχωση μπορείς να πηγαίνεις σε αισθητικό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μπλε.

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Άννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Φιλόλογος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 167 μηνύματα.
θα μου δινεις λεφτα;;

αν ηταν για αισθητικο θα εκανα λειζερ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
Ντάξυ μπορείς να παίρνεις κερί και να σε βοηθάει καμιά φίλη σου στην αποτρίχωση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Xx-Giota-xX

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Γιώτα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 156 μηνύματα.
δεν εχω ξανα δοκιμασει αλλα ποσο να ποναει;

Eγώ χρησιμοποιώ silk epil της braun εδώ και 7 χρόνια περίπου:P
Για το σώμα με βολεύει απίστευτα και είναι και γρήγορο. (για ευαίσθητη περιοχή ούτε να το σκέφτεστε:P)
Τις πρώτες φορές εμένα με πονούσε πάρα πολύ (ο πόνος είναι σαν να σε χτυπάνε συνεχόμενες βελονίτσες αλλά μετά απο τόσο καιρό χρήσης δεν καταλαβαίνω τίποτα πλέον.
Το τέλειο είναι οτι μετά απο χρήση τόσων χρόνων στα πόδια τουλάχιστον οι τρίχες έχουν αραιώσει πάρα πολύ:D
ΘΕΤΙΚΑ

-Οικονομικό(τα σκας μία φορά και με σωστή χρήση το έχεις μιά ζωή)
-Γρήγορο( το βάζεις στη πρίζα και τσακ μπαμ τελειώνεις)
-Διαρκεί (ανάλογα)

ΑΡΝΗΤΙΚΑ


-Πονάει (στη αρχή ειδικά ,oouch! tip:οσο πιο μακριά τρίχα τόσο πιο πολύ πονάει)
-Το δέρμα είναι ερεθισμένο το πρώτο 24ωρο
και οι ευαίσθητες επιδερμίδες κάνουν
''μπιμπικάκια'' τα οποία με καλή
ενυδάτωση και τουλ. 2ήμερο εξαφανίζονται.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Μπλε.

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Άννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Φιλόλογος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 167 μηνύματα.
https://www.e-shop.gr/product?id=HAP.325706 να την παρω οπ...οτε; το πολυ πολυ να κλαιω τα λεφτα μου
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Xx-Giota-xX

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Γιώτα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 156 μηνύματα.
https://www.e-shop.gr/product?id=HAP.325706 να την παρω οπ...οτε; το πολυ πολυ να κλαιω τα λεφτα μου

Καλέ ακόμη βγαίνει αυτό το μοντέλο? και εγώ αυτό έχω σε πορτοκαλί!
Τώρα δε μπορώ να σου πω να την πάρεις ή όχι...γνώμες και εμπειρίες λέμε!
Εμένα με βολέυει γιατί έτσι έμαθα απο μικρή, η αδερφές μου το μισούν και κάνουν με ταινίες κρύο κερί!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μπλε.

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Άννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Φιλόλογος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 167 μηνύματα.
αχ εχω μπερδευτει..εχω βρει και με 20 αλλα νομιζω η braun ειναι καλυτερη

https://www.e-shop.gr/product?id=HAP.325501 αυτη πχ θεωρειται σιλκ επιλ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Alma Libre

Επιφανές μέλος

Η Sinéad αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συγγραφέας και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,229 μηνύματα.
Eγώ χρησιμοποιώ silk epil της braun εδώ και 7 χρόνια περίπου:P
Για το σώμα με βολεύει απίστευτα και είναι και γρήγορο. (για ευαίσθητη περιοχή ούτε να το σκέφτεστε:P)
Τις πρώτες φορές εμένα με πονούσε πάρα πολύ (ο πόνος είναι σαν να σε χτυπάνε συνεχόμενες βελονίτσες αλλά μετά απο τόσο καιρό χρήσης δεν καταλαβαίνω τίποτα πλέον.
Το τέλειο είναι οτι μετά απο χρήση τόσων χρόνων στα πόδια τουλάχιστον οι τρίχες έχουν αραιώσει πάρα πολύ:D
ΘΕΤΙΚΑ

-Οικονομικό(τα σκας μία φορά και με σωστή χρήση το έχεις μιά ζωή)
-Γρήγορο( το βάζεις στη πρίζα και τσακ μπαμ τελειώνεις)
-Διαρκεί (ανάλογα)

ΑΡΝΗΤΙΚΑ


-Πονάει (στη αρχή ειδικά ,oouch! tip:οσο πιο μακριά τρίχα τόσο πιο πολύ πονάει)
-Το δέρμα είναι ερεθισμένο το πρώτο 24ωρο
και οι ευαίσθητες επιδερμίδες κάνουν
''μπιμπικάκια'' τα οποία με καλή
ενυδάτωση και τουλ. 2ήμερο εξαφανίζονται.
Πόσο περίπου κάνουν να βγουν οι τρίχες;
Έχουμε και εμείς στο σπίτι ένα τέτοιο και σκεφτόμουν να πω την μάνα μου να μου κάνει τα πόδια μια φορά, αλλά αν είναι να πονάει, δε ξέρω.

Μπλε, να σε πω επίσης ότι σε εμένα όταν έκανα αποτρίχωση με το σιλκ επιλ μετά που βγαίναν οι τρίχες γυρνούσαν προς τα μέσα και το σταμάτησα. Θεωρώ το κερί καλύτερη μέθοδο αποτρίχωσης και πιο ανώδυνη.
Ανώδυνη; Έχω ακούσει πως σπάνε αγγεία. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

L0uk0umas

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η L0uk0umas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Παλαιό Φάληρο (Αττική). Έχει γράψει 282 μηνύματα.
Θεωρώ το κερί καλύτερη μέθοδο αποτρίχωσης και πιο ανώδυνη.

έχω τις αμφιβολλίες μου!:P:P χαχχαχα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
Ρε παιδιά με κερί στα χέρια δεν καταλαβαίνεις τίποτα!
Στα πόδια αν κάνεις πονάει λίγο στη γάμπα κατά τα άλλα σιγά :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Xx-Giota-xX

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Γιώτα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 156 μηνύματα.
Πόσο περίπου κάνουν να βγουν οι τρίχες;
Έχουμε και εμείς στο σπίτι ένα τέτοιο και σκεφτόμουν να πω την μάνα μου να μου κάνει τα πόδια μια φορά, αλλά αν είναι να πονάει, δε ξέρω.

Κοίτα εμένα κρατάει περίπου 2 βδομάδες και όσο πιο συχνά κάνεις μετά απο καιρό εξασθενούν οι τρίχες. Την πρώτη φορά θα βάλεις τη μαμά σου να στα κάνει? bad idea, δε θα αντέξεις ούτε λεπτό...το silk epil δεν είναι σαν το κερί καλύτερα να έχεις εσύ τον έλεγχο τι κάνεις γιατί αν τα κάνεις μόνη ξέρεις σε ποιά περιοχή ''τραβάς'' τρίχες και κάπως εξοικειώνεσαι καλύτερα γιατί όπως και να χει δεν είναι ξυραφάκι που δεν καταλαβαίνεις τίποτα.So...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alma Libre

Επιφανές μέλος

Η Sinéad αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συγγραφέας και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,229 μηνύματα.
Κοίτα εμένα κρατάει περίπου 2 βδομάδες και όσο πιο συχνά κάνεις μετά απο καιρό εξασθενούν οι τρίχες. Την πρώτη φορά θα βάλεις τη μαμά σου να στα κάνει? bad idea, δε θα αντέξεις ούτε λεπτό...το silk epil δεν είναι σαν το κερί καλύτερα να έχεις εσύ τον έλεγχο τι κάνεις γιατί αν τα κάνεις μόνη ξέρεις σε ποιά περιοχή ''τραβάς'' τρίχες και κάπως εξοικειώνεσαι καλύτερα γιατί όπως και να χει δεν είναι ξυραφάκι που δεν καταλαβαίνεις τίποτα.So...

Όταν εννοείς τραβάς τρίχες, νιώθεις όπως όταν βγάζεις τα φρύδια με το τσιμπιδάκι; :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nastasia

Νεοφερμένος

Η Nastasia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Με ενδιαφέρει να κάνω την ισιωτική κερατίνης αλλά να μου κοστίσει γυρω στα 100 ευρώ και όχι πολυ περισσοτερο... Γνωρίζετε κάποιο κομμωτηριο στα νότια προάστια που οι τιμες του να μη ξεφεύγουν και το αποτελεσμα να είναι ικανοποιητικό?? Ο Χατζής για παραδειγμα ζητάει 250 ευρώ για μαλλίιά σχετικά μακριά .. Δεν είναι υπερβολή?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alma Libre

Επιφανές μέλος

Η Sinéad αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συγγραφέας και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,229 μηνύματα.
Με το μόνιμο ίσιωμα, δε χαλάει το μαλλί ούτε με λούσιμο; :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 712911

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Οχι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

EnnisDelMar!

Δραστήριο μέλος

Η EnnisDelMar! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Διαιτητής. Έχει γράψει 768 μηνύματα.
κλικ.
Εκτός από εδώ υπάρχουν και άλλες προσφορές με κουπόνια εδώ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

epan

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο epan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 213 μηνύματα.
Θέλει όμως συντήρηση με ειδικά σαμπουάν για να κρατήσει αρκετό διάστημα έτσι;
Και το αποτέλεσμα κρατά κάπου 3 μήνες...έτσι έχω διαβάσει. Αν ξέρετε κάτι περισσότερο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top