Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 80,363 εγγεγραμμένα μέλη και 3,094,292 μηνύματα σε 96,252 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 631 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki.

Εγγραφή Βοήθεια

Ανοικοκύρευτοι του στεκιού ενωθείτε!

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Γίδι
H Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,352 μηνύματα.

H Γίδι υπό τις διαταγές της Μπριάμ έγραψε στις 01:04, 26-12-06:

Πλάκα πλάκα, άσχετα με το αν και πόσο τακτικός είναι κανείς... είναι απίιιιστευτα εκνευριστικό, να σου αλλάζουν κάτι και να επεμβαίνουν στο χώρο σου!!!!

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Paty

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Paty
H Paty αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών . Έχει γράψει 192 μηνύματα.

H Paty έγραψε στις 21:34, 01-01-07:

Αρχική Δημοσίευση από Γίδι
Πλάκα πλάκα, άσχετα με το αν και πόσο τακτικός είναι κανείς... είναι απίιιιστευτα εκνευριστικό, να σου αλλάζουν κάτι και να επεμβαίνουν στο χώρο σου!!!!
ασε...!!τσαντιλα μεχρι αηδιας!!ποιος σου εδωσε το δικαιωμα να πειραξεις τα πραγματα μου...??

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Γιώργος

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Γιώργος
Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,642 μηνύματα.

O Γιώργος Je veux aller au bout de mes fantasmes έγραψε στις 00:11, 02-01-07:

Αρχική Δημοσίευση από Γίδι
Αρχική Δημοσίευση από Paty
ασε...!!τσαντιλα μεχρι αηδιας!!ποιος σου εδωσε το δικαιωμα να πειραξεις τα πραγματα μου...??
Και ακατάστατος να είσαι, πάλι εκνευριστικό είναι.. Δεν υπάρχει πιο εκνευριστικό πράγμα από το να έχεις ένα τακτοποιημένο δωμάτιο [ή αχούρι, αλλά και πάλι ξέρεις τα κατατόπια ] και να βάζει η μάνα σου (σε μένα αναφέρομαι) τα πράγματά σου αλλού..

Ντάξει, μπορεί να συμμαζεύει, εγώ όμως πώς θα βρίσκω τα πράγματά μου;
[οκέι, υπάρχουν και πιο εκνευριστικά πράγματα ]

Α, σε γενικές γραμμές είμαι τακτικός εγώ..
Βγάλτε με offtopic..!!
Είμαι κακός..

Παράθεση

Demelene

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη Demelene
Ο Demelene αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 39 ετών , επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,845 μηνύματα.

O Demelene έγραψε στις 12:23, 02-01-07:

Φύσα και ξεφύσα όσο θές. Κούνα και το ποδαράκι συστηματικά πάνω κατω και να κάνει και ήχο. Δεν αλλάζει τίποτα όμως.
Αρχική Δημοσίευση από kleftra
Δεν το καταλαβαίνω, λες και υπάρχει μύθος οτι είμαστε βιολογικά προγραμματισμένες να μας αρέσει η τάξη λόγω φύλου και μόνο
όχι υπάρχει κοινωνικό κατεστημένο και πλύση εγκεφάλου. Και να ήταν το μόνο. Αν σκεφτείς ποτέ τι ακριβώς από όλα όσα κάνεις και δεν κάνεις είναι αποτέλεσμα άμεσα ενος κοινωνικού κατεστημένου ή έμεσα με την μορφή της αντίδρασης για την αντίδραση άστα να πάνε.....Και μιλάω για πολύ πιο ουσιώδη πράγματα.

Πάντως όταν μπαίνεις σε ένα σπίτι μέσα αμέσως φαίνεται πιο είναι κοπέλας και πιο αγοριού. Υπάρχει κριτήριο για το εκπαιδευμένο μάτι.

Παράθεση

Κακή Επιρροή (Αναστασία)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Κακή Επιρροή
H Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,728 μηνύματα.

H Κακή Επιρροή εχμ... είπε γεια ...κι έγραψε στις 13:51, 02-01-07:

Αρχική Δημοσίευση από Demelene
Πάντως όταν μπαίνεις σε ένα σπίτι μέσα αμέσως φαίνεται πιο είναι κοπέλας και πιο αγοριού. Υπάρχει κριτήριο για το εκπαιδευμένο μάτι.
φυσικά... αρκεί να μπορείς να ξεχωρίζεις με μια γρήγορη ματιά αν αυτο το σκουρο πραγμα στο πατωμα που ετοιμαζεσαι να πατησεις είναι στριγκακι ή σωβρακο

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

H Γίδι υπό τις διαταγές της Μπριάμ έγραψε στις 13:53, 02-01-07:

Αρχική Δημοσίευση από ΚΑΚΗ ΕΠΙΡΡΟΗ
φυσικά... αρκεί να μπορείς να ξεχωρίζεις με μια γρήγορη ματιά αν αυτο το σκουρο πραγμα στο πατωμα που ετοιμαζεσαι να πατησεις είναι στριγκακι ή σωβρακο
ΛΟΟΟΛ!!!

Παράθεση

Demelene

Διακεκριμένο μέλος

Ο Demelene αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 39 ετών , επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,845 μηνύματα.

O Demelene έγραψε στις 14:32, 02-01-07:

ΟΧΙ

Παράθεση

Γιώργος

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Γιώργος
Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,642 μηνύματα.

O Γιώργος Je veux aller au bout de mes fantasmes έγραψε στις 04:36, 21-01-07:

Τώρα που το βλέπω έχω κι εγώ κάτι κοινό με το θέμα ακαταστασία: τα καλώδια.

Στο μέρος που υπάρχει το πισί μου γίνεται από κάτω έχα οργιο καλωδίων. Το απόλυτο χάος στην κυριολεξία. Καλώδια μπερδεμένα και όλα μες στη σκόνη.

Και δεν μπορώ και να κάνω κάτι γι' αυτό, με μπερδεύουν και μένα αφάνταστα
Είναι από τις καταστάσεις που είναι αδύνατον να κάνεις κάτι, είναι όλα μπερδεμένα και δεν ξέρω ποιο είναι για τη λάμπα, για τα ηχεία, για το scanner, για το printer, για το ποντίκι, για το ραδιόφωνο, για την οθόνη..

Σαν να έχουν έρθει οι μουσώνες της νότιας Ινδίας στο δωμάτιό μου

Παράθεση

Demelene

Διακεκριμένο μέλος

O Demelene έγραψε στις 14:56, 22-01-07:

Κάτι γίνεται αν τα ομαδοποιείς,τα διπλώνεις τα μαζεύεις και τα δένεις.
Και έχεις και μια σκούπα με πολλά βαττ

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

Giovanna

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Giovanna
H Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών . Έχει γράψει 3,078 μηνύματα.

H Giovanna έγραψε στις 02:11, 09-02-07:

καλα, βρωμια δε παιζει...
ειδικα στην κουζινα και στο μπανιο, ΟΛΑ λαμπουν.

(θυμαμαι χαρακτηριστικα μια φιλη, που αν ηταν κεντρο -δλδ μακρια απο το σπιτι της- με επαιρνε τηλ και μου λεγε..."ρε, θα σαι κει να ρθω να χeσω λιγο? ειμαι στη λεσχη και χeζομαι και ειναι βρωμικα!"...
ναι, το υπερηφανευομαι
το κολληταρι ερχοταν, μου την αφηνε κανονικα και την εκανε με ελαφρα πηδηματακια .. καλη της ωρα, τη λατρευω κι ας χeζει αλλου τωρα πια! )

αλλα στο δωματιο....
ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΜΠΕΙΣ!
Βρωμια οχι, αν εξαιρεσεις τη "βρωμια" απο τα χιλιομετρα τριχας που πεφτουν απο το κεφαλι μου, αλλα ΤΡΕΛΗ ακαταστασια!

Τα επιπλα ειναι γυρω γυρω στους τεσσερις τοιχους, ο κενος χωρος ειναι στη μεση του δωματιου, και συνηθως απο πεμπτη μεχρι δευτερα-τριτη ειναι ΤΙΓΚΑ!
πραγματα παντου..!!!
για να περασω, παω χοροπηδωντας, μη πατησω σκεπασματα, ρουχα, βιβλια, σημειωσεις, μπαλονια, βαλιτσες, λαπτοπ, μπαλες, η και κανα ποτηρι καφε! (τα πιατα παντα τα πλενω, ειμαι καλο νινι, νι)

ντρεπομαι οταν ερχεται κοσμος...
ευτυχως που ολα εχουν μια θεση, και μπορω στο αψε-φτιαξε να τα συμμαζεψω ολα! αλλα βαριεμαι.
εκτος ειπαμε, αν ερθει κοσμος.
η αν ειναι τεταρτη, που εχω πολλη δουλεια!

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

mania

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη mania
H mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,389 μηνύματα.

H mania έγραψε στις 10:12, 09-02-07:

Εμείς σαν ζευγάρι με τον άντρα μου να δείτε γουρουνάκια που είμαστε, ο άντρας πετάει πράγματα στο σαλόνι και εγώ τα περνω και τα πετάω στο δωμάτιο βασικά το πρόβλημα είναι τα ρούχα, το σπίτι είναι καθαρό, αλλα αυτά τα ρούχα είναι κόλαση, μαζέυοντε άποιρες στίβες στο δωμάτιο. Κάτι άλλο σπαστικό είναι όταν έχουμε καθαρό το σπίτι δεν πατάει άνθρωπος, όταν είναι βρώμικο όλοι τοτε βρήσκουν να ερθουν χωρίς τηλέφωνο.

Παράθεση

love_angel (vik-vik!)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη love_angel
H vik-vik! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών , επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αρφαρά (Μεσσηνία). Έχει γράψει 5,104 μηνύματα.

H love_angel is addicted to love!♥ έγραψε στις 17:00, 10-11-09:

μολις συμμαζεψα το αχουρι μου μετα απο αρκετο καιρο...

αν και παντα το χω μαζεμενο και καθαρο αυτες τις μερες με ειχε πιασει μια βαρεμαρα, μια καταθλιψη και δε μπορουσα να κουνηθω!! σημερα ομως επεστρεψε το παλιο Βικ! το σπιτι μυριζει επιτελους χλωρινη και λεβαντα!!!

εβαλα ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ και πλυντηριο γιατι δεν ειχα ρουχο να φορεσω!

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

Madrugada*

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Madrugada*
H Madrugada* αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 385 μηνύματα.

H Madrugada* together we stand, divided we fall έγραψε στις 17:35, 10-11-09:

Καλέ εγώ βάζω πλυντήριο κάθε βδομάδα το πολύ... έχω μανία με το πλυντήριο!
Το σιδέρωμα είναι που βαριέμαι

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

suspiria (ρόζα)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη suspiria
H ρόζα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 1,322 μηνύματα.

H suspiria έγραψε στις 18:49, 20-11-09:

Γιατί οι άνθρωποι σιδερώνουν; Εγώ ποτέ δεν έχω σιδερώσει στη ζωή μου τα ρούχα μου και ποτέ δεν είναι σταλακωμένα εκτός από ένα-δυο που φταίει το ύφασμα, όχι εγώ που δεν τα σιδερώνω

Γενικώς είμαι πολύ ακατάστατη και τώρα στην Αθήνα έχω πρόβλημα γιατί έχει πάρα πολύ σκόνη και στο πάτωμα πιο πολύ (στη Χίο που έμενα τόσα χρόνια τουλάχιστον, το σπίτι δε χρειαζόταν σκούπισμα συχνά και ειδικά όταν μετακομίσαμε εντελώς έξω από την πόλη, δεν είχε καθόλου σκόνη, είχε λίγο χώμα το οποίο το μάζευες με την απλή σκούπια κ ήσουν μια χαρά). Εδώ έχει αυτήν την εκνευριστική σκόνη που κολλάει παντού με προτίμηση στις πατούσες μου, η γαμ**νη.

Το πιο γελοίο είχε συμβεί πέρυσι που κοιμόμομουν με τον τότε φίλο μου κι εγώ ξύπνησα να πάω στη σχολή και ως συνήθως έφτιαχνα τα πράγματα μου τελευταία στιγμή και έψαχνα μία κόλλα. Οπότε αναστάτωσα όλο το χωλ στο οποίο έχω τη βιβλιοθήκη και το γραφείο μου μέχρι που τη βρήκα και έφυγα. Μετά από καμιά ώρα χτύπησε το τηλέφωνο και ήταν ο τότε φίλος μου που μου ανακοίνωσε ότι κάποιος είχε διαρρήξει το σπίτι, έψαχνε το χωλ και μετά μάλλον τον είδε στο κρεβάτι κ έφυγε. Πραγματικα το είχα διαλύσει το χωλ

Επίσης άλλο ήταν, ένα πρωί Κυριακής μετά από σύναξη και μεθύσι στο σπίτι μου, ήρθε η αδερφή μου, η οποία είναι μικρότερη μεν αλλά κάνει σαν 40 αρα κυράτσα σε κάτι τέτοια, και καθώς έκατσε στον καναπέ βρήκε μία μισοφαγωμένη πίτα σουβλάκι Ακόμα μου το χτυπάει.

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

mindcircus

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη mindcircus
H mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών . Έχει γράψει 4,632 μηνύματα.

H mindcircus Open Mind, Open Heart έγραψε στις 19:26, 20-11-09:

Ελα ντε, ουτε γω σιδερωνω εκτος απο πουκαμισα και παντελονια ανδρικα και μερικα δικα μου που χρειαζονται λογω υφασματος κι οσα εχουν τσακιση δηλαδη.
Πχ εχω φιλη που σιδερωνει τις πετσετες, ημαρτον, δεν πεφτω απο καναν ουρανοξυστη??

Παράθεση

self-instructive depressing

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη self-instructive depressing
Ο self-instructive depressing αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 1,956 μηνύματα.

O self-instructive depressing έγραψε στις 19:31, 20-11-09:

Αρχική Δημοσίευση από suspiria
Το πιο γελοίο είχε συμβεί πέρυσι που κοιμόμομουν με τον τότε φίλο μου κι εγώ ξύπνησα να πάω στη σχολή και ως συνήθως έφτιαχνα τα πράγματα μου τελευταία στιγμή και έψαχνα μία κόλλα. Οπότε αναστάτωσα όλο το χωλ στο οποίο έχω τη βιβλιοθήκη και το γραφείο μου μέχρι που τη βρήκα και έφυγα. Μετά από καμιά ώρα χτύπησε το τηλέφωνο και ήταν ο τότε φίλος μου που μου ανακοίνωσε ότι κάποιος είχε διαρρήξει το σπίτι, έψαχνε το χωλ και μετά μάλλον τον είδε στο κρεβάτι κ έφυγε. Πραγματικα το είχα διαλύσει το χωλ
πάλι καλά που δεν είπε <<αγάπη μου , πήγε να μας κλέψει ένα θεόρατο τέρας , μάλλον μποντιμπιλντεράς , αλλά του όρμησα , τον ακινητοποίησα και τον παρέδωσα στην αστυνομία>>

Αρχική Δημοσίευση από η ίδια πάλι
Επίσης άλλο ήταν, ένα πρωί Κυριακής μετά από σύναξη και μεθύσι στο σπίτι μου, ήρθε η αδερφή μου, η οποία είναι μικρότερη μεν αλλά κάνει σαν 40 αρα κυράτσα σε κάτι τέτοια, και καθώς έκατσε στον καναπέ βρήκε μία μισοφαγωμένη πίτα σουβλάκι Ακόμα μου το χτυπάει.
ήθελε να της την αφήσετε ολόκληρη

π.σ. οντόπικ : είναι οι περίοδοι που θέλω να μαι ακατάστατος μέχρι το κόκκαλο και άλλες που θέλω τάξη από την κορφή μέχρι τα νύχια . Ευτυχώς τώρα έχω ισσορρροππήσει την κατάσταση :

(1 βδομάδα το ένα και μια το άλλο)

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη self-instructive depressing : 20-11-09 στις 19:32. Αιτία: γιατί μιλάμε όλοι μαζί αφού ονειρευόμαστε χώρια ;
4 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Madrugada*

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Madrugada*
H Madrugada* αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 385 μηνύματα.

H Madrugada* together we stand, divided we fall έγραψε στις 23:06, 20-11-09:

Αρχική Δημοσίευση από mindcircus
Ελα ντε, ουτε γω σιδερωνω εκτος απο πουκαμισα και παντελονια ανδρικα και μερικα δικα μου που χρειαζονται λογω υφασματος κι οσα εχουν τσακιση δηλαδη.
Πχ εχω φιλη που σιδερωνει τις πετσετες, ημαρτον, δεν πεφτω απο καναν ουρανοξυστη??
Ρε σεις, σιδερώνουμε όχι μόνο για να μην είναι τσαλακωμένα αλλά και για να σκοτωθούν μικρόβια υποτίθεται! Εγώ π.χ. απλώνω έξω στο μπαλκόνι τα ρούχα, οπότε μετά που τα παίρνω μέσα νιώθω ότι πρέπει να τα σιδερώσω, ειδικά εσώρουχα και σεντόνια. Άσχετα που δεν το κάνω πάντα βέβαια

Παράθεση

mindcircus

Επιφανές Μέλος

H mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών . Έχει γράψει 4,632 μηνύματα.

H mindcircus Open Mind, Open Heart έγραψε στις 03:52, 21-11-09:

Αρχική Δημοσίευση από Madrugada*
Ρε σεις, σιδερώνουμε όχι μόνο για να μην είναι τσαλακωμένα αλλά και για να σκοτωθούν μικρόβια υποτίθεται! Εγώ π.χ. απλώνω έξω στο μπαλκόνι τα ρούχα, οπότε μετά που τα παίρνω μέσα νιώθω ότι πρέπει να τα σιδερώσω, ειδικά εσώρουχα και σεντόνια. Άσχετα που δεν το κάνω πάντα βέβαια

no comments

να προσθεσω-

ας πω κι εγω ..
σε γενικες γραμμες δεν μπορω την ακαταστασια και ειμαι του νοικοκυριου.

Ομως εχω πολλα πραματα που κανω καθημερινα και μερες που χω σχεδον κενες τη βδομαδα θελω να ξεκουραζομαι η να κανω αλλα πραματα.
Μου αρεσει η καθαριοτητα και οι ωραιες μυρωδιες. Εχω αδυναμια στο μπανιο και την κουζινα και δεν αντεχω την σκονη. Γενικα τα παω καλα με τις δουλειες του σπιτιου, ειδικοτερα απο τοτε που το ανελαβα.

Μειον μου ειναι κι εμενα το σιδερωμα, τα κρεβατια και το μαγειρεμα. Μαγειρευω σχετικα καλα αν και αχολουμαι με αυτο τα τελευταια δυο χρονια αλλα οταν δεν ειμαι μονη. Οταν ειμαι μονη, το ψυγειο μου αποτελειται απο γαλα, φρουτα, ζυμαρικα στα ντουλαπια, λαχανικα και οτιδηποτε εχει σχεση με φινγκερ φουντ και ''τοστοειδο-γιαουρτοειδη''.
Παρα πολλες φορες ξεχνω να φαω οπως σημερα πχ. Την βγαζω με ενα πρωινο.
Μπορει ομως μετα απο δυο μερες να τρωω ολη μερα.
Μπορει μετα απο ενα μηνα να κανω διατροφη φοβερη της οποιας ειμαι υπερ πολυ!
(ευτυχως,εχω καλο μεταβολισμο που δε χαμπαριαζει απο ατασθαλειες)

Σιδερωμα το βαριεμαι και το κανω εις χαρην.. Οταν ειμαι μονη ουτε που το πλησιαζω παρα μονο σε εξαιρετικες περιπτωσεις και το σιδερο και τις κατσαρολες.
Εχω αδυναμια στο πληντυριο και στο απλωμα, τις χλωρινες στο μπανιο και την κουζινα(με ελκυει αυτη η μυρωδια). Οσο για τα εσωρουχα εχει δικιο η μαντρου,
συνηθως ταπλωνω αναποδα(τιπ που μου χουν πει)

Γεινκοτερα ομως μανια με αυτα δεν εχω, δεν τρελαινομαι δηλαδη, οπως η φιλη μου που αν δε κλεισει 3 πενταωρα τη βδομαδα σε δουλειες δε κοιμαται ησυχη. Την καταλαβαινω ομως. Το παθαινω με αλλες ασχολιες αυτο. Και την αναφερω διοτι παντα μου κανε εντυπωση αυτη της η τρελα την οποια εγω δεν εχω..

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη mindcircus : 21-11-09 στις 04:25.
Παράθεση

moonlight

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη moonlight
H moonlight αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,526 μηνύματα.

H moonlight έγραψε στις 09:16, 21-11-09:

Παρα πολλες φορες ξεχνω να φαω οπως σημερα πχ. Την βγαζω με ενα πρωινο.
Μπορει ομως μετα απο δυο μερες να τρωω ολη μερα.
θα σε μαλωσω να τρως γιατι το στομαχακι δεν ξερει απο τετοια..
τωρα που το σκεφτομαι απορω μεχρι πριν 2 χρονια γιατι και γω ξεχναγα να φαω...

οσο για το σιδερωμα παντα ειχα την επιθυμια να αγορασω σιδερο-πρεσα. ετσι αυτα τα ομορφουλια τα μοντρερνα που ειναι και σιδερο και αμα λαχει γινονται και πρεσα και στο σπιτς φιτιλι σιδερωνεις.. ασε που αμα εχεις και καμια μπλουζα που ειναι ευαισθητη ή εχει πολλες κογχες βαζεις τον ατμο τον κρατας απο αποσταση και ετσι σιδερωνεται πραγμα αδυνατο αν ηταν μονο σιδερο..

προσωπικα εχω τρελλα με το πλυντηριο. μ'αρεσουν τα φρεσκοπλυμμενα ρουχα τα μυρωδατα. αλλα ποτε δεν ειχα την τρελλα να σιδερωνω εσσωρουχα κλπ. ειναι θεμα μικροβιων οντως και αν δεν εχεις στεγνωτηριο για να μαλακωσουν. αλλα αν σιδερωνα καθε πλυντηριο που εβαζα γιατι βαζω καθημερινα(ειπαμε εχω τρελλα) τοτε δεν θα κανα τιποτα αλλο, θα ημουν με το σιδερο στο χερι

Παράθεση

mindcircus

Επιφανές Μέλος

H mindcircus Open Mind, Open Heart έγραψε στις 10:17, 21-11-09:

Αρχική Δημοσίευση από moonlight
τωρα που το σκεφτομαι απορω μεχρι πριν 2 χρονια γιατι και γω ξεχναγα να φαω...
καλημερουδιαααα!!!

..
νομιζω....φταιει πως ο εγκεφαλος(μου/σου/μας) δεν ειχε συνηθισει στα πρηγουμενα χρονια την υπερφορτωση(εξαιτιας λιγοτερων υποχρεωσεων ισως) και ξαφνικα συνεβη ε και τι να σκεφτει τωρα, να φαει?

(η αληθεια ειναι πως περσυ το καλοκαιρι το στομαχακι μου κλαταρε για την πρωτη φορα κι απο τοτε εγινε πιο ευαισθητο )

Αρχική Δημοσίευση από moonlight
προσωπικα εχω τρελλα με το πλυντηριο. μ'αρεσουν τα φρεσκοπλυμμενα ρουχα τα μυρωδατα. αλλα ποτε δεν ειχα την τρελλα να σιδερωνω εσσωρουχα κλπ. ειναι θεμα μικροβιων οντως και αν δεν εχεις στεγνωτηριο για να μαλακωσουν. αλλα αν σιδερωνα καθε πλυντηριο που εβαζα γιατι βαζω καθημερινα(ειπαμε εχω τρελλα) τοτε δεν θα κανα τιποτα αλλο, θα ημουν με το σιδερο στο χερι

Παράθεση

love_angel (vik-vik!)

Επιφανές Μέλος

H vik-vik! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών , επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αρφαρά (Μεσσηνία). Έχει γράψει 5,104 μηνύματα.

H love_angel is addicted to love!♥ έγραψε στις 14:39, 21-11-09:

Αρχική Δημοσίευση από mindcircus

και εγω το κανω...
και στις πετσετες και στα εσωρουχα.
εχω μικροφοβια!!
το σπιτι μου ειναι ολο και ολο 3 δωματιακια και στο καθε ενα εχω απο ενα μπουκαλακι αντισυπτικο..

Παράθεση

Neraida (Bitch...)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Neraida
H Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,918 μηνύματα.

H Neraida Twisted Mind... έγραψε στις 16:03, 21-11-09:

Κι εγω τα σιδερωνω ολα και ειναι η μοναδικη οικιακη δουλεια που μου αρεσει κιολας.
Αυτος βεβαια ειναι και ο λογος που την κανω και οχι απο μικροβιοφοβια.

Αληθεια, οσο ακαταστατοι ειστε στο σπιτι σας, αλλο τοσο ειστε και στο χωρο εργασιας σας?

Προσωπικα, ενω ειμαι πολυ ακαταστατη στο σπιτι μου.
Δηλαδη, εαν καποιος μπει στο υπνοδωματιο μου, θα νομιζει οτι εχει πεσει βομβα και εχω τη ικανοτητα να το μετατρεψω σε βομβαρδισμενη περιοχη μεσα σε 15 δευτερολεπτα. Χωρις καμμια υπερβολη.
Απο την αλλη πλευρα, στο γραφειο παντα ημουν τακτικη, χωρις χαρτια λες και τα εχει ξεβρασει η θαλασσα...και ολα τακτοποιημενα ετσι ακριβως οπως πρεπει να ειναι.

Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

Το avatar του χρήστη Subject to change
H Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Web developer . Έχει γράψει 10,874 μηνύματα.

H Subject to change έγραψε στις 16:14, 21-11-09:

Αρχική Δημοσίευση από Neraida
Κι εγω τα σιδερωνω ολα και ειναι η μοναδικη οικιακη δουλεια που μου αρεσει κιολας.
Αυτος βεβαια ειναι και ο λογος που την κανω και οχι απο μικροβιοφοβια.

Αληθεια, οσο ακαταστατοι ειστε στο σπιτι σας, αλλο τοσο ειστε και στο χωρο εργασιας σας?

Προσωπικα, ενω ειμαι πολυ ακαταστατη στο σπιτι μου.
Δηλαδη, εαν καποιος μπει στο υπνοδωματιο μου, θα νομιζει οτι εχει πεσει βομβα και εχω τη ικανοτητα να το μετατρεψω σε βομβαρδισμενη περιοχη μεσα σε 15 δευτερολεπτα. Χωρις καμμια υπερβολη.
Απο την αλλη πλευρα, στο γραφειο παντα ημουν τακτικη, χωρις χαρτια λες και τα εχει ξεβρασει η θαλασσα...και ολα τακτοποιημενα ετσι ακριβως οπως πρεπει να ειναι.
Χαχα, καλή ερώτηση! Θα έλεγα ότι το γραφείο μου (home office) είναι ο πιο τακτοποιημένος χώρος του σπιτιού!
Περνάω τόσες ώρες εκεί μέσα που δεν θα το άντεχα να είναι όπως πχ το υπνοδωμάτιο.
Όχι ότι αν έμπαινε καμία υστερική με την καθαριότητα δεν θα φρίκαρε και με το γραφείο μου, αλλά σε σχέση με άλλα δωμάτια είναι σε πολύ καλύτερη κατάσταση.

Παράθεση

skatoula14 (Μυρτω!!!!)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη skatoula14
H Μυρτω!!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 330 μηνύματα.

H skatoula14 έγραψε στις 14:57, 12-06-10:

εχω φτασει σε κατασταση να μην εχω χωρο να κοιμηθω στο δωματιο μου απ'τα πολλα ρουχα και βιβλια...αμα με πιασει ομως μια φορα στους 2 μηνες τα μαζευω η αν δεν εχω πια τι να φορεσω...

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

alis

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη alis
H alis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,012 μηνύματα.

H alis έγραψε στις 17:51, 08-09-10:

Εμένα μου αρέσει που είμαι ακατάστατη! Με κάνει πιο χαλαρή και αισθάνομαι πάντα άνετα σε ένα χωρό που δεν πρέπει να προσέξεις το παραμικρό. Τι κακό υπάρχει στο να είναι τα βιβλία σωρός στο πάτωμα ή να μη μπορεί κανείς να βρει αυτό που θέλει αν δεν σε ρωτήσει; Πάντως έχω παρατηρήσει ότι παρά την ακαταστασία ξέρω που περίπου είναι το κάθε τι. Και πραγματικά ποιος αντέχει να πλένει πιάτα;

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

love_angel (vik-vik!)

Επιφανές Μέλος

H love_angel is addicted to love!♥ έγραψε στις 17:58, 08-09-10:

Αρχική Δημοσίευση από alis
Και πραγματικά ποιος αντέχει να πλένει πιάτα;
και πραγματικα ποιος αντεχει να ζει με κατσαριδες?

Παράθεση

alis

Περιβόητο Μέλος

H alis έγραψε στις 18:07, 08-09-10:

Αρχική Δημοσίευση από love_angel
Πόσο μάλλον φαντάσου να πλένεις πιάτα που μέσα έχουν κατσαρίδες.... Ευτυχώς σε αυτό το σημείο δεν έχω φτάσει.. Ακόμα.

Παράθεση

Ηρώ (Μαρούλι)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Ηρώ
H Μαρούλι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Αρχιτέκτονας . Έχει γράψει 2,221 μηνύματα.

H Ηρώ πλέκει μενεξέδες και έγραψε στις 10:39, 09-09-10:

Και πραγματικά ποιος αντέχει να πλένει πιάτα;
Ναι.. τόσο κουραστικό είναι;

Παράθεση

Phoebe (Κομπάρσα α)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Phoebe
H Κομπάρσα α αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών , επαγγέλεται Αεροσυνοδός και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 1,213 μηνύματα.

H Phoebe , call me Snake, έγραψε στις 10:46, 09-09-10:

Αρχική Δημοσίευση από Ηρώ
Είναι βαρετό! Για αυτό υπάρχει και το πλυντήριο, δεν θα την πάλευα χωρίς αυτό!

Παράθεση

Resident Evil

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Resident Evil
H Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,055 μηνύματα.

H Resident Evil (δρυός πεσούσης πας ανήρ ξυλευεται) έγραψε στις 14:02, 09-09-10:

Ιουυυυυυ!!!!

3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

alis

Περιβόητο Μέλος

H alis έγραψε στις 19:09, 09-09-10:

Δεν είναι μόνο κουραστικό, είναι βαρετό και αηδιαστικό. Και μετά από πλύσιμο πιάτων έχω ένα τρομερό πόνο στη μέση μου...

Παράθεση

Oralee (Κωνσταντίνα)

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Oralee
H Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 5,298 μηνύματα.

H Oralee living, laughing and loving, έγραψε στις 19:30, 09-09-10:

E άμα αφήνεις να μαζεύεται μια στοίβα πριν τα πλύνεις, είναι λογικό. Αλλά άμα τα πλένεις μόλις λερώνονται, δεν σου παίρνει πάνω από τρία λεπτά (οκ, προφανώς όχι κάθε πιάτο χωριστά, αλλά πριν μαζευτούν παραπάνω από πέντε τεμάχια εννοώ).

Παράθεση

Ηρώ (Μαρούλι)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Ηρώ
H Μαρούλι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Αρχιτέκτονας . Έχει γράψει 2,221 μηνύματα.

H Ηρώ πλέκει μενεξέδες και έγραψε στις 21:05, 09-09-10:

Δεν είναι μόνο κουραστικό, είναι βαρετό και αηδιαστικό. Και μετά από πλύσιμο πιάτων έχω ένα τρομερό πόνο στη μέση μου...
Tι το αηδιαστικό έχει ρε συ;
Εμμ ναι όπως είπε και η kajira αν τα αφήσεις μέρες στο νεροχύτη και πολλά θα μαζευτούν και μούχλα θα πιάσουν.

Τιπ: Κάθε φορά που χρησιμοποιείς ένα πιάτο ρίξε του νερό, σκέτο νερό μέχρι να φύγουν οι τροφές. Όταν θα αποφασίσεις να τα πλύνεις θα είναι όλα ευκολότερα και λιγότερο ..αηδιαστικά.

Παράθεση

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

H Γίδι υπό τις διαταγές της Μπριάμ έγραψε στις 21:13, 09-09-10:

...ή, και για να μην κάνουμε τα πιάτα με το ποτιστικό (κι είναι κι αντοικολογικό), υπάρχουν και οι βούρτσες, για ένα πρόχειρο ξέβγαλμα και απομάκρυνση τροφών από το πιάτο.

Παράθεση

JosefK (Μιχαήλ)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη JosefK
Ο Μιχαήλ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Tatoo artist . Έχει γράψει 361 μηνύματα.

O JosefK Μην ακούς τι λέω, φοβάμαι έγραψε στις 22:51, 09-09-10:

είμαι πολύ ακατάστατος, το δωμάτιό μου είναι εντελώς ανακατωμένο. Πάνω στο τραπέζι υπάρχει συνέχεια μία στοίβα από χαρτιά και μικροπράγματα. Πάντα όμως ξέρω που θα βρω το καθετί.

Αρχική Δημοσίευση από Neraida

Ναι, νομίζω ότι έχω το πιο ακατάστατο γραφείο από όλους τους συναδέλφους μου.

Πες μου ότι η φώτο δεν είναι από το νεροχύτη του σπιτιού σου!

Παράθεση

alis

Περιβόητο Μέλος

H alis έγραψε στις 16:07, 10-09-10:

Tι το αηδιαστικό έχει ρε συ;
Εμμ ναι όπως είπε και η kajira αν τα αφήσεις μέρες στο νεροχύτη και πολλά θα μαζευτούν και μούχλα θα πιάσουν.

Τιπ: Κάθε φορά που χρησιμοποιείς ένα πιάτο ρίξε του νερό, σκέτο νερό μέχρι να φύγουν οι τροφές. Όταν θα αποφασίσεις να τα πλύνεις θα είναι όλα ευκολότερα και λιγότερο ..αηδιαστικά.
Όποτε τύχει και πλένω είμαστε πολλά άτομα και έχουμε πολλάααα πιάτα. Ειδικά άμα φας τηγανιτά αυγά άστο να πάει στα κομμάτια. Προσωπικά δεν μου αρέσουν αρκετά φαγητά και αηδιάζω όταν πλένω πιάτα που περιείχαν το συγκεκριμένο φαγητό.

Καλά ντάξει δεν έχουν πιάσει μούχλα ποτέ και δεν αφήνω πιάτα από δύο γεύματα, αλλά εξακολουθώ να το βρίσκω απαράδεκτο. Μόνο μια φορά είχε πλάκα που ήμουν στο σπίτι της ξαδέρφης μου, είχαμε παραγγείλει μια πίτσα γίγας και αφού την φάγαμε πλύναμε μία γούρνα πιάτα τελείως γεμάτη από μέρες. Βάλαμε τέρμα την μουσική και είχε φάση. Σπίτι μου πάντως δεν μένουν παραπάνω από ένα γεύμα. Όπως και να 'χει είναι η χειρότερη δουλειά από αυτές του σπιτιού για μένα.

Παράθεση

ToxicLips (Άννα)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη ToxicLips
H Άννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών . Έχει γράψει 291 μηνύματα.

H ToxicLips is thinking of her sins... έγραψε στις 15:24, 04-04-11:

Ένα μόνο έχω να πω! Κάθε φορά που η μαμά μου μπαίνει μέσα στο δωμάτιο μου στάβλο το ανεβάζει χοιροστάσιο το κατεβάζει... Και μου λέει τα γνωστά: όταν θα είσαι φοιτήτρια ποιος θα σου καθαρίζει κτλ

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

Jo_ (Elizabeth Blackburn)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Jo_
H Elizabeth Blackburn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών , επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 118 μηνύματα.

H Jo_ έγραψε στις 22:08, 28-04-11:

Παιδιά ποιός αγαπάει πολύ το καθάρισμα να έρθει και από το σπίτι μου;
Προσφέρομαι να του κάνω το σιδέρωμα!

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

Ceres Victoria

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Ceres Victoria
H Ceres Victoria αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,727 μηνύματα.

H Ceres Victoria censored έγραψε στις 01:03, 29-04-11:

Να περασει και απο το δικο μου!!!
Καποτε επαιρνα πλαστικα πιατα, ποτηρια και μαχαιροπιρουνα για να μη πλενω πιατα (πολυ αηδια το πλυσιμο πιατων)... τωρα παλευεται καπως η κατασταση (αφηνω το καυτο νερο να τρεχει πανω τους για αρκετη ωρα και πηρα αντικολλητικα πιατα και σφουγγαρι-βουρτσακι με χερουλι για να μην ακουμπαω τα λερωμενα πιατα). Γενικα με το πλυσιμο των ρουχων και το συμμαζεμα σε ολο το σπιτι εκτος απο το δωματιο μου τα παω καλα. Το πλυσιμο των πιατων δεν το μπορω με τιποτα. Τα αποφαγια τα πεταω στην τουαλετα γιατι δεν αντεχω να βρωμανε τα σκουπιδια (συνηθως ξεχναω να τα πεταω καθημερινα). Απεχθανομαι επισης και το σκουπισμα με την ηλεκτρικη. Αλλα θα παρω συντομα ρομποτικη σκουπα και θα σκουπιζει μονη της

Παράθεση

elir

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη elir
H elir αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών . Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.

H elir έγραψε στις 08:30, 07-05-11:

εγω μια φορα σφουγγαριζα με αριελ γτ ελεγε σαπουνι πανω

Παράθεση

rosa azul

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη rosa azul
H rosa azul αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,112 μηνύματα.

H rosa azul έγραψε στις 09:04, 07-05-11:

Μου αρεσει ο χωρος μου να ειναι περιποιημενος και καθαρος...

-1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Bopajgo

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Bopajgo
H Bopajgo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών . Έχει γράψει 142 μηνύματα.

H Bopajgo δεν έγραψε στις 01:34, 16-05-11:

Αρχική Δημοσίευση από rosa azul
Μου αρεσει ο χωρος μου να ειναι περιποιημενος και καθαρος...
ντροπή σου!!.....

Παράθεση

Εχέμυθη

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Εχέμυθη
H Εχέμυθη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,371 μηνύματα.

H Εχέμυθη who is waiting for the miracle.... έγραψε στις 23:31, 19-06-11:

Ε λοιπον σημερα καθμουν με τη φιλη μου στη βεραντα(ελειπαν και οι γονεις μου...τι ωραια τι καλα!)...παω να σερβιρω χυμο...και ξαφνικα ριχνω ολο το χυμο κατω...βρισκω μετα απο 5 ολοκληρα λεπτα τη σφουγγαριστρα αλλα δδε βρηκα το υγρο για το πατωμα(το σπιτι ειναι καινουργιο και η μαμα μου κριβει τα αποτυπαντικα απο τα μικρα)..αποφασισαμε λοιπον να βαλουμε στη σφουγγαριστρα υγρο πιατων..περιτο να πω οτι η βερανατ εγινε μεσα στη σαπουναδα...μανουλα κι εεγω σε αγαπω!

3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Oralee (Κωνσταντίνα)

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Oralee
H Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 5,298 μηνύματα.

H Oralee living, laughing and loving, έγραψε στις 23:42, 19-06-11:

Γιατί δεν έριχνες νερό με το λάστιχο απλά;

Παράθεση

Διακεκριμένο μέλος

Ο self-instructive depressing αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 1,956 μηνύματα.

O self-instructive depressing έγραψε στις 00:34, 20-06-11:

δεν θα άξιζε μετά να γίνει ποστ η ιστορία

6 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Εχέμυθη

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Εχέμυθη
H Εχέμυθη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,371 μηνύματα.

H Εχέμυθη who is waiting for the miracle.... έγραψε στις 20:47, 20-06-11:

Αρχική Δημοσίευση από kajira
Γιατί δεν έριχνες νερό με το λάστιχο απλά;
γιατι το λαστιχο ηταν στη κατ βεραντα και δεν ηθελα να το διακυνδυνεψω οποτε αποφασισα να χρησιμοποιησω ξανα τη σφουγγαριστρα

Παράθεση

Dalian (Substrata)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Dalian
H Substrata αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών . Έχει γράψει 2,618 μηνύματα.

H Dalian έγραψε στις 01:46, 21-06-11:

Το γραφείο μου (ειδικά τις μέρες των Πανελληνίων & όλη τη χρονιά) έδειχνε σαν να είχε πέσει ατομική βόμβα πάνω..

Να δω τί θα κάνω όταν γίνω φοιτήτρια

Παράθεση

αορ (the less you know,the better it is....)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη αορ
Ο the less you know,the better it is.... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 111 μηνύματα.

O αορ Καλως Ορισατε έγραψε στις 02:07, 21-06-11:

Kαι μενα μου αρέσει πολυ να ειμαι τακτικος,νοικοκυρεμενος κτλ.. Μένω στο "μ'αρεσει"... Ρούχα ακομα και μεσα στην κατσαρόλα...Ζάχαρη μέσα στο μπουκάλι απο το λάδι..Τηγανισμένες πατάτες απο πέρυσυ(ή προπερσι....)Σημειώσεις στο πάτωμα,στην κουζίνα,στο κρεβάτι,στο μπαλκόνι,στο μπάνιο,στο διάδρομο της πολυκατοικίας...Ποτήρια άπλυτα εδώ και μηνα..ή δίμηνο...κάντο τρίμηνο....πιάαατα...πλέον πλαστικά γιατι τα άλλα δε λέν να πλυθούν ΜΟΝΑ ΤΟΥΣ...ψυγείο με νεοληθικά προιόντα και αρχαίζοντες τροφές...
Και ολα αυτά γιατι?Φοιτητής στη σαλονίκη.....

Παράθεση

Διακεκριμένο μέλος

O self-instructive depressing έγραψε στις 03:11, 21-06-11:

Αρχική Δημοσίευση από αορ
Kαι μενα μου αρέσει πολυ να ειμαι τακτικος,νοικοκυρεμενος κτλ.. Μένω στο "μ'αρεσει"... Ρούχα ακομα και μεσα στην κατσαρόλα...Ζάχαρη μέσα στο μπουκάλι απο το λάδι..Τηγανισμένες πατάτες απο πέρυσυ(ή προπερσι....)Σημειώσεις στο πάτωμα,στην κουζίνα,στο κρεβάτι,στο μπαλκόνι,στο μπάνιο,στο διάδρομο της πολυκατοικίας...Ποτήρια άπλυτα εδώ και μηνα..ή δίμηνο...κάντο τρίμηνο....πιάαατα...πλέον πλαστικά γιατι τα άλλα δε λέν να πλυθούν ΜΟΝΑ ΤΟΥΣ...ψυγείο με νεοληθικά προιόντα και αρχαίζοντες τροφές...
Και ολα αυτά γιατι?Φοιτητής στη σαλονίκη.....

πάρε μετεγγραφή στην Λάρισα

Παράθεση

Liakouras

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Liakouras
Ο Liakouras αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 393 μηνύματα.

O Liakouras έγραψε στις 16:55, 24-06-11:

Εγώ είμαι ανοικοκύρευτος που κατα καιρούς νοικοκυρεύται, πασαλεύει τα πράγματα... κι καταφέρνει να ζήσει...

Το όμορφο σε αυτό ότι σε κάθε συρτάρι, σε κάθε βιβλίο κρύβοντε πολλές ιστορίες... χαρτιά που κάποτε ταχτοποιήθηκαν, χειρόγραφα που χρησιμοποιήθηκαν για σελιδοδείκτες κι μείναν ες αει εκει μέσα...

Πριν λίγο καιρό πήγα να συνεχίσω, ένα βιβλίο που για κάποιο λόγο έχω αφήσει στη μέση απο το γυμνάσιο(αν κι είχε όλα τα εχέγεια). Βρήκα ως σελιδοδείκτη ένα χειρόγραφο διηγηματάκι που είχα γράψει... ως πιο ενδιαφέρον απο το βιβλίο διαβασα το χαζό κειμένακι μου, θυμήθκα πραγματα κι κατάστάσεις που με απασχολούσαν τότε. Πραγματικά τρελάθηκα στο πόσο με άλλαξε η εφηβεία. Τότε στην αρχή τώρα στο τέλος.

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Isiliel : 24-06-11 στις 17:10. Αιτία: split προς μεταφορά σε άλλο θέμα
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

• Παρόμοια Θέματα
    • Θεσσαλονικείς ενωθείτε!!! - Από evouli
      Το θέμα έχει λάβει 46 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία The Chat & Fun Section.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 21-12-13 στις 12:28.
    • Αθηναίοι ενωθείτε! - Από Scandal
      Το θέμα έχει λάβει 96 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία The Chat & Fun Section.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 30-05-13 στις 21:27.
    • Rap - Από vaguraw
      Το θέμα έχει λάβει 45 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Playlists & Αφιερώματα.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 21-08-10 στις 03:37.
  • Προηγούμενο Θέμα Επόμενο Θέμα

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους