Το ξεκίνημα μιας σχέσης: αυθορμητισμός ή μετριοπάθεια;

Pure_Seduction

Επιφανές μέλος

Ο Pure_Seduction αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 9,834 μηνύματα.
Αυθορμητισμος φυσικα!
+ ΕΝΘΟΥΣΙΑΣΜΟΣ
το ζεις και οπου παει!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lorien

Περιβόητο μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Ο αυθορμητισμος δεν ειναι το αντιθετο της μετριοπαθειας...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
καμια σχεση..:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

pauline

Δραστήριο μέλος

Η pauline αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 487 μηνύματα.
αυθορμητισμός, "έξω καρδιά", να ζεις την κάθε στιγμή, να περνάς όοομορφα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

rosa azul

Πολύ δραστήριο μέλος

Η rosa azul αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,945 μηνύματα.
Αυθορμητισμος!!!:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

karotenia

Δραστήριο μέλος

Η karotenia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Nail artist και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 408 μηνύματα.
αυθορμητισμος φυσικα!!!!
αλλα και λιγη μετριοπαθεια (λιιιγη! τοσο δα!) δεν βλαπτει.......γιατι μπορει να βρεθεις προ εκπληξεως:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eileen

Τιμώμενο Μέλος

Η Athena (1/3 ΜΕΤΣ) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7,414 μηνύματα.
Εξαρτάται από το τι θα μου βγάλει ο άνθρωπος με τον οποίο είμαι ερωτευμένη και πόσο καλά τον ξέρω στις μικρολεπτομέρεις...
Γενικά, είμαι κάπως εσωστρεφής και ο αυθορμητισμός που μπορεί να με διακρίνει κάποιες φορές με κάνει να νιώθω ότι ανοίγομαι αρκετά, οπότε κάποιες φορές τον συγκρατώ. Ξέρω, δεν είναι καθόλου ρομαντικό αλλά είναι ρεαλιστικό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rempeskes

Επιφανές μέλος

Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Hair stylist. Έχει γράψει 8,045 μηνύματα.
A υ θ ο ρ μ... ητη μετριοπάθεια :confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jimOSFP24

Νεοφερμένος

Ο jimOSFP24 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
παιδια οταν γνωριζετε μια κοπελα ή ενα αγόρι επηρεαζεστε καθολου κι απο τισ φιλεσ τησ ή τουσ φιλουσ του?στο πωσ δηλαδη θα σασ κανει την πρωτη εντυπωση!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
παιδια οταν γνωριζετε μια κοπελα ή ενα αγόρι επηρεαζεστε καθολου κι απο τισ φιλεσ τησ ή τουσ φιλουσ του?στο πωσ δηλαδη θα σασ κανει την πρωτη εντυπωση!

Τα αγόρια όχι ιδιαίτερα τώρα για κοπέλες δεν ξέρω. Εγώ έχω τελείως διαφορετικά γούστα από τους φίλους μου και δεν με επηρεάζουν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jimOSFP24

Νεοφερμένος

Ο jimOSFP24 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Τα αγόρια όχι ιδιαίτερα τώρα για κοπέλες δεν ξέρω. Εγώ έχω τελείως διαφορετικά γούστα από τους φίλους μου και δεν με επηρεάζουν.

εννοω αν δεις μια κοπελα και σου αρεσει αλλα οι φιλες τησ ειναι λιγο τρελες-χαζοχαρουμενες και γενικα δεν σου κανουν καλη εντυπωση αυτο σε επηρεαζε;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
εννοω αν δεις μια κοπελα και σου αρεσει αλλα οι φιλες τησ ειναι λιγο τρελες-χαζοχαρουμενες και γενικα δεν σου κανουν καλη εντυπωση αυτο σε επηρεαζε;

Ίσως, ανάλογα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

hameleon

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η hameleon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 233 μηνύματα.
παιδια οταν γνωριζετε μια κοπελα ή ενα αγόρι επηρεαζεστε καθολου κι απο τισ φιλεσ τησ ή τουσ φιλουσ του?στο πωσ δηλαδη θα σασ κανει την πρωτη εντυπωση!

Ναι ως την αποψη μου για το νεο προσωπο που γνωρισα γιατι αν οι φιλοι ειναι αγενεις η ο,τι να ναι αυτος που τους κανει παρεα σημαινει οτι κατι τον συνδεει μ αυτα τα προσωπα και του ειναι αρεστη η οποια συμπεριφορα τους..Αλλα αυτο δεν ισχυει τοσο σε νεαρες ηλικιες που συνηθως ολοι κανουν παρεα με ολους..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jimOSFP24

Νεοφερμένος

Ο jimOSFP24 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Ναι ως την αποψη μου για το νεο προσωπο που γνωρισα γιατι αν οι φιλοι ειναι αγενεις η ο,τι να ναι αυτος που τους κανει παρεα σημαινει οτι κατι τον συνδεει μ αυτα τα προσωπα και του ειναι αρεστη η οποια συμπεριφορα τους..Αλλα αυτο δεν ισχυει τοσο σε νεαρες ηλικιες που συνηθως ολοι κανουν παρεα με ολους..

ισως εχεις δικιο...το συζητησουσα και με ενα φιλο μου ο οποιος χθες ειδε μια κοπελα και του αρεσε και την κοιτουσε συνεχεια αλλα η φιλη τησ τον πηρε πρεφα και αρχιζε να τον κοιταζει να γελαει επιδεικτικα και τετοια!η εμφανιση των φιλων σας αφορα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

hameleon

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η hameleon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 233 μηνύματα.
ισως εχεις δικιο...το συζητησουσα και με ενα φιλο μου ο οποιος χθες ειδε μια κοπελα και του αρεσε και την κοιτουσε συνεχεια αλλα η φιλη τησ τον πηρε πρεφα και αρχιζε να τον κοιταζει να γελαει επιδεικτικα και τετοια!η εμφανιση των φιλων σας αφορα;
αν καταλαβα καλα θες να προσεγγισεις καποια αλλα δεν σ αρεσει η συμπεριφορα των φιλων της; μην κολλας και ιδιαιτερα αν εσενα σ ενδιαφερει ενα προσωπο δεν ειναι αναγκη να κανεις και παρεα με τους φιλους της..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 186240

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
παιδια οταν γνωριζετε μια κοπελα ή ενα αγόρι επηρεαζεστε καθολου κι απο τισ φιλεσ τησ ή τουσ φιλουσ του?στο πωσ δηλαδη θα σασ κανει την πρωτη εντυπωση!

Εμένα δεν με επηρεάζει καθόλου. Αν κρίνω όμως από τις πολλές φορές που έχει ακουστεί σε παρέα ''Μαλάκες κόψτε τις καφρίλες θα είναι και η <<insert name>>'' μάλλον υπάρχει η αίσθηση πως οι κοπέλες επηρεάζονται περισσότερο..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MariaRocketQuee

Νεοφερμένος

Η MariaRocketQuee αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Υποτιθεται οτι πρεπει στην αρχη να εισαι αυθορμητος/η αλλα πιστευω οτι εστω και χωρις να το καταλαβει ο αλλος αρχιζει να βαριεται πιο γρηγορα οταν νιωσει οτι δεν εχει να δει κατι αλλο.Μιλαω απο προσωπικη εμπειρια(δυστυχως) :| Στην τελικη ας συμπεριφερεται ο καθενας οπως νιωθει κι απο εκει κι επειτα σε οποιον αρεσουμε......
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

evalliaChefαρα

Νεοφερμένος

Η evalliaChefαρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 92 μηνύματα.
μετριοπάθεια..Ποτε δε ξέρεις αν αυτος που ειναι μαζι σου θα σου βγει σε καλό(π.χ. γάμος) η αν θα σου βγεί το αντίθετο (π.χ. να σε σημαδέψει)..Προχωρας προσγειωμένα και βλέπεις ..Ετσι παει!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,050 μηνύματα.
Το ξεκίνημα μιας σχέσης: αυθορμητισμός ή μετριοπάθεια;

Θα μπορούσα να πω οτι αυθορμητισμός ισοδυναμεί με αλήθεια και μετριοπάθεια με ψέμα ή έστω με στρατηγική. Αν δε δείξεις τον πραγματικό σου εαυτό στην αρχή της σχέσης πριν δεθείς με τον άλλον και για να ελέγξεις στην πράξη αν είσαι αρεστός, πότε θα το κάνεις; Νομίζω οτι αυτός είναι ο λόγος που πολλά ζευγάρια μετά από κάποια χρόνια σχέσης ή γάμου φτάνουν στο σημείο να σιχαίνονται ο ένας τον άλλον και να έχουν άσχημα συναισθήματα: δεν έδειξαν τον πραγματικό τους εαυτό από την αρχή, άφησαν τον έρωτα να αναλάβει τη σχέση και να την καθοδηγήσει κι όταν ο έρωτας πήγε να δώσει τη θέση του στην αγάπη ξαφνικά έπεσαν οι μάσκες και μείναν και οι δυο σύξυλοι ο καθένας με κάποιον άνθρωπο που δε γνώριζε, δεν αναγνώριζε και μάλλον αντιπαθούσε.

Γι' αυτό θα πω, αυθορμητισμός στην αρχή της σχέσης. Δείχνουμε ποιοι είμαστε και αν ο άλλος το αποδεχτεί και μείνει, είναι μια πολύ γερή βάση για την αντιμετώπιση της πραγματικής ζωής και των προβλημάτων της. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,728 μηνύματα.
Himela οσο περισσοτερο ζεις με κάποιον τοσο τον μαθαινεις. Και καμια φορά αλλάζουν και οι συνθήκες, βαριέται ο κοσμος τα πράγματα δεν ειναι τοσο ιδεατά οσο στην αρχή. Εκει θέλει υπομονη και θέληση και απο τους 2 να κρατήσουν τη σχέση τους. Ο πραγματικος εαυτος ποσο καιρο θα μπορει να τον κρυβει κάποιος .... άντε 1 χρονο το πολύ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top