Ποιο θεωρείτε κατάλληλο ύψος για τον/τη σύντροφό σας;

Τι ύψος έχετε;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 322)
  • Μέχρι 1.50

    Ψήφοι: 6 1.9%
  • 1.51-1.65

    Ψήφοι: 60 18.6%
  • 1.66-1.75

    Ψήφοι: 114 35.4%
  • 1.76-1.80

    Ψήφοι: 49 15.2%
  • 1.81-1.85

    Ψήφοι: 46 14.3%
  • 1.86-1.90

    Ψήφοι: 22 6.8%
  • 1.91-1.95

    Ψήφοι: 13 4.0%
  • 1.96+

    Ψήφοι: 12 3.7%
  • Δεν επιθυμώ να απαντήσω.

    Ψήφοι: 0 0.0%

paplaki

Νεοφερμένος

Ο paplaki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 58 μηνύματα.
Ναι γιατί όχι?:) Όπως θα έβγαινα και με κάποιον που είναι στο ύψος μου, 1.78:P Νομίζω γενικά ότι το ύψος δεν παίζει καθοριστικό ρόλο στην σχέση...

μην το λες:P:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

EnnisDelMar!

Δραστήριο μέλος

Η EnnisDelMar! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Διαιτητής. Έχει γράψει 768 μηνύματα.

Κοίτα η αλήθεια είναι ότι και εγώ δεν το θεωρώ πιο ωραίο το να είναι η γυναίκα πιο ψηλή απ'τον άντρα και η αλήθεια είναι ότι δεν έχω κάνει σχέση με κάποιο κοντύτερο από μένα αλλά ντάξει... Έχω δει και ζευγάρια όπου η γυναίκα είναι ψηλότερη αλλά δεν έδειχνε να προβληματίζει κανέναν απ'τους δύο:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Darkness

Περιβόητο μέλος

Η Darkness αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,129 μηνύματα.
με παιδί 1.95 θα έκανες κάτι???

το 1.95 πως σου φένεται σε αγόρι?

θα έβγαινες με κάποιον σε τέτοιο ύψος???
Μάνα μου ξεκόλλα το μυαλό σου δλδ. Υπάρχει ζωή και πέρα από μια γκόμενα. :P
Και ναι εγώ θα έβγαινα. Και είμαι υπέρ κοντή (1.63!). Και έλεος πια με τα κόμπλεξ όλων με το ύψος. Όλοι ανικανοποίητοι. Κάτι το άξιο τόσης προσοχής μόνο εγώ δεν το βρίσκω.
Τώρα με κάποιον μισό κεφάλι πιο κοντό πάλι δεν θα είχα θέμα. Θέμα θα είχα αν μου έφτανε στο στήθος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

youhou

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο takis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 352 μηνύματα.
Πρεπει να εχει το τελειο υψος (1.86) οπως και ο Χριστός.-:pfff:
Δεν δεχομαι αντιρρησεις!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 209912

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Πρεπει να εχει το τελειο υψος (1.86) οπως και ο Χριστός.-:pfff:
Δεν δεχομαι αντιρρησεις!

lol αφού φτάσαμε να μετρήσουμε και το Χριστό τι να πω.. όλοι στο κρεβάτι του προκρούστη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Poseidon

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Poseidon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Αθλητής και μας γράφει απο Αταλάντη (Φθιώτιδα). Έχει γράψει 350 μηνύματα.
Πολύ ψηλό:P Αντίστοιχα όμως το δικό μου ύψος είναι πολύ ψηλό για γυναίκα:) Για μένα σε έναν άντρα είναι καλό, για την κολλητή μου όμως που είναι 1.65 φαντάζομαι θα ήταν αρκετά ψηλό. Βασικά αυτά είναι γούστα γιατί π.χ. ξέρω μια κοπέλα 1.60 που τα έχει με έναν τύπο 1.97:P Οπότε δεν έχει τόση σημασία το ύψος, αλλά το όλο στυλ;)
Kαλά του την είπες:P

Μάνα μου ξεκόλλα το μυαλό σου δλδ. Υπάρχει ζωή και πέρα από μια γκόμενα. :P
Και ναι εγώ θα έβγαινα. Και είμαι υπέρ κοντή (1.63!). Και έλεος πια με τα κόμπλεξ όλων με το ύψος. Όλοι ανικανοποίητοι. Κάτι το άξιο τόσης προσοχής μόνο εγώ δεν το βρίσκω.
Τώρα με κάποιον μισό κεφάλι πιο κοντό πάλι δεν θα είχα θέμα. Θέμα θα είχα αν μου έφτανε στο στήθος.

Εσύ είσαι μικροσκοπική αλλά θαυματουργή καλή μου :inlove:
Η.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Zed

Διάσημο μέλος

Ο Zed αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται IT και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 2,488 μηνύματα.
Συγνώμη που επανέρχομαι, αλλά απ' ό,τι βλέπω το μεγαλύτερο άγχος για το ύψος τους το έχουν οι άνδρες. Μα έλεος πια, αγαπητοί μου κύριοι, μην σας πιάνει πανικός!Οι πιο πολλές γυναίκες δεν ενδιαφερόμαστε για τα εξωτερικά σας προσόντα (ύψος, βάρος, χρήμα, εξουσία, μόρφωση κ.ά.). Οι γυναίκες είναι -κατά κύριο λόγο- συναισθηματικά όντα και δίνουν έμφαση στο χαρακτήρα του άνδρα. Δεν κάνει το ύψος τον άνθρωπο! Αντίθετα οι άνδρες -κατά κύριο λόγο- είναι σαρκικά όντα. Εμμένουν στο φαίνεσθαι!!!:mad:

Μας δουλεύεις, έτσι; Για κάνε ένα poll να δούμε πόσες γυναίκες θα ήθελαν τον άντρα τουλάχιστον λίγους πόντους πιο ψηλό.

Επίσης, το συμπέρασμα ότι εσείς είστε συναισθηματικά όντα και δεν κοιτάτε τα εξωτερικά προσόντα ενώ εμείς είμαστε αναίσθητοι και κοιτάμε μόνο αυτό πώς ακριβώς προέκυψε; Τελικά όπως είχες πει σε ένα ποστ σου, είσαι φανατικότατη φεμινίστρια...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BLUE SEA

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Τέσα Ηλιού αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών, επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 1,898 μηνύματα.
Τελικά όπως είχες πει σε ένα ποστ σου, είσαι φανατικότατη φεμινίστρια...

Φυσικά!!! Ποτέ δεν το αρνήθηκα. Απλώς δεν είμαι διατεθειμένη να κάνω το στομάχι μου κόμπο, μιας και έχω και έλκος για να τα ακούω από σας τους άνδρες. Δεν έχει, όμως, αυτό το θέμα (του φεμινισμού) καμία σχέση με το ύψος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Sal Paradise

Δραστήριο μέλος

Ο Sal Paradise αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Πιλότος. Έχει γράψει 626 μηνύματα.
-Καλημερα σας!Εργοστασιο παραγωγης τελειων ανθρωπων,τι θα θελατε παρακαλω;
-Ναι,γεια σας.Λοιπον,κοιταξτε,πως εχει το πραγμα.Θα ηθελα μια γυναικα που να αρμοζει καταλληλα στο υψος το δικο μου.
-Τι υψος εχετε;
-Eιμαι σχετικα κοντος.Εχω υψος 1.65 χωρις τα χερια στην αναταση.Τηλεφωνησα σε σας, γιατι ειστε μια εταιρεια που εμπιστευομαι και ξερω οτι εχετε πληρης εχεμυθεια οσον αφορα τις αναγκες(=κομπλεξ) των πελατων σας.
-Αχα,καταλαβα.Ευχαριστουμε για τα καλα σας λογια καταρχην.Μπορουμε να σας εξασφαλισουμε οτι η κοινωνια δεν σας επικρινει στην επιλογη της γυναικας τουλαχιστον,καθως θα σας προσφερουμε την πιο ιδανικη,την πιο κοινωνικα αποδεκτη γυναικα που χρειαζεστε.
-Αχ ναι,σας παρακαλω,καντε το!πληρωνω οσο οσο!
-Λοιπον,επειδη υπαρχουν κι αλλες γραμμες,θα σας κλεισω κυριε και θα βγει στη γραμμη μια κοπελα,να της πειτε τα στοιχεια σας,για να αρχισουμε τα διαδικαστικα.Μην στεναχωριεστε,η εταιρεια μας,η Ψευτοπερφεκτιον Α.Ε.,προσπαθει να ικανοποιησει καθε πελατης της με σεβασμο και κυρος(καθως και να αναπαραγει ,εις τον αιωνα τον απαντα, τον κοινωνικο συντηρητισμο στις συνειδησεις των ανθρωπων χεχε).Παρακαλω,αναμενετε!Ευχαριστουμε για την επιλογης σας.
-Ναι ναι,περιμενω!...(γεματος αγχος)

Το be continued...

p.s.μια μελλοντικη σουρεαλ συζητηση της κοινωνιας μας οπως τη φανταστηκα, μετα απο ενα πρωινο γεματο εμπειριες του σουρεαλ κρατους μας:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

EnnisDelMar!

Δραστήριο μέλος

Η EnnisDelMar! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Διαιτητής. Έχει γράψει 768 μηνύματα.
p.s.μια μελλοντικη σουρεαλ συζητηση της κοινωνιας μας οπως τη φανταστηκα, μετα απο ενα πρωινο γεματο εμπειριες του σουρεαλ κρατους μας:P

:clapup: ισχύει... καλά τα λες:) περιμένουμε με αγωνία την συνέχεια:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Darkness

Περιβόητο μέλος

Η Darkness αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,129 μηνύματα.
Οι πιο πολλές γυναίκες δεν ενδιαφερόμαστε για τα εξωτερικά σας προσόντα (ύψος, βάρος, χρήμα, εξουσία, μόρφωση κ.ά.).
Αυτές τις γυναίκες θέλω να τις δω κάποια μέρα.
Θα μπορούσα να τα πιάσω ένα ένα αν κάναμε κουβέντα αλλά μιας που πρόσφατα ασχολήθηκα πολύ και με προβλημάτισε η μόρφωση, πόσο σίγουρη είσαι για την όχι και τόση σημασία της; Πόσο; Ποια πιστεύεις θα κοίταζε κάποιο συναισθηματικό και τρυφερό παιδί του χωριού που ασχολείται με τα ξύλα σου λέω εγώ κι έχει βγάλει άντε μέχρι λύκειο;


Οι γυναίκες είναι -κατά κύριο λόγο- συναισθηματικά όντα και δίνουν έμφαση στο χαρακτήρα του άνδρα.
Κι εδώ λες πως οι άντρες δεν είναι συναισθηματικά όντα όσο εμείς; Ξέρεις τι πάει να πει συναίσθημα για αυτούς; Πολλές φορες πιο πολλά από ότι λέει για εμάς. Απλά ξέρουν να φιλτράρουν.
Επίσης εδώ συγχώραμε λίγο μα θα το πάω στο άκρο (μου αρέσει) γιατί θέλω να επιβεβαιώσω κάποιες σκέψεις μου. Αν -κατά κύριο λόγο- είμαστε συναισθηματικά όντα τότε γιατί όλες όλες όλες σε άνδρες Α.ΜΕ.Α. κάνουν την πάπια και περιγελούν φεύγοντας; Είναι τα συναισθήματα πάνω από όλα αυτά που κοιτάμε, μας κερδίζουν/γοητεύουν, μας κρατάνε. (αυτό γίνεται και σλόγκαν)[FONT=&quot]
[/FONT]

Επίσης, όλοι οι άνδρες έχουν υψηλά στάνταρτς για τις γυναίκες.
Έχουν ναι. Κι αν όχι όλοι τότε σχεδόν όλοι. Μα δώστους κοπέλα με ελαττώματα που όμως θα της γουστάρουν αρκετά και πες μου αν θα την άφηναν ή όχι.

Θέλουν, δηλαδή, ψηλές, ξανθιές, αδύνατες κ.ά. Σας το λέω!
Μπορώ να πω πως είναι ένα πρότυπο που γοητεύει. Είναι μέχρι η πραγματικότητα να τους κάνει να διαγράψουν κάθε θεογκόμενα που απλά θαυμάζουν μα δεν έχουν. Πωςνατοπω είναι μέχρι να γευτούν πραγματικά κάτι ουάου που όμως δεν ανταποκρίνεται στο ψηλή-ξανθιά-αδύνατη.

Μας έχετε κάνει κομπλεξικές!
Κάτι μου λέει πως πιο πολύ άλλες γυναίκες μας ταϊζουν τούτα τα κόμπλεξ. Τώρα αν σε άφησε ο άλλος για την κοιλιά σου ή για τα καστανά μαλλιά σου τότε πες μου γιατί να σου αφήσει κόμπλεξ; Σκέψου και βρες ποιος είναι αυτός με το κόμπλεξ.

Ε, δεν θα νιώσω και κομπλεξική που είμαι κάτω από 1.75 ούτε θα φοράω γόβες στιλέτο να βγάλω κιρσούς. Πάνω από 5 εκατοστά τακούνι δεν μπορώ να το υποστηρίξω!
Όχι πάλι με το ύψος. Δείξτε έλεος.

Μην πιάσω πάλι την τρέλα σας με τα αδύνατα σώματα!
Τρέλα τους; Όχι ΚΑΙ τρέλα μας; Δε νομίζω Τάκη.

Δεν ήθελα να σας θίξω.
Σίγουρα δεν θίχτηκε κανείς. :P

Απλώς ξεσκέπασα μια πραγματικότητα.:/:
Πόσο σίγουρη;

Συγγνώμη για τον περίεργο τρόπο απάντησης. :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Muxu Su

Διάσημο μέλος

Η Muxu Su αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,019 μηνύματα.
1.58 και σας βάζω όλους κάτω. :weak: :teasing:
Όλα τα ύψη κατάλληλα είναι, για μένα τουλάχιστον. :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jimttt

Νεοφερμένος

Ο jimttt αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
1.77 για τους αντρες κ 1.64 για γυναικες
επίσημα

απο που? στη wikipedia που ειδα για το υψος των ανδρων στην ελλαδα ελεγε πως ειναι self reported και οχι measured ,αλλα και measured που ειναι σε αλλες χωρες δεν διευκρινιζει αν ειναι ξυπολητοι μετρημενοι.Εγω θα ελεγα 175-6 για τους αντρες και 162-3 για τις γυναικες
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xristina elen

Πολύ δραστήριο μέλος

Η xristina elen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και μας γράφει απο Ζωγράφος (Αττική). Έχει γράψει 1,603 μηνύματα.
λοιπον εχω υψοσ 1.70 και θεωρω πωσ μια γυναικα αν ειναι απο 1.60 μεχρι 1.75 ειναι καλα..παραπανω ειναι λιγο αχαρο θαρρω..ο αντρασ πρεπει να ειναι πανω απο 1.70..το ιδανικο για μενα ειναι το 1.75!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Demlogic

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Demlogic αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η. Έχει γράψει 978 μηνύματα.
Πως περιμενετε αξιοπιστα αποτελεσματα οταν τα μισα παιδακια εδω μεσα δεν εχουν ολοκληρωσει την αναπτυξη τους; :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

grayxx

Νεοφερμένος

Ο grayxx αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 72 μηνύματα.
Πως περιμενετε αξιοπιστα αποτελεσματα οταν τα μισα παιδακια εδω μεσα δεν εχουν ολοκληρωσει την αναπτυξη τους; :hmm:

και μερικοι προσθετουν 5 ποντους :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Demlogic

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Demlogic αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η. Έχει γράψει 978 μηνύματα.
και μερικοι προσθετουν 5 ποντους :P
αυτους τους προσθετουν αλλου , γιατι δε φαινεται αμεσα :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aggeloydi ghino

Νεοφερμένος

Η aggeloydi ghino αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 19 μηνύματα.
Ειμαι 1.55, ναι μικροσκοπική :), αλλα αντρες 1.75 μου φενοντε απιστευτα κοντοι. μου παει το υψος 1.80. θέλω μια απαντιση, παγκοσμίου χαρακτηρα( οχι την αποψη του καθε απο εμας, γιατι ακρη δεν θα βγάλουμε) . Μεχρι τι υψος ενας αντρας θεωριτε κοντός?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
μια χαρα εισαι..
η αδελφη μου ειναι 152
:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gilda

Τιμώμενο Μέλος

Η Gilda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,132 μηνύματα.
Ακόμα ασχολούμαστε με το ύψος εεεε??? :hmm::hmm::hmm::hmm::hmm::hmm::hmm::hmm::hmm::hmm::hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top