• Σας ενημερώνουμε ότι η κατηγορία δεν αντικαθιστά σε καμία περίπτωση την επίσκεψη σας σε επαγγελματία ιατρό.

    Το σύνολο του περιεχομένου της κατηγορίας αυτής, όπως κείμενα, γραφικά, εικόνες, πληροφορίες που λαμβάνονται από δικαιούχους διαφήμισης, είναι καθαρά και μόνο για ενημερωτικούς σκοπούς και δεν προορίζεται να είναι υποκατάστατο για την επαγγελματική ιατρική συμβουλή, διάγνωση ή θεραπεία. Δεν αποτελεί υποκατάστατο ιατρικής εξέτασης, ούτε αντικαθιστά την ανάγκη για υπηρεσίες που παρέχονται από επαγγελματία ιατρό. Πάντοτε να ζητάτε τη συμβουλή του ιατρού σας πριν πάρετε οποιαδήποτε συνταγή ή φάρμακο. Μόνο ο ιατρός σας μπορεί να σας δώσει συμβουλές για το τι είναι ασφαλές και αποτελεσματικό για σας.

Ορθοδοντική - Σιδεράκια

Loreley

Περιβόητο μέλος

Η Loreley αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 5,860 μηνύματα.
Εμένα απο αυτό θα εξαρτηθεί το αν βάλω σιδεράκια. Απο τις δύο μέρες μέχρι τη πρώτη βδομάδα κρατάει ο πόνος. Εγώ που δεν καταλαβαίνω Χριστό κιόλας..:whistle::whistle:

Εγώ πάντως θυμάμαι πως δεν πονούσα, απλά ψεύδιζα και γέμιζε πολλά σάλια το στόμα μου.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alma Libre

Επιφανές μέλος

Η Sinéad αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συγγραφέας και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,229 μηνύματα.
Εγώ πάντως θυμάμαι πως δεν πονούσα, απλά ψεύδιζα και γέμιζε πολλά σάλια το στόμα μου.:P

Αυτό με τα σάλια ισχύει. :P
Όσα παιδιά ξέρω, μιλάνε και σε βαπτίζουν κανονικά. :upside:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_fairygirl_

Διακεκριμένο μέλος

Η Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταφραστής/Διερμηνέας και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 7,789 μηνύματα.
Φαιρυ το ξερω, απλα το ειπα χωρις να το σκεφτω επειδη παω καθε 3 μηνες. :P
Για τα δοντια που λετε, εγω εβγαλα παλαιοτερα τους κυνοδοντες, και πριν τις γιορτες τον εναν φρονιμητη και εχω αλλους 3..
Εγώ δεν έχω βγάλει κανένα δόντι. Ζήλια.:pfff::P
Εμένα απο αυτό θα εξαρτηθεί το αν βάλω σιδεράκια. Απο τις δύο μέρες μέχρι τη πρώτη βδομάδα κρατάει ο πόνος. Εγώ που δεν καταλαβαίνω Χριστό κιόλας..:whistle::whistle:
Καλά,όταν θα βάλεις λαστιχάκια (προς το τέλος της θεραπείας με τα σιδεράκια)για να σου ευθυγραμμήσουν τα δόντια ξαναμίλα. 3,5 χρόνια τα φορούσα:P
Εγώ πάντως θυμάμαι πως δεν πονούσα, απλά ψεύδιζα και γέμιζε πολλά σάλια το στόμα μου.:P
Εγώ όταν φόρεσα τα λαστιχάκια προς το τέλος για να ευθυγραμμιστούν: 1. ήμουν σαν το βαμπίρ διότι ήταν κάτι άσπρα λαστιχάκια στο πλάι. 2. Μέχρι να μάθω να ελέγχω τη γλώσσα μου έβαζα το χέρι μου μπροστά... :redface:
Αυτό με τα σάλια ισχύει. :P
Όσα παιδιά ξέρω, μιλάνε και σε βαπτίζουν κανονικά. :upside:
Χαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχααχχα.:laugh::laugh:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alma Libre

Επιφανές μέλος

Η Sinéad αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συγγραφέας και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,229 μηνύματα.
Καλά,όταν θα βάλεις λαστιχάκια (προς το τέλος της θεραπείας με τα σιδεράκια)για να σου ευθυγραμμήσουν τα δόντια ξαναμίλα. 3,5 χρόνια τα φορούσα:P
Χαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχααχχα.:laugh::laugh:

Εξακολουθώ να θέλω. :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

linapinky_

Νεοφερμένος

Η linapinky_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
παιδια εγω σημερα εβαλα τα σιδερακια μου καθως και μηχανημα διευρενησης ( δακτυλιος ) δεν μπορω να φαω τιποτα νιωθω πιεση παντου ..με πονανε που με πονενε τα σιδερακια (τα κλασικα τα μεταλλικα) εχω και σιρματα πισω στο στομα μου δεν μπορω να μασησω τιποταα!!! φρικη!!!!!! ουτε σουπα!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_fairygirl_

Διακεκριμένο μέλος

Η Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταφραστής/Διερμηνέας και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 7,789 μηνύματα.
παιδια εγω σημερα εβαλα τα σιδερακια μου καθως και μηχανημα διευρενησης ( δακτυλιος ) δεν μπορω να φαω τιποτα νιωθω πιεση παντου ..με πονανε που με πονενε τα σιδερακια (τα κλασικα τα μεταλλικα) εχω και σιρματα πισω στο στομα μου δεν μπορω να μασησω τιποταα!!! φρικη!!!!!! ουτε σουπα!!
Επειδή έχω κάτι ξανθά δείξτε κατανόηση.
Η σούπα δεν πίνεται;:confused:
Πάντως,θα΄χει λίγο πόνο τώρα. Δοκίμασε να πιεις κανένα ντεπόν να ηρεμήσεις λίγο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alma Libre

Επιφανές μέλος

Η Sinéad αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συγγραφέας και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,229 μηνύματα.
παιδια εγω σημερα εβαλα τα σιδερακια μου καθως και μηχανημα διευρενησης ( δακτυλιος ) δεν μπορω να φαω τιποτα νιωθω πιεση παντου ..με πονανε που με πονενε τα σιδερακια (τα κλασικα τα μεταλλικα) εχω και σιρματα πισω στο στομα μου δεν μπορω να μασησω τιποταα!!! φρικη!!!!!! ουτε σουπα!!


Μέχρι να συνηθίσεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

linapinky_

Νεοφερμένος

Η linapinky_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
εχουν περασει ηδη 3 μερες και τιποτα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alma Libre

Επιφανές μέλος

Η Sinéad αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συγγραφέας και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,229 μηνύματα.

_fairygirl_

Διακεκριμένο μέλος

Η Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταφραστής/Διερμηνέας και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 7,789 μηνύματα.
εχουν περασει ηδη 3 μερες και τιποτα...
Υπομονή χρειάζεται και κουράγιο. Όπως με πρόλαβε και η Λίμπρε,δεν παίρνει τον ίδιο χρόνο σε όλους.Για παράδειγμα όταν φορούσα κάτι λαστιχάκια για ευθυγράμμιση 2 εβδομάδες δεν μπορούσα να δαγκώσω καλά.:P
Τώρα με τα μασελάκια που τα'χει σφίξει το ίδιο. Μου παίρνει τρεις ώρες μετά που θα τα βγάλω μέχρι να μην πονάω..;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Markos25

Νεοφερμένος

Ο Markos25 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Καλησπερα γινετε μετα απο ορθοδοντικη θεραπεια να στραβωσουν ξανα τα δοντια σε μεγαλο βαθμο σε 2 μηνες :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_fairygirl_

Διακεκριμένο μέλος

Η Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταφραστής/Διερμηνέας και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 7,789 μηνύματα.
Καλησπερα γινετε μετα απο ορθοδοντικη θεραπεια να στραβωσουν ξανα τα δοντια σε μεγαλο βαθμο σε 2 μηνες :/:
Γίνεται.
Καλά,ο/η ορθοδοντικός σου μετά τα σιδεράκια,δε σου'δωσε κανένα μασελάκι ή κάτι -τέλος πάντων- να το φοράς όταν κοιμάσαι;:confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 781029

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Σιδεράκια... πόσο τα μισούσα. Ένα χρόνο τα φόρεσα στα 14.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Loreley

Περιβόητο μέλος

Η Loreley αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 5,860 μηνύματα.
Καλησπερα γινετε μετα απο ορθοδοντικη θεραπεια να στραβωσουν ξανα τα δοντια σε μεγαλο βαθμο σε 2 μηνες :/:

Γίνεται.
Μπορεί να φταίνε οι φρονιμίτες και να πρέπει να κάνεις εξαγωγή.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_fairygirl_

Διακεκριμένο μέλος

Η Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταφραστής/Διερμηνέας και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 7,789 μηνύματα.
Σιδεράκια... πόσο τα μισούσα. Ένα χρόνο τα φόρεσα στα 14.
Tι να λέμε και΄μεις που τα φορούσαμε 3,5 χρόνια..:|
Και τους τελευταίους 4 μήνες είχα χάσει 4 κιλά επειδή δεν μπορούσα να φάω.
Δεν έχω παράπονο,το αποτέλεσμα με αποζημίωσε.

Γίνεται.
Μπορεί να φταίνε οι φρονιμίτες και να πρέπει να κάνεις εξαγωγή.
Φάε τη γλώσσα σου.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

g1wrg0s

Επιφανές μέλος

Ο 01001 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 9,074 μηνύματα.
για αραια δοντια εχουμε κανενα παραδειγμα ;
Γνωριζω παιδι το οποιο με εξαγωγες εκανε δουλεια, αλλα δεν εχω βρει περιπτωση παιδιου το οποιο να πηγε με το παραπανω προβλημα. Μηπως υπαρχει κανεις εδω για καποιες πληροφοριες;;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_fairygirl_

Διακεκριμένο μέλος

Η Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταφραστής/Διερμηνέας και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 7,789 μηνύματα.
για αραια δοντια εχουμε κανενα παραδειγμα ;
Γνωριζω παιδι το οποιο με εξαγωγες εκανε δουλεια, αλλα δεν εχω βρει περιπτωση παιδιου το οποιο να πηγε με το παραπανω προβλημα. Μηπως υπαρχει κανεις εδω για καποιες πληροφοριες;;;
Same here. Ότι είχα διαστήματα ανάμεσα στα δόντια ήταν ένας από τους λόγους που έβαλα σιδεράκια.(:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
για αραια δοντια εχουμε κανενα παραδειγμα ;
Γνωριζω παιδι το οποιο με εξαγωγες εκανε δουλεια, αλλα δεν εχω βρει περιπτωση παιδιου το οποιο να πηγε με το παραπανω προβλημα. Μηπως υπαρχει κανεις εδω για καποιες πληροφοριες;;;
Εγώ είχα αραιά δόντια και εκτός από αυτό από τα πάνω με λείπουν δύο δόντια:/
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~Dida~

Δραστήριο μέλος

Η Μυστικό αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 401 μηνύματα.
Δεν είχα χρόνο και κουράγιο κυρίως να διαβάσω όλα τα προηγούμενα μυνήματα οπότε συγχωρέστε με αν έχει προαναφερθεί κάτι παρόμοιο. Έχει δοκιμάσει κανείς ή ξέρει αν έχουν αποτέλεσμα, άλλοι τρόποι εκτός απο τα κλασσικά σιδεράκια; Λόγω οικονομικών θεμάτων δεν έβαλα τόσα χρόνια και τώρα μου φαίνονται κάπως τα κλασσικά σιδεράκια σ'αυτήν την ηλικία :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

αδαμαντια52071

Πολύ δραστήριο μέλος

Η νυσταλέα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 1,935 μηνύματα.
Και η Γωγω Τσαμπα εβαλε στα 28!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Top