Κριτικές για ρούχα και παπούτσια

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
λεω γενικα ρε συ... μου μοιαζουν σαν να παιρνεις ενα υφασμα κ απλα το ραβεις και το κανεις φουστα-φορεμα.

Μωρε καλα ειπα γω πατσαβουρια (ριχταρια) πιο πισω.

Μπλε, βρες κατι απλο αλλα απο καλο υφασμα. Μεταξωτο, σατεν, δαντελα, οργαντινα...
Πηγαινε golden hall θα βρεις σιγουρα εκει. Και δεν ειναι ολα πανακριβα. Τωρα με τις εκπτωσεις με 150- 250 θα βρεις κομψοτατο ρουχο.
Η Πηγαινε attica. Εχει ποικιλια, θα βρεις και σιγουρα εκει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

_fairygirl_

Διακεκριμένο μέλος

Η Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταφραστής/Διερμηνέας και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 7,789 μηνύματα.
Μωρε καλα ειπα γω πατσαβουρια (ριχταρια) πιο πισω.
Μπλε, βρες κατι απλο αλλα απο καλο υφασμα. Μεταξωτο, σατεν, δαντελα, οργαντινα...
Πηγαινε golden hall θα βρεις σιγουρα εκει. Και δεν ειναι ολα πανακριβα. Τωρα με τις εκπτωσεις με 150- 250 θα βρεις κομψοτατο ρουχο
Είναι τα 150 φτηνά; :look:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
Είναι τα 150 φτηνά; :look:

Για τον γαμο της αδερφης της; Δεν ειναι καλεσμενη...
Τσαμπα ειναι βρε κοριτσι.
Οχι τσαμπα οκ, αλλα εχεις δει τιμες σε αμπιγιε ρουχα τυπου οπερα ή σίνεμα;
Κατω απο 400 δε βρισκεις



τετοιο στυλακι...?

Αυτο το φορεματακι μου αρεσει και φαινεται να ειναι καλο το υφασμα. Απο που ειναι?

τοτε ισως θες κατι τετοιο :P :P :P




(συγνωμη κι ολας αλλα σου εχουν προταθει ομορφα σχεδια κι εσυ τα απορριπτεις....)

Αυτα ομως δε μου αρεσουν καθολου.........

Ρε κοριτσια μπερδευτηκα. Ποια ψαχνει για γαμο και παντρευεται η αδερφη της?
Εγω για εκεινη προτεινα.
Σας εχασα:D

παιδια έχω πρόβλημα!έχω ένα γάμο τον αύγουστο και δεν βρίσκω φόρεμα που να μου αρέσει.θέλω απλά να είναι φθηνό και απλό(ούτε φλοράλ,ούτε κρόσια ούτε όλη η παλέτα με τα χρώματα μέσα κάτι απλό). τι λέτε να βάλω;
υγ η νύφη είναι η αδερφή μου,οπότεεεεεεεεεεε κάτι όμορφο αλλά όχι πολύ υπερβολικό
υγ2 ο γάμος είναι στη παραλία οπότε οτιδήποτε πολύ "βαρύ",βραδινό και πολύ επίσημο απορρίπτεται

Βρηκα ποιασ η αδερφη παντρευεται. Ουφ! Ξεκαθαρισα τωρα!
Λοιπον εχω να προτεινω κατι, πως σου φαινεται?




Απλο, κομψο, θηλυκο, καλο υφασμα και ωραιο χρωμα.
Αν δε φορουσα μιντι φορεματα, θα το φορουσα ανετα. Με ωραια καλα κοσμηματα και λεπτεπιλεπτα πεδιλακια.
Τωρα βεβαια η παραλια με προβληματισε. Στην αμμο θα ειστε πανω? Η σε παραλιακο μαγαζι?:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Mάιρα

Διάσημο μέλος

Η Mάιρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,354 μηνύματα.


 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.

Στα bershka εχουn βαλει σε προσφορα φορεματακια οπως το παραπανω 20 ευρω!
Σε παρα πολλα χρωματα!
Ειχε ενα τελειο μπλε, αλλα μαντεψε.... ειχε μονο xs....
Κλασσικα...
Δεν περιμενω να βρω ποτε στις εκπτωσεις τετοια εποχη, πρεπει στην αρχη να ορμαμε! Κι αμα.....
:/
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mάιρα

Διάσημο μέλος

Η Mάιρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,354 μηνύματα.
Στα bershka εχουn βαλει σε προσφορα φορεματακια οπως το παραπανω 20 ευρω!
Σε παρα πολλα χρωματα!
Ειχε ενα τελειο μπλε, αλλα μαντεψε.... ειχε μονο xs....
Κλασσικα...
Δεν περιμενω να βρω ποτε στις εκπτωσεις τετοια εποχη, πρεπει στην αρχη να ορμαμε! Κι αμα.....
:/

Χαριτωμένο φαίνεται, αλλά αν δεν έχει στο νούμερο σου τότε και που τα έχει δεν κάνει τίποτα. Εκτός και αν περιμένεις μέχρι να φορέσεις xs, κάτι αδύνατο θεωρώ. :P :confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

koukimanster

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η koukimanster αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 298 μηνύματα.

Πριν είδα μια κοπέλα με ένα τέτοιο σορτσάκι και επιβεβαιώθηκε η υποψία μου ότι "μα με αυτό το σχήμα σορτσακίου λογικά θα φαίνεται ο κώλος". Φαίνεται κανονικά το κάτω μέρος. Γιατί;! :confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mάιρα

Διάσημο μέλος

Η Mάιρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,354 μηνύματα.
Πριν είδα μια κοπέλα με ένα τέτοιο σορτσάκι και επιβεβαιώθηκε η υποψία μου ότι "μα με αυτό το σχήμα σορτσακίου λογικά θα φαίνεται ο κώλος". Φαίνεται κανονικά το κάτω μέρος. Γιατί;! :confused:

Bασικά και γω είδα μια να φοράει τέτοιο σορτς. Άμα τον έχεις τον κώλο γιατί να μην τον δείξεις ε; Βέβαια οι άλλοι έχουν κάθε λόγο να σε θεωρούν τσουλί, έτσι δίνεις και τροφή για σχόλια. Αν ήταν λίγο μακρύτερο να μην φαίνονται τα οπίσθια θα ταν ακόμη καλύτερο, όμως βάζουν αυτό που θέλουν οι άλλοι ώστε να τους ελκύσουν, έστω και έτσι. :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

meetmeinmontauk

Τιμώμενο Μέλος

Η meetmeinmontauk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 11,788 μηνύματα.
Αυτα ομως δε μου αρεσουν καθολου.........

Ρε κοριτσια μπερδευτηκα. Ποια ψαχνει για γαμο και παντρευεται η αδερφη της?
Εγω για εκεινη προτεινα.
Σας εχασα:D

mindcircus ουτε κι εμενα, για πλακα το ειπα :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
Κοριτσια αυτα τα σορτσακια τα κοφτα ειναι πραγματι πολυ προκλητικα. Εγω εχω καποια τα οποια φοραω στην παραλια με μακριεσ διαφανεσ πουκαμισεσ (καφτανια) εξω δεν μπορω μα βγω ετσι... Επισης τα φοραω και μεσα στο σπιτι. Οσο δεν εχω παιδια, μου επιτρεπεται θαρρω, μη μου μεινουν κι απωθυμενο :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

koukimanster

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η koukimanster αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 298 μηνύματα.
Bασικά και γω είδα μια να φοράει τέτοιο σορτς. Άμα τον έχεις τον κώλο γιατί να μην τον δείξεις ε; Βέβαια οι άλλοι έχουν κάθε λόγο να σε θεωρούν τσουλί, έτσι δίνεις και τροφή για σχόλια. Αν ήταν λίγο μακρύτερο να μην φαίνονται τα οπίσθια θα ταν ακόμη καλύτερο, όμως βάζουν αυτό που θέλουν οι άλλοι ώστε να τους ελκύσουν, έστω και έτσι. :hmm:

Σε πρώτη φάση δεν είπα τίποτα για τσουλιά και τέτοια, δεν το σκέφτηκα καν, αλλά τώρα που το λες το να περπατάς μέσα σε μια πόλη και να μπαινοβγαίνεις στο τραμ και στα μαγαζιά και στις παμπ με τον κώλο να κρέμεται έξω δεν το λες και μη τσουλέ.

Από κει και πέρα ο συγκεκριμένος κώλος ήταν καλός ομολογουμένως, αλλά με έκανε πραγματικά να αναρωτηθώ "γιατί". Είναι κακόγουστο να δείχνεις τον κώλο σου μέσα στον κόσμο, πώς το λένε, έχεις δεν έχεις ωραίο κώλο. Το βρίσκω τέρμα κιτς.

Προφανώς ο καθένας φοράει ό,τι θέλει, δε σχολίασα τα ήθη και το ποιόν της κοπέλας, απλά το βρήκα εξωφρενικά κιτς. Τα σορτσάκια από μόνα τους είναι αρκετά κοντά, αν έχεις καλό σώμα μπορείς να βάλεις έως και πολύ πολύ ΠΟΛΥ κοντά, είναι ανάγκη να φαίνεται και το μάγουλο του κώλου κάτω από το "ύφασμα";

Mindcircus στην παραλία δεν πιάνεται, αφού φοράς ούτως ή άλλως μπικίνι/μαγιώ κλπ. Αλλά μέσα σε μια πόλη, εκεί που πίνω το ποτό μου σε ένα μπαράκι και να βλέπω το κωλομάγουλο δίπλα μου πραγματικά με τάραξε λολ. Και μετά που βγήκα να πάρω το λεωφορείο νασου άλλος κώλος στη στάση, βραδιάτικα, μέσα σε μια πόλη. Ξέρω γω, δεν κολλάει. Ίσως απλά να γέρασα και να μην έχω επαφή με τη νεολαία! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mάιρα

Διάσημο μέλος

Η Mάιρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,354 μηνύματα.
Δεν είπα πως είπες κάτι τέτοιο, απλώς με την ευκαιρία το ανέφερα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vivian.

Δραστήριο μέλος

Η Vivian. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια. Έχει γράψει 647 μηνύματα.

_fairygirl_

Διακεκριμένο μέλος

Η Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταφραστής/Διερμηνέας και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 7,789 μηνύματα.
Για τον γαμο της αδερφης της; Δεν ειναι καλεσμενη...
Τσαμπα ειναι βρε κοριτσι.
Οχι τσαμπα οκ, αλλα εχεις δει τιμες σε αμπιγιε ρουχα τυπου οπερα ή σίνεμα;
Κατω απο 400 δε βρισκεις
Επίτρεψέ μου να βλέπω τα πράγματα από μία άλλη οπτική γωνία ίσως πιο συντηρητική αλλά αυτή είναι. Θεωρώ τουλάχιστον γελοίο σε καιρό οικονομικής κρίσης να δίνεις τέτοια ποσά για ένα φόρεμα ή οτιδήποτε (με εξαίρεση ένα φόρεμα που είδες και ερωτεύτηκες ή μία τσάντα,αλλά ως εκεί).:/: Το θεωρώ αχάριστο πώς το λένε,για φόρεμα χρήσης 3-4 ωρών που θα φυλαχτεί στη ντουλάπα μετά και δεν μπορείς πχ να το βάλεις να πας για καφέ.
Αν φυσικά κανείς έχει τα λεφτά γιατί όχι,αλλά προτιμώ να τα "επενδύσω" σε κάτι ανθρώπινο και όχι στην αχαριστία μου.
:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
Θα συμφωνήσω με τη χαρά. Δεν έχει νόημα να δώσεις τόσα πολλά λεφτά σε κάτι που θα φορέσεις 1-2 φορές. Εκτός αν δεν ξέρεις τι έχεις από λεφτά οπότε οκ. Αν και πάλι θεωρώ υπερβολικά τέτοια πόσα για ρούχα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aba

Τιμώμενο Μέλος

Η Φωτεινή αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,255 μηνύματα.
Ένα καλό φόρεμα που θα το πάρεις για τον γάμο της αδερφής σου δε θα το βάλεις μετά για καφέ, εννοείται αυτό, εκτός αν πας για καφέ στο Hilton με τη συνοδεία του George Clooney. Αλλά θα το βάλεις σε κάποια άλλη περίσταση, σκοπός είναι να πάρεις κάτι που θα το ξαναφορέσεις και όχι καμιά τουαλέτα-υπερπαραγωγή όπως έπαιρναν κάποτε και έδιναν όντως πάνω από 300,00€. Από εκεί κι έπειτα τα 150,00€ δεν είναι πολλά. Ή μάλλον είναι ιδανικά θα έλεγα. Από 100,00€ έως 150,00€ εγώ θα ήμουν πολύ ευχαριστημένη. Με την προϋπόθεση πως είμαι σε παραγωγική ηλικία, εργάζομαι, έχω να τα διαθέσω και φυσικά έχω και το μυαλό να διαλέξω κάτι στο οποίο θα κάνω "απόσβεση"! ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μπλε.

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Άννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Φιλόλογος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 167 μηνύματα.
καλα και εγω δε θα επαιρνα ακριβο ρουχο. προτειμω να παρω 5 φθηνα ρουχα και οχι 1 ακριβο/. ποιοτητα θα βρεις...τωρα αν το φθηνο σου κρατησει 1 χρονο ενω το ακριβο 5 οκ... τα βαριεμαι εξαλλου.
αλλα οταν εισαι 20+ ετων και μοιαζεις για 16-18μαξ ε δε θα παρω τουαλετα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

koukimanster

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η koukimanster αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 298 μηνύματα.
Δεν είπα πως είπες κάτι τέτοιο, απλώς με την ευκαιρία το ανέφερα.

Ναι καλέ κι εγώ γενικά πήγα να απαντήσω αλλά μάλλον το έγραψα παρεξηγήσιμα.

Για την κοπέλα με το γάμο της αδερφής της, κάτι τέτοιο θα σε έψηνε;

1
2
3
4
5

?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

meetmeinmontauk

Τιμώμενο Μέλος

Η meetmeinmontauk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 11,788 μηνύματα.
καλα και εγω δε θα επαιρνα ακριβο ρουχο. προτειμω να παρω 5 φθηνα ρουχα και οχι 1 ακριβο/. ποιοτητα θα βρεις...τωρα αν το φθηνο σου κρατησει 1 χρονο ενω το ακριβο 5 οκ... τα βαριεμαι εξαλλου.
αλλα οταν εισαι 20+ ετων και μοιαζεις για 16-18μαξ ε δε θα παρω τουαλετα

χμμμ.... εγω προτιμω να παρω ενα καλο ρουχο κι ας ειναι λιγο ακριβο παρα κατι κακης ποιοτητας και να πρεπει να τρεχω για ψωνια παλι.... :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

methexys

Τιμώμενο Μέλος

Η methexys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Αρχιτέκτονας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 9,090 μηνύματα.
χμμμ.... εγω προτιμω να παρω ενα καλο ρουχο κι ας ειναι λιγο ακριβο παρα κατι κακης ποιοτητας και να πρεπει να τρεχω για ψωνια παλι.... :hmm:
Και εγώ. Όταν κάποιο είναι φθηνό και έχει κακή ποιότητα,φαίνεται και το καταλαβαίνεις ότι το ύφασμα είναι χάλια και θα χαλάσει σύντομα. Αλλά δεν θεωρώ πως για γάμο πρέπει να πάρεις πάση θυσία ένα φόρεμα-υπερπαραγωγή άνω των 500 ευρώ. Μπορείς να βρεις ένα πιο απλό, όμορφο, καλής ποιότητας με 200 ευρώ το πολύ πολύ.Γιατί να πρέπει σε κάθε γάμο και βαφτίσια να ντυνόμαστε σαν να πηγαίνουμε σε καρναβάλι, με ρούχα και χτενίσματα υπερπαραγωγές, δεν το καταλαβαίνω :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top