Κριτικές για ρούχα και παπούτσια

Alma Libre

Επιφανές μέλος

Η Sinéad αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συγγραφέας και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,229 μηνύματα.
Βρηκες λουλουδια καθολου γιατι εμας λογω κρυο ανοιξαν ελαχιστα!
Ακομα να διαλεξεις εσυ; :P
Ειμαι οφ τοπικ και ειμαι καλα!:hehe:

Πολλά βρήκα, και όχι δεν έχω διαλέξει.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anonyme

Δραστήριο μέλος

Η Anonyme αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταφραστής/Διερμηνέας. Έχει γράψει 645 μηνύματα.
Βλέπεις κάτι ωραία φορεματάκια, σαν αυτό που έβαλε η Μάιρα από πάνω, και έχουν αυτό το απαίσιο χοντρό κόψιμο στα μανίκια.WHY. Θα ήταν πολύ πιο όμορφο με πιο λεπτές τιράντες!

Να σου πω κι εγώ διαφωνώ. Οι λεπτές τιράντες μου παραπέμπουν σε basic underwear (είτε λειτουργικής χρήσης, aka κρύο, είτε για layering). Είχα δοκιμάσει από American Vintage τοπ σαν αυτό της συνημμένης εικόνας, του οποίου το ύφασμα δεν έχει καμία σχέση με τα περισσότερα που κυκλοφορούν στο εμπόριο, και πάλι κάπως δεν μου κόλλαγε να το πάρω και να το φοράω σκέτο. Άσε που νομίζω πως δεν κολακεύουν κανένα upper body. :hmm:Ανάλογα το ρούχο βέβαια, όλα μου τα maxi φορέματα έχουν λεπτή τιράντα, ενώ στα κοντά πάλι δεν έχει κανένα!

View attachment 58827

Ψάχνω κι εγώ ένα τοπ, μαύρο, για να το φοράω μέσα απ'τα κιμονό που είχα αναφέρει πιο πάνω. Είμαι ανάμεσα σε μερικά, αλλά έχω φάει μια φρίκη με τις γραμμές του h&m, μου φαίνονται υπερβολικά φαρδιές και δεν έχει και νούμερα συνήθως. Θέλω να είναι κάπως αέρινο και να μην έχει χαμηλή λαιμόκοψη. Καμία ιδέα; :redface:


Επίσης πήρα κι αυτό:
View attachment 58828
:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Polymnia

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Polymnia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,253 μηνύματα.
Παιδάκια, έχω μια σχετική-ασχετη με το θρεντ ερώτεσε. :P

Είναι η 2η φορά που πετυχαίνω το φαινόμενο αυτό στα καταστήματα.
Που λέτε, πάω μια μερα σε ένα κατάστημα ρούχων, βλέπω ενα παντελονάκι και μου αρέ.

Ξαναπάω περίπου μετά από 2 εβδομάδες, στο ίδιο κατάστημα, δεν το βλέπω πια.
Υποθέτω, προφανώς οτι τελείωσαν , τα πήραν όλα. :(

Αργότερα, πηγαίνω στην ίδια εταιρία, άλλη περιοχή, δε βλέπω τίποτα πάλι.
Ρωτώ από περιέργεια αν το είχαν ποτέ. Πάει η υπάλληλος και το βγάζει από την αποθήκη, σε μια κρεμάστρα με 34345423 σελοφάν, σαν να ήταν κεντημένο με σβαρόφσκια. (!)

Δεν τόλμησα προς το παρόν να ρωτήσω γιατί το κάνουν αυτό και τα κρύβουν. Μήπως κάποιος, κάποτε εργάστηκε σε μαγαζί και ξέρει το σκοπό του κολπέτου;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 712911

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Δεν έχω ιδέα... Ισως κρατάνε κάποια κομμάτια για τις εκπτώσεις; :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alma Libre

Επιφανές μέλος

Η Sinéad αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συγγραφέας και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,229 μηνύματα.
Παιδάκια, έχω μια σχετική-ασχετη με το θρεντ ερώτεσε. :P

Είναι η 2η φορά που πετυχαίνω το φαινόμενο αυτό στα καταστήματα.
Που λέτε, πάω μια μερα σε ένα κατάστημα ρούχων, βλέπω ενα παντελονάκι και μου αρέ.

Ξαναπάω περίπου μετά από 2 εβδομάδες, στο ίδιο κατάστημα, δεν το βλέπω πια.
Υποθέτω, προφανώς οτι τελείωσαν , τα πήραν όλα. :(

Αργότερα, πηγαίνω στην ίδια εταιρία, άλλη περιοχή, δε βλέπω τίποτα πάλι.
Ρωτώ από περιέργεια αν το είχαν ποτέ. Πάει η υπάλληλος και το βγάζει από την αποθήκη, σε μια κρεμάστρα με 34345423 σελοφάν, σαν να ήταν κεντημένο με σβαρόφσκια. (!)

Δεν τόλμησα προς το παρόν να ρωτήσω γιατί το κάνουν αυτό και τα κρύβουν. Μήπως κάποιος, κάποτε εργάστηκε σε μαγαζί και ξέρει το σκοπό του κολπέτου;

Ο κύριος λόγος το "περιορισμένη έκδοση" που βάζουν στις χαμηλές τιμές για να επαναφέρουν το κομμάτι σε περίοδο εκπτώσεων, νομίζω.:P Άλλη εξήγηση που μπορώ να δώσω είναι η αλλαγή κολεξιόν. Δηλαδή να σουτάρουν τα χειμωνιάτικα στην αποθήκη για να βγάλουν τα ανοιξιάτικα. Και μετά το παιχνιδάκι των εκπτώσεων και των σούπερ προσφορών.
Αν επιτρέπεται, πήγες σε πολυεθνική ή ελληνική εταιρία;:P Έχω την εντύπωση πως στις πολυεθνικές τα κομμάτια που περισσεύουν τα μαζεύουν για να τα στείλουν πίσω στην εταιρία.
Να σου πω κι εγώ διαφωνώ. Οι λεπτές τιράντες μου παραπέμπουν σε basic underwear (είτε λειτουργικής χρήσης, aka κρύο, είτε για layering). Είχα δοκιμάσει από American Vintage τοπ σαν αυτό της συνημμένης εικόνας, του οποίου το ύφασμα δεν έχει καμία σχέση με τα περισσότερα που κυκλοφορούν στο εμπόριο, και πάλι κάπως δεν μου κόλλαγε να το πάρω και να το φοράω σκέτο. Άσε που νομίζω πως δεν κολακεύουν κανένα upper body. :hmm:Ανάλογα το ρούχο βέβαια, όλα μου τα maxi φορέματα έχουν λεπτή τιράντα, ενώ στα κοντά πάλι δεν έχει κανένα!

View attachment 58827

Και εγώ αυτή την άποψη έχω, άσε που τη λεπτή ράντα τη βρίσκω και "φτηνιάρικη" καμια φορά. Επίσης αν κάποια έχει πλάτες σαν εμένα δεν κολακεύει καθόλου. Είχα βάλει σε μια βάπτιση φόρεμα μπλε, μίντι με λεπτή ράντα και το είχα μετανιώσει. Φαίνονταν οι ώμοι τεράστιοι και το μαλλί μου δεν κάλυπτε και κάτι καθώς ήταν κοντό και ήμουν κάπως "νοτ. δε ξαναφοράω τέτοιο πράμα"
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Polymnia

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Polymnia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,253 μηνύματα.
Ευχαριστώ πολύ κοριτσάκια για τις απαντήσεις <3

υγ. Πολυεθνική ήταν, κατσαρολάκι :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aye

Πολύ δραστήριο μέλος

Η aye αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Πωλητής/ρια. Έχει γράψει 862 μηνύματα.
Αυτό με τα ρούχα κι εγώ το είχα απορία. Μια φορά πάντως θυμάμαι είχε σταμπάρει κάτι η μάνα μου σε ένα τέτοιο κατάστημα και την επόμενη μέρα που πήγε, δεν το βρήκε. Ρώτησε μια πωλήτρια και της είπα ότι εκείνη την ώρα μόλις τα πακέταραν για να τα στείλουν σε κάποιο άλλο τους κατάστημα. Τώρα, το γιατί..δεν το κατάλαβα :hmm:

Όσον αφορά τις λεπτές τιράντες στα ρούχα, τι να πω, εγώ τις προτιμώ και μ'αρέσουν πολύ περισσότερο από τις φαρδιές, ίσως επειδή μου πάνε κιόλας..δεν ξέρω :P Έχω πολλά σκέτα μπλουζάκια/τοπάκια με τέτοιες τιράντες και με βολεύουν πολύ.. ούτε γυφτουλέ φαίνονται, ούτε σαν φανέλες. Ε, ο καθένας ό,τι του ταιριάζει και ότι του αρέσει ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Fashion designer και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
Απ' ό,τι θυμάμαι από τις εξεταστικές που έχω δώσει :eek:, η φάση με μια εταιρία ρούχων έχει ως εξής: ο σχεδιαστής προτείνει τα χ ρούχα, τα εγκρίνει η αρμόδια ομάδα, περνάνε σε μια μικρή παραγωγή τους και τα στέλνουν σε καταστήματα πειραματικά. Βλέπουν αν αυτό το ρούχο είναι εμπορικό ή όχι και έπειτα αποφασίζουν αν θα προχωρήσουν σε μαζική παραγωγή του, ή θα αποσύρουν από τη collection το συγκεκριμένο κομμάτι.

Λογικά αυτό κάνουν και στη περίπτωση που λέτε, κι όποια κομμάτια βλέπουν ό,τι δεν πουλάνε, απλά τα αποσύρουν. Δε μπορώ να σκεφτώ κάτι πιο λογικό, ειδικά σε μεγάλες αλυσίδες.:P

Όσον αφορά τις λεπτές τιράντες, δεν είναι ότι δε μου αρέσουν, ειδικά σε τοπάκια για το καλοκαίρι βολεύουν πολύ, αλλά δε τις προτιμώ σε φορέματα. Ή τουλχ στο συγκεκριμένο με τη παγιέτα :]] xx
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

venividivici

Τιμώμενο Μέλος

Η venividivici αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 23,236 μηνύματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

venividivici

Τιμώμενο Μέλος

Η venividivici αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 23,236 μηνύματα.






 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dune

Νεοφερμένος

Η dune αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 38 μηνύματα.
Ολα τελεια τα απο πανω! Αχχχ καλοκαιρακι! :clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aye

Πολύ δραστήριο μέλος

Η aye αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Πωλητής/ρια. Έχει γράψει 862 μηνύματα.
all black converse or vans?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mάιρα

Διάσημο μέλος

Η Mάιρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,354 μηνύματα.

ω τα συγκεκριμενα και τα δυο μαρεσουν αλλα θα επελεγα τα vans, εχω αρρωστια μαζι τους
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 712911

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.

aye

Πολύ δραστήριο μέλος

Η aye αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Πωλητής/ρια. Έχει γράψει 862 μηνύματα.
Δεν με ενοχλεί αυτό Natalia, ίσα ίσα που πολλές φορές αγοράζω και αντρικά ρούχα (φούτερ, ζακέτες, t shirts) :P
Κι εμένα μου αρέσουν περισσότερο τα Vans αλλά για κάποιο λόγο τα θεωρώ λιγότερο ανθεκτικά από τα converse.

Kαι κάτι ακόμα. Μήπως το χρώμα δεν ενδύκνειται για καλοκαίρι; Να τα αφήσω για φθινόπωρο μεριά;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Loony

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Loony αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,754 μηνύματα.
Δεν με ενοχλεί αυτό Natalia, ίσα ίσα που πολλές φορές αγοράζω και αντρικά ρούχα (φούτερ, ζακέτες, t shirts) :P
Κι εμένα μου αρέσουν περισσότερο τα Vans αλλά για κάποιο λόγο τα θεωρώ λιγότερο ανθεκτικά από τα converse.

Kαι κάτι ακόμα. Μήπως το χρώμα δεν ενδύκνειται για καλοκαίρι; Να τα αφήσω για φθινόπωρο μεριά;

Only weak people don't wear black in the Summer :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 712911

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Δεν με ενοχλεί αυτό Natalia, ίσα ίσα που πολλές φορές αγοράζω και αντρικά ρούχα (φούτερ, ζακέτες, t shirts) :P
Κι εμένα μου αρέσουν περισσότερο τα Vans αλλά για κάποιο λόγο τα θεωρώ λιγότερο ανθεκτικά από τα converse.

Kαι κάτι ακόμα. Μήπως το χρώμα δεν ενδύκνειται για καλοκαίρι; Να τα αφήσω για φθινόπωρο μεριά;

Ναι, δεν το είπα για κακό. Εξάλλου ο καθένας έχει το δικό του στυλ. :)

Να σου πω την αλήθεια, εμένα γενικά τα vans μου κάνουν αγορίστικα ή τέλος πάντων δεν βλέπω να κολλάνε και πολύ στο δικό μου τρόπο ντυσίματος, οπότε δεν έχω αγοράσει ποτέ μου. :P Αυτό με την ανθεκτικότητα ισχύει στα σίγουρα; Γιατί εγώ πιο πολλούς ακούω να παραπονιούνται για τα All Star σε αυτό το θέμα... :hmm:

Για το χρώμα, ναι, μου κάνει πιο πολύ για φθινόπωρο - χειμώνα, αλλά γούστα είναι αυτά! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aye

Πολύ δραστήριο μέλος

Η aye αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Πωλητής/ρια. Έχει γράψει 862 μηνύματα.
Tα πρώτα μου Vans άρχισαν να τρυπάνε μπροστά και μέσα σε 5 μήνες τα απέσυρα. Τα επόμενα τα πήρα suede και μισό νούμερο μεγαλύτερο για να μην την ξαναπατήσω :P Αλλά επειδή είναι πιο "χοντρά" με ζεσταίνουν τώρα που καλοκαιριάζει.

Τα converse επειδή έχουν αυτό το πλαστικό πράγμα μπροστά θέλουν υπερπροσπάθεια για να πεις οτι θα τρυπήσουν. Το κλασσικό πρόβλημα με αυτά είναι ότι "ξεκολλάνε" στα πλάγια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alma Libre

Επιφανές μέλος

Η Sinéad αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συγγραφέας και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,229 μηνύματα.
Εγώ θα πάω με vans. Τα converse δε μου αρέσουν καθόλου όλο μαύρο.

Εμένα απο την άλλη βέβαια τα μαύρα βανς μου φαίνονται μια χαρά για όλες τις εποχές. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BLUE SEA

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Τέσα Ηλιού αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών, επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 1,898 μηνύματα.
Λοιπόν, εμένα ο φίλος μου είχε γενέθλια πριν λίγες μέρες. Του χάρισα ένα μαύρο παντελόνι απ' αυτά τα πεντάτσεπα τα στρατιωτικά κι ένα ασπρόμαυρο καρό πουκάμισο, καθώς κι ένα χακί μπλουζάκι, για να το φοράει μέσα από το πουκάμισο. Αυτός ο τύπος ντυσίματος με ανάβει στον άντρα. Κυριολεκτικά, μόλις τον είδα να τα φοράει, μου κόπηκε η ανάσα από την ερωτική διέγερση που ένιωσα. Είναι και γεροδεμένος και τον κολακεύει πάρα πολύ. Είναι πολύ καλό παιδί και του άξιζε ένα μεγάλο δώρο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top