Lurkers

theio_vrefos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο theio_vrefos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών. Έχει γράψει 823 μηνύματα.
εγώ υπήρξα μια φορά Lurker. Πρόκειται για μια ιστοσελίδα με γενικές πληροφορίες. Πρόσφατα γράφτικα και συμμετέχω όμως, για να μοιραστώ κάποιες σκέψεις μου.

Παραδόξως τώρα που το σκέφτομαι, στα περισσότερα φόρουμ που συμμετέχω ή τουλαχιστον σε αρκετά από αυτά είμαι όχι απλός χρήστης αλλά moderator ή super moderator ή και ακόμα moderator με κάποια admin δικαιώματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angie_Ann

Διάσημο μέλος

Η Angie_Ann αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,330 μηνύματα.
Είμαι lurker σε 5-6 ελληνικά και ξένα φόρα και ακόμα και στο e-steki μου αρέσει περισσότερο να διαβάζω παρά γράφω. Απλώς σε μερικά θέματα νιώθεις ότι έχουν ειπωθεί όλα και ότι δεν έχεις κάτι να προσθέσεις. Επιπλέον πολλές φορές δεν έχεις το χρόνο ή την διάθεση να συμμετέχεις ενεργά. Συνήθως κάνω πολλά πραγματα μαζί όταν είμαι στο net οπότε μπαίνω σε κάποιο forum και διαβάζω τίποτε όσο περιμένω να γίνει κάτι άλλο.
Η αλήθεια είναι ότι μόνο το e-steki με τράβηξε αρκετά ως forum ώστε να κάνω τόσα post και να συμμετάσχω στις συζητήσεις. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Rempeskes

Επιφανές μέλος

Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Hair stylist. Έχει γράψει 8,045 μηνύματα.
Δεν μ' αρέσει να Lurk, προτιμώ να μπαίνω σε θέματα χύμα και να σπαμμάρω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Obscura

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Obscura αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,515 μηνύματα.
Λία τελικά μετά από τόσο καιρό κατέληξες σε ένα συμπέρασμα.

Είμαι lurker αρκετά συχνά, πρέπει να υπάρχει φιλική ατμόσφαιρα και προοπτικές κοινωνικής ανέλιξης για να αρχίσω να ποστάρω. :smoke:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Δεν είμαι τυπική lurker σε κάποιο φόρουμ. Είτε το επισκέπτομαι πολύ σπάνια, για να μετράω, είτε έχει τύχει να γράψω.
Γενικά βαριέμαι να παρακολουθώ ένα φόρουμ χωρίς να μπορώ να πω τη γνώμη μου. Μου αρέσει να κάνω διάλογο για θέματα που με αφορούν, αλλιώς απλά δεν έχω λόγο να παρακολουθήσω...

Το ένα φόρουμ, πάντως, όπου είμαι σχεδόν lurker, αφορά θέματα των ξένων στην Ελβετία. Εκεί βρίσκω καλές απαντήσεις σε γραφειοκρατικά, πληροφορίες για εκδρομές, κλπ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Resident Evil

Διακεκριμένο μέλος

Η Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,959 μηνύματα.

kalypso

Περιβόητο μέλος

Η lily allen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Μηχανολόγος μηχανικός και μας γράφει απο Μονακό (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Με τίποτα δε θα μπορούσα...
Άμα είχα να πω κάτι και δεν το έλεγα θα έσκαγα- και ποτέ δεν σκάω :angel:

σημ. ποτέ δεν σκάω= πάντα έχω κάτι να σχολιάσω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Obscura

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Obscura αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,515 μηνύματα.

Το γεγονός ότι οι άνθρωποι ενδιαφέρονται γι'αυτά που λες, σου κάνουν συχνά παράθεση τις δημοσιεύσεις σου, ρίχνουν θετική ψήφο ή επικοινωνούν μαζί σου, όλα αυτά δηλαδή που συντελούν στο να γίνεις αναγνωρίσιμο μέλος αποτελούν τα λεγόμενα ιντερνετικά εύσημα που για μερικούς από μας είναι σημαντικά :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Tsipouro

Διάσημο μέλος

Ο Tsipouro αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Κτηνίατρος και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 3,037 μηνύματα.
Δεν υπήρξα και ούτε είμαι lurker, αφού γίνομαι μέλος σε κάποιο forum αν και μόνο αν με ενδιαφέρει η θεματολογία του, που σημαίνει ότι μπορώ και εγώ να συμμετέχω στις συζητήσεις και να αφήνω ένα ή περισσότερα posts με τις απόψεις μου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rempeskes

Επιφανές μέλος

Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Hair stylist. Έχει γράψει 8,045 μηνύματα.
αποτελούν τα λεγόμενα ιντερνετικά εύσημα που για μερικούς από μας είναι σημαντικά


Xάου σικ ιζ δατ :confused::confused::confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Obscura

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Obscura αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,515 μηνύματα.

Lovely_Bitch

Νεοφερμένος

Η Lovely_Bitch αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 52 μηνύματα.
πολυυύ παλιότερα διάβαζα το φορουμ ενός γνωστού γυναικείου περιοδικού,είχα γραφτεί ενώ δεν ήταν απαραίτητο για την ανάγνωση, με σκοπό να συμμετέχω κάποια στιγμή, όμως ήταν μεταξύ τους οι χρήστες σαν μια παρέα, με πολλές ποροσωπικές συμπάθειες και αντιπάθειες, οι συζητήσεις αναλώνονταν σε προσωπικές αντιπαραθέσεις και γιαυτό όχι μόνο δεν έγραψα ποτέ κάτι,αλλά σταμάτησα και να το παρακολουθώ στο τέλος!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top