Ποιο θεωρείτε κατάλληλο ύψος για τον/τη σύντροφό σας;

Τι ύψος έχετε;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 322)
  • Μέχρι 1.50

    Ψήφοι: 6 1.9%
  • 1.51-1.65

    Ψήφοι: 60 18.6%
  • 1.66-1.75

    Ψήφοι: 114 35.4%
  • 1.76-1.80

    Ψήφοι: 49 15.2%
  • 1.81-1.85

    Ψήφοι: 46 14.3%
  • 1.86-1.90

    Ψήφοι: 22 6.8%
  • 1.91-1.95

    Ψήφοι: 13 4.0%
  • 1.96+

    Ψήφοι: 12 3.7%
  • Δεν επιθυμώ να απαντήσω.

    Ψήφοι: 0 0.0%

άντζυ

Δραστήριο μέλος

Η άντζυ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Κηφισιά (Αττική). Έχει γράψει 651 μηνύματα.
Τι 1.80 και 1.76 είναι αυτά που λέτε...???!:eek: Για μένα που είμαι 1.67 μου φαίνονται λίγο αστρονομικά νούμερα...!!!:P
Η αλήθεια είναι ότι μέχρι πριν 2 χρόνια είχα λιγάκι κόμπλεξ με το ύψος μου αλλά ευτυχώς το ξεπέρασα..! :) Και κατάλαβα ότι δεν έχει και πολύ σημασία...! Να φανταστήτε ότι όποτε έμπαινα με έναν φίλο μου στο ασανσερ ο οποίος είναι πάνω από 1.90 μου έλεγε "κάτσε να πατήσω εγώ το κουμπί γιατί εσύ δεν φτάνεις"..:teasing::hehe::rofl:
Πάντως δεν έχω πρόβλημα και με το ύψος των άλλων ή αυτό που λένε ότι ο άντρας πρέπει να είναι πιο ψηλός..Βέβαια με όσους ήμουν ήταν ψηλότεροι απο μένα(κ 1 φορά πολύ πολύ ψηλότερος) αλλά δεν νομίζω ποτέ να απορρίψω κάποιον λόγο ύψους...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Για μένα που είμαι 1.67 μου φαίνονται λίγο αστρονομικά νούμερα...!!!
εσυ καλα εισαι
και η μεριλυν μονροε 166 ηταν..:D
αυτο ειναι το ιδανικο υψος..
η χρυση τομη..

(με ενα τακουνι 12ποντο με φτανεις,,στο 180 πχ 8))
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

άντζυ

Δραστήριο μέλος

Η άντζυ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Κηφισιά (Αττική). Έχει γράψει 651 μηνύματα.
εσυ καλα εισαι
και η μεριλυν μονροε 166 ηταν..:D
αυτο ειναι το ιδανικο υψος..
η χρυση τομη..

(με ενα τακουνι 12ποντο με φτανεις,,στο 180 πχ 8))
Σ'ευχαριστώ Αγγελάκο μου!:redface: Αυτό δεν το είχα υπόψη μου..!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

paplaki

Νεοφερμένος

Ο paplaki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 58 μηνύματα.
εσυ καλα εισαι
και η μεριλυν μονροε 166 ηταν..:D
αυτο ειναι το ιδανικο υψος..
η χρυση τομη..

(με ενα τακουνι 12ποντο με φτανεις,,στο 180 πχ 8))

συμφωνώ..1,66 το κατάλληλο ύψος.:):)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gilda

Τιμώμενο Μέλος

Η Gilda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,132 μηνύματα.
Αχ με τι ασχολούμαστε πρωινιάτικα.. Σχεδόν μεσημεριάτικα..
Νομίζω πως για τον καθένα, είναι θέμα οπτικής από την δική του πλευρά.
Δηλαδή ένας κοντός άντρας, βλέπει τις ψηλες και τις θεωρεί άχαρες.
Αντίθετα ένας φυσιολογικός-ψηλός, βλέπει τις ψηλές και τις θεωρεί μοντέλα.
Όλα είναι θέμα οπτικής.

Θυμάμαι η αδελφουλα μιας φίλης μου, μου έλεγε για το νέο της αμόρε ότι είναι ψηλός, ήταν 1.80!
Και της απαντάω εγώ "Ε όχι και ψηλός στο 1.80"!
Και στ αλήθεια, ένας άντρας 1.80 εμένα μου φαίνεται κάπως.. μαζεμένος.

Όμως τι σημασία έχει η δική μου η γνώμη ή η γνώμη της κάθε κοπελας ή του κάθε άντρα?

Σημασία έχει όλοι να νιώθουμε άνετα με ότι έχουμε, αλλωστε το ξαναλέω, η ψυχη μετράει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

paplaki

Νεοφερμένος

Ο paplaki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 58 μηνύματα.
Αχ με τι ασχολούμαστε πρωινιάτικα.. Σχεδόν μεσημεριάτικα..
Νομίζω πως για τον καθένα, είναι θέμα οπτικής από την δική του πλευρά.
Δηλαδή ένας κοντός άντρας, βλέπει τις ψηλες και τις θεωρεί άχαρες.
Αντίθετα ένας φυσιολογικός-ψηλός, βλέπει τις ψηλές και τις θεωρεί μοντέλα.
Όλα είναι θέμα οπτικής.

Θυμάμαι η αδελφουλα μιας φίλης μου, μου έλεγε για το νέο της αμόρε ότι είναι ψηλός, ήταν 1.80!
Και της απαντάω εγώ "Ε όχι και ψηλός στο 1.80"!
Και στ αλήθεια, ένας άντρας 1.80 εμένα μου φαίνεται κάπως.. μαζεμένος.

Όμως τι σημασία έχει η δική μου η γνώμη ή η γνώμη της κάθε κοπελας ή του κάθε άντρα?

Σημασία έχει όλοι να νιώθουμε άνετα με ότι έχουμε, αλλωστε το ξαναλέω, η ψυχη μετράει.

gilda πέρα απο το υποκειμενικό του θέματος υπάρχει και το αντικειμενικό..θέλω να πω πως αντικειμενικά μια γυναικά του ύψους σου είναι πολύ ψηλή όπως και ένας άνδρας του ύψους μου μέτριος..π.χ. μια γυναίκα με ύψος 1,66 θεωρώ ότι είναι ιδανικό ύψος αντικειμενικά.. με βάση εμένα είναι ψηλή.;);)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

άντζυ

Δραστήριο μέλος

Η άντζυ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Κηφισιά (Αττική). Έχει γράψει 651 μηνύματα.
Πες τα paplaki μου, πες τα...!!!:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gilda

Τιμώμενο Μέλος

Η Gilda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,132 μηνύματα.
gilda πέρα απο το υποκειμενικό του θέματος υπάρχει και το αντικειμενικό..θέλω να πω πως αντικειμενικά μια γυναικά του ύψους σου είναι πολύ ψηλή όπως και ένας άνδρας του ύψους μου μέτριος..π.χ. μια γυναίκα με ύψος 1,66 θεωρώ ότι είναι ιδανικό ύψος αντικειμενικά.. με βάση εμένα είναι ψηλή.;);)

Όχι για μένα δεν υπάρχει αντικειμενικό θέμα.
Απλα εσύ ανάγεις τη δική σου υποκειμενικότητα σε αντικειμενικότητα.
Για μένα το 1.66 είναι ένα χαριτωμένο ύψος, ούτε τάπα την λες, ούτε όμως κανονική.
Προς το χαριτωμένο κοντούτσικο πάει.

Και πίστεψέ με, το 1.76 δεν είναι πολυ ψηλό.
Μακάρι να ήταν...!!!!!
Εγώ θα θελα να μουν 1.80, αλλά δυστυχώς ατύχησα..

Ε και χωρίς να θέλω να σε στενοχωρήσω, ένας άντρας του ύψους σου, απ ότι θυμάμαι, 1.69 και 1.71 με παπούτσια, δεν λέγεται μέτριος στη σημερινή γενιά. Μέτριος προς κανονικός θα ήταν στη γενιά των γονιών μας. Τώρα πια που η νέα γενιά, η δική μας, βγάζει ψηλά παιδιά, δεν λέγεται μέτριος. Μέτριος πιστεύω πως είναι το 1.75, κανονικός το 1.80, ψηλός από 1.85 και πάνω..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

paplaki

Νεοφερμένος

Ο paplaki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 58 μηνύματα.
Όχι για μένα δεν υπάρχει αντικειμενικό θέμα.
Απλα εσύ ανάγεις τη δική σου υποκειμενικότητα σε αντικειμενικότητα.
Για μένα το 1.66 είναι ένα χαριτωμένο ύψος, ούτε τάπα την λες, ούτε όμως κανονική.
Προς το χαριτωμένο κοντούτσικο πάει.

Και πίστεψέ με, το 1.76 δεν είναι πολυ ψηλό.
Μακάρι να ήταν...!!!!!
Εγώ θα θελα να μουν 1.80, αλλά δυστυχώς ατύχησα..

Ε και χωρίς να θέλω να σε στενοχωρήσω, ένας άντρας του ύψους σου, απ ότι θυμάμαι, 1.69 και 1.71 με παπούτσια, δεν λέγεται μέτριος στη σημερινή γενιά. Μέτριος προς κανονικός θα ήταν στη γενιά των γονιών μας. Τώρα πια που η νέα γενιά, η δική μας, βγάζει ψηλά παιδιά, δεν λέγεται μέτριος. Μέτριος πιστεύω πως είναι το 1.75, κανονικός το 1.80, ψηλός από 1.85 και πάνω..


καημένη gilda που δεν είσαι 1,80 και βάλε!!
σου αρέσει δεν σου αρέσει είσαι πόλυ πιο πάνω απο το μέσο όρο..

σε ότι αφορά εμένα δεν με θεωρώ και τάπα ή θεόκοντο..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pequeño

Τιμώμενο Μέλος

Η Pequeño αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,829 μηνύματα.
Όχι για μένα δεν υπάρχει αντικειμενικό θέμα.
Απλα εσύ ανάγεις τη δική σου υποκειμενικότητα σε αντικειμενικότητα.
Για μένα το 1.66 είναι ένα χαριτωμένο ύψος, ούτε τάπα την λες, ούτε όμως κανονική.
Προς το χαριτωμένο κοντούτσικο πάει.

Και πίστεψέ με, το 1.76 δεν είναι πολυ ψηλό.
Μακάρι να ήταν...!!!!!
Εγώ θα θελα να μουν 1.80, αλλά δυστυχώς ατύχησα..

Ε και χωρίς να θέλω να σε στενοχωρήσω, ένας άντρας του ύψους σου, απ ότι θυμάμαι, 1.69 και 1.71 με παπούτσια, δεν λέγεται μέτριος στη σημερινή γενιά. Μέτριος προς κανονικός θα ήταν στη γενιά των γονιών μας. Τώρα πια που η νέα γενιά, η δική μας, βγάζει ψηλά παιδιά, δεν λέγεται μέτριος. Μέτριος πιστεύω πως είναι το 1.75, κανονικός το 1.80, ψηλός από 1.85 και πάνω..



Βρε Gilda, συγνώμη κιόλας, αλλά...
μήπως εσύ ανάγεις την δική σου υποκειμενικότητα σε αντικειμενικότητα;:redface:
Πραγματικά αλλά είσαι η μόνη που βλέπω να μιλάει για ύψος και αναφέρει τέτοιες προδιαγραφές...:redface:
Μήπως επειδή εσύ είσαι αρκετά ψηλή σου φαίνεται έτσι;
Τώρα 1,80 σε γυναίκα, ε, είναι κάπως ιδικά αν δεν έχει και σώμα..
Όπως είπαν και πριν είναι λίγο αστρονομικά αυτά που λες, εγώ τουλάχιστον τόόσο ψηλές γυναίκες δεν γνωρίζω ούτε βλέπω, μόνο όσες κάνουν μπάσκετ που ήξερα παλιότερα, θέλω να πω, πιο συχνά συναντάω 1,66 πάρα 1,76 ή χειρότερα 1,80 όπως λες σε γυναίκα :confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vaggelio

Νεοφερμένος

Η vaggelio αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 99 μηνύματα.
Βρε Gilda, συγνώμη κιόλας, αλλά...
μήπως εσύ ανάγεις την δική σου υποκειμενικότητα σε αντικειμενικότητα;:redface:
Πραγματικά αλλά είσαι η μόνη που βλέπω να μιλάει για ύψος και αναφέρει τέτοιες προδιαγραφές...:redface:
Μήπως επειδή εσύ είσαι αρκετά ψηλή σου φαίνεται έτσι;
Τώρα 1,80 σε γυναίκα, ε, είναι κάπως ιδικά αν δεν έχει και σώμα..
Όπως είπαν και πριν είναι λίγο αστρονομικά αυτά που λες, εγώ τουλάχιστον τόόσο ψηλές γυναίκες δεν γνωρίζω ούτε βλέπω, μόνο όσες κάνουν μπάσκετ που ήξερα παλιότερα, θέλω να πω, πιο συχνά συναντάω 1,66 πάρα 1,76 ή χειρότερα 1,80 όπως λες σε γυναίκα :confused:

δεν είπε αυτό.απλά είπε οτι το 1.76 δεν είναι κ τόσο ψηλό σε γυναίκα.σε λίγο θα μας το βγάλετε κ ψηλό σε άντρα.κ εγώ συναντάω πιο πολύ 1.66 αλλά δεν πάει να πεί ότι το 1.76 είναι κ τόσο πολύ.Άπλα μπορεί να μην υπολογίζετε σωστά το ύψος του άλλου,ή να μην τυχαίνει να συναναστρέφεστε με ψηλά άτομα
Θεωρώ την λέξη ''αστρονομικά'' λίγο υπερβολική. αστρονομικό το 1.76 ???? ή το 1.90 σε άντρα???
εγώ είμαι η χειρότερη όπως χαρακτήρισες :(περίπτωση,1.80
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pequeño

Τιμώμενο Μέλος

Η Pequeño αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,829 μηνύματα.
δεν είπε αυτό.απλά είπε οτι το 1.76 δεν είναι κ τόσο ψηλό σε γυναίκα.σε λίγο θα μας το βγάλετε κ ψηλό σε άντρα.κ εγώ συναντάω πιο πολύ 1.66 αλλά δεν πάει να πεί ότι το 1.76 είναι κ τόσο πολύ.Άπλα μπορεί να μην υπολογίζετε σωστά το ύψος του άλλου,ή να μην τυχαίνει να συναναστρέφεστε με ψηλά άτομα
Θεωρώ την λέξη ''αστρονομικά'' λίγο υπερβολική. αστρονομικό το 1.76 ???? ή το 1.90 σε άντρα???
εγώ είμαι η χειρότερη όπως χαρακτήρισες :(περίπτωση,1.80

Νόμιζα ότι μιλούσαμε για γυναίκες :redface:
Σε άντρα όχι, είναι μέτριο, αλλά σε γυναίκα δε ξέρω, όπως είπα, αν δεν έχει σώμα είναι κάπως τόσο ύψος...
Εγώ που είμαι τάπα δηλαδή δεν θα ήθελα να ήμουν τόσο ψηλή, 12 πόντους θα ήθελα να βάλω,μέχρι εκεί :P
Δε ξέρω εμένα τέτοιο ύψος με κολλάει κάπως άσχημα σε γυναίκα (ΑΛΛΆ ΑΝ ΈΧΕΙ ΣΏΜΑ, ΕΊΝΑΙ ΜΙΑ ΧΑΡΆ) :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gilda

Τιμώμενο Μέλος

Η Gilda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,132 μηνύματα.
δεν είπε αυτό.απλά είπε οτι το 1.76 δεν είναι κ τόσο ψηλό σε γυναίκα.σε λίγο θα μας το βγάλετε κ ψηλό σε άντρα.κ εγώ συναντάω πιο πολύ 1.66 αλλά δεν πάει να πεί ότι το 1.76 είναι κ τόσο πολύ.Άπλα μπορεί να μην υπολογίζετε σωστά το ύψος του άλλου,ή να μην τυχαίνει να συναναστρέφεστε με ψηλά άτομα
Θεωρώ την λέξη ''αστρονομικά'' λίγο υπερβολική. αστρονομικό το 1.76 ???? ή το 1.90 σε άντρα???
εγώ είμαι η χειρότερη όπως χαρακτήρισες :(περίπτωση,1.80

Βαγγελιώ μου υποκλίνομαι στο 1.80 σου. Είσαι πολύ τυχερή.
Αν είσαι και λεπτή κοπέλα, να ξέρεις ότι οι εισαι πρότυπο.
Μακάρι να μουν 1.80.

Νόμιζα ότι μιλούσαμε για γυναίκες :redface:
Σε άντρα όχι, είναι μέτριο, αλλά σε γυναίκα δε ξέρω, όπως είπα, αν δεν έχει σώμα είναι κάπως τόσο ύψος...
Εγώ που είμαι τάπα δηλαδή δεν θα ήθελα να ήμουν τόσο ψηλή, 12 πόντους θα ήθελα να βάλω,μέχρι εκεί :P
Δε ξέρω εμένα τέτοιο ύψος με κολλάει κάπως άσχημα σε γυναίκα (ΑΛΛΆ ΑΝ ΈΧΕΙ ΣΏΜΑ, ΕΊΝΑΙ ΜΙΑ ΧΑΡΆ) :)

Ε ναι αυτό είπα. Άλλωστε αν γυρίσεις πίσω, στα προηγούμενά μου posts, έγραψα πως αν μια κοπέλα δεν είναι ψηλή, δεν το θεωρώ ελάττωμα. Για μένα τα πολλά παραπανίσια κιλά είναι κάπως πρόβλημα. Τα πολλά όμως, όχι το να χει ψωμακια μια κοπέλα. Και είδες που συφωνούμε. Το 1.76 σε άντρα είναι μέτριο. Το 1,69 είναι κοντό, πως να το κάνουμε βρε παιδιά? Μια κοπέλα 1.68 που βάζει και το τακουνάκι της, είναι μια κοπέλα μια χαρά, της οποίας το ύψος περνάει απαρατηρητο. Δηλαδή μπαίνει σε ένα χώρο και ούτε λες "Πω πω μάνα μου τι κοντή είναι αυτή",ούτε λες "Πω πω άλογο!". Μάλλον προσέχεις άλλα πράγματα πάνω της, καλά ή κακά. Με το ύψος της όμως δεν ασχολείσαι. Ε αντιστοιχα έναν άντρα σ αυτό το ύψος, κατευθείαν λίγο σου χτυπάει το υψος...
Άλλη φάση τώρα ένας άντρας ψηλός, σου δινει άλλη "ασφάλεια", άλλο αέρα.
Το ίδιο ισχύει και μια γυναίκα ψηλή, καλή ώρα σαν τη Βαγγελιώ, τη λες ψηλή γυναικάρα.

Σαν τη Κατερίνα Λέχου που είναι 1.80.
Ε την βλέπεις και την καμαρώνεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vaggelio

Νεοφερμένος

Η vaggelio αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 99 μηνύματα.
Νόμιζα ότι μιλούσαμε για γυναίκες :redface:
Σε άντρα όχι, είναι μέτριο, αλλά σε γυναίκα δε ξέρω, όπως είπα, αν δεν έχει σώμα είναι κάπως τόσο ύψος...
Εγώ που είμαι τάπα δηλαδή δεν θα ήθελα να ήμουν τόσο ψηλή, 12 πόντους θα ήθελα να βάλω,μέχρι εκεί :P
Δε ξέρω εμένα τέτοιο ύψος με κολλάει κάπως άσχημα σε γυναίκα (ΑΛΛΆ ΑΝ ΈΧΕΙ ΣΏΜΑ, ΕΊΝΑΙ ΜΙΑ ΧΑΡΆ) :)

η αποψή μου είναι στην σελίδα 5 σε αυτό το θέμα.δεν θα τα ξαναγράφω
εγώ δεν έχω πρόβλημα με κανένα ύψος(η κολλητή μου είναι 1.57),κ το δικό μου μία χαρά με έχει πάει μέχρυ τώρα,παράπονο δεν έχω
ας λέτε ότι θέλετε στο e-steki:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

paplaki

Νεοφερμένος

Ο paplaki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 58 μηνύματα.
δεν είπε αυτό.απλά είπε οτι το 1.76 δεν είναι κ τόσο ψηλό σε γυναίκα.σε λίγο θα μας το βγάλετε κ ψηλό σε άντρα.κ εγώ συναντάω πιο πολύ 1.66 αλλά δεν πάει να πεί ότι το 1.76 είναι κ τόσο πολύ.Άπλα μπορεί να μην υπολογίζετε σωστά το ύψος του άλλου,ή να μην τυχαίνει να συναναστρέφεστε με ψηλά άτομα
Θεωρώ την λέξη ''αστρονομικά'' λίγο υπερβολική. αστρονομικό το 1.76 ???? ή το 1.90 σε άντρα???
εγώ είμαι η χειρότερη όπως χαρακτήρισες :(περίπτωση,1.80

vaggelio θεωρώ ότι είσαι πολύ ψηλή..φαντάσου γυναικες αυτού του ύψους 2 ξέρω μετρημένες και άπο συζητήσεις ξέρω οτι νιώθουν άβολα..

εγώ με βάση της μετρήσεις σου είμαι νάνος!!:):):)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vaggelio

Νεοφερμένος

Η vaggelio αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 99 μηνύματα.
vaggelio θεωρώ ότι είσαι πολύ ψηλή..φαντάσου γυναικες αυτού του ύψους 2 ξέρω μετρημένες και άπο συζητήσεις ξέρω οτι νιώθουν άβολα..

εγώ με βάση της μετρήσεις σου είμαι νάνος!!:):):)

ναι το ειπαμε 1000 φορες
δεν ειπα οτι δεν ειμαι πολυ ψηλη
δεν εχω προβλημα ομως,δεν εχω κομπλεξ,πως να το κανουμε τωρα???με το ζόρι???
εμένα όλες οι γυναίκες στο σόι μου πάνω απο 1.70 ειναι
ο κάθε ανθρωπος έχει θα δικά του χαρακτηριστικά
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pequeño

Τιμώμενο Μέλος

Η Pequeño αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,829 μηνύματα.
δεν είπε αυτό.απλά είπε οτι το 1.76 δεν είναι κ τόσο ψηλό σε γυναίκα.σε λίγο θα μας το βγάλετε κ ψηλό σε άντρα.κ εγώ συναντάω πιο πολύ 1.66 αλλά δεν πάει να πεί ότι το 1.76 είναι κ τόσο πολύ.Άπλα μπορεί να μην υπολογίζετε σωστά το ύψος του άλλου,ή να μην τυχαίνει να συναναστρέφεστε με ψηλά άτομα
Θεωρώ την λέξη ''αστρονομικά'' λίγο υπερβολική. αστρονομικό το 1.76 ???? ή το 1.90 σε άντρα???
εγώ είμαι η χειρότερη όπως χαρακτήρισες :(περίπτωση,1.80

Βαγγελιώ μου υποκλίνομαι στο 1.80 σου. Είσαι πολύ τυχερή.
Αν είσαι και λεπτή κοπέλα, να ξέρεις ότι οι εισαι πρότυπο.
Μακάρι να μουν 1.80.



Ε ναι αυτό είπα. Άλλωστε αν γυρίσεις πίσω, στα προηγούμενά μου posts, έγραψα πως αν μια κοπέλα δεν είναι ψηλή, δεν το θεωρώ ελάττωμα. Για μένα τα πολλά παραπανίσια κιλά είναι κάπως πρόβλημα. Τα πολλά όμως, όχι το να χει ψωμακια μια κοπέλα. Και είδες που συφωνούμε. Το 1.76 σε άντρα είναι μέτριο. Το 1,69 είναι κοντό, πως να το κάνουμε βρε παιδιά? Μια κοπέλα 1.68 που βάζει και το τακουνάκι της, είναι μια κοπέλα μια χαρά, της οποίας το ύψος περνάει απαρατηρητο. Δηλαδή μπαίνει σε ένα χώρο και ούτε λες "Πω πω μάνα μου τι κοντή είναι αυτή",ούτε λες "Πω πω άλογο!". Μάλλον προσέχεις άλλα πράγματα πάνω της, καλά ή κακά. Με το ύψος της όμως δεν ασχολείσαι. Ε αντιστοιχα έναν άντρα σ αυτό το ύψος, κατευθείαν λίγο σου χτυπάει το υψος...
Άλλη φάση τώρα ένας άντρας ψηλός, σου δινει άλλη "ασφάλεια", άλλο αέρα.
Το ίδιο ισχύει και μια γυναίκα ψηλή, καλή ώρα σαν τη Βαγγελιώ, τη λες ψηλή γυναικάρα.

Σαν τη Κατερίνα Λέχου που είναι 1.80.
Ε την βλέπεις και την καμαρώνεις.

Ε, ναι ρε αλλά πως να το κάνουμε μιλάμε για τη Κατερίνα Λέχου :redface:
Σε άντρα ναι συμφωνώ το ύψος είναι προτέρημα, εμένα ο δικός μου είναι 1,77-1,78 αλλά έχει σώμα και έτσι δεν νιώθω ασφάλεια, μια κατάλάθος κίνηση και μου σπάει δόντι χαχαχαχαχα

η αποψή μου είναι στην σελίδα 5 σε αυτό το θέμα.δεν θα τα ξαναγράφω
εγώ δεν έχω πρόβλημα με κανένα ύψος(η κολλητή μου είναι 1.57),κ το δικό μου μία χαρά με έχει πάει μέχρυ τώρα,παράπονο δεν έχω
ας λέτε ότι θέλετε στο e-steki:D

Δεν χρειάζεται να είσαι τόσο επιθετική, συζήτηση κάνουμε :S
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Σαν τη Κατερίνα Λέχου που είναι 1.80.
Ε την βλέπεις και την καμαρώνεις.
:hehe::hehe::hehe::hehe::hehe::hehe:

δεν υπαρχει πιο σανίδα "θηλυκο" τοσο ψυχρη και αντιερωτικη που δεν εχω ξαναδει
-υπαρχουν και ψηλες παντως πιο γεματες,,αλλα πιο σπανια)

στεκα για μπιλιαρδο ειναι

οπως και οι περισσοτεες ψηλες γυναικες απο μακρυα-και στις φωτο- φαινονται εντυπωσιακες και ωραιες..
αλλα απο κοντα..

συνηθως εχουν κατι το ψυχρο,,στραβο ,,κατι δεν παει καλα..κατι λειπει..συναισθημα ζεστασια..
ακομα και αν ειναι γεματες σαν σωμα..που τετοιες τις συμπαθω,,αλλα τις βλεπω σαν ανδρες ρε παιδι μου,,,πιο φιλοι,,οχι τοσο θηλυκα οσο μια πιο μετρια κοπελα..που μυριζουν πιο πολυ θηλυκα ρε παιδι μου..

παλι θα φαω κραξιμο το ξερω,,αλλα συνηθως αυτο βλεπω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Resident Evil

Διακεκριμένο μέλος

Η Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,959 μηνύματα.
Βασικά... νομίζω ότι ισχύει αυτό που έχει ειπωθεί και πιο πάνω...
ΑΛΛΑ πράγματα μετράνε στον άνθρωπο και όχι αν είναι 1.50 ή 2.00

Το γεγονός ότι και το "κοντό" paplaki έχει κοπέλα, όπως και η "ψηλή" vaggelio έχει φίλο, αν μη τι άλλο αποδείκνύει ότι όλοι μας μπορούμε να βρούμε το άλλο μας μισό, να έχουμε φίλους κτλ ανεξάρτητα από το ύψος μας.

όχι? ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vaggelio

Νεοφερμένος

Η vaggelio αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 99 μηνύματα.
:hehe::hehe::hehe::hehe::hehe::hehe:

δεν υπαρχει πιο σανίδα "θηλυκο" τοσο ψυχρη και αντιερωτικη που δεν εχω ξαναδει
-υπαρχουν και ψηλες παντως πιο γεματες,,αλλα πιο σπανια)

στεκα για μπιλιαρδο ειναι

οπως και οι περισσοτεες ψηλες γυναικες απο μακρυα-και στις φωτο- φαινονται εντυπωσιακες και ωραιες..
αλλα απο κοντα..

συνηθως εχουν κατι το ψυχρο,,στραβο ,,κατι δεν παει καλα..κατι λειπει..συναισθημα ζεστασια..
ακομα και αν ειναι γεματες σαν σωμα..που τετοιες τις συμπαθω,,αλλα τις βλεπω σαν ανδρες ρε παιδι μου,,,πιο φιλοι,,οχι τοσο θηλυκα οσο μια πιο μετρια κοπελα..που μυριζουν πιο πολυ θηλυκα ρε παιδι μου..

παλι θα φαω κραξιμο το ξερω,,αλλα συνηθως αυτο βλεπω

δεν θα φας κραξιμο
απλα αυτα μας τα εχεις πει 10000 φορες
τωρα ειναι η ωρα που θα βγαλεις ερευνες κ τετοια,σε παρακαλω παρα πολυ,παρα παρα πολυ,μην ξανααρχισεις
ο καθε ανθρωπος εχει τα δικα του γουστα κ τα δικα του χαρακτηριστικα
σε παρακαλω μην ξανασχολιασεις θεμα υψους,γιατι δεν γινεται να λες σε μια κοπελα οτι την βλεπεις σαν αντρα
απο εμενα οτι θες.οτι μπορω θα κανω...
δεν θελω να ξαναδιαφωνισω μαζι σου please please please
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top