Θέλετε να κάνετε παιδιά;

Θέλετε να κάνετε παιδιά;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 179)
  • Ναι, σίγουρα.

    Ψήφοι: 52 29.1%
  • Ναι, αν βρω τον κατάλληλο σύντροφο/έρθει η σωστή ώρα.

    Ψήφοι: 72 40.2%
  • Όχι, δεν θέλω καθόλου.

    Ψήφοι: 27 15.1%
  • Μάλλον όχι, το σκέφτομαι όμως.

    Ψήφοι: 16 8.9%
  • Δεν ξέρω/δεν με ενδιαφέρει/ό,τι προκύψει.

    Ψήφοι: 12 6.7%

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Έχει περάσει από το μυαλό σου οτι υπάρχουν άνθρωποι που δε νιώθουν ολοκληρωμένοι με την καριέρα που λες εσύ; Που θέλουν να δημιουργήσουν και να επενδύσουν σε ανθρώπους κι όχι σε υλικά πράγματα; Που παίρνουν ικανοποίηση με συναισθήματα που σου βγάζει ένας άνθρωπος κι όχι μια εργασιακή επιτυχία; Σημαίνει οτι αυτοί οι άνθρωποι έχουν κρυφό σκοπό να κάνουν καριέρα αλλά είναι ανίκανοι κι είπαν να κάνουν ένα παιδί να βρίσκεται;
Κάθε άλλο. Σε αντίθεση με τις περισσότερες γυναίκες που ονειρεύονται βλαστάρια, δεν θεωρώ ότι ο μόνος τρόπος να είναι κανείς ευτυχής είναι ο δικός μου (που παρεμπιπτόντως ΔΕΝ είναι μόνο η καριέρα. Δεν θεωρώ ότι υπάρχει λόγος να διαλέξω, μόνο και μόνο επειδή είμαι γυναίκα. Κανένας άντρας δεν θεωρεί ότι πρέπει να διαλέξει, γιατί να το θεωρώ εγώ; ). Αλλά με εκνευρίζουν δηλώσεις του στυλ "η καριέρα δεν ολοκληρώνει ΚΑΝΕΝΑΝ". Ειδικά δεδομένου ότι πάντα γίνονται από άτομα που είτε δεν έκαναν ποτέ καριέρα (επειδή δεν ήθελαν ή επειδή δεν τα κατάφεραν, το γιατί δεν το εξετάζω εδώ) είτε που έκαναν αλλά βρίσκεται στη δύση της.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Δεν θεωρώ ότι υπάρχει λόγος να διαλέξω, μόνο και μόνο επειδή είμαι γυναίκα.
σωστα,,ο συνδιασμος ειναι το καλυτερο,,για καλυτερη ψυχολογικη υγεια..δεν ειναι ευκολο,αλλα αξιζει..το σημειο ισορροπιας..

"η καριέρα δεν ολοκληρώνει ΚΑΝΕΝΑΝ"

η καριερα μόνη της χωρις μια συναιθηματικη ζωη,,μπορει να ολοκληρωσει?ασε το γαμο..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xrisopsaro

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η xrisopsaro αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 213 μηνύματα.
χμμμμ...προς το παρον δεν συμπαθω καθολου τα παιδακια...τις περισσοτερες φορες με εκνευριζουν...συμπαθω ομως τα σκυλακια...:P
ετσι δεν ξερω ακομη αν θελα παιδια...σκυλια ομως ναι....ποτε δεν ξερεις....
αν ειναι να ερθει παντως θα θελα να ερθει σε μια ηλικια που θα εχω ζησει καποια πραγματα και θα εχω καταφερει καποια αλλα σχετικα με την δουλεια μου(ποτε δεν σκεφτηκα ομως να αφοσιωθω πληρως στη δουλεια....υπαρχουν πολλα αλλα που θα θελα να ζησω και το να γινω workaholic δεν νομιζω να με αφηνε...)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
η καριερα μόνη της χωρις μια συναιθηματικη ζωη,,μπορει να ολοκληρωσει?ασε το γαμο..
Φυσικά. Για πολλούς ανθρώπους η καριέρα τους τους γεμίζει τόσο που δεν χρειάζονται τίποτα άλλο. Παθιασμένοι επιστήμονες που κάνουν έρευνα, καλλιτέχνες που θέλουν να δημιουργούν όλη μέρα κτλ. Γενικά, ο περισσότερος κόσμος έχει εντελώς παραμορφωμένη άποψη για το τι εστί καριέρα. Οι περισσότεροι πραγματικά επιτυχημένοι άνθρωποι δεν κάνουν καριέρα ούτε για τα λεφτά, ουτε για την επιτυχία (πρωτίστως), αλλά γιατί πραγματικά έχουν πάθος με κάτι και η επιτυχία είναι αναπόφευκτο side effect. Σε αυτές τις περιπτώσεις, η ενασχόληση με το αντικείμενο σε κάνει να νιώθεις το ίδιο με έναν ερωτευμένο που περνάει χρόνο με το αντικείμενο του πόθου του. Γιατί ουσιαστικά αυτό είναι, ο έρωτας δεν είναι πάντα σεξουαλικός.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kaleidoscope

Επιφανές μέλος

Η kaleidoscope αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 9,248 μηνύματα.
Φυσικά. Για πολλούς ανθρώπους η καριέρα τους τους γεμίζει τόσο που δεν χρειάζονται τίποτα άλλο. Παθιασμένοι επιστήμονες που κάνουν έρευνα, καλλιτέχνες που θέλουν να δημιουργούν όλη μέρα κτλ. Γενικά, ο περισσότερος κόσμος έχει εντελώς παραμορφωμένη άποψη για το τι εστί καριέρα. Οι περισσότεροι πραγματικά επιτυχημένοι άνθρωποι δεν κάνουν καριέρα ούτε για τα λεφτά, ουτε για την επιτυχία (πρωτίστως), αλλά γιατί πραγματικά έχουν πάθος με κάτι και η επιτυχία είναι αναπόφευκτο side effect. Σε αυτές τις περιπτώσεις, η ενασχόληση με το αντικείμενο σε κάνει να νιώθεις το ίδιο με έναν ερωτευμένο που περνάει χρόνο με το αντικείμενο του πόθου του. Γιατί ουσιαστικά αυτό είναι, ο έρωτας δεν είναι πάντα σεξουαλικός.

Αυτό μου θυμίζει τον Καθηγητή Νευρολογίας που μας διδάσκει. Είναι ερωτευμένος με το ηλεκτρονικό του μικροσκόπιο, πάνω από το οποίο έχει περάσει ατελείωτες ώρες με αγάπη, υπομονή και αφοσίωση (και έχει ανακαλύψει πολλά πράγματα).
Βέβαια αυτός έχει και οικογένεια (4 παιδιά αν θυμάμαι καλά).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Παθιασμένοι επιστήμονες που κάνουν έρευνα, καλλιτέχνες που θέλουν να δημιουργούν όλη μέρα κτλ.
καταλαβαινω,,και γω το εχω σκεφτει..

να εισαι μεσα στους υπολογιστες ή σε ενα εργαστηριο απο το πρωι ως το βραδυ,,και να ειναι αυτη η ζωη σου..

ομως και οι ευφυεις ανθρωποι ,συνηθως ειχανε μια γυναικα πισω τους,,για συναισθηματικη στηριξη,,οχι γνωστη συχνα..

αμα εχεις ενα ταιρι,,οχι μονο δεν σε κραταει μακρια απο τη δουλεια και το παθος σου,αλλα σε στηριζει και βοηθα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

parafernalia

Περιβόητο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,853 μηνύματα.
Καριέρα είναι περισσότερο κάτι που "κουβαλάς" (εννοιολογικός συσχετισμός career - carrier), που το ξεκινάς απ' το Α, το πηγαίνεις στο Β, στο Γ και το φορτώνεσαι μια ζωή. Σίγουρα αν κάνεις κάτι που αισθάνεσαι "ταγμένος" προς αυτό, λογικό είναι να σε ολοκληρώνει. Αν όμως μετράς την καριέρα σου με βάση την εξέλιξή της (το αποτέλεσμα δηλαδή) τότε πολύ αμφιβάλω ότι θα μπορέσεις ποτέ να νιώθεις ολοκληρωμένος. Έχουμε ακούσει άλλωστε πολλές ιστορίες για golden boys & girls με κατεστραμμένες ζωές (διαζύγια, πρέζα, όργια, κ.ο.κ) κάτι που αποδεικνύει συνεχώς ότι η καριέρα με στόχο το χρήμα και την εξουσία, βρωμίζει την ψυχή.

Το ερώτημα είναι, μπορείς να συνδυάσεις καριέρα και παιδιά; Αν, ναι σε τι βαθμό; Με ποιες προϋποθέσεις; :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kaleidoscope

Επιφανές μέλος

Η kaleidoscope αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 9,248 μηνύματα.
Καριέρα είναι περισσότερο κάτι που "κουβαλάς" (εννοιολογικός συσχετισμός career - carrier), που το ξεκινάς απ' το Α, το πηγαίνεις στο Β, στο Γ και το φορτώνεσαι μια ζωή. Σίγουρα αν κάνεις κάτι που αισθάνεσαι "ταγμένος" προς αυτό, λογικό είναι να σε ολοκληρώνει. Αν όμως μετράς την καριέρα σου με βάση την εξέλιξή της (το αποτέλεσμα δηλαδή) τότε πολύ αμφιβάλω ότι θα μπορέσεις ποτέ να νιώθεις ολοκληρωμένος. Έχουμε ακούσει άλλωστε πολλές ιστορίες για golden boys & girls με κατεστραμμένες ζωές (διαζύγια, πρέζα, όργια, κ.ο.κ) κάτι που αποδεικνύει συνεχώς ότι η καριέρα με στόχο το χρήμα και την εξουσία, βρωμίζει την ψυχή.

Διάβασε ξανά αυτό (η έμφαση δική μου):

Γενικά, ο περισσότερος κόσμος έχει εντελώς παραμορφωμένη άποψη για το τι εστί καριέρα. Οι περισσότεροι πραγματικά επιτυχημένοι άνθρωποι δεν κάνουν καριέρα ούτε για τα λεφτά, ουτε για την επιτυχία (πρωτίστως), αλλά γιατί πραγματικά έχουν πάθος με κάτι και η επιτυχία είναι αναπόφευκτο side effect. Σε αυτές τις περιπτώσεις, η ενασχόληση με το αντικείμενο σε κάνει να νιώθεις το ίδιο με έναν ερωτευμένο που περνάει χρόνο με το αντικείμενο του πόθου του. Γιατί ουσιαστικά αυτό είναι, ο έρωτας δεν είναι πάντα σεξουαλικός.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 52 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
Σε αυτές τις περιπτώσεις, η ενασχόληση με το αντικείμενο σε κάνει να νιώθεις το ίδιο με έναν ερωτευμένο που περνάει χρόνο με το αντικείμενο του πόθου του. Γιατί ουσιαστικά αυτό είναι, ο έρωτας δεν είναι πάντα σεξουαλικός.
Ο έρωτας όμως δεν διαρκεί πάνω από 3-4 χρόνια. Οι διεργασίες που συντελούνται στον οργανισμό δεν μπορούν να διαρκέσουν περισσότερο. :hmm:

ομως και οι ευφυεις ανθρωποι ,συνηθως ειχανε μια γυναικα πισω τους,,για συναισθηματικη στηριξη
Ιιιι :eek:! Ανακάλεσε γρήγορα γιατί θα μας πάρουν με τις πέτρες. :P Μόλις είπες πως οι ευφυείς άνθρωποι είναι μόνο άνδρες. :hehe:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kaleidoscope

Επιφανές μέλος

Η kaleidoscope αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 9,248 μηνύματα.
Το ερώτημα είναι, μπορείς να συνδυάσεις καριέρα και παιδιά; Αν, ναι σε τι βαθμό; Με ποιες προϋποθέσεις; :hmm:

Εννοείται. Σίγουρα χρειάζεται όμως ένα σύστημα υποστήριξης (σύζυγος, πιθανώς συγγενείς/φίλοι, παιδικός σταθμός, baby sitter), διάθεση για υποχωρήσεις και θυσίες καθώς επίσης και προσπάθεια για ισορροπημένη ζωή.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xrisopsaro

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η xrisopsaro αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 213 μηνύματα.
μου ακουγεται παραλογο...πχ ειμαι ζωγραφος...δεν γινεται να ζωγραφιζω ολη την ωρα...δεν μπορει να μου δωσει η ζωγραφικη αυτα που θα μου δωσει ο συντροφος μου,η φιλη μου,το παιδι μου κλπ....η εργασια δεν ειναι το παν....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
μου ακουγεται παραλογο...πχ ειμαι ζωγραφος...δεν γινεται να ζωγραφιζω ολη την ωρα...δεν μπορει να μου δωσει η ζωγραφικη αυτα που θα μου δωσει ο συντροφος μου,η φιλη μου,το παιδι μου κλπ....η εργασια δεν ειναι το παν....
Εσύ. Γιατί σας είναι τόσο δύσκολο να καταλάβετε ότι δεν είναι όλοι οι άνθρωποι το ίδιο; Άγγελε, πολλοι ήταν παντρεμένοι, ναι, αλλά πάρα πολλοί/ες ιδιοφυίες δεν παντρέυτηκαν ποτέ και ήταν μια χαρα ευτυχισμένοι μέσα στη δημιουργία τους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

IL PENSIERO

Δραστήριο μέλος

Η IL PENSIERO αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 512 μηνύματα.
Μόνο μια απορία να εκφράσω;

Εσείς που λέτε πως ΘΕΛΕΤΕ να κάνετε παιδιά
&
εσείς που λέτε πως ΔΕΝ ΘΕΛΕΤΕ να κάνετε παιδιά

πως είστε σίγουροι πως σε 5 ή 10 χρόνια θα έχετε τις ίδιες απόψεις;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
αλλά πάρα πολλοί/ες ιδιοφυίες δεν παντρέυτηκαν ποτέ και ήταν μια χαρα ευτυχισμένοι μέσα στη δημιουργία τους.
θα ειχαν σχεση μακροχρονια σιγουρα.(εκτος και αν ηταν μοναχοί τι να πω?)

μην κολλαμε στο χαρτι..

και αν για τους ανδρες ειναι πιο ευκολο αυτο,,η απολυτη προσήλωση στο παθος και δουλεια,,
γιατι γυναικα ειναι ακομη πιο δυσκολο..

Ανακάλεσε γρήγορα γιατί θα μας πάρουν με τις πέτρες. :P Μόλις είπες πως οι ευφυείς άνθρωποι είναι μόνο άνδρες. :hehe:
οι κορυφαιοι στην ευφυια ειναι όντως ανδρες..(όπως και οι πάτοι βεβαια)

οι μελετες IQ το δειχνουν αυτο-οτι στα ακρα του IQ βρισκονται οι ανδρες,ενω οι γυναικες στη μεση.,, και οι επιστημονες που ξερουμε ολοι μας..

δεν εχω ακουσει θηλυκο Αινσταιν.



(στο πολλ ψηφισα τη δευτερη επιλογη,,που βρισκω και πιο λογικη..)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
θα ειχαν σχεση μακροχρονια σιγουρα.(εκτος και αν ηταν μοναχοί τι να πω?)

μην κολλαμε στο χαρτι..

και αν για τους ανδρες ειναι πιο ευκολο αυτο,,η απολυτη προσήλωση στο παθος και δουλεια,,
γιατι γυναικα ειναι ακομη πιο δυσκολο..
Δεν αναφερόμουν στο χαρτί. Πολλοί/ες δεν είχαν ούτε μακροχρόνια σχέση.
δεν εχω ακουσει θηλυκο Αινσταιν.
Το ότι δεν έχεις ακούσει, δεν σημαίνει ότι δεν υπήρχε. Παρ'ότι γενικά ήταν πολύ δύσκολο για τις γυναίκες να κάνουν καριέρα τότε. Αλλά και πάλι, κάποιες ξεχώρισαν, αλλά ακόμα και σήμερα πολλοί δεν ξέρουν για αυτές. Πέρα από την Κιουρί, που όλοι τη γνωρίζουν. Ας πάρουμε το πεδίο μου (Πληροφορική). Γνώριζες ότι ο πρώτος προγραμματιστής ήταν γυναίκα; (Ada Lovelace) Γνώριζες ότι ο πρώτος compiler γράφτηκε από γυναίκα; (Grace Hopper)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 52 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Γνώριζες ότι ο πρώτος προγραμματιστής ήταν γυναίκα; (Ada Lovelace) Γνώριζες ότι ο πρώτος compiler γράφτηκε από γυναίκα; (Grace Hopper)
το ξερω..

αλλα για το steve jobs μιλαμε..
ανδρες ηταν οι πραγματικοι δημιουργοι. και οι περισσοτεροι προγραμματιστες ανδρες ειναι

απλα οι γυναικες δεν εμμενουν και επιμενουν αρκετα..τοσο απλα,,αλλα απλωνονται σε πολλα,,γιαυτο και ξεχνιουνται,,και παραπονιουνται μετα μια ζωη..

αυτα που ειπε ο steve jobs απο πανω που εβαλες,,ποσες γυναικες τα εχουν κανει..

οι γυναικες δεν πατε στα ακρα,,παραδεχτειτε το,,δεν το παλευετε μεχτι τελους..
και ισως ετσι πρεπει να ειναι..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
αλλα για το steve jobs μιλαμε..
ανδρες ηταν οι πραγματικοι δημιουργοι.
O Steve Jobs όσο κι αν τον εκτιμώ, δεν ήταν ακριβώς δημιουργός. Δεν έφτιαξε αυτός κάτι, απλά συντόνιζε τους υπόλοιπους και ήταν πολύ καλός στο marketing.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Εχέμυθη

Περιβόητο μέλος

Η Εχέμυθη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,863 μηνύματα.
Προς το παρρον μου φτανουν τα 2 αδερφακια μου....στο μελλον αν βρεθει ο καταλληλος γιατι οχι!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Δεν έφτιαξε αυτός κάτι, απλά συντόνιζε τους υπόλοιπους και ήταν πολύ καλός στο marketing.

γιατι οταν λεω αυτα στο θεμα του jobs με κοπανανε ολοι?

τι να πω,,λαθος ανθρωπος τα λεει..:worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top