• Σας ενημερώνουμε ότι η κατηγορία δεν αντικαθιστά σε καμία περίπτωση την επίσκεψη σας σε επαγγελματία ιατρό.

    Το σύνολο του περιεχομένου της κατηγορίας αυτής, όπως κείμενα, γραφικά, εικόνες, πληροφορίες που λαμβάνονται από δικαιούχους διαφήμισης, είναι καθαρά και μόνο για ενημερωτικούς σκοπούς και δεν προορίζεται να είναι υποκατάστατο για την επαγγελματική ιατρική συμβουλή, διάγνωση ή θεραπεία. Δεν αποτελεί υποκατάστατο ιατρικής εξέτασης, ούτε αντικαθιστά την ανάγκη για υπηρεσίες που παρέχονται από επαγγελματία ιατρό. Πάντοτε να ζητάτε τη συμβουλή του ιατρού σας πριν πάρετε οποιαδήποτε συνταγή ή φάρμακο. Μόνο ο ιατρός σας μπορεί να σας δώσει συμβουλές για το τι είναι ασφαλές και αποτελεσματικό για σας.

Τα πάντα για τους φακούς επαφής!

wolfe4ever

Διάσημο μέλος

Η wolfe4ever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,217 μηνύματα.
Πόσες ώρες είναι απαραίτητο να παραμένουν στο υγρό τους;
(Καθημερινή χρήση)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Imadlak

Τιμώμενο Μέλος

Η Άννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και επαγγέλεται Χημικός. Έχει γράψει 6,231 μηνύματα.
Πόσες ώρες είναι απαραίτητο να παραμένουν στο υγρό τους;
(Καθημερινή χρήση)
Πρεπει να παραμενουν τουλαχιστον 6 ωρες!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_Morticia_

Επιφανές μέλος

Η _Morticia_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 11,230 μηνύματα.
Καλημέρα..Είχε ποτέ κανείς σας πρόβλημα ξηροφθαλμίας ?
Πώς το αντιμετωπίσατε σε συνδυασμό με τη χρήση φακών επαφής?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Phoebe

Διακεκριμένο μέλος

Η Κομπάρσα α αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών, επαγγέλεται Αεροσυνοδός και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 7,312 μηνύματα.
Καλημέρα..Είχε ποτέ κανείς σας πρόβλημα ξηροφθαλμίας ?
Πώς το αντιμετωπίσατε σε συνδυασμό με τη χρήση φακών επαφής?

Αν και δεν έχω τέτοιο πρόβλημα, νομίζω πως η συχνή χρήση φυσικών δακρύων θα σε βοηθούσε! Υπάρχουν σε αμπουλίτσες στα φαρμακεία!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_Morticia_

Επιφανές μέλος

Η _Morticia_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 11,230 μηνύματα.
Το έχω προσπαθήσει αλλά δε βοήθησε πολύ..Αναρωτιόμουν αν υπάρχει κάποιο είδος ή μάρκα φακών που να ενδείκνυται για τέτοιες περιπτώσεις( βλέπω το game of thrones είναι παντού:D).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Phoebe

Διακεκριμένο μέλος

Η Κομπάρσα α αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών, επαγγέλεται Αεροσυνοδός και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 7,312 μηνύματα.
Το έχω προσπαθήσει αλλά δε βοήθησε πολύ..Αναρωτιόμουν αν υπάρχει κάποιο είδος ή μάρκα φακών που να ενδείκνυται για τέτοιες περιπτώσεις( βλέπω το game of thrones είναι παντού:D).

Α δυστυχώς δεν ξέρω αν υπάρχει! Λογικά κάτι θα υπάρχει στα καταστήματα οπτικών! Πήγαινε ρώτα και αν μπορείς πάρε δοκιμαστικούς φακούς για να μην τους πληρώσεις άδικα, αν δεν μείνεις ικανοποιημένη! (χαχα ναι!!! :D)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

wolfe4ever

Διάσημο μέλος

Η wolfe4ever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,217 μηνύματα.

_Morticia_

Επιφανές μέλος

Η _Morticia_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 11,230 μηνύματα.
Α δυστυχώς δεν ξέρω αν υπάρχει! Λογικά κάτι θα υπάρχει στα καταστήματα οπτικών! Πήγαινε ρώτα και αν μπορείς πάρε δοκιμαστικούς φακούς για να μην τους πληρώσεις άδικα, αν δεν μείνεις ικανοποιημένη! (χαχα ναι!!! :D)
Καλή ιδέα, ευχαριστώ για την απάντηση:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Imadlak

Τιμώμενο Μέλος

Η Άννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και επαγγέλεται Χημικός. Έχει γράψει 6,231 μηνύματα.

tzenaki_m

Νεοφερμένος

Η τζενη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 106 μηνύματα.
εγω προσωπικα το εχω παθει κανα δυο φορες αυτο...αλλα δεν κρατησε πολυ..δλδ μολις τους εβαλα στο δεξι μου ματι γινοταν αυτο αλλα κρατησε για κανα 10λεπτο...τοτε τους ειχα βαλει τους φακους μετα απο πολυ καιρο και δυσκολευτηκα λιγο...ισως να ηταν ερεθισμενο το ματι..δεν ξερω..η ισως να μην τον ειχα βαλει και πολυ καλα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_Morticia_

Επιφανές μέλος

Η _Morticia_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 11,230 μηνύματα.
εγω προσωπικα το εχω παθει κανα δυο φορες αυτο...αλλα δεν κρατησε πολυ..δλδ μολις τους εβαλα στο δεξι μου ματι γινοταν αυτο αλλα κρατησε για κανα 10λεπτο...τοτε τους ειχα βαλει τους φακους μετα απο πολυ καιρο και δυσκολευτηκα λιγο...ισως να ηταν ερεθισμενο το ματι..δεν ξερω..η ισως να μην τον ειχα βαλει και πολυ καλα..

Δυστυχώς σε μένα συμβαίνει συστηματικά. Ο οφθαλμίατρος μου με συμβούλευσε να χρησιμοποιώ δάκρυα αλλά και πάλι δε βοηθούν πολύ. Είναι ο λόγος που σταμάτησα να χρησιμοποιώ φακούς για μήνες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

enrose

Δραστήριο μέλος

Η enrose αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 643 μηνύματα.
Σχετικά με τους φακούς επαφής, κατα πόσο πιστεύετε οτι βλάπτουν το μάτι?

Γιατί άραγε κανένας οφθαλμίατρος δεν φοράει φακούς επαφής και δεν κάνει επέμβαση λέιζερ?:worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_Morticia_

Επιφανές μέλος

Η _Morticia_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 11,230 μηνύματα.
Δεν είναι βλαπτικοί εκτός αν κάνεις κακή χρήση π.χ. κοιμάσαι χωρίς να τους αφαιρέσεις το βράδυ ή δεν τους καθαρίζεις επιμελώς. Βέβαια, δεν είναι όλοι οι οφθαλμοί δεκτικοί. Αυτό που αναφέρεις για τους οφθαλμιάτρους ειλικρινά δεν ξέρω αν ισχύει και από πού το συνάγεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

enrose

Δραστήριο μέλος

Η enrose αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 643 μηνύματα.
Δεν έχω συναντήσει έναν οφθαλμίατρο ΠΟΤΕ που να φοράει φακούς, και επειδή έχει τύχει να ρωτήσω γιατι δεν κάνουν επέμβαση, η απαντηση ήταν γιατι δεν εμπιστεύονται άλλο γιατρό....:worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_Morticia_

Επιφανές μέλος

Η _Morticia_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 11,230 μηνύματα.
Δεν έχω συναντήσει έναν οφθαλμίατρο ΠΟΤΕ που να φοράει φακούς, και επειδή έχει τύχει να ρωτήσω γιατι δεν κάνουν επέμβαση, η απαντηση ήταν γιατι δεν εμπιστεύονται άλλο γιατρό....:worry:

Xaxa..Ξέρεις πόσο πιο ανασφαλείς νιώθουν οι γιατροί με άλλους γιατρούς? Δε με παραξενεύει. Πάντως αυτός δεν είναι λόγος για να μην το τολμήσεις αν σύμφωνα με τον γιατρό σου δεν έχεις κάποιο πρόβλημα που να στο απαγορεύει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

enrose

Δραστήριο μέλος

Η enrose αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 643 μηνύματα.
Xaxa..Ξέρεις πόσο πιο ανασφαλείς νιώθουν οι γιατροί με άλλους γιατρούς? Δε με παραξενεύει. Πάντως αυτός δεν είναι λόγος για να μην το τολμήσεις αν σύμφωνα με τον γιατρό σου δεν έχεις κάποιο πρόβλημα που να στο απαγορεύει.

Ασε το ξερω, οι μεγαλυτεροι χεστ... δες ειναι! Χαχαχαχα
Εγω δεν εχω μυωπια, εχω πολλους γνωστους που ψαχνονται και να σου πω την αληθεια εχω ακομη ενα μεγαλο ΓΙΑΤΙ!!:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_Morticia_

Επιφανές μέλος

Η _Morticia_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 11,230 μηνύματα.
Ασε το ξερω, οι μεγαλυτεροι χεστ... δες ειναι! Χαχαχαχα
Εγω δεν εχω μυωπια, εχω πολλους γνωστους που ψαχνονται και να σου πω την αληθεια εχω ακομη ενα μεγαλο ΓΙΑΤΙ!!:hmm:

Αν εννοείς γιατί δεν το τολμούν θα σου απαντήσω ότι πολλοί θεωρούν ικανούς μόνο τους εαυτούς τους..Φαντάζομαι όχι πάντα δικαιολογημένα (αλλά αυτό ανήκει σε άλλη κουβέντα).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δαμιανός

Νεοφερμένος

Ο Δαμιανός αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Πρόσφατα έβαλα φακούς επαφής:clapup:....
Το πρόβλημα είναι ότι:
1) δεν βλέπω καθαρά κοντά
2) και κάπου κάπου θολώνει.

:(:/::hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alejandro Papas

Περιβόητο μέλος

Ο Alive in Illusion αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 4,300 μηνύματα.
εχω προσπαθησει να βαλω φακους αλλα δεν μπορουνα να τους βαλω:redface: ασε που με ενοχλουσαν κιολας!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gregory nub

Διάσημο μέλος

Ο gregory nub αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Δημόσιος υπάλληλος και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,619 μηνύματα.
Πρόσφατα έβαλα φακούς επαφής:clapup:....
Το πρόβλημα είναι ότι:
1) δεν βλέπω καθαρά κοντά
2) και κάπου κάπου θολώνει.

:(:/::hmm:

1)Δεν ξερω τιποτα γι αυτο
2) Κι εμενα καπου καπου θολωνει, λογικο ειναι, μεχρι να τα συνηθισει το ματι, σε λιγο καιρο θα βλεπεις μια χαρα ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 3 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 18 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top