Μπλε Χρυσός

Νεογέννητος

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Νεογέννητος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών. Έχει γράψει 848 μηνύματα.
Ένα ενδιαφέρον ντοκιμαντέρ για την εκμετάλλευση του νερού σε οικονομικό και πολιτικό επίπεδο.

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μάξιμος

Διάσημο μέλος

Ο Μάξιμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Σκηνοθέτης. Έχει γράψει 3,804 μηνύματα.
Ένα ενδιαφέρον ντοκιμαντέρ για την εκμετάλλευση του νερού σε οικονομικό και πολιτικό επίπεδο.

Ενας ακόμα Μνημονιακός Νόμος, αφορά στο Νερό.
Ψηφίστηκε και μέσα από αυτόν περνάμε στην νέα εποχή, την εποχή που το νερό θα ελέγχεται στο έπακρο.
Φαντασθείτε να βρίσκεστε σε κάποιο νησί, όπου μαζεύουν το νερό της βροχής από τις ταράτσες σε δεξαμενές.
Η ακόμα κάποιος να έχει βάλει στην υδρορροή κάποιο δοχείο και να το γεμίζει, θα χρειάζεται άδεια. Και όταν ξεπηδήσουν οι εταιρίες που θα έχουν την νομιμότητα για τον έλεγχο του νερού, (να δίνουν άδειες δηλαδή), τότε το νερό πραγματικά θα είναι χρυσός.

Και οι δυο περιπτώσεις θα είναι παράνομες.
Αυτά δεν είναι μέτρα που έρχονται, είναι μέτρα που ήρθαν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gilda

Τιμώμενο Μέλος

Η Gilda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,132 μηνύματα.
Και ότι δεν θα μπορούεμε να φυτεύουμε στον κήπο μας νομίζω είχαν πει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,823 μηνύματα.
Και ότι δεν θα μπορούεμε να φυτεύουμε στον κήπο μας νομίζω είχαν πει.

Νερό; Και πρίν μας το πούν δεν μπορούσαμε να φυτέψουμε νερό! Αν "θελησιόσασταν" όμως πολύ θα το φυτεύατε και το νερό.


ΥΓ: Κοινώς, για νερό μιλάνε, φυτείες ονειρεύεσαι. Γειά σου Γιάννη, κουκιά σπέρνω.

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rempeskes

Επιφανές μέλος

Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Hair stylist. Έχει γράψει 8,045 μηνύματα.
ΥΓ: Κοινώς, για νερό μιλάνε, φυτείες ονειρεύεσαι.
μιας και πιάνεις το θέμα μαν, μια εταιρεία που δεν θέλω να αποκαλύψω
(κοκακολα), πρόσφατα (4-5 χρονια, αν θυμαμαι καλα) πλήρωσε χοντρά US dollars για να αποκρύψει το σκάνδαλο
που προέκυψε σε χώρα που δεν θέλω να αποκαλύψω (ινδία), καθώς με τη δημιουργία νέων
εργοστασίων, η υπεράντληση νερού στέρεψε τον υδάτινο ορίζοντα σε κατεξοχήν αγροτικές περιοχές (!!), με αποτέλεσμα
την καταδίκη εκατοντάδων χιλιάδων ανθρωπων σε πείνα
και την υποβάθμιση ολοκληρων περιοχών.


πς. Δεν έχω δει το ντοκ που μας παρουσιάζει ο νεο, δεν γνωριζω εάν το αναφέρουν μέσα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gilda

Τιμώμενο Μέλος

Η Gilda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,132 μηνύματα.
Νερό; Και πρίν μας το πούν δεν μπορούσαμε να φυτέψουμε νερό! Αν "θελησιόσασταν" όμως πολύ θα το φυτεύατε και το νερό.


ΥΓ: Κοινώς, για νερό μιλάνε, φυτείες ονειρεύεσαι. Γειά σου Γιάννη, κουκιά σπέρνω.


Ότι να ναι...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μάξιμος

Διάσημο μέλος

Ο Μάξιμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Σκηνοθέτης. Έχει γράψει 3,804 μηνύματα.
Και ότι δεν θα μπορούεμε να φυτεύουμε στον κήπο μας νομίζω είχαν πει.
Κώδικας Alimentarius άρθρο 510, αν θυμάμαι καλά. Τελικά αυτός ο πλανήτης δεν πρέπει να πηγαίνει καλά.
Πολύς συνωστισμός έχει πέσει και όταν μαλώνουν οι ελέφαντες οι τερμίτες γίνονται σούπα.
Ενας φανερός αντιπρόσωπος των τραπεζών, ως Υπ. Οικ. Φτάνει και περισσεύει. Οι άλλοι επιτελείς στην κυβέρνηση, φαντάζομαι ότι θα ξαφνιάζονται από την εμφάνιση των νομοσχεδίων για ψήφιση. Στο πρόσφατο είχαν τρεις ολόκληρες ώρες μόνο για 750 σελίδες. Ξέρετε πώς κουβαλιούνται 750 σελίδες;
Σου πέφτει η μέση. Αν έχουν και βαρύ θέμα, τότε γίνονται ασήκωτες.
Οι Βο λευτές μας, γι’ αυτή την δουλειά δεν πληρώνονται; Να παράγουν έργο.
Κάπως έτσι και ο κώδικας για τα φυτά, πέρασε, κάπως έτσι περνούν όλοι οι νόμοι και καταλήγουμε όλοι εμείς να είμαστε παράνομοι.
Ρεμάλια Ελληνες, γιατί παρανομείτε;
Να και μια καλή ευκαιρία καταστολής…

Υ.Γ. και το νερό, νεράκι......
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gilda

Τιμώμενο Μέλος

Η Gilda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,132 μηνύματα.
Ο οποίος νόμος για τη φύτευση λαχανικών είναι τελείως άτοπος.
Τι πειράζει αν φυτεύω λαχανικά και τα τρώω εγώ?
Γιατί ντε και καλά πρέπει κάποιος να τα πιστοποιήσει?
Αφού εγώ τα φυτεύω, εγώ τα τρώω.

Και σχετικά με το νερό (που είναι και το θέμα) πολλοί εχουν πει ότι ο επόμενος παγκόσμιος θα γίνει για το νερό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Στην Χιλη ηδη το νερο ειναι ιδιοτικο (τα ποταμια, τα ρυακια...), τον ελεγχο της αγροτικης παραγωγης εχουν αρχισει να τον φερνουν μεσα απο τους σπορους που πουλανε, καταστρεφοντας και την βιοποικιλοτιτα.

Το γιατι πειραζει gilda ειναι απλο... Γιατι αν ελεγχεις το φαγητο σου, ελεγχεις την ζωη σου. Τα συγκεκριμενα σχεδια δεν το θελουν αυτο....
Δεν ειμαι συνομοσιολογος, δεν ξερω ποσο θα προχωρισει το θεμα και που θα φτασει, τα σημαδια ομως υπαρχουν, ειναι στο χερι μας να μην τα επιτρεψουμε!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

diotima

Διάσημο μέλος

Ο diotima αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,480 μηνύματα.
Ο οποίος νόμος για τη φύτευση λαχανικών είναι τελείως άτοπος. .

Αν ειχαμε ολοι μπανανιες,η τσικιτα τι θα πουλουσε;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 3 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
    • *
  • Φορτώνει...
Top