Κορίτσια, γιατί αργείτε τόσο να ετοιμασθείτε;

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φυσικός. Έχει γράψει 10,052 μηνύματα.
Κάντε όσο χρόνο θέλετε να ετοιμαστείτε έτσι κι αλλιώς σας γδύνουμε με την ταχύτητα του φωτός :smoke:
Δεν συμφωνώ μαζί σου φίλε μου. Το σωστό γδύσιμο γίνεται αργά-αργά, τρυφερά και τελετουργικά. Είναι αμοιβαίο και ολοκληρωτικό. Εκτός από τα χέρια συμμετέχουν και τα δόντια. Επίσης συνοδεύεται από γλυκά λόγια, χάδια και φιλιά παντού. Έτσι προετοιμάζεται μια όμορφη συνέχεια...


 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alma Libre

Επιφανές μέλος

Η Sinéad αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συγγραφέας και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,229 μηνύματα.
Γιατί αργούμε να ετοιμαστούμε.
  • Μπάνιο
  • Στέγνωμα και φτιάξιμο μαλλιών
  • Να βρούμε ρούχα, να τα δοκιμάσουμε, να αλλάξουμε 800 γνώμες
  • Βάψιμο νυχιών
  • Πλύσιμο δοντιών και μούρης και ο,τι άλλο κάνει η καθεμία
  • Βάψιμο προσώπου
Όλα αυτά παίρνουν κανα δίωρο. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
Ειδικά αν έχεις μακριά μαλλιά άστα να πάνε ;ρ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

τρελή φιλόσοφος

Πολύ δραστήριο μέλος

Η τρελή φιλόσοφος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 1,290 μηνύματα.
Κορίτσια, γιατί αργείτε τόσο να ετοιμασθείτε;

1.Υπάρχουν τόσα πράγματα που μπορεί να φορέσει μία γυναίκα που απλα δεν μπορεί να αποφασίσει σε δύο λεπτά
Από ρούχα: φούστα,σορτσάκι,παντελόνι,φόρμα,τζιν,φόρεμα,μπλούζα,πουκάμισο
Από αξεσουάρ:καπέλο,φουλάρι,εσάρπα,μπολερό,ζώνη,ρολόι,βραχιόλια,δαχτυλίδια,κολιέ,σκουλαρίκια,κορδέλες,στέκες,τσιμπηδάκια(υπάρχουν πολλά είδη φουρκέτες με φιογκάκια και τα ρέστα αλλά ας μη σας τρομάξω)
Μεικ απ:πούδρα,κρέμα (δεν θυμάμαι πως το λένε),ρουζ,μολύβι ματιών,αι λάινερ,κονσίλερ,μάσκαρα,σκιά,μολύβι χειλιών,λιπ γκλός,κραγιόν,λιποζάν,κολώνια,άρωμα
Παπούτσια: μπαλαρίνες,σανδάλια,flipp flops,τακούνια,peep toe πλατφόρμες και δε συμμαζεύεται

2. Πρέπει να είμαστε προσεκτικές με το τι θα βάλουμε γιατί πρέπει να αρέσουμε:σε εσάς,στους φίλους σας,στις φίλες μας,στη μαμά μας,στη κοινωνία (+ να κάνουμε και τις υπόλοιπες να ζηλέψουν)

3. Έχουμε τόσες επιπλέον προετοιμασίες να κάνουμε που δεν περνούν καν από το φτωχό σας το μυαλό.
αποτρίχωση πόδια μουστάκι και δεν ξέρω γω,ενυδάτωση προσώπου,νύχια,μαλλιά,κρέμες σε πόδια και το υπόλοιπο σώμα,βγάλσιμο φρυδιών και άλλα που μου διαφεύγουν

4.Πρέπει να βεβαιωθούμε ότι αυτό που επιλέξαμε δεν μας κάνει να φαινόμαστε:χοντρές κοκκαλιάρες,τσούλες,αποκαλυπτικές,σα μοναχές,σαν τη χελόου κίτυ, σαν goth,σαν το παρδαλό κατσίκι,χλωμές,ροδοκόκκινες,υπερβολικές,πολύ απλές

5.Πρέπει να βεβαιωθούμε ότι αυτό που θα βάλουμε ταιριάζει με την περίσταση
π.χ. αν πάμε απλά για καφέ το πρωί δεν μπορούμε να βάλουμε αυτή τη μπλούζα γιατί ταιριάζει με την τάδε σκιά που δεν μπορούμε να βάλουμε γιατί είναι πρωί (και οδηγούμαστε στο 1 που μπορεί να μας ξαναφέρει εδώ ή να σκαλώσουμε στο 4)

6. Θέλουμε να ονειρευτούμε και λίγο
Πώς θα ήταν αν βάζαμε αυτό το φουστάνι και βγαίναμε έξω και ήμασταν ΟΙ θεές και μας τη πέφτανε όλοι οι θέοι και αρέσαμε σε ΑΥΤΟΝ και όλες μας ζήλευαν και και και

7.Πρέπει να είμαστε απλές
Έτσι λένε όλα τα μοντέλα της victoria's secret ,έτσι λένε όλα τα αγόρια,έτσι λέει όλος ο πλανήτης.Οπότε έχουμε και μία έξτρα έγνοια ότι πρέπει να μην το παρακάνουμε,πρέπει να είμαστε φυσικές,ΠΡΕΠΕΙ να είμαστε ΧΑΛΑΡΕΣ.

8.Έφτασε(ο φίλος,η φίλη,το αγόρι,η παρέα,η ξαδέρφη)!
Πάνω που έχουμε μπει στην τελική ευθεία και το μόνο που μένει είναι να βάλουμε λίγο μολύβι και φύγαμε,πάντα θα έχουμε κάποιον που γκρινιάζει,είτε στο διπλανό δωμάτιο είτε στην άλλη άκρη του ακουστικού,οπότε ξεφέυγει το μολύβικαι φτάνει μέχρι πάνω από το αυτί.Πάει το μεικ απ,πάει η γαλλική κοτσίδα,πάνε και τα νεύρα μας.Οπότε άλλο ένα τέταρτο καθυστέρηση.

να γιατί αργούμε
ΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ!!!!!!!!!!!!!


 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Fashion designer και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
Με υπερ-καλυψες!!!!
Ειδικά αυτό το ότι και έτοιμη να' σαι πριν βγεις από το σπίτι ξαναρίχνεις ματιά σε μαλλιά και μακιγιάζ, οπότε πάλι τρως χρόνο και αργείς. Πόσες φορές ήμουν έτοιμη και 5 λεπτά πριν βγω από το σπίτι αποφάσισα ότι τα ρούχα δε μ' αρέσουν, οπότε πάλι από την αρχή;
:(

ΔΕΙΤΕ ΚΑΙ ΤΟ ΒΙΝΔΕΟ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φυσικός. Έχει γράψει 10,052 μηνύματα.
1.Υπάρχουν τόσα πράγματα που μπορεί να φορέσει μία γυναίκα που απλα δεν μπορεί να αποφασίσει σε δύο λεπτά
Από ρούχα: φούστα,σορτσάκι,παντελόνι,φόρμα,τζιν,φόρεμα,μπλούζα,πουκάμισο
Από αξεσουάρ:καπέλο,φουλάρι,εσάρπα,μπολερό,ζώνη,ρολόι,βραχιόλια,δαχτυλίδια,κολιέ,σκουλαρίκια,κορδέλες,στέκες,τσιμπηδάκια(υπάρχουν πολλά είδη φουρκέτες με φιογκάκια και τα ρέστα αλλά ας μη σας τρομάξω)
Μεικ απ:πούδρα,κρέμα (δεν θυμάμαι πως το λένε),ρουζ,μολύβι ματιών,αι λάινερ,κονσίλερ,μάσκαρα,σκιά,μολύβι χειλιών,λιπ γκλός,κραγιόν,λιποζάν,κολώνια,άρωμα
Παπούτσια: μπαλαρίνες,σανδάλια,flipp flops,τακούνια,peep toe πλατφόρμες και δε συμμαζεύεται

2. Πρέπει να είμαστε προσεκτικές με το τι θα βάλουμε γιατί πρέπει να αρέσουμε:σε εσάς,στους φίλους σας,στις φίλες μας,στη μαμά μας,στη κοινωνία (+ να κάνουμε και τις υπόλοιπες να ζηλέψουν)

3. Έχουμε τόσες επιπλέον προετοιμασίες να κάνουμε που δεν περνούν καν από το φτωχό σας το μυαλό.
αποτρίχωση πόδια μουστάκι και δεν ξέρω γω,ενυδάτωση προσώπου,νύχια,μαλλιά,κρέμες σε πόδια και το υπόλοιπο σώμα,βγάλσιμο φρυδιών και άλλα που μου διαφεύγουν

4.Πρέπει να βεβαιωθούμε ότι αυτό που επιλέξαμε δεν μας κάνει να φαινόμαστε:χοντρές κοκκαλιάρες,τσούλες,αποκαλυπτικές,σα μοναχές,σαν τη χελόου κίτυ, σαν goth,σαν το παρδαλό κατσίκι,χλωμές,ροδοκόκκινες,υπερβολικές,πολύ απλές

5.Πρέπει να βεβαιωθούμε ότι αυτό που θα βάλουμε ταιριάζει με την περίσταση
π.χ. αν πάμε απλά για καφέ το πρωί δεν μπορούμε να βάλουμε αυτή τη μπλούζα γιατί ταιριάζει με την τάδε σκιά που δεν μπορούμε να βάλουμε γιατί είναι πρωί (και οδηγούμαστε στο 1 που μπορεί να μας ξαναφέρει εδώ ή να σκαλώσουμε στο 4)

6. Θέλουμε να ονειρευτούμε και λίγο
Πώς θα ήταν αν βάζαμε αυτό το φουστάνι και βγαίναμε έξω και ήμασταν ΟΙ θεές και μας τη πέφτανε όλοι οι θέοι και αρέσαμε σε ΑΥΤΟΝ και όλες μας ζήλευαν και και και

7.Πρέπει να είμαστε απλές
Έτσι λένε όλα τα μοντέλα της victoria's secret ,έτσι λένε όλα τα αγόρια,έτσι λέει όλος ο πλανήτης.Οπότε έχουμε και μία έξτρα έγνοια ότι πρέπει να μην το παρακάνουμε,πρέπει να είμαστε φυσικές,ΠΡΕΠΕΙ να είμαστε ΧΑΛΑΡΕΣ.

8.Έφτασε(ο φίλος,η φίλη,το αγόρι,η παρέα,η ξαδέρφη)!
Πάνω που έχουμε μπει στην τελική ευθεία και το μόνο που μένει είναι να βάλουμε λίγο μολύβι και φύγαμε,πάντα θα έχουμε κάποιον που γκρινιάζει,είτε στο διπλανό δωμάτιο είτε στην άλλη άκρη του ακουστικού,οπότε ξεφέυγει το μολύβικαι φτάνει μέχρι πάνω από το αυτί.Πάει το μεικ απ,πάει η γαλλική κοτσίδα,πάνε και τα νεύρα μας.Οπότε άλλο ένα τέταρτο καθυστέρηση.
να γιατί αργούμε
ΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ!!!!!!!!!!!!!
Xe-xe-xe!!! Πράγματι, πολύ όμορφη και ρεαλιστική η περιγραφή σου. Δεν πειράζει, σας αγαπάμε και τα δεχόμαστε όλα αυτά. Ύστερα όμως, το ολοσχερές γκρέμισμα του οικοδομήματος που με τόσο κόπο χτίσατε, είναι μια μικρή εκδίκηση και μια επιπλέον ηδονή για μας. Όμως, δεν υπάρχουν ενδείξεις ότι αυτό σας δυσαρεστεί.


 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Darkness

Περιβόητο μέλος

Η Darkness αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,129 μηνύματα.
Εντάξει είδα το βιντεάκι της princess και τα πεξα. Ή γέλασα. Πάντως το πίστεψα.
Εγώ όταν έχω όρεξη ετοιμάζομαι όμορφα και ίσως κάνω τα 40 λεπτά μου για ετοιμασία. Όταν δεν έχω όρεξη ετοιμάζομαι γρήγορα κι ας είμαι όπως να ναι ή ακόμη μπορεί να με πετύχω και όμορφη.
Όσες φορές έκανα πάνω από 2 ώρες να ετοιμαστώ ήταν γτ είχα τον ελεύθερο χρόνο και βαριόμουν να ετοιμαστώ πιο γρήγορα. Όπως επίσης πριν βγω σε καμιά σπουδαία συνάντηση τρώω ή πίνω καφέ για να μη τα χρειαστώ αφού βγω ή να μη καταβροχθίσω κανα πιτόγυρο σε κανενός την πρόταση. Αυτά είναι μέσα στις 2 ώρες.
Πάντως δεν έχω θέματα να αργήσω.
1. γτ όταν μου λένε ξαφνικά πάμε βόλτα βγαίνω όπως είμαι απλά με ρούχα και παπούτσια και μη τρομακτικό μαλλί
2. όταν έχω κανονήσει να βγω έχω κάνει την όλη προετοιμασία από πριν (μπάνιο, αποτριχώσεις, μαλλιά, νύχια, επιλογή ρούχων κλπ)
δεν είμαι της τελευταίας στιγμής, είμαι αποτυχία στα πράγματα τελευταίας στιγμής

όπως επίσης αν αργήσω πολύ να ετοιμαστώ σημαίνει πως δεν έχω την καλύτερη διάθεση οπότε πάντα βγαίνει στραβά ή το ακυρώνω
έχει τύχει για σημαντική συνάντηση (δουλειά) να έχω μόνο μια ώρα μπροστά μου να κάνω τα πάντα και να το καταφέρω οπότε δε φοβάμαι τπτ

τα πιο εκνευριστικά πράγματα που βρίσκω εγώ που μπορούν να σε κάνουν να αργήσει είναι τα εξής:
1. να πρέπει να σιδερώσεις αυτά που θα βάλεις
2. να μη σου κάθεται το μαλλί ούτε όμως και η εύκολη λύση του κότσου (στις περιόδους ότι πιο συχνό)
3. να τελειώσεις το όποιο βάψιμο πας να κάνεις και να βγει μια αποτυχια
(στην περίπτωσή μου) 4.να πας να πιεις τον αφρό του καφέ που τελειώνεις δίπλα στην πόρτα και να γίνουν τα ρούχα χάλια -.-
5. να μη θυμάσαι αν έβγαλες πχ το σίδερο οπότε να πρέπει να γυρίσεις πίσω

τέλος, όταν αργώ τόσο όπου είναι το ραντεβού μου πάω με ταξί (είμαι κυρία)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

τρελή φιλόσοφος

Πολύ δραστήριο μέλος

Η τρελή φιλόσοφος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 1,290 μηνύματα.
ΔΕΙΤΕ ΚΑΙ ΤΟ ΒΙΝΔΕΟ.

έκλαψα λίγο :cry_x::cry_x::cry_x::rofl::rofl::rofl::worship::worship:
αυτό που στην αρχή λουφάρει και μετά τρέχει σαν τη τρελή sooooooooooooooo me.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nefeli Graf

Περιβόητο μέλος

Η Nefeli Graf αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 5,346 μηνύματα.
Ειδικά αν έχεις μακριά μαλλιά άστα να πάνε ;ρ
Αν και τα δικά μου δεν είναι ούτε πολύ μακριά, ούτε και πολύ κοντά όμως τα στεγνώνω γρήγορα. Που το πρόβλημα;!:whistle::P



1.Υπάρχουν τόσα πράγματα που μπορεί να φορέσει μία γυναίκα που απλα δεν μπορεί να αποφασίσει σε δύο λεπτά
Πράγματα, να βρίσκουμε, να αργούμε λέω εγώ.:P

αξεσουάρ:καπέλο,φουλάρι,εσάρπα,μπολερό,ζώνη,ρολόι,βραχιόλια,δαχτυλίδια,κολιέ,σκουλαρίκια,κορδέλες,στέκες,τσιμπηδάκια(υπάρχουν πολλά είδη φουρκέτες με φιογκάκια και τα ρέστα αλλά ας μη σας τρομάξω)
Εδώ τρόμαξα εγώ, που είμαι κορίτσι. Έλεος. :whistle:
Απ'όλη αυτή την λίστα (που θα είχε και συνέχεια αλλά ευτυχώς σωθήκαμε:redface:-πλακίτσα:P), σε εξόδους μου ούτε ένα δεν φοράω απ' όλα.:confused:


Μεικ απ:πούδρα,κρέμα (δεν θυμάμαι πως το λένε),ρουζ,μολύβι ματιών,αι λάινερ,κονσίλερ,μάσκαρα,σκιά,μολύβι χειλιών,λιπ γκλός,κραγιόν,λιποζάν,κολώνια,άρωμα
Να πω κάτι κλασικό;:whistle:
Η φυσική ομορφιά δεν μας κάνει;:hmm:
Βαρέθηκα στο σχολείο να κυκλοφορούν βιβλιαράκια/διαφημιστικά με καλλυντικά.:P


Παπούτσια: μπαλαρίνες,σανδάλια,flipp flops,τακούνια,peep toe πλατφόρμες και δε συμμαζεύεται
Σταράκια και αθλητικά και πολλά μας είναι. Άκου εκεί. :P

2. Πρέπει να είμαστε προσεκτικές με το τι θα βάλουμε γιατί πρέπει να αρέσουμε:σε εσάς,στους φίλους σας,στις φίλες μας,στη μαμά μας,στη κοινωνία (+ να κάνουμε και τις υπόλοιπες να ζηλέψουν)
Το να αρέσουμε σ'εμάς και παρόλα αυτά να είμαστε φυσιολογικές και χωρίς να βαφτούμε και ντυθούμε για να ξεχωρίζουμε και να αρέσουμε στους άλλους, δεν υπάρχει:confused:;

3. Έχουμε τόσες επιπλέον προετοιμασίες να κάνουμε που δεν περνούν καν από το φτωχό σας το μυαλό.
αποτρίχωση πόδια μουστάκι και δεν ξέρω γω,ενυδάτωση προσώπου,νύχια,μαλλιά,κρέμες σε πόδια και το υπόλοιπο σώμα,βγάλσιμο φρυδιών και άλλα που μου διαφεύγουν
Αυτά γιατί δεν μπορούν να γίνουν ώρεςςςςςςςςςςς πριν και όχι 2-3 πριν βγείτε;:worry:
Και κάποια από την προηγούμενη μέρα; (λ.χ.βγάλσιμο φρυδιών, αποτρίχωση κτλ. κτλ.)


4.Πρέπει να βεβαιωθούμε ότι αυτό που επιλέξαμε δεν μας κάνει να φαινόμαστε:χοντρές κοκκαλιάρες,τσούλες,αποκαλυπτικές,σα μοναχές,σαν τη χελόου κίτυ, σαν goth,σαν το παρδαλό κατσίκι,χλωμές,ροδοκόκκινες,υπερβολικές,πολύ απλές
Και τι μένει να φαινόμαστε;:P
Μην μου πεις κανονικές, γιατί από τις διαδικασίες που έχεις πει παραπάνω μόνο αυτό δεν βγαίνει.:P


5.Πρέπει να βεβαιωθούμε ότι αυτό που θα βάλουμε ταιριάζει με την περίσταση
π.χ. αν πάμε απλά για καφέ το πρωί δεν μπορούμε να βάλουμε αυτή τη μπλούζα γιατί ταιριάζει με την τάδε σκιά που δεν μπορούμε να βάλουμε γιατί είναι πρωί (και οδηγούμαστε στο 1 που μπορεί να μας ξαναφέρει εδώ ή να σκαλώσουμε στο 4)
Υπερβολές;!:confused:

7.Πρέπει να είμαστε απλές
Έτσι λένε όλα τα μοντέλα της victoria's secret ,έτσι λένε όλα τα αγόρια,έτσι λέει όλος ο πλανήτης.Οπότε έχουμε και μία έξτρα έγνοια ότι πρέπει να μην το παρακάνουμε,πρέπει να είμαστε φυσικές,ΠΡΕΠΕΙ να είμαστε ΧΑΛΑΡΕΣ.
:lol::lol:


Με υπερ-καλυψες!!!!
Ειδικά αυτό το ότι και έτοιμη να' σαι πριν βγεις από το σπίτι ξαναρίχνεις ματιά σε μαλλιά και μακιγιάζ, οπότε πάλι τρως χρόνο και αργείς. Πόσες φορές ήμουν έτοιμη και 5 λεπτά πριν βγω από το σπίτι αποφάσισα ότι τα ρούχα δε μ' αρέσουν, οπότε πάλι από την αρχή;
:(

ΔΕΙΤΕ ΚΑΙ ΤΟ ΒΙΝΔΕΟ.
Καλά δικαιολογίες. Το βίντεο απλά τραγικό. Ούτε κάποια γνωστή μου δεν έκανε έτσι και δεν αργούσε τόσο, που φημιζόταν κιόλας για το στήσιμο που τρώγαμε.:lol:

Εν τέλει ως συμπέρασμα βγαίνει ότι είναι ανάλογα την κοπέλα. Αλλά εγώ θα πω ότι γεννηθήκαμε για να βασανίζουμε τον εαυτό μας. Άκου εκεί ολόκληρος αγώνας για 2 ώρες που θα βγούμε έξω ή όσο πάρει εν τέλει.:P Τςτςτς!
Δεν είπα να είμαστε και κλόουν αλλά έλεος.
Ξέρω πολλές έχετε αντίθετη γνώμη αλλά μάλλον δεν μοιάζουμε.:P:P:whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 712911

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Σε αυτό το θέμα κολλάει αυτό! :hehe:

5-adorable-blonde-brunette-Favim.com-1174816.jpg

:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
Αχ μικρή μου νεφέλη, άκου να μαθαίνεις... :P

Αν και τα δικά μου δεν είναι ούτε πολύ μακριά, ούτε και πολύ κοντά όμως τα στεγνώνω γρήγορα. Που το πρόβλημα;!:whistle::P
Τα μακριά μαλλιά δεν στεγνώνουν εύκολα. Εγώ έχω και μακριά μαλλιά και πολλά μετά από το μπάνιο θέλουν αρκετή ώρα να σκεγνώσουν και επίσης δεν στρώνουν και εύκολα εκείνη την ώρα ;)
Πράγματα, να βρίσκουμε, να αργούμε λέω εγώ.:P
Μπα. Δεν γίνεται να πεις θα φορέσω αυτό όταν έχεις ένα σωρό επιλογές. Συνέχεια σκέφτεσαι έναν συνδυασμό!
Εδώ τρόμαξα εγώ, που είμαι κορίτσι. Έλεος. :whistle:
Απ'όλη αυτή την λίστα (που θα είχε και συνέχεια αλλά ευτυχώς σωθήκαμε:redface:-πλακίτσα:P), σε εξόδους μου ούτε ένα δεν φοράω απ' όλα.:confused:
Μπα μη τρομάζεις. Κοίτα είσαι σε μια ηλικία που ίσως δεν τρελαίνεσαι για το πως θα είσαι, μπορεί να μη βγαίνεις συχνά ξέρω γω και εγώ μέχρι την 2α-3η λυκείου που δεν είχα παρέες και δεν έβγαινα σκεφτόμουν με παρόμοιο τρόπο. Κάποια στιγμή θα έχεις όλα αυτά που λέει η φιλόσοφος και δεν θα ξες τι να συνδυάσεις με τι ;)
Να πω κάτι κλασικό;:whistle:
Η φυσική ομορφιά δεν μας κάνει;:hmm:
Βαρέθηκα στο σχολείο να κυκλοφορούν βιβλιαράκια/διαφημιστικά με καλλυντικά.:P
Ναι οκ τη φιλόσοφος εδώ είπε και το τελευταίο πιθανό καλλυντικό που υπάρχει να χρησιμοποιήσουμε. Απλά για να δείξει ότι πάλι το πόσο θα βαφτείς είναι ανάλογα την περίπτωση. Ε αλλιώς θα πας στα μπουζούκια και αλλιώς για καφέ. Και φτάνει η πιπίλα με την φυσική ομορφιά το να βάλεις μάσκαρα/μολύβι και λίγο ρουζ δεν σε κάνει φορτωμένη.
Σταράκια και αθλητικά και πολλά μας είναι. Άκου εκεί. :P
Και επιμένω ότι δεν θα φοράς σε όλη σου τη ζωή μόνο αυτά. Τραστ μι :)
Το να αρέσουμε σ'εμάς και παρόλα αυτά να είμαστε φυσιολογικές και χωρίς να βαφτούμε και ντυθούμε για να ξεχωρίζουμε και να αρέσουμε στους άλλους, δεν υπάρχει:confused:;
Σαφώς πρέπει να είσαι εντάξει με τον εαυτό σου πρώτα από όλα και να ντύνεσαι όπως εσύ νιώθεις άνετα. Παρόλα αυτά όλοι σκεφτόμαστε τι εντύπωση μπορεί να κάνουμε στους άλλους. Και δεν είναι θέμα το ότι θα φορτωθώ με 100 πράγματα για να αρέσω απλά λίγη περιποίηση δεν βλάπτει. Όχι για να δείξεις στους άλλους ξες είμαι θεά αλλά το να περιποιήσαι τον εαυτό σου (χωρίς αυτό να συνεπάγεται ότι κυκλοφορείς παντού ντυμένη για μπουζούκια) δείχνει πως νοιάζεσαι και προσέχεις τον εαυτό σου πρώτα από όλα!
Αυτά γιατί δεν μπορούν να γίνουν ώρεςςςςςςςςςςς πριν και όχι 2-3 πριν βγείτε;:worry:
Και κάποια από την προηγούμενη μέρα; (λ.χ.βγάλσιμο φρυδιών, αποτρίχωση κτλ. κτλ.)
Είναι λίγο το θέμα της κακής οργάνωσης, μπορεί κάτι να ξεχάσεις, ίσως είναι ραντεβού τελευταίας στιγμής, μπορεί να μη έχεις προλάβει την προηγούμενη μέρα και πάει λέγοντας. Είναι πολλά μη το ψάχνεις.
Και τι μένει να φαινόμαστε;:P
Μην μου πεις κανονικές, γιατί από τις διαδικασίες που έχεις πει παραπάνω μόνο αυτό δεν βγαίνει.:P
Γιατί όχι; Μπιλιβ μι μια χαρά κανονική μπορείς να είσαι και με όλες τις παραπάνω διαδικασίες. Είναι και ανάλογα τι εννοεί και ο καθένας κανονική..
Υπερβολές;!:confused:
Που την είδες την υπερβολή; Το ίδιο θα ντυθείς αν πας για καφέ στις 10 το πρωί και το ίδιο αν βγεις το βράδυ; :confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φυσικός. Έχει γράψει 10,052 μηνύματα.
Εν τέλει ως συμπέρασμα βγαίνει ότι είναι ανάλογα την κοπέλα. Αλλά εγώ θα πω ότι γεννηθήκαμε για να βασανίζουμε τον εαυτό μας. Άκου εκεί ολόκληρος αγώνας για 2 ώρες που θα βγούμε έξω ή όσο πάρει εν τέλει.:P Τςτςτς!
Δεν είπα να είμαστε και κλόουν αλλά έλεος.
Ξέρω πολλές έχετε αντίθετη γνώμη αλλά μάλλον δεν μοιάζουμε.:P:P:whistle:
Χε-χε-χε!!! Πολλά κορίτσια όταν ήταν στην ηλικία σου σκέπτονταν και έκαναν όπως εσύ, όμως μετά από μερικά χρονάκια πέρασαν στην απέναντι όχθη...


 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nefeli Graf

Περιβόητο μέλος

Η Nefeli Graf αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 5,346 μηνύματα.
Αχ μικρή μου νεφέλη, άκου να μαθαίνεις... :P
Σιγά βρε μεγάλη.:P:lol:
Τα μακριά μαλλιά δεν στεγνώνουν εύκολα. Εγώ έχω και μακριά μαλλιά και πολλά μετά από το μπάνιο θέλουν αρκετή ώρα να σκεγνώσουν και επίσης δεν στρώνουν και εύκολα εκείνη την ώρα ;)
Αχ μικρή μου Σοφία. :P Δεν στεγνώνουν και αμέσως αλλά σιγά βρε παιδί μου εμένα 3 λεπτά μου παίρνει να τα στεγνώσω και δεν έχω και "δυνατό" πιστολάκι.:confused:
Και δεν έχω και κοντά μαλλάκια ξαναλέω.:P


Μπα. Δεν γίνεται να πεις θα φορέσω αυτό όταν έχεις ένα σωρό επιλογές. Συνέχεια σκέφτεσαι έναν συνδυασμό!
Είπαμε να κάνεις ένα συνδυασμό απλό βρε παιδί μου.
Εγώ με βάση την περίπτωση πριν ανοίξω την ντουλάπα έχω σκεφτεί ήδη τι θα φορέσω.:P
Κερδίζω χρόνο. :lol: Σκεφτείτε το μπας και βοηθήσει.:P


Μπα μη τρομάζεις. Κοίτα είσαι σε μια ηλικία που ίσως δεν τρελαίνεσαι για το πως θα είσαι, μπορεί να μη βγαίνεις συχνά ξέρω γω και εγώ μέχρι την 2α-3η λυκείου που δεν είχα παρέες και δεν έβγαινα σκεφτόμουν με παρόμοιο τρόπο. Κάποια στιγμή θα έχεις όλα αυτά που λέει η φιλόσοφος και δεν θα ξες τι να συνδυάσεις με τι ;)
Ρε πλάκα μου κάνεις;!:eek::P Από μικρή και μέχρι τώρα ντυνόμουν τσακ μπαμ και ποτέ θηλυκά και φορτωμένη με πράγματα(μπλα μπλα μπλα...).
Δεν νομίζω να αλλάξω γούστο. Θα μου πεις τώρα πολλές το είπαν αυτό, αλλά εγώ δεν είμαι οι πολλές και δεν θα αλλάξω σε τέτοια θέματα.:D
Πάντως και πέρυσι που έβγαινα πιο συχνά τι κατάλαβα; Το ίδιο ντύσιμο έκανα και πέρυσι και φέτος. :hmm:
Δεν βλέπω ουδεμίαν αλλαγή.:clapup:


Ναι οκ η φιλόσοφος εδώ είπε και το τελευταίο πιθανό καλλυντικό που υπάρχει να χρησιμοποιήσουμε. Απλά για να δείξει ότι πάλι το πόσο θα βαφτείς είναι ανάλογα την περίπτωση. Ε αλλιώς θα πας στα μπουζούκια και αλλιώς για καφέ.
Αφού το 80% - 90% από τα οποία είπε τα χρησιμοποιείτε σε καθημερινή βάση.:P
Δεν θα πάω στα μπουζούκια, οπότε να πως έφυγε και η μία έγνοια για το βάψιμο.:redface::loltooth:


Και φτάνει η πιπίλα με την φυσική ομορφιά το να βάλεις μάσκαρα/μολύβι και λίγο ρουζ δεν σε κάνει φορτωμένη.
Δεν έπρεπε να το πεις το πρώτο. Είπα ότι θα πω κάτι κλασικό.:P
Το να βάλω εγώ και μπορεί και λίγες κοπέλες ακόμα μάσκαρα, μολύβι ή οτιδήποτε άλλο, μπορεί να είναι και ενοχλητικό. Εγώ πχ το νιώθω βάρος και ξένο σώμα οτιδήποτε άλλο βάζω πάνω στο πρόσωπο μου και στα νύχια μου (λ.χ. καλλυντικά), αλλά και στα μαλλιά μου. Γι'αυτό σπάνια θα τα ισιώσω και συχνά θα τα χτενίσω απλά και γρήγορα και θα φύγω σε 2 λεπτά.
Θεωρώ ότι η ομορφιά(ότι και αν είναι αυτό :lol:) θα φανεί χωρίς αυτά και εσύ πες ότι θες.:P


Και επιμένω ότι δεν θα φοράς σε όλη σου τη ζωή μόνο αυτά. Τραστ μι :)
Είμαι πολύ περίεργη σε τέτοια θέματα και πιο πολύ ακόμα στο θέμα παπούτσια, όταν είναι να βγω έξω. Θέλω όλη την ώρα να νιώθω άνετα και να μην πιέζομαι και να καταριέμαι την ώρα και τη στιγμή, που τα επέλεξα. Οπότε επειδή πολλά μπαλαρινάκια με πλήγωσαν στο πόδι και οι γόβες είναι ότι πιο κουραστικό για το πόδι μου καθώς δοκίμασα μια φορά της μαμάς για να δω πως τις αντέχει στις γιορτές, δεν πιστεύω ότι μπορώ να φτάσω πέρα απ'αυτά τα παπούτσια και τις σαγιονάρες.:hehe:

Σαφώς πρέπει να είσαι εντάξει με τον εαυτό σου πρώτα από όλα και να ντύνεσαι όπως εσύ νιώθεις άνετα. Παρόλα αυτά όλοι σκεφτόμαστε τι εντύπωση μπορεί να κάνουμε στους άλλους. Και δεν είναι θέμα το ότι θα φορτωθώ με 100 πράγματα για να αρέσω απλά λίγη περιποίηση δεν βλάπτει. Όχι για να δείξεις στους άλλους ξες είμαι θεά αλλά το να περιποιήσαι τον εαυτό σου (χωρίς αυτό να συνεπάγεται ότι κυκλοφορείς παντού ντυμένη για μπουζούκια) δείχνει πως νοιάζεσαι και προσέχεις τον εαυτό σου πρώτα από όλα!
Βλέπω ότι κυρίως μιλάω για εμένα. Αλλά έτσι μου βγαίνει να σου απαντώ.
Είμαι απ' τα άτομα που δεν με ενδιαφέρει τι θα πει ο άλλος περί ντυσίματος. Αν νιώθω εγώ καλά στα ρούχα θα φορέσω αυτά. Και ας κάνει ο άλλος ό,τι θέλει. Ας κοιτάμε την δική μας καμπούρα πρώτα και μετά να μιλάμε.:)
Νομίζω ότι έχουμε αρχίσει να ξεφεύγουμε από το θέμα...:hmm:


Είναι λίγο το θέμα της κακής οργάνωσης, μπορεί κάτι να ξεχάσεις, ίσως είναι ραντεβού τελευταίας στιγμής, μπορεί να μη έχεις προλάβει την προηγούμενη μέρα και πάει λέγοντας. Είναι πολλά μη το ψάχνεις.
Έστω βρε παιδί μου και της τελευταίας στιγμής να είναι, κάποια πράγματα υπάρχει πάντα χρόνος να τα κάνεις και δεν χρειάζεται να γίνουν την τελευταία στιγμή...

Γιατί όχι; Μπιλιβ μι μια χαρά κανονική μπορείς να είσαι και με όλες τις παραπάνω διαδικασίες. Είναι και ανάλογα τι εννοεί και ο καθένας κανονική..
Εγώ το εννοώ χωρίς βάψιμο, απλά, και χωρίς πολλά αλλά και ασυνήθιστα ρούχα. Και όταν εννοώ ασυνήθιστα εννοώ μπλούζες φορτωμένες και πάει λέγοντας. Διάφορα σκατουλάκια πάνω είτε γεμάτο χρυσόσκονη και πάει λέγοντας..:P
Δεν είπα κιόλας να ντυνόμαστε παρόμοια αλλά η υπερβολή δεν είναι για τον άνθρωπο. Δεν του πάει.


Που την είδες την υπερβολή; Το ίδιο θα ντυθείς αν πας για καφέ στις 10 το πρωί και το ίδιο αν βγεις το βράδυ; :confused:
Κοίτα τι λέει η φιλόσοφος:
π.χ. αν πάμε απλά για καφέ το πρωί δεν μπορούμε να βάλουμε αυτή τη μπλούζα γιατί ταιριάζει με την τάδε σκιά που δεν μπορούμε να βάλουμε γιατί είναι πρωί
Δηλαδή έλεος δεν μπορώ να σκεφτώ το να σε αναγκάζει μια σκιά να αλλάζεις ρούχα επειδή ταιριάζει ή δεν ταιριάζει μ'αυτό το σύνολο.
Όσο για την ερώτησή σου, ναι το ίδιο ντύνομαι. :lol:


Χε-χε-χε!!! Πολλά κορίτσια όταν ήταν στην ηλικία σου σκέπτονταν και έκαναν όπως εσύ, όμως μετά από μερικά χρονάκια πέρασαν στην απέναντι όχθη...


Όπως είπα και παραπάνω στην Σοφία δεν ανήκω στα πολλά κορίτσια, αλλά ούτε είμαι παρόμοια κατάσταση με κάποιο άτομο που σκέφτεσαι και έχεις ως παράδειγμα εσύ στο μυαλό σου πιθανότατα...
Ο καθένας έχει τον δικό του χαρακτήρα και παρά την ηλικία ορισμένα πράγματα τα δέχεται και άλλα όχι...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Guest 712911

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Νεφέλη άσε να λένε. Who cares?

Συμφωνώ μαζί σου στο ότι δε βάφομαι για να αρέσω στους άλλους. Αν βαφτώ κτλ θα το κάνω πρώτα για μένα, αλλά δυστυχώς πολλοί θεωρούν ότι αυτό που ισχυριζόμαστε είναι κλισέ, οπότε αρχίζουν να λένε τα δικά τους. :P

Α! Και διαφωνώ με την άποψη που διατυπώθηκε παραπάνω (δε θυμάμαι από ποιον) ότι το βάψιμο δείχνει ότι προσέχεις τον εαυτό σου; :hmm: χαχαχα δε θα το έλεγα! Μερικές βάφονται (και καλά προσέχουν τον εαυτό τους) αλλά οι ίδιες δεν είναι καθαρές!!! :sick: :upside: Αρα δεν ισχύει σε απόλυτο βαθμό αυτό. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
Επειδή βαριέμαι να κάνω παραθέσεις θα απαντήσω έτσι.
Νεφ καταλαβαίνω το πως σκέφτεσαι τώρα και εγώ έτσι σκεφτόμουν. Αλλά το ότι δεν άλλαξες γούστα από την πρώτη δημοτικού μέχρι τώρα και ετοιμάζεσαι σε 5 λεπτά δεν λέει κάτι. Για πότε αλλάζουμε ούτε εμείς δεν το καταλαβαίνουμε χωρίς να θέλω να το πάω στην υπερβολή. Αν είσαι φοιτήτρια ας πούμε και βγεις κάπου βράδυ όχι δεν θα πας με τη φόρμα πχ θα ντυθείς καλά. Και έτσι θα γίνει να με θυμηθείς. Όσο για το βάψιμο όταν βάφεσαι πολύ απαλά με αυτά που ανέφερα στο προηγούμενο ποστ απλώς δεν φαίνονται καν πάνω μας. Δεν είναι κάτι τρομερό. Ούτε υπερβολή.
Επειδή έχουμε αρχίσει να βγαίνουμε οφφ χωρίς παρεξήγηση νεφελάκι αλλά μην αποκλείεις πράγματα χωρίς να τα έχεις δοκιμάσει. Δεν λέω βάψου κάνε το ένα και το άλλο αν είναι δυνατόν αλλά πρόσεχε μήπως στην προσπάθεια σου να αποφύγεις το "αυτό το κάνουν όλοι" και το "εγώ είμαι αλλιώς" πας στο άλλο άκρο και γίνεις υπερβολική εσύ (του αντίθετου στυλ έστω).
Α! Και διαφωνώ με την άποψη που διατυπώθηκε παραπάνω (δε θυμάμαι από ποιον) ότι το βάψιμο δείχνει ότι προσέχεις τον εαυτό σου; :hmm: χαχαχα δε θα το έλεγα! Μερικές βάφονται (και καλά προσέχουν τον εαυτό τους) αλλά οι ίδιες δεν είναι καθαρές!!! :sick: :upside: Αρα δεν ισχύει σε απόλυτο βαθμό αυτό. :P
Ναταλία επειδή μιλάς μάλλον για το δικό μου ποστ να σε πω ότι παρανόησες :P Δεν εξίσωσα την περιποίηση με το βάψιμο καμιά σχέση. Γενικά μίλησα :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 712911

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Ναταλία επειδή μιλάς μάλλον για το δικό μου ποστ να σε πω ότι παρανόησες :P Δεν εξίσωσα την περιποίηση με το βάψιμο καμιά σχέση. Γενικά μίλησα :P

Είπες:
Σαφώς πρέπει να είσαι εντάξει με τον εαυτό σου πρώτα από όλα και να ντύνεσαι όπως εσύ νιώθεις άνετα. Παρόλα αυτά όλοι σκεφτόμαστε τι εντύπωση μπορεί να κάνουμε στους άλλους. Και δεν είναι θέμα το ότι θα φορτωθώ με 100 πράγματα για να αρέσω απλά λίγη περιποίηση δεν βλάπτει. Όχι για να δείξεις στους άλλους ξες είμαι θεά αλλά το να περιποιήσαι τον εαυτό σου (χωρίς αυτό να συνεπάγεται ότι κυκλοφορείς παντού ντυμένη για μπουζούκια) δείχνει πως νοιάζεσαι και προσέχεις τον εαυτό σου πρώτα από όλα!
Ξέρω πώς το εννοείς απλά είπα ότι υπάρχουν μερικές που βάφονται και που είναι ντυμένες στην τρίχα συνέχεια ενώ δεν κοιτάνε να είναι οι ίδιες καθαρές. Τι να το κάνεις το βάψιμο τότε; Καλύτερα να κάνεις κανά μπάνιο και μετά αν είναι βάφεσαι κιόλας. Ετσι το εννοούσα. :)

Σημείωση: Με το β' πρόσωπο δεν αναφέρομαι σε σένα. :P Μιλάω γενικάαα. ^^
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
Μάλλον δεν έγινα κατανοητή έτσι πως το είπα, πάντως δεν εννοούσα αυτό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μπλε.

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Άννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Φιλόλογος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 167 μηνύματα.
Γεια σας.


Βλέπω το θέμα κατέληξε σε κόντρα μεταξύ των κορασίδων που βάφονται-αργούν και σε αυτές που δεν βάφονται-αργούν.


Καταρχήν μη διατυμπανίζετε ότι είστε διαφορετικές και δεν είστε σαν τις άλλες. Αφήνουμε τους άλλους να το κρίνουν!


Έπειτα δεν υπάρχει πάντα ταύτιση του βάφομαι με το σοβαντίζομαι. Το βάψιμο μπορεί κάλλιστα να πάρει τη χροιά του αναδεικνύω κάποια σημεία του προσώπου μου και καλύπτω κάποιες ατέλειες, πχ κοκκινίλες. Δε χάνεις έτσι τη φυσική σου ομορφιά. Αν ήταν έτσι να μην κουρευόμαστε κιόλας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 712911

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Ποιος διατυμπανίζει μωρέ ότι είναι σπουδαίος; Τη γνώμη μας λέμε. Εχεις δίκιο όμως στο ότι το βάψιμο δεν ισοδυναμεί με σοβάδισμα. Το θέμα είναι ότι οι πολλές δεν το γνωρίζουν. :P Τέλος πάντων, προσωπικά δεν είπα να μη βάφεται ποτέ κανείς αλλά (πάντα για μένα) το μακιγιάζ δε σημαίνει κάτι, δηλαδή δεν το θεωρώ και απαραίτητο για να βγω βόλτα με παρέα κτλ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

merry poppins

Δραστήριο μέλος

Η merry poppins αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φωτογράφος και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 425 μηνύματα.
εγω παντως δεν αργω...χωρις μπανιαρισμα σε ενα τεταρτο ειμαι ετοιμη...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top