Παίζετε κάποιο μουσικό όργανο;

stavros_

Δραστήριο μέλος

Ο mpampis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Βάρη (Αττική). Έχει γράψει 646 μηνύματα.
Ναι είναι το ίδιο, ο όρος είναι ιταλικός. Κι εγώ πχ. δε ξέρω να διαβάζω νότες (κακώς) και θεωρία δεν είμαι ιδιαίτερα καλός. Καλό είναι να ξέρουμε θεωρία, ο μεγας Σατριάνι είχε πει μάθετε όλες τις κλίμακες κι όλες τις συγχορδίες...Όσα πιο πολλά ξέρεις, τόσο πιο πολύ εύκολα σου ανοίγονται οι μουσικοί ορίζοντες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Καλό είναι να ξέρουμε θεωρία, ο μεγας Σατριάνι είχε πει μάθετε όλες τις κλίμακες κι όλες τις συγχορδίες...Όσα πιο πολλά ξέρεις, τόσο πιο πολύ εύκολα σου ανοίγονται οι μουσικοί ορίζοντες.

Αυτο ειναι σχεδων αυτονοητο, αλλα δεν ειναι παντα αυτο που ζηταμε οταν μελεταμε ενα οργανο... Εγω πχ δεν την αντεχω την θεωρια... Οταν ξεκινισα ηθελα να γινω ο θεος τις κιθαρας, οσο εκανα μαθηματα θεωριας ξενερωνα, αυτο που ηθελα ητανε να παιζω, και ας μην εχω ιδεα τι παιζω, απλα να κραταω την κιθαρουλα μου και να αυτοσχεδιαζω. Με τα πολα και τα λιγα εμαθα αρκετα, θυμαμε ακομα καπια πραγματα, αλλα δεν εχω την ορεξη να ασχολιθω με την θεωρια... Μπορω να αναπαραξω ενα κομματι που εχει γραψει αλλος, μπορω να γραψω ενα κομματι με κριτιριο τι μου ακουγετε καλα στο αυτι, και οχι κλιμακες κλπ, και -αυτο που θελω, και περνω απο την κιθαρα- να την πιασω οποτε θελω και να ξεφυγω. Δεν ειναι τυχεο οτι οποτε με απασχολει κατι θα με βρεις αγκαλια με μια απο τις κιθαρες μου...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rempeskes

Επιφανές μέλος

Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Hair stylist. Έχει γράψει 8,045 μηνύματα.
Τα μάγουλά μου, τα φουσκώνω και παίζω τύμπανο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
Τα μάγουλά μου, τα φουσκώνω και παίζω τύμπανο.

Πρέπει να είναι τεραστίων διαστάσεωνννννν!!!:eek:
Να ξεκινήσεις δίαιτα ευθύς αμέσως!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kiriakosGR

Νεοφερμένος

Ο Κυριάκος Οικονομίδης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 47 ετών και επαγγέλεται Δημόσιος υπάλληλος. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Παίζω μπουζούκι 16 χρονια!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

halvas

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μιχάλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αχαρνές (Αττική). Έχει γράψει 1,074 μηνύματα.
Τα μάγουλά μου, τα φουσκώνω και παίζω τύμπανο.

Για παίξε μας κάτι:D

Εγώ παίζω 8 χρόνια κιθάρα (κλασσική) και 5 χρόνια τρομπέτα. Το πνευστό τα σπάει, αν και λίγοι μαθαίνουν.

Πήρα και μία ηλεκτρική πρόσφατα και 30watt ενισχυτή. Άγριο κάψιμο......:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nininaou

Διάσημο μέλος

Η Ρηνούλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 2,455 μηνύματα.
Πήρα και μία ηλεκτρική πρόσφατα και 30watt ενισχυτή. Άγριο κάψιμο......:)

:clapup::clapup::clapup::clapup::clapup:

Τι μάρκα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

halvas

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μιχάλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αχαρνές (Αττική). Έχει γράψει 1,074 μηνύματα.

Nininaou

Διάσημο μέλος

Η Ρηνούλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 2,455 μηνύματα.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.

Α... Αν και λατρεις των ibanez (και η πρωτη μου ητανε μια ibanez) τις SA ποτε δεν τις συμπαθισα...
Για τον ενυχιτη δεν μας ειπες...

Ρηνιο, αν γουσταρεις τσακα μια κιθαρουλα και ξεκινα, που κολας;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nininaou

Διάσημο μέλος

Η Ρηνούλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 2,455 μηνύματα.
Α... Αν και λατρεις των ibanez (και η πρωτη μου ητανε μια ibanez) τις SA ποτε δεν τις συμπαθισα...
Για τον ενυχιτη δεν μας ειπες...

Ρηνιο, αν γουσταρεις τσακα μια κιθαρουλα και ξεκινα, που κολας;

Στο ρευστό:whistle:
Δεν παίζει με τα έξοδα που έχω:worry:
Έχω παίξει σε φίλων μου, αλλά θέλω δικιά μου:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Tetragrammaton

Διάσημο μέλος

Ο Site Bot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Συνταξιούχος και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 2,671 μηνύματα.
Για παίξε μας κάτι:D

Εγώ παίζω 8 χρόνια κιθάρα (κλασσική) και 5 χρόνια τρομπέτα. Το πνευστό τα σπάει, αν και λίγοι μαθαίνουν.

Πήρα και μία ηλεκτρική πρόσφατα και 30watt ενισχυτή. Άγριο κάψιμο......:)

Συνάδελφεεεε!!! Εγώ έπαιζα 4 χρόνια τρομπέτα, τώρα παίζω ηλεκτρικό μπάσο...:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Στο ρευστό:whistle:
Δεν παίζει με τα έξοδα που έχω:worry:
Έχω παίξει σε φίλων μου, αλλά θέλω δικιά μου:/:

Κλασικη λυση... Φιλος που εχει δυο τρεις να σου δανισει μια για λιγο καιρο ενω προσπαθεις να μαζεψεις...
Δεν ειναι αναγκη να παρεις και καμια του χιλιαρικου αλλωστε... κατι με γυρο στα 150 ειναι πολυ καλητερες απο οσο φανταζεσε, ποσο μαλλον μεταχειρισμενη;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sesilia

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η ράνια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών και επαγγέλεται Φιλόλογος. Έχει γράψει 142 μηνύματα.
παίζω κιθάρα κλασική....αλλά είναι ότι πιο άκυρο διάλεξα να κάνω στη ζωή μου...
γιατί παρ'όλες τις σπουδές ένα τραγουδάκι της προκοπής δεν έμαθα να παίζω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nininaou

Διάσημο μέλος

Η Ρηνούλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 2,455 μηνύματα.
Κλασικη λυση... Φιλος που εχει δυο τρεις να σου δανισει μια για λιγο καιρο ενω προσπαθεις να μαζεψεις...
Δεν ειναι αναγκη να παρεις και καμια του χιλιαρικου αλλωστε... κατι με γυρο στα 150 ειναι πολυ καλητερες απο οσο φανταζεσε, ποσο μαλλον μεταχειρισμενη;)

Ναι ρε, δικιά μου θέλω. Οι φίλοι μου δανείζουν, αλλά ντρέπομαι να ζητάω. Θα ψάξω μάλλον για μεταχειρισμένη:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
παίζω κιθάρα κλασική....αλλά είναι ότι πιο άκυρο διάλεξα να κάνω στη ζωή μου...
γιατί παρ'όλες τις σπουδές ένα τραγουδάκι της προκοπής δεν έμαθα να παίζω.

Ετσι ειναι η κλασικη... Για αυτο οσοι φεγουν απο την κλασικη και πανε στην ακουστικη η (ιδικα) στην ηλεκτρικη βρησκουν τον παραδεισο τους συνιθος... Βεβαια υπαρχουν και αυτοι που τους αρεσει το "συστιμα" της κλασικης και δεν τους αρεσουν οι ακουστικες και οι ηλεκτρικες, γουστα ειναι αυτα

Ναι ρε, δικιά μου θέλω. Οι φίλοι μου δανείζουν, αλλά ντρέπομαι να ζητάω. Θα ψάξω μάλλον για μεταχειρισμένη:)

Αν ντρεπεσε εγω δεν μπορω να σε βοηθισω περα απο αυτο... Εκτος και αν θες να παρεις λιγα κοντρα-πλακε, να τα κοψεις και να τα βιδωσεις μεταξυ τους, να τους βαλεις και λιγα μεταλακια, να περασεις και 6 μισινες και να χαιρεσε:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ice-girl

Νεοφερμένος

Η ice-girl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 103 μηνύματα.
Παίζω κάποια τραγούδια στην κιθάρα (Kiss me, it's all about you κ.α) τα οποία με πολύ κόπο έμαθα απο βιντεάκια στο youtube...:D.Δεν ξέρω καν τις νότες.Απλά έχω μάθει απέξω τισ 'στάσεις' του χεριού.:P Και συνεχίζω να μαθαίνω έτσι.
Επίσης ξέρω λίγο αρμόνιο (πάλι χωρις νότες).Έκανα και φλογέρα και μεταλόφωνο στο σχολείο στο δημοτικό.Θα μπορούσα να παίξω αλλά δεν ενδιαφέρομαι.
Θα ήθελα να παίζω ηλεκτρική ή και ντράμς! :yahoo: Πόρωση!Αλλά...πού τα λεφτα..:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Ντραμς εχεις ηδη σπιτι σου αλλα δεν το ξερεις...:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ice-girl

Νεοφερμένος

Η ice-girl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 103 μηνύματα.

halvas

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μιχάλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αχαρνές (Αττική). Έχει γράψει 1,074 μηνύματα.
Συνάδελφεεεε!!! Εγώ έπαιζα 4 χρόνια τρομπέτα, τώρα παίζω ηλεκτρικό μπάσο...:)

Εμένα μ' αρέσει πολύ και θέλω να ολοκληρώσω τις σπουδές:)

Έχω μέλλον βέβαια:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top