[Γυναίκες] Σαλόνι ομορφιάς

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Εγώ στο ξαναλέω... θα μαυρίσεις!!!
Εγώ από τα πάρκα και τις βόλτες έγινα αξιοπρεπής, μη μασάς! ;)
Άλλωστε, σιγά Ιούλιος... πόοοσο πια θα έχουν προλάβει να μαυρίσουν οι άλλες;; :) ;)

Δεν θέλω να σε πικράνω, αλλά τέλος Μαϊου κυκλοφορούν όλες σαν κατράμια (όσες νοιάζονται για τέτοια δηλ..) :confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dooo

Διακεκριμένο μέλος

Η dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 7,956 μηνύματα.
μη της λέτε τέτοια ωρέ.


έλα δω υποβρυχιάκιμ, να σου δώκω εγώ φούμο :hehe:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Τι πάτε και μαυρίζετε μωρέ, έχετε ένα ωραιότατο λευκό δερματάκι και το μαυρίζετε... Ρωτήστε κι εμένα που έχω σκούρο απο φυσικού μου τι δεν θα δινα να ήμουν άσπρη σαν το γάλα! :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Τι πάτε και μαυρίζετε μωρέ, έχετε ένα ωραιότατο λευκό δερματάκι και το μαυρίζετε... Ρωτήστε κι εμένα που έχω σκούρο απο φυσικού μου τι δεν θα δινα να ήμουν άσπρη σαν το γάλα! :(

Τα κλασσικά: θες ό,τι δεν έχεις! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Τα κλασσικά: θες ό,τι δεν έχεις! :)
Μα και λογικά να το πάρεις, μια λευκή μπορεί να κάνει ο,τι θέλει, να γίνει ξανθια, μελαχρινή, κοκκινομάλλα, ο,τι της καπνίσει. Μια μελαχρινή σαν εμένα έχει πολύ περιορισμένες επιλογές ώστε να μην φαίνεται σα γυφτάκι :(
(και το έχω απο μικρή απωθημένο να γίνω ξανθιά και ξέρω οτι δεν θα μπορέσω ποτέ εκτός αν ξαφνικά υποβαθμιστεί πολύ η αισθητική μου :P) :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Μα και λογικά να το πάρεις, μια λευκή μπορεί να κάνει ο,τι θέλει, να γίνει ξανθια, μελαχρινή, κοκκινομάλλα, ο,τι της καπνίσει. Μια μελαχρινή σαν εμένα έχει πολύ περιορισμένες επιλογές ώστε να μην φαίνεται σα γυφτάκι :(
(και το έχω απο μικρή απωθημένο να γίνω ξανθιά και ξέρω οτι δεν θα μπορέσω ποτέ εκτός αν ξαφνικά υποβαθμιστεί πολύ η αισθητική μου :P) :(

Ξέρεις πόσες φορές μες στο καταχείμωνο που το δέρμα μου είναι σαν πηλός και μάλιστα κίτρινος πηλός έχω ευχηθεί να ήμουν μελαχρινή; :confused:

Και πόσες φορές πχ έχω πει "αχ να είχα ίσια μαλλιά" παρόλο που όσες έχουν ίσια, κοιτάνε τα δικά μου (που είναι φυσικά σπαστά ή σγουρά, ανάλογα τον καιρό) και λένε "αχ τα θέλω!";

Όλα έχουν τα υπέρ και τα κατά τους. Κρατάς τα υπέρ, ξεχνάς τα κατά κι είσαι μια χαρά! :P (ή ρωτάς τον Michael Jackson συμβουλές ..ασπρίσματος! :P)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

underwater

Περιβόητο μέλος

Η underwater αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,343 μηνύματα.
Χαλαρά όλοι θέλουμε ότι δεν έχουμε!:P Αν κι εγώ δεν έχω και πολλά κολλήματα. Ποτέ δεν έχω ευχηθεί να ήμουν ξανθιά, έχω τα μαλλιά μου φυσικά και ενίοτε τα σκουραίνω λίγο να γίνονται κατράμι. Αλλά το μελαχρινό δέρμα το ζηλεύω. Είναι εξωτικό, κρύβονται οι ατέλειες, μπορώ να σκεφτώ πολλές θεές σκούρες και λίγες ξανθιές! Οπότε Michelle μην μασάς!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Ξέρεις πόσες φορές μες στο καταχείμωνο που το δέρμα μου είναι σαν πηλός και μάλιστα κίτρινος πηλός έχω ευχηθεί να ήμουν μελαχρινή; :confused:

Και πόσες φορές πχ έχω πει "αχ να είχα ίσια μαλλιά" παρόλο που όσες έχουν ίσια, κοιτάνε τα δικά μου (που είναι φυσικά σπαστά ή σγουρά, ανάλογα τον καιρό) και λένε "αχ τα θέλω!";

Όλα έχουν τα υπέρ και τα κατά τους. Κρατάς τα υπέρ, ξεχνάς τα κατά κι είσαι μια χαρά! :P (ή ρωτάς τον Michael Jackson συμβουλές ..ασπρίσματος! :P)
Τι εννοείς "κίτρινος πηλός";
Προσωπικά το μόνο θετικό που έχω βρει στο χρώμα μου είναι οτι κάνει το σώμα να φαίνεται καλύτερο απ'ότι είναι, πιο λεπτό, πιο αδύνατο, με πιο λείο δέρμα. Α επίσης οτι δεν καίγομαι απο τον ήλιο παρα μόνο αν το προσπαθήσω :P Δεν μπορώ να βρω τίποτε άλλο θετικό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Χαλαρά όλοι θέλουμε ότι δεν έχουμε!:P Αν κι εγώ δεν έχω και πολλά κολλήματα. Ποτέ δεν έχω ευχηθεί να ήμουν ξανθιά, έχω τα μαλλιά μου φυσικά και ενίοτε τα σκουραίνω λίγο να γίνονται κατράμι. Αλλά το μελαχρινό δέρμα το ζηλεύω. Είναι εξωτικό, κρύβονται οι ατέλειες, μπορώ να σκεφτώ πολλές θεές σκούρες και λίγες ξανθιές! Οπότε Michelle μην μασάς!:P
Πες μου, πόσες διάσημες κουκλάρες έχουν λευκό δέρμα και πόσες σκούρο; Μη μου πεις οτι οι πρώτες δεν είναι ΠΟΛΥ περισσότερες!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

underwater

Περιβόητο μέλος

Η underwater αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,343 μηνύματα.
Πες μου, πόσες διάσημες κουκλάρες έχουν λευκό δέρμα και πόσες σκούρο; Μη μου πεις οτι οι πρώτες δεν είναι ΠΟΛΥ περισσότερες!!!

Ρε συ καταρχάς είναι θέμα γούστου. Εγώ για να δω μια ξανθιά (και έναν ξανθό) και να μου κάνουν κλικ πρέπει να είναι ΚΟΥΚΛΟΙ. Μια μελαχρινή γυναίκα και να μην είναι κούκλα βγάζει άλλον αέρα και αυτοπεποίθηση. Επίσης, όταν το star-system προέρχεται κυρίως από τον δυτικό κόσμο δεν μου φαίνεται παράξενο να είναι περισσότερες οι ανοιχτόχρωμες που προβάλλονται.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Ρε συ καταρχάς είναι θέμα γούστου. Εγώ για να δω μια ξανθιά (και έναν ξανθό) και να μου κάνουν κλικ πρέπει να είναι ΚΟΥΚΛΟΙ. Μια μελαχρινή γυναίκα και να μην είναι κούκλα βγάζει άλλον αέρα και αυτοπεποίθηση. Επίσης, όταν το star-system προέρχεται κυρίως από τον δυτικό κόσμο δεν μου φαίνεται παράξενο να είναι περισσότερες οι ανοιχτόχρωμες που προβάλλονται.
Αυτές που προβάλλονται είναι που δημιουργούν τα πρότυπα ομορφιάς. Πάντως αυτό για το γούστο ισχύει σε μένα αντίστροφα! Δηλαδή πρέπει να είναι πολύ κούκλος ένας μελαχρινός για να μου κάνει κλικ. Συνήθως προτιμώ τους αρκετά ανοιχτόχρωμους. Και ο φίλος μου έχει πολύ ανοιχτόχρωμο δέρμα και καστανοκόκκινα μαλλιά :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

misslittledevil

Επιφανές μέλος

Η misslittledevil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών. Έχει γράψει 8,197 μηνύματα.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Τι εννοείς "κίτρινος πηλός";
Προσωπικά το μόνο θετικό που έχω βρει στο χρώμα μου είναι οτι κάνει το σώμα να φαίνεται καλύτερο απ'ότι είναι, πιο λεπτό, πιο αδύνατο, με πιο λείο δέρμα. Α επίσης οτι δεν καίγομαι απο τον ήλιο παρα μόνο αν το προσπαθήσω :P Δεν μπορώ να βρω τίποτε άλλο θετικό.

Όταν λέω "κίτρινος πηλός" εννοώ πως το δέρμα μου είναι τόσο άσπρο τον χειμώνα που νομίζεις πως θα δεις από μέσα, μοιάζει σαν κέρινο και επειδή έχει μια τάση να κιτρινίζει κιόλας, αν με δεις άβαφτη πρωί πρωί ..πάει, τα 'κανες πάνω σου! :P

Κατά τα άλλα λίγα τα 'χεις αυτά τα θετικά; Εγώ δεν τολμάω να βάλω φούστα χωρίς καλσόν μέχρι να μαυρίσω (τουλάχιστον 5-7 μπάνια στη θάλασσα δηλ), όλα τα σημάδια που έχω φαίνονται από χιλιόμετρα, το ίδιο και οι πέντε τρίχες που δεν ξύρισα.. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Νταξ, αυτό με τις τρίχες το βρίσκω καλό επιχείρημα, για να προτιμάς πιο μαύρο δέρμα, αν και συνήθως το λευτκό δέρμα έρχεται με μειωμένη τριχοφυΐα.

Αλλά τα άλλα, 'έχτηκα!!

Κατ' αρχήν είμαι τόοοοσο ατσούμπαλη, που έχω έτσι κι αλλιώς συνέχεια μελανιές και διάφορα... (ακόμα και στο σεξ δαγκώνομαι μόνη μου!)
κάνω και kung fu, άρα να 'σου κι άλλες μαυρίλες...
Και κάπου είχε φετίχ η μαμά και ο παππούς μου (και ο μπαμπάς μου) με την ασπρίλα μου όταν ήμουν μικρή, που με έχω πείσει ότι είμαι μία ντελικάτη πριγκίπισσα και δεν έχω κανένα χούι να μαυρίζω!

;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Παιδιά, γνώμη για ενυδατική:

Θέλω μία καλοκαιρινή, έχω λιπαρό δέρμα...
κι έχω ακούσει τα καλύτερα για τη Βιοδέρμ, την Aquasource... αλλά δεν έχει SPF και κάπου... ίσως το 'θελα... Έχει βγάλει και μία καινούρια, μία Μουλτιβίταμιν πορτοκαλί, αλλά είναι για ηλικίες άνω των 30...
Μετά λέω να δοκιμάσω της Apivitaτην περτικαλί, την Multivitamin... την ξέρετε;
Άλλες ιδέες;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Corpse Bride

Διακεκριμένο μέλος

Η Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,595 μηνύματα.
Biotherm - Aquasource. (τελεία. και τέλεια)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Και με spf;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Corpse Bride

Διακεκριμένο μέλος

Η Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,595 μηνύματα.
Οχι, απ'οτι βλεπω δεν εχει.. εμενα με βολευει πολυ να φοραω την aquasource κ απο πανω μεικ απ με spf (οταν φοραω μεικ απ, το καλοκαιρι βολευομαι με σκετο το αντηλιακο).
Δες την εδω--> https://us.strawberrynet.com/productDetail.aspx?ProdId=36952&goChar=B , κι αν την παρεις, να παρεις το gel ειναι απειρως καλυτερο και πιο δροσερο απ'την κρεμα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

underwater

Περιβόητο μέλος

Η underwater αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,343 μηνύματα.
Εγώ φόραγα την Aquasource χρόνια, αλλά την σταμάτησα επειδή άκουσα ότι η επιδερμίδα συνηθίζει. Είναι γ@μ@τη, και μπορείς να βάζεις το αντηλιακό από πάνω. Πριν λίγες μέρες αγόρασα τη νέα της Biotherm που λες (δεν ήξερα ότι είναι για 30άρες, μετά είδα τις οδηγίες) και είναι καλή, ελαφριά, αλλά όχι τόσο ωραία όσο η Aquasource. Πάντως η καλύτερη της Biotherm είναι η Nutrisource (νομίζω έτσι την λένε). Την φόραγα τον χειμώνα και μετανιώνω που δεν πήρα την ίδια τώρα. Μια άλλη καλή κρέμα είναι αυτή με τις βιταμίνες των Mastic Spa. Για καλοκαίρι ΘΕΕΙΚΗ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Αυτή η Nutrisource όμως είναι για χειμώνα ε;
Γιατί και με την υγρασία εδώ το καλοκαίρι...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top