Τι ψηφίσατε, αν ψηφίσατε στις ευρωεκλογές;

Τι θα ψηφίσετε, αν ψηφίσετε στις ευροεκλογές?

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 40)
  • Νέα Δημοκρατία

    Ψήφοι: 2 5.0%
  • Πασόκ

    Ψήφοι: 5 12.5%
  • Κ.Κ.Ε.

    Ψήφοι: 1 2.5%
  • Σύριζα

    Ψήφοι: 1 2.5%
  • ΛΑ.Ο.Σ.

    Ψήφοι: 4 10.0%
  • Οικολόγοι Πράσινοι

    Ψήφοι: 2 5.0%
  • Άλλο

    Ψήφοι: 9 22.5%
  • Δεν θα ψηφίσω

    Ψήφοι: 16 40.0%

Εδάδ

Διάσημο μέλος

Η Εδάδ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,958 μηνύματα.
αφου τους βοηθησες να γινουν πολλοι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
Τασο να ρωτησω κατι? Ενας εκ των δυο γονεων σου δεν ειναι μεταναστης στην Ελλαδα? Ή κανω λαθος?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ηρώ

Διακεκριμένο μέλος

Η Μαρούλι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών και επαγγέλεται Αρχιτέκτονας. Έχει γράψει 6,569 μηνύματα.
Τασο να ρωτησω κατι? Ενας εκ των δυο γονεων σου δεν ειναι μεταναστης στην Ελλαδα? Ή κανω λαθος?
Έπρεπε να βάλεις και ένα "νόμιμος"
:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Τασο να ρωτησω κατι? Ενας εκ των δυο γονεων σου δεν ειναι μεταναστης στην Ελλαδα? Ή κανω λαθος?

Αν ως μεταναστης νοητε οπιοσδηποτεζει σε ενα κρατος, απο το οπιο δεν καταγετε, ναι η μητερα μου για καπια χρονια ητανε μεταναστρια στην Ελλαδα. Ηρθε ομως υπο καπιες συνθικες (γαμος και μητροτιτα) οπου ητε θα επρεπε η μητερα μου να ερθει εδω, ειτε ο πατερας μου να παει στην σουηδια. Πιστευω εχει τεραστια διαφορα απο το να ερχονται στρατιες ανθρωπων απο διαφορα κρατη, κηνυγωντας μια καλητερη ζωη, και βρισκοντας κατι πολυ χοιροτερο, επιδινωνοντας την κατασταση και για το κρατος που τους δεχετε...
Δεν την ελλαδα σαν ενα σπιτι... Ιδιοκτητης τους εγω... Εχει λοιπον αυτο το σπιτι 3 δωματια... το ενα ειναι δικο μου και τις κοπελα μους, το αλλο ειναι το πατερα μου και τις κοπελας του... Το τριτο μας περισευει και το εχουμε ως αποθηκη. Γιατι λοιπον να μην βαλουμε εναν αστεγο να μεινει σε αυτο το δωματιο;... Φυσικα και να το κανουμε! Αν ομως φερουμε 10αστεγους να μεινουν μαζι με μας σε αυτο το σπιτι, δεν θα ειναι ανθρωπινες οι συνθικες διαβιωσης....
Η Ελλαδα εχει υπερφορτωθει με πληθυσμο για τα δεδομενα της εποχης... Προς θεου δεν λεω να διωξουμε κοσμο, αλλα να καλητερευσουν πρωτα οι συνθικες για οσους ζουμε εντος των συνωρων αυτου του κρατους, και μετα να δεχτουμε κιαλλους...

Και εχω παραπολους μεταναστες και γενικος "ξενους" γυρο μου... Δεν το λεω ουτε με ρατσιστικο τροπο, ουτε εχω τιποτα εναντιων των φιλων μου...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Noisette

Περιβόητο μέλος

Η Φωτεινός Θάλαμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συντάκτης και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 4,754 μηνύματα.
Dear god, σήμερα έμαθα ότι με τους οικολόγους πράσινους κατεβαίνει και ο Κάτμαν. Σας παρακαλώ, πείτε μου ότι είναι φάρσα...

κλικ


Τσουυυυ....φάρσα είναι...παρέα με τον Βεργή κατεβαίνει και ο Κατμαν...όχι στους οικολόγους πράσινους!Don't worry!

Παιδιά πρώτη φορά ψηφιζα και είπα να κοιτάξω όοοολα τα ψηφοδέλτια...και εκεί που είχα αρχίσει να απελπίζομαι μη ξέροντας τι θα ψηφίσω(είχα φέρει και μια διαφήμιση τριχόπτωσης απο εφημερίδα ως καβάτζα) μα ξαφνικά ήρθε η λάμψη(όχι όχι του Κιούμπρικ)....
Κυνηγοί Ψαράδες κτλ...αυτά είναι!Δαγκωτό εριξα!Ελπίζω ακόμα ότι θα μου έρθει πεσκεσι καμιά τσιπούρα για ευχαριστώ...:D:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Stargazer

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Stargazer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 142 μηνύματα.
Μ' αρέσει πάντως που από τη μία προβάλλεται το σύνθημα "να χτυπήσουμε τα δύο μεγάλα κόμματα" και από την άλλη μας θλίβουν τα μεγάλα ποσοστά του Λάος και το ότι θα στείλουμε τον Τρεμόπουλο στην Ευρωβουλή να παλεύει για την ονομασία των Σκοπίων σε 'Μακεδονία'.
Μήπως να σκεφτόμαστε ωριμότερα τι ψηφίζουμε; Καλή η ψήφος διαμαρτυρίας, αλλά ας κοιτάξουμε προσεκτικότερα σε ποιά κόμματα τη ρίχνουμε και κατά πόσο τα υπάρχοντα μικρά θα προσφέρουν όντως κάτι καλύτερο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

DreamsRevenge

Περιβόητο μέλος

Η DreamsRevenge αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,757 μηνύματα.
Τελικά το "γιατί ψηφίσατε?" θα έπρεπε ίσως να είναι το ερώτημα...
Άκουσε κανείς ποια είναι τα θέματα που θα απασχολήσουν την Ευρώπη και τα θεσμικά της όργανα στο άμεσο ή απώτερο μέλλον? Ποιες είναι οι θέσεις επ αυτών των ελληνικών κομμάτων ώστε να στείλουμε αυτούς που θέλουμε να στηρίξουν συγκεκριμένα πράγματα? Μετατράπηκε η όλη ιστορία σε θέμα εσωτερικής κατανάλωσης. Διάβασα σε μια εφημερίδα ότι υπάρχει Έλληνας ευρωβουλευτής που στη θητεία του παρακολούθησε όλες τις συνεδριάσεις του ευρωπαϊκού κοινοβουλίου και ασχολήθηκε με ό,τι βάλει ο νους του ανθρώπου. Η ανταμοιβή? Απλά δεν επανεπελέγη για το ψηφοδέλτιο του κόμματος του, προφανώς επειδή έπρεπε να κλείσουν άλλες εκκρεμότητες...
Αντιμετωπίζει κανείς σοβαρά τις ευρωεκλογές ως ευρωεκλογές? Χλωμό.
Και όχι μόνο, εδώ, σε όλη την Ευρώπη λίγο πολύ, τις βλέπουν ως δοκιμές εθνικών εκλογών, επίσημες δημοσκοπήσεις, δοκιμές αποδοχής κυβερνητικών πολιτικών ή αντιπολιτευτικών τακτικών κλπ.
Ούτως ή άλλως η ευρωπαϊκή μας συνείδηση περνάει (μάλλον όπως πάντα) δύσκολες ώρες και αυτό θα επιδεινώνεται όσο δυσκολεύουν οι αντικειμενικές συνθήκες, οικονομικές, εργασιακές κλπ που μας αναγκάζουν να κλειστούμε στο καβούκι μας για να δούμε πώς θα τα βγάλουμε πέρα.
...και τελικά, δεν ακούσαμε για την Ευρώπη, δεν ψηφίσαμε για την Ευρώπη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ηρώ

Διακεκριμένο μέλος

Η Μαρούλι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών και επαγγέλεται Αρχιτέκτονας. Έχει γράψει 6,569 μηνύματα.
Έπρεπε να βάλεις και ένα "νόμιμος"
:)
Συνεχίζοντάς το και χωρίς να θέλω να υποστηρίξω τον Καρατζαφέρη παρατηρώ ένα φόβο:
Φόβος μη μας πουν ρατσιστές, εθνικιστές, φασίστες.

Ερωτώ:
Γιατί κάποιος (και τονίζω ανεξάρτητα του ΛΑΟΣ) που τάσσεται υπέρ του ελέγχου του αριθμού μεταναστών και της απορρόφησης τους στην ελληνική κοινωνία κάτω από ορισμένα κριτήρια, είναι απαραίτητα εθνικιστής;
Η Ελλάδα ήταν ανέτοιμη να δεχτεί αυτό το μεγάλο όγκο μεταναστών και οι χιλιάδες των αλλοδαπών που πουλούν την πραμάτια τους στα φανάρια, δεν μπορώ να καταλάβω ΠΩΣ βοηθούν την ελληνική οικονομία.

Οι παππούδες μου υπήρξαν μετανάστες στην Ελβετία και μου περίεγραψαν το εξής συγκλονιστικό. Πριν μπουν στο τρένο τους γινόταν έλεγχος εκτός των άλλων και στα δόντια! Ο λόγος; Για να μην επιβαρύνουν το ασφαλιστικό σύστημα της χώρας με την υγειονομική περίθαλψη.
Μα τι λέω; Εδώ τους εκμεταλλευόμαστε, τους αναγκάζουμε να δουλεύουν χωρίς ασφάλιση και όταν επισκεφτούν νοσοκομείο δέχονται τον ρατσισμό και βιώνουν το περιθώριο.

Και όλοι αυτοί που τους προσφέρουν απλόχερα αυτές τις συνθήκες είναι προοδευτικόι και προς θεού δεν είναι ρατσιστές!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jrot6

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο jrot6 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 43 ετών, επαγγέλεται Αεροσυνοδός και μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,535 μηνύματα.
Η Ελλάδα ήταν ανέτοιμη να δεχτεί αυτό το μεγάλο όγκο μεταναστών και οι χιλιάδες των αλλοδαπών που πουλούν την πραμάτια τους στα φανάρια, δεν μπορώ να καταλάβω ΠΩΣ βοηθούν την ελληνική οικονομία.

Eπειδη διαβαζω πολλα για τους μεταναστες και η κλασσικη ατακα πολλων ειναι οτι εγω δεν ειμαι ρατσιστης,απλα δεν χωρανε ολοι αυτοι κλπ κλπ..

Και για να μην βγουμε οff-topic προτεινω να ανοιξει ενα καινουργιο θεμα γιατι εχουμε πολλα να συζητησουμε πανω σε αυτο..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ηρώ

Διακεκριμένο μέλος

Η Μαρούλι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών και επαγγέλεται Αρχιτέκτονας. Έχει γράψει 6,569 μηνύματα.
Eπειδη διαβαζω πολλα για τους μεταναστες και η κλασσικη ατακα πολλων ειναι οτι εγω δεν ειμαι ρατσιστης,απλα δεν χωρανε ολοι αυτοι κλπ κλπ..
Πέρα από οποιονδήποτε χαρακτηρισμό και κρίνοντας καθαρά από τη σημερινή κατάσταση και τη διάσταση που έχει πάρει, θεωρείς ότι ήταν έτοιμη;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

love_angel

Επιφανές μέλος

Η vik-vik! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αρφαρά (Μεσσηνία). Έχει γράψει 11,721 μηνύματα.
η συζητηση σχετικα με τους μεταναστες μπορει να συνεχιστει εδω: https://www.e-steki.gr/showthread.php...E9%F3%EC%EF%F2
:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

borat

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 15,323 μηνύματα.
Πάντως να θυμίσω σε όλους, πως στην Ευρωβουλή είναι και ο Πλεύρης (επικίνδυνο επώνυμο) τζούνιορ, ο τύπος μου μέσα σε όλα τα άλλα εθνικιστικά κουσούρια που έχει, πέταξε και τις χειρότερες πατάτες βλακείας (κατά κοινή ομολογία) για τα δεκεμβριανά του 2008.

Απλά για να μη ξεχνιόμαστε.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kloyklos

Νεοφερμένος

Ο kloyklos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 66 μηνύματα.
Δηλαδη αυτοι που πήγαν και ψηφισαν τον μπούλη που δεν εχει δουλεψει ποτέ στην ζωή του και δεν ξέρει να μιλάει καλα καλά ελληνικα έδωσαν κάποιο μηνυμα στην τωρινη κυβέρνιση?:hmm:

Είτε ο ένας είτε ο άλλος όπως έχει αποδείξει η ιστορία τα ίδια σκατά ειναι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Resident Evil

Διακεκριμένο μέλος

Η Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,959 μηνύματα.
off/on topic...
Στη Βρετανία τον Brown που έκανε μλκ τον "καταποντίσανε" σε ένα 16% και στην 3η θέση...

Στο Ρουσφετιστάν εδώ στα Βαλκάνια που οι μισοί έχουν ευεργετηθεί από γαλάζια ρουσφέτια και οι άλλοι μισοί από πράσινα ρουσφέτια... Τη χώρα ολόκληρη να κάψουνε (οι μεν ή οι δε) πάλι γαλάζια και πράσινη θα βγαίνει η Ελλάδα στις εκλογές... Έχουμε και ένα παιδί (άχρηστο) να βολέψουμε στα υπουργεία (σας)... τι πειράζει αν καταστρέφετε τη χώρα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rempeskes

Επιφανές μέλος

Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Hair stylist. Έχει γράψει 8,045 μηνύματα.
Συγγνώμη αλλά είπες χοντράδα κολλητέ... Είναι αυτό που λέμε "δε μιλάμε, αεριζόμαστε"

...λολ, βρες μου μια φορα που να μην ειπα χοντράδα...
Αυτο που σ λεω ειναι πως την ληστεία μπορώ να την καταλάβω
(όχι πως και την δικαιολογώ.)
Όπως είπε και ο μπρεχτ, μεγαλύτερο έγκλημα απο την ληστεία τράπεζας
είναι η ίδρυσή της.




Το ξέρω, το ξέρω, το ξέρω ΚΑΙ ΣΥΜΦΩΝΩ μαζί σου ΑΠΟΛΥΤΑ σ' αυτή την παράγραφο... ΑΛΛΑ..... αν ο Στάλιν είχε εισβάλλει στη Γερμανία το '33 για να εξουδετερώσει το Ναζιστικό κίνδυνο στα γενοφάσκια του, δε θα ήταν το ίδιο αντιδημοκρατικό; Θα μου πεις, θα έσωζε δεκάδες εκατομμύρια ανθρώπους, σύμφωνοι... αλλά φιλοσοφικά δε θα ήταν το ίδιο άδικο και αντιδημοκρατικό;


Και πάλι θα είχε γίνει ο Β' παγκόσμιος, όπως και να ήταν τα στρατόπεδα.



Το ανθρώπινο είδος έτσι είναι, σαν παιδί. Θα μεγαλώσει και θα μάθει, κι αν δεν μάθει και επαναλάβει, θα πάθει και θα μάθει.

Αν ήταν έτσι πάντα, το μονο στάδιο εξέλιξής του είδους
θα ήταν από "δεντρο" σε "σπηλιά" και πάλι πίσω.
(το οποίο ακούγεται σαν πρόοδος με την σημερινη κατάσταση. τεσπα)





Σοβαρά; Γι αυτό όλο και περισσότερος κόσμος λέει τη βλακεία ότι μόνο ένας Παπαδόπουλος θα τους σώσει;;; Πως φτάσαμε εκεί;

Γιατί ο κόσμος, πάντα, και αυτο δεν ειναι ψόγος,
περιμένει τον σωτήρα να πέσει απο τους ουρανούς,
αντί να κοπιάσει ο ίδιος να βελτιώσει την κατάστασή του.




Η έλα εξήγησέ μου εσύ πως διάολο προάγεται η πολιτική ζύμωση στα πανεπιστήμια, όταν μπαίνω στην ΑΣΟΕΕ προχτές και βλέπω μια από το Ανταρσύα και μια από το ΚΚΕ να μαλλιοτρβιούνται για το ποιά θα κολλήσει την αφίσα και μάλιστα σε τοίχο.(και όχι στα ορισμένα ταμπλώ --καλά η ανταρσύα δεν έχει ταμπλώ γιατί δεν είναι φοιτητική παράταξη) Και ξαναλέω... ΜΑ ΕΙΝΑΙ ΣΟΒΑΡΗ ΑΡΙΣΤΕΡΑ ΑΥΤΗ ΣΗΜΕΡΑ;;;

...Όχι, δεν είναι σοβαροί.
Μα τουλάχιστον έχουν ελάχιστη περισσότερη σοβαρότητα
απο τον γλειοδέστερο των φοιτητικών σχηματισμων: :P













Ναι πες του "λες μλκίες ΓΙ ΑΥΤΟ ΚΑΙ ΓΙ ΑΥΤΟ ΤΟ ΕΠΙΧΕΙΡΗΜΑ"... ΜΗΝ του λες όμως "Όχι δε θα ψηφίσεις αυτό, είναι κακό, θα σε φάνε τα γκρεμλιν, θα σου ξυρίσουν τις μασχάλες και θα σε πετάξουν στη γυάρο μαζί με ένα ράσο"


...εχμ
αυτή είναι ιστορικά η πορεία της Δεξιάς στην σύγχρονη Ελλάδα
μια ιστορία διχασμού, αδερφικού μίσους, εξορισμών και δολοφονιών
που συνεχίζει να διδάσκει τις μεθόδους της στους σημερινούς
θεματοφύλακες της 'κρατικής ασφάλειας'.


....γιατί απλά γίνεσαι γραφικός! Τώρα αν το ΛΑΟΣ ονειρεύεται, εκεί θα είμαι μαζί σου, στην πρώτη γραμμή της μάχης να μη συμβεί κάτι τέτοιο. ΑΛΛΑ ΣΩΣΤΗ ΜΑΧΗ, με επιχειρήματα!:)


....Επιχείρημα ειναι το
"Επειδη δεν έγινε στο χωριό σου,
δεν σημαίνει πως δεν τα έπαθαν άλλοι, ίδιοι σε όλα με σένα..."
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
...αλλά μας έκαναν.

εχουμε παλι τη μικροτερη αποχη στην ευρωπη..έτσι είμαστε απο αρχαιοτατων χρονων...απο την εποχη της εκκλησιας του δημου και των πολιτικων συζητησεων στην αγορα(και των μιζων σκανδαλων για την κατασκευη Παρθενωνα του φειδια που ήταν εργολαβος κολλητος του Περικλη..σας θυμιζει τιποτα?,τον χρυσο του αγαλματος της Αθηνάς,λαμογια παντα υπηρχαν....).εχουμε την πολιτικη στο αιμα μας...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

borat

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 15,323 μηνύματα.
εχουμε παλι τη μικροτερη αποχη στην ευρωπη..έτσι είμαστε απο αρχαιοτατων χρονων...απο την εποχη της εκκλησιας του δημου και των πολιτικων συζητησεων στην αγορα(και των μιζων σκανδαλων για την κατασκευη Παρθενωνα του φειδια που ήταν εργολαβος κολλητος του Περικλη..σας θυμιζει τιποτα?,τον χρυσο του αγαλματος της Αθηνάς,λαμογια παντα υπηρχαν....).εχουμε την πολιτικη στο αιμα μας...
Nαι, βέβαια αν απήχε από τις εκλογές το 90% πανευρωπαϊκά και στην Ελλάδα απήχε το 89% πάλι το μικρότερο ποσοστό αποχής θα είχαμε, αλλά θα ήταν το τελευταίο που θα έπρεπε να μας απασχολεί.

Να σκεφτούμε καλλίτερα (πλέον), πως ψήφισε ένας στους 2.
:worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Youki

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Youki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,378 μηνύματα.
εχουμε παλι τη μικροτερη αποχη στην ευρωπη..

Καμιά πηγή γιαυτό?
Γιατί έχω άλλη ενημέρωση. https://www.elections2009-results.eu/el/turnout_el.html
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δεσμώτης

Περιβόητο μέλος

Ο Δεσμώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 45 ετών. Έχει γράψει 4,605 μηνύματα.
«Την αξιότητά μου δεν πρέπει να την αναζητήσω στο χώρο, αλλά στη ρύθμιση της σκέψης μου. Δε θα μου πρόσθετε τίποτα η κτήση όλης της γης. Δια του χώρου, το σύμπαν με περιέχει και με καταπίνει σαν ένα στίγμα∙ δια της σκέψεως, το περιέχω εγώ.»

Πασκάλ, Σκέψεις, «Ενδείξεις του ανθρώπινου μεγαλείου»

Παράφραση:

Την αξιότητα μου δεν πρέπει να την αναζητήσω στο χώρο της εκλογής, αλλά στη ρύθμιση της σκέψης μου. Δε θα μου προσέθετε τίποτα ακόμη και μια πολυσυμμετοχική κυβέρνηση (σε αμπαλάζ). Δια του χώρου, τα κόμματα με γ@μούν και με καταπίνουν σαν δουλοπάροικο. Δια της σκέψεως, δεν τα ξεπληρώνω με το ίδιο νόμισμα (δεν πηδώ ό,τι δε μου κάνει), αλλά....

Α Δ Ι Α Φ Ο Ρ Ω ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Εδάδ

Διάσημο μέλος

Η Εδάδ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,958 μηνύματα.
Σωστός ο Δεσμωτής, τόσο New Age που δεν πάει άλλο.

Αν δε μας προτείνεις τη λύση σου καλό μου, φτύσε όσους θεσμούς θες, το ίδιο κάνει! :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top