Είναι η εμπειρία αυτή που καθορίζει τον καλό εραστή;

Ποιο από τα παρακάτω θεωρείτε σημαντικότερο για έναν καλό εραστή:

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 44)
  • Εναλλαγή πολλών ερωτικών συντρόφων

    Ψήφοι: 1 2.3%
  • Συναίσθημα και ενδιαφέρον

    Ψήφοι: 43 97.7%

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
1. Ακραια περιπτωση. Δλδ μιλας για καποιον που νομιζει οτι ειναι ο βασιλιας του σεξ και επειδη ειναι γνωστο σε ολη τη Γη αυτο, δε χρειαζεται να αποδειξει κατι, οπότε απλά τα περιμενει ολα ετοιμα. Και για να μην τυχει και πετυχεις εναν τετοιον, θεωρεις την εμπειρια μειονεκτημα ; Δεν ειναι λογικο.
"Ο βασιλιάς του σεξ", " σε όλη τη γη", geez. Δεν υπάρχουν μόνο τα άκρα.
Όταν ξέρεις ότι σε κάτι έχεις εμπειρία, δεν προσπαθείς το ίδιο διότι πιστεύεις ότι θα το κάνεις καλά και χωρίς πολλή προσπάθεια. Αυτό ισχύει στο οτιδήποτε, όχι μόνο στο σεξ και απορώ γιατί ακόμα και αυτό σου φαίνεται παράλογο.
Δεν έχει σημασία αν το ξέρει η παρτερνέρ ή όχι (ή όλη η γη που λες), το ξέρει εκείνος.
2. Καταρχην αν το σεξ ηταν απλα μια γυρα σε ενα τρενακι λουναπαρκ, θα το ειχαμε βαρεθει ολοι. Και γρηγορα. Ευτυχως δεν ειναι τοσο απλοϊκο και πεζο. Θελει παθος, θελει φαντασια, και ειναι διαφορετικο με καθε ατομο. Ετσι, και 100 φορες να το εχει κανει, αν ειναι με 1-2 ατομα, δε θα σημαινει οτι το βαρεθηκε κιολας. Μη ξεχναμε οτι οι αντρες "ειμαστε γουρουνια" και "ολο αυτο εχουμε στο μυαλο μας" ;). Αν το σεξ γινεται α)επειδη "πρεπει", β)απο περιεργεια, γ)για τα ματια του κοσμου δ)για ξαλαφρωμα, τοτε καταλαβαινω οτι μπορει να σκεφτεσαι οτι θα βαρεθεις σχετικα συντομα. (αν και ο αρχεγκεφαλος καποια στιγμη θα ξυπνησει παλι..)
Δεν είπα ότι την εκατοστή πρώτη φορά θα το έχει βαρεθεί κιόλας! Πάλι το πας στα άκρα!
Είπα ότι δεν θα έχει τον ίδιο ενθουσιασμό που είχε για αυτό την πρώτη, δεύτερη, τρίτη.
Πάλι βγάζεις από τη μύγα ξύγκι για να διαφωνήσεις και μόνον.
3. Δλδ προκειμενου να μην αγχωθεις, προτιμας να εχει το δυνατον λιγοτερη εμπειρια ο αλλος. Ή εστω μεχρι οση εχεις εσυ. Αυτο ειναι φυσιολογικη ανησυχια, αλλά καλως εχοντων των πραγματων, καποια στιγμη ξεπερνιεται. Δυστυχως οχι απο ολους.
Δεν περίμενα ότι θα είχες την ειλικρίνεια να μην διαφωνήσεις :D :D
Of course that's a flaw. Αλλά it's a flaw που το έχουν οι περισσότεροι άνθρωποι (αν και ελάχιστοι έχουν την ελικρίνεια να το παραδεχτούν :whistle: )
4.Και καποιος που ειχε πολλες επαφες παθιαστηκε και αφοσιωθηκε στο σεξ :P Πλακα κανω. Αυτο ειναι μια σκεψη που στεκει και ειναι κατανοητο να την εχει καποιος. Βεβαια, δεν ειναι και το σεξ κατι που αν ασχοληθεις με αυτο δε προλαβαινεις τπτ αλλο, αλλα οκ.
Δεν είπα να φοράει και ζώνη αγνότητας :P
Αλλά αν κάποιος έχει πάει με πχ 100 άτομα, δεν νομίζω ότι έχει και πολλά περιθώρια να αφοσιωθεί πραγματικά σε κάτι άλλο, εκτός αν αυτά τα άτομα ήταν ιερόδουλες/ζιγκολό οπότε όντως, δεν του/της έφαγαν καθόλου παραπάνω χρόνο εκτός από αυτόν που του/της έφαγε το ίδιο το σεξ. :P
Θα μπορουσες να κανεις σεξ με καποιον που πληρει αυτα τα 2 δλδ ; χωρις να χρειαζεται κατι αλλο ; :confused:
Από συναισθηματικής πλευράς ναι. Τώρα, προφανώς και δεν κάνω σεξ με τον οποιονδήποτε συμπαθιόμαστε και εκτιμιόμαστε :lol: Πρέπει να υπάρχει και το απαραίτητο αμοιβαίο attraction, κάτι που δεν μου συμβαίνει και με πολλά άτομα (έχω και δύσκολα γούστα πανάθεμα με :D).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
Είναι η εμπειρία αυτή που καθορίζει τον καλό εραστή;


Διαβαζω θεωριες, συνομωσιες:P, ενω ειναι τοσο απλη η εξηγηση...
Εαν υπαρχει χημεια θα χαρακτηριστεις καλος, εαν οχι, τοτε κακος...
Δεν κανουν ολοι για ολους...
Ακομα και παντελως απειρος να ειναι καποιος, εαν με το αλλο του μισο υπαρχει χημεια, αυτο το κατι ιδιαιτερο, τοτε ειναι και ο ιδανικος...εαν οχι τοτε αστα να πανε, οπου επισης το αυτο ισχυει και για τον πλεον εμπειρο (αριθμητικα).
..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Lorien

Περιβόητο μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Όταν ξέρεις ότι σε κάτι έχεις εμπειρία, δεν προσπαθείς το ίδιο διότι πιστεύεις ότι θα το κάνεις καλά και χωρίς πολλή προσπάθεια.
Δεν "πιστευεις" μονο. Οντως θα το κανεις καλυτερα χωρις την προσπαθεια που θα χρειαζοταν αν δεν ειχες εμπειρια. (αυτονοητο βασικα...ετσι "λειτουργει" η εμπειρια). Δεν αποτελει αυτο λογο για να μην εχει καποιος παθος ή να μην προσπαθει. Εξαλλου στο σεξ δεν ειναι θεμα τοσο προσπαθειας, οσο να θελεις και να ποθεις και να μην εισαι "μονο για την παρτη σου" (πασας δλδ και να τα περιμενεις ολα ετοιμα).

Αυτό ισχύει στο οτιδήποτε, όχι μόνο στο σεξ και απορώ γιατί ακόμα και αυτό σου φαίνεται παράλογο.
Παραλογο ειπα οτι ειναι να προτιμας καποιον με λιγοτερη ή καθολου εμπειρια, μην τυχον σου τυχει καποιος που εχει καβαλησει το καλαμι τοσο, ωστε να το παιξει πασας στο σεξ. Γιατι οπως εξηγησα, το σεξ δεν ειναι απλα μια αθλητικη ασκηση που πρεπει να προσπαθησεις να βαλεις τα δυνατα σου. Πρεπει να βγαινει απο τη χημεια. Αν λοιπον βγαινει, τοτε μην ανησυχεις μην τυχον η εμπειρια σταθει εμποδιο. Και παρτο κι αλλιως. Αν καποιος εχει και λιγη εμπειρια, ξερει να εκτιμησει και καποια πραγματα, ή να προσφερει καποια πραγματα.

Δεν είπα ότι την εκατοστή πρώτη φορά θα το έχει βαρεθεί κιόλας! Πάλι το πας στα άκρα! Είπα ότι δεν θα έχει τον ίδιο ενθουσιασμό που είχε για αυτό την πρώτη, δεύτερη, τρίτη. Πάλι βγάζεις από τη μύγα ξύγκι για να διαφωνήσεις και μόνον.
Το ιδιο λεμε, απλα κολλησες στη λεξη για να διαφωνησεις και μονον :P Και by the way, ειχες πει :
"Όταν κάτι το έχεις κάνει εκατό φορές πιο πριν, πόσο ενθουσιασμένος να είσαι γι'αυτό την εκατοστή πρώτη; Πόσο πάθος να έχεις; Και σεξ χωρίς πάθος δεν έχει νόημα, κάντο μόνος/η σου καλύτερα." Εγραψες "χωρις παθος" αρα σε συνδυασμο με το προηγουμενο υπογραμισμενο, υπονοεις οτι την 101η θα εχει οχι απλα λιγοτερο, αλλά ελαχιστο εως καθολου. Αρα δεν πηγα κατι στα ακρα, πηρα συνεχεια απο τα δικα σου λογια. Τωρα αν δε βγηκε οπως ηθελες να το πεις, σορρυ. Και τελικα δεν εχει σημασια το νουμερο αλλά η σκεψη. Και η σκεψη ειναι οτι ο ενθουσιασμος δεν μειωνεται αναλογικά με τον αριθμο γιατι πολυ απλα δεν ειναι μια ψυχρη,μηχανιστική,ανουσια,ίδια,επαναλαμβανομενη πραξη. Ειναι πολυπλοκη εγκεφαλικη λειτουργια, και οκ δε θα το βιωνουμε ακριβως το ιδιο σε καθε φαση της ζωής (ειδικα σε μεγαλες ηλικιες), αλλά σιγουρα δεν φθινει μονο/κυριως αναλογικα με το ποσες φορες γινεται.Εκτος αν γινεται για τους 4 λογους που ανεφερα.

Δεν περίμενα ότι θα είχες την ειλικρίνεια να μην διαφωνήσεις :D :D
Of course that's a flaw. Αλλά it's a flaw που το έχουν οι περισσότεροι άνθρωποι (αν και ελάχιστοι έχουν την ελικρίνεια να το παραδεχτούν :whistle: )
Thats cause you dont know me. Ναι ελαχιστοι το παραδεχονται και μπραβο σου που το παραδεχεσαι.

Δεν είπα να φοράει και ζώνη αγνότητας :P
Αλλά αν κάποιος έχει πάει με πχ 100 άτομα, δεν νομίζω ότι έχει και πολλά περιθώρια να αφοσιωθεί πραγματικά σε κάτι άλλο, εκτός αν αυτά τα άτομα ήταν ιερόδουλες/ζιγκολό οπότε όντως, δεν του/της έφαγαν καθόλου παραπάνω χρόνο εκτός από αυτόν που του/της έφαγε το ίδιο το σεξ. :P
Ε τωρα πας εσυ στα ακρα. Αυτοι που εχουν τοσους συντροφους ειναι λιγοι σχετικα. Δλδ απο "ζωνη αγνοτητας" και "100 διαφορετικους συντροφους", δεν υπαρχει ενδιαμεσο ; Ολοι σχεδον, ενδιαμεσα ειμαστε, αντε.:beating:

Από συναισθηματικής πλευράς ναι. Τώρα, προφανώς και δεν κάνω σεξ με τον οποιονδήποτε συμπαθιόμαστε και εκτιμιόμαστε :lol: Πρέπει να υπάρχει και το απαραίτητο αμοιβαίο attraction, κάτι που δεν μου συμβαίνει και με πολλά άτομα (έχω και δύσκολα γούστα πανάθεμα με :D).
Αρα η απαντηση σου ειναι : "οχι δεν αρκουν αυτα τα 2". Γιατι οπως το γραψες πριν, ηταν σα να λες οτι αρκουν και επαθα σοκ, (μια και σεις οι γυναικες συνηθως εχετε απο "περιεργα γουστα" εως "holly boobies, that's some fucked up shit,Batman! περιεργα" ! )
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Great Chaos

Περιβόητο μέλος

Ο Όττο αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 56 ετών, επαγγέλεται Συγγραφέας και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,911 μηνύματα.
Το εξασκημενο και περπατημένο αιδοιο το θελουν σαφώς πολλοι ανδρες - οσο γκομενιζουν και χαιρονται το αδεσμευτο ειναι μια χαρά!
Δε νομιζω ομως πως διαλέγουν και ενα τετοιο,οταν αποφασισουν να κατασταλάξουν σε κάποιο. Εκεί πρεπει το αιδοιο να εχει κανει οσο το δυνατον λιγοτερα χιλιόμετρα - γιατι αλλωστε αποφασιζεις να το φορτωθεις για μια ζωή και δε μπορεις να το αλλαξεις!....

Θυμήθηκα έναν γνωστό μου, σε μια συζήτηση ακριβώς επ' αυτού του ζητήματος. Ένας άλλος της παρέας προβληματιζόταν εάν θα έπρεπε να δεσμευτεί με μια κοπέλα και το πρόβλημά του ήταν ακριβώς ότι εκείνη είχε προηγουμένως κάποιες εμπειρίες παραπάνω. Ο δικός μου γύρισε και του είπε το εξής σοφό: "Όσους περισσότερους έχει γνωρίσει πριν από σένα, τόσους λιγότερους θα γνωρίσει μετά από σένα". ;)

Όταν κάτι το έχεις κάνει εκατό φορές πιο πριν, πόσο ενθουσιασμένος να είσαι γι'αυτό την εκατοστή πρώτη; Πόσο πάθος να έχεις; Και σεξ χωρίς πάθος δεν έχει νόημα, κάντο μόνος/η σου καλύτερα.

Τι είναι αυτά που λες Μισελούδα μου; Κόβεται καλέ το σεξ, όπως έλεγε και η Θεοπούλα στο "Παρά πέντε";:clapup:

Το σεξ είναι σαν την ηρωίνη. Όσο περισσότερο πίνεις, τόσο περισσότερο το ζητάς. Ακόμη και μετά από χιλιάδες φορές, ο οργανισμός σου το ζητά σαν να ήταν η πρώτη φορά. Αλλιώς, στην ηλικία μας θα είχαμε ήδη αγιάσει και θα ετοιμαζόμασταν για καλό παράδεισο που λένε...:hehe:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 528707

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Εγώ θέλω να πω πως αν πεις στην άλλη οτι πχ έχεις παει με πολλες γυναίκες και ενώ δεν σε ξέρει στην αρχή μπορεί από αυτό κ μόνο να σε θεωρήσει οχι σοβαρό να της δημιουργηθεί ανασφάλεια και να σε απορρίψει.
Λάθος, για τους άντρες δεν ισχύει αυτό και το ξέρουμε πολύ καλά...

ισα ισα θεωρείται ταμπού πλέον να πει ένας άντρας ότι έχει πάει με μια η δύο ή ακομα και καμία...

Ζουμε στην εποχή του αριθμού και της ποσότητας δυστηχως ..

Πάνε οι δικές μου εποχές της ποιότητας και θα το λέω μέχρι σήμερα..
Ένα απεραντο κρεβάτι έχουν γίνει όλα, πριν καλά γνωρίσεις το όνομα του άλλου τον θες στο κρεβάτι σου και αν σου αρνηθεί θεωρείται άκυρος...


Μπορεί αυτή πχ να χει παει με 2-3 εσυ με 30-40 και να σκεφτεί πωπψ αυτός θα είναι πολυ έμπειρος και τι θα κάνω μαζί του κ θα χει απαιτήσεις κ ξεκινάει η υπέρ ανάλυση εις βάρος σου... Το χω δει ασε.
Κοίταξε έχω δει άντρα να προσπαθει να διαχειριστεί τον αριθμό των συντρόφων τής γυναίκας του ..

Δεν μπορούσε να αποβάλλει από το μυαλό του ότι πλέον αυτή η γυναίκα είναι δική του και ό,τι έχει κάνει το έχει κάνει όταν ήταν ελεύθερη..
Δύσκολα ένας άντρας το διαχειρίζεται αυτό ειδικά αν έχει την εντύπωση πως η γυναίκα του είναι ανώτερη από αυτόν...

Γυναίκες μέσα σε αυτή την 5ετη περίπου εμπειρία μου δεν έχω συναντήσει σε τέτοια κατάσταση..

Απλά η γυναίκα το βγάζει ίσως με λίγο παραπάνω ζηλεια αλλά μέχρι εκεί...
Οπότε εφόσον ξέρω ότι μπορεί να εκδηλωσω κάτι τέτοιο γιατί να θέλω να μάθω αριθμούς?
Ακόμα και αυτο κρύβει θέμα και ας μην το παραδέχονται...

Δεν είναι κ ολες τόσο άνετες ακόμη κ εμφανησιμες. Σε αυτό το τομέα. Μη γελιόμαστε. Ουτε έχουν τις πολλές εμπειρίες αυτό βέβαια δεν είναι καθόλου κακό αλλά άμα πεις εσυ ότι έχεις κ η άλλη οχι μετά μπορεί να νιώσει μειονεκτικά κ να σε απορρίψει.
Καταρχήν να διευκρινησουμε τι σημαίνει εμπειρία.

Σίγουρα εμπειρία δεν σημαίνει εναλλαγή πολλών ερωτικών συντρόφων..
Αρκούν 2 με 3 το πολυ οι οποίοι μπορεί να σου προσφέρουν αρκετή θα έλεγα..

Καμία φορά και ένας αρκεί για να σου προσφέρει όσα δεν μπορούν να σου προσφέρουν 10 μαζί και γνωρίζουμε πλέον στις ηλικίες που είμαστε τι εννοω ....

Δυστηχως φτάσαμε στο σημείο να δυσκολεύουμε την ζωή μας ακόμα και στον έρωτα..

Ο έρωτας δεν πατροναρετε αυτό ας το αντιληφθούμε...

Αν το καλοσκεφτείς ένα γρήγορο και σχετικά καλό σεξακι μπορείς να το βρεις άνετα και ανα πάσα στιγμή..
Υπάρχουν πολλές εκεί έξω..

Τον πραγματικό έρωτα και την ποιότητα όμως δύσκολα τον βρίσκεις και πλέον ξέρω πως αυτός δεν προσφέρεται πάρα μονο οταν ο άλλος είναι γεμάτος από την ζωή, ευτυχισμένος, δημιουργικός και γενικά απολαμβάνει τα παντα ..
Μόνο σε αυτούς τους ανθρώπους το βλέπω να υπάρχει να ζει και φυσικά αυτοί οι άνθρωποι κρατάνε τόσα χρόνια οικογένειες μακρυά από όλη αυτή την μάστιγα ...

Δέχεται ότι υπάρχουν άνθρωποι εκεί έξω που μπορουν να πάρουν πράγματα από αυτούς και όχι να κυριαρχεί ο εγωισμός ότι μόνο εκείνος γνωρίζει το οτιδήποτε..

Ένας άνθρωπος που δεν έχει όνειρα, δεν εχει επαγγελματικους στόχους δηλαδή δεν αισθάνεται δημιουργικός, παραγωγικός πως θα μπορέσει να δεχτεί κάτι τέτοιο γύρω του ?

Ένας γεμάτος άνθρωπος χωρίς κόμπλεξ, χωρίς απωθημένα, τραυματικές εμπειρίες που τον οδηγούν σε άλλες σκέψεις είναι και αυτός που μπορεί να δώσει τα πάντα σε ένα σύντροφο, που μπορεί να τον ακούσει και να τον καταλάβει και φυσικά είναι διατεθειμένος να ταξιδέψει παντού μαζί του σε αυτό το κομμάτι που λέγεται έρωτας ,χωρίς ντροπή, ενοχές και σκέψεις οι οποίες ίσως τον φρεναρουν.
Σε αυτό το ταξίδι χρειάζονται δύο, ο ενας εμπνέει τον άλλο και όταν και οι δύο έχουν όλα αυτά που προανέφερα τότε το απόλυτο ειναι και δεδομένο πλέον ,ας κρατήσουμε αυτό ας καταλάβουμε το πραγματικό και βαθύτερο νόημα αυτού και ας αναλογιστουν ορισμένοι γιατί συμβαίνει ή δεν συμβαίνει στην ζωή τους ;)
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 19,979 μηνύματα.
Οι πολλες και διαφορετικές γυναικες δινουν την εμπειρία οτι... εχεις δει πολλούς και διαφορετικούς χαρακτηρες την ωρα του σεξουαλικού παιχνιδιού. ;)

Επειδη δεν μπορω να ειμαι στο μυαλό της καθεμίας και στο πως επεξεργάζεται τις πληροφοριες που ακούει , πλέον προσέχω τι λέω στα ραντεβου και δεν ανοίγομαι πολύ εξαρχής.
 

camil

Δραστήριο μέλος

Η camil αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 796 μηνύματα.
"Πίστεψα πως με τόση εμπειρία ήξερα τα πάντα και μαζί σου έμαθα πως στην αγάπη δεν έχει σημασία ποιος ξέρει περισσότερα". Ρουμπέρτο Κάρλους.
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 19,979 μηνύματα.
Οι εμπειριες στο σέξ... βοηθάνε να εισαι πιο άνετος στο σέξ και να εκφράζεσαι καλυτερα , οι εμπειριες σε μια σχεση βοηθάνε να εισαι πιο ικανος να κρατησεις μια σχεση στο μέλλον. Η οποια μπορει να κρατηθει και με το σέξ αλλα οχι μονο απο αυτο. Γενικα ολα ειναι αλυσιδα κ απο ενα σημειο κ μετά κουμπώνουν γιατι αν εγω πχ εχω ζησει φάσεις τρομερες στο σέξ και μ χει πει η αλλη "πωπω με τρελανες δεν εχω ξαναζησει έτσι" παράδειγμα , θα εχω αυτοπεποιθηση οταν θα πάω να μιλησω σε κάποια, θα το δει αυτη αυτο θα πάρει το μήνυμα , θα νιωσει ισως ασφάλεια οτι εχει εναν τυπο με αυτοπεποιθηση και θα σου δωσει την ευκαιρια να προχωρησετε.

Ολα απο ενα σημειο κ μετα κουμπώνουν κ ειναι αλυσίδα. Με μονο φιλοσοφικες γνώσεις και μυαλο δεν προχωρησε κανείς. Θέλει και στα αλλα να εισαι καλός. Για αυτο λέμε μη μενουμε αγμητοι. Θα αποξενωθουμε. Απλό.

Μιλουσα με κάποια τις προαλλες κ μ έλεγε ενα καρο βλακειες οτι ειναι παρα πολυ επιλεκτικη (Σιγα βρε Σιντυ Κροφορντ) , οτι δεν εχει αναγκη το σέξ , ενα καρο χαζομάρες. Αυτα δεν τα λες σε κάποιον που χει εμπειριες γιατι θα σε καταλαβει. Η αυτοπεποιθηση της στηριζοταν στον εγωισμο και ηταν επιπλαστη κ οχι στις εμπειριες που εχει δωσει κ εχει πάρει απο άλλους ανθρώπους. Πολυ βασικό.

Στο τέλος μ ειπε κ το θεικο "εγω αμα θελω βρισκω λεει και μια φορα κ τέλος" ε ναι αλλα το μια φορα κ τέλος δεν λέει κατι. Αρα για να κανεις κάτι με κάποιον μια φορά κ τέλος σημαινει ειτε πως κανεις αγγαρεια... ειτε πως γυριζεις με εκατονταδες ειτε πως το σεξ δεν ηταν καλό.
 

camil

Δραστήριο μέλος

Η camil αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 796 μηνύματα.
Ναι, αλλά για να πάρεις εμπειρία πρέπει να έχεις αυτοπεποίθηση. Πολλά παιδιά αγόρια και κορίτσια μπορεί να είναι κουκλιά, καλοί χαρακτήρες, αλλά κάποια προβλήματα τους έχουν "κλειδώσει" αντί να βγουν και να χαρούν τη ζωή.
Βλέπεις ανθρώπους κάτω του μετρίου, να έχουν την μια κουκλάρα μετά την άλλη. Δεν είναι θέμα χρημάτων ή γοητείας αν την πέσεις σε 500 ε 5 θα σου κάτσουν. Θάρρος χρειάζεται αλλά δεν είναι απλό. Πρέπει κάποιος να ασχοληθεί μαζί τους με σχολαστικότητα.
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 19,979 μηνύματα.
Ναι, αλλά για να πάρεις εμπειρία πρέπει να έχεις αυτοπεποίθηση. Πολλά παιδιά αγόρια και κορίτσια μπορεί να είναι κουκλιά, καλοί χαρακτήρες, αλλά κάποια προβλήματα τους έχουν "κλειδώσει" αντί να βγουν και να χαρούν τη ζωή.

Η εμπειρια και η αυτοπεποιθηση κτιζονται με τον καιρό και την πράξη. Δεν μπορεις απλα να κάθεσαι και να λές θα έχω αυτοπεποιθηση απο σημερα, για ποιο λογο αγορι μου εχεις αυτοπεποιθηση ; τι εχεις ζησει ; ωστε να σε κάνει να το πιστευεις αυτο ; ΤΙ μπορεις να κάνεις πχ στα ερωτικα ; εδω κάποιοι βγαινουν ραντεβού και δεν έχουν ΚΑΝ στο μυαλο τους τι θέλουν απο τη κοπελα κ αν θα κάνουν κινηση να πάνε μετά καπου να τη ξεμοναχιάσουν ρε φιλε να της την πέσουν ΝΑΙ δεν ειναι κακό.... εγω πλεον δεν βγαινω άσκοπα ραντεβου αν οχι στο 1ο στο 2ο έχω κανει κινηση. Οπωσδήποτε. Τελευταια κάνω κ απο το 1ο. Αμα βλέπω οτι η άλλη μένει κ θελει να συνεχισουμε.

Το "Ειμαι 3 χρονια μονος / μονη αλλα ειμαι πολυ πολυ επιλεκτικος για αυτο ;;;" χαχαχα αυτα μ λεγε κ η αλλη προχθές και έπεσε κράξιμο. Συγγνωμη αλλα οσο κ ευγενικος να ειμαι εφοσον μιλάς μαζι μου θα πάρεις feedback ασε τις υπερβολικες επιλεκτικοτητες τοσοι άντρες κ γυναικες με επιπεδο κυκλοφορουν εκει εξω, γνωρισε κάποια ή κάποιον εφοσον ταιριάζετε και ξεκινα.

Αυτα δεν καθομαι καν πλέον να τα ακουσω να ξέρεις τα θεωρω δικαιολογιες ή υπερβολικους εγωισμούς.

Βλέπεις ανθρώπους κάτω του μετρίου, να έχουν την μια κουκλάρα μετά την άλλη. Δεν είναι θέμα χρημάτων ή γοητείας αν την πέσεις σε 500 ε 5 θα σου κάτσουν. Θάρρος χρειάζεται αλλά δεν είναι απλό. Πρέπει κάποιος να ασχοληθεί μαζί τους με σχολαστικότητα.

Ναί, γιατι είναι καλοί ερωτικοι συντροφοι. Και η άλλη ξέρει οτι θα περάσει καλά. Ωστοσο επειδη κάνω πολλες γνωριμιες, υπάρχουν αρκετες που ειναι σφιγμένες και δεν έχουν διάθεση να δωσουν ευκαιριες. Μπορει δηλαδη το αγορι που θα προσεγγισει να είναι πολυ ενδιαφέρον τύπος αλλα να κολλήσει πάνω στην διστακτικοτητα της άλλης.

Ειναι πολυ απλα τα πράγματα κ τα ραντεβου θα έπρεπε να ειναι πολύ εύκολα. Ειναι απλα ενα ραντεβού δεν σημαινει οτι θα προχωρησεις βγαινεις να γνωρισεις τον άλλον. Και απο το Ιντερνετ.

Τωρα οταν φτάνουμε σε σημειο η άλλη ή ο αλλος να μη θελουν ουτε μια φωτογραφια να στειλουν ειναι εμφανές οτι το τοσο... θα το κανουν ΤΟΣΟ.
 

camil

Δραστήριο μέλος

Η camil αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 796 μηνύματα.
Δεν είναι μόνο δικαιολογίες, κάποιοι άνθρωποι έχουν προβλήματα μέσα τους που συνήθως τα έχουν δημιουργήσει άλλοι. Ή να κάθεται η άλλη σε μια σχέση που είναι φανερό ότι έχει πεθάνει και έχει κάνει και το μνημόσυνο. Γιατί; Τόσοι άνθρωποι εκεί έξω. Ναι είναι ρίσκο, αλλά δε γίνεται αλλιώς...
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 19,979 μηνύματα.
Δεν είναι μόνο δικαιολογίες, κάποιοι άνθρωποι έχουν προβλήματα μέσα τους που συνήθως τα έχουν δημιουργήσει άλλοι. Ή να κάθεται η άλλη σε μια σχέση που είναι φανερό ότι έχει πεθάνει και έχει κάνει και το μνημόσυνο. Γιατί; Τόσοι άνθρωποι εκεί έξω. Ναι είναι ρίσκο, αλλά δε γίνεται αλλιώς...

Και πως θα λυθουν αυτα τα προβληματα με την απαθεια ; πρεπει να προχωρήσουμε. Αυτο λες κ εσυ αυτο λέω κ εγώ. :)
 

camil

Δραστήριο μέλος

Η camil αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 796 μηνύματα.
Ναι, συμφωνώ, απλώς κάποιος μπορεί να έχει τόση θλίψη μέσα του που να του έχει "χαλάσει" το μυαλό και να μην μπορεί να κάνει το κλικ και να πει "τώρα πάμε μπροστά". Αν δεν είναι κάτι ελαφρύ μόνο κάποιος ειδικός θα τον βοηθήσει να δει τα πράγματα καθαρά.
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 19,979 μηνύματα.
Ναι, συμφωνώ, απλώς κάποιος μπορεί να έχει τόση θλίψη μέσα του που να του έχει "χαλάσει" το μυαλό και να μην μπορεί να κάνει το κλικ και να πει "τώρα πάμε μπροστά". Αν δεν είναι κάτι ελαφρύ μόνο κάποιος ειδικός θα τον βοηθήσει να δει τα πράγματα καθαρά.

Καλα αυτο δεν το συζητάμε απολυτο δικιο έχεις. Εγω μιλάω τωρα για ανθρωπους που έχουν όρεξη. Οταν ο άλλος σηκωνεται το πρωί κ νιώθει ορεξεις να έχει γκομενα ή γκομενο , τι ιστοριες τωρα "εγω ειμαι επιλεκτικος κ επιλεκτική" δεν ειπα να πάς με κάποια που δεν σ αρεσει κ οτι να ναι... αλλα ρε φιλε μην εισαι κ πολυ δυσκολος βλεπεις ενα κοριτσάκι ειναι σέξυ σου κανει το κλίκ μιλάτε κ ωραια ... προχωρα πες της να βγειτε... πές θελω να σε δω , οι 2 μας οχι με φιλους κ άσχετους.

Οταν βγειτε πιειτε ενα καφέ μιληστε κ μετά κάνε μια προσεγγιση να εκδηλώσεις ερωτικο ενδιαφέρον... πες της να πάτε μια βολτα οι δυο σας στο Λυκαβητο να χαζέψετε τη θέα, πιάστης το χεράκι, χαιδεψε της τα μαλλάκια ... πες της μωρο μου μ αρέσεις , τη βρισκω μαζι σου ! Γενικά γινε λιγο ερωτικός. Με ξενερωσιες και "εγω ειμαι πολυ πολυ επιλεκτικος" δεν γινεται δουλεια !
 

camil

Δραστήριο μέλος

Η camil αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 796 μηνύματα.
Ναι, μήπως αυτός που το λέει κρύβει τη δειλία του πίσω από το "είμαι επιλεκτικός"; Γιατί εντάξει δε λέω μπορεί να σε χτυπήσει σε μια στιγμή ο έρωτας που περίμενες πάντα, αλλά το πιο συνηθισμένο είναι να σου αρέσει κάποιος, να κάνεις μια προσέγγιση, να δεις πώς θα πάει... και έτσι να δημιουργηθεί μια ωραία σχέση.
 

Guest 528707

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Οι πολλες και διαφορετικές γυναικες δινουν την εμπειρία οτι... εχεις δει πολλούς και διαφορετικούς χαρακτηρες την ωρα του σεξουαλικού παιχνιδιού. ;)

Επειδη δεν μπορω να ειμαι στο μυαλό της καθεμίας και στο πως επεξεργάζεται τις πληροφοριες που ακούει , πλέον προσέχω τι λέω στα ραντεβου και δεν ανοίγομαι πολύ εξαρχής.
με αυτη τη σκεψη πατροναρεις γυναικες πραγμα που σε βλεπω οτι το κανεις και σε αλλες φασεις ..

οταν κανουμε μια καινουργια σχεση πρεπει να σβηνουμε οτιδηποτε παλιο ...δεν μπορεις περα απο τον βασικο κανονα να εφαρμοσεις τα ιδια σε μια τελειως διαφορετικη γυναικα απο τις προηγουμενες που ειχες ..

καπως ετσι καταρρίπτεις την οποια διαφορετικοτητα που μπορει να κουβαλα ενας ανθρωπος και ζητα απο την συντροφο του και να την ακουσει , να την καταλαβει αλλα το κυριοτερο ?
να την σεβαστει και να την εφαρμοσει στην συγκεκριμενη μοναδικη σχεση ..

Κανενας αριθμος δεν στο προσφερει αυτο και το σπουδαιοτερο το οτι αρεσει σε μια γυναικα το μηλο και σου λεει ποσο υπεροχος εισαι στο να της το προσφερεις και ποσο καλα το κανεις ,αυτο δεν σημαινει οτι θα στο πει και η επομενη αν της προσφερεις το διο ακριβός φρουτο ..
Η επομενη μπορει να σου πει πως δεν της αρεσει καθολου ,ουτε ο τροπος που της το προσφερεις ουτε ο τροπος που το δοκιμαζει ,προτιμαει το πορτοκαλι και σου το προσφερει για πρωτη φορα η ιδια ωστε την επομενη να το κανεις και εσυ ..
Αν εσυ φυγεις απο αυτη λεγοντας οτι ειναι ακυρη γιατι δεν της ασρεσει το μηλο,κατι το οποιο σου ειπε μια αλλη γυναικα ποσο υπεροχο ειναι , ποιος εχει το θεμα ?

Πιστευω να γινομαι κατανοητη με την επιλογη των φρούτων που γινεται για ευνοητους λογους ;)
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 19,979 μηνύματα.
Επαιζε κάτι τις προαλλες με μία, βγηκαμε μια φορά... της λέω να σε πάω σπιτι "ΟΧΙ θα πάω μόνη μου... ευχαριστώ" προφανως το να τη πάς σπιτι ειναι κ ένα προσχημα να πάτε μια βολτιτσα κάπου και να χαλαρώσετε...

Τελοςπαντων 4-5 μερες δεν μιλήσαμε , δεν εστειλε κάτι γενικα λίγο αψυχολογητη σε αυτά , τη παιρνω τηλ χθές (προσχαρη - πολυ θετικη κτλπ) ολη τη βδομαδα δουλευει. Σαββατο της λεω θα κάνουμε τιποτα οι 2 ΜΑΣ Ή εχεις κανονισει κάτι με φιλες ; (τις φιλες της ξέρω ) λεει με φίλη εχω κανονισει αν θές ελα. Λεω ελεγα μηπως καναμε κάτι οι 2 ΜΑΣ.... λεει αμα ακυρωθει με τη φίλη μετά θα ειμαστε οι 2 μας. Κυριακή δουλευει πάλι. Οποτε μονο Σάββατο στο ρεπο της θα μπορουσαμε να κάνουμε κάτι.

Αρχικά της είπα οτι θα πάω κ εγω αλλα μάλλον θα στειλω κάτι σε στύλ " Κάτι μου έτυχε καλα να περάσετε"

οταν βγαινω με κάποια κ θέλω κάτι ερωτικο δεν μπλέκομαι με άσχετους και φιλες φιλους ξαδερφια και μπατζανάκηδες. Προφανως η κοπελα δεν έχει πολλη ορεξη οποτε θα την αφήσω και ήσυχη.

Αν υπάρχει τέτοια δειλία που λές τοτε λυπαμαι αλλα ειναι απαγορευτική.

Ναι, μήπως αυτός που το λέει κρύβει τη δειλία του πίσω από το "είμαι επιλεκτικός"; Γιατί εντάξει δε λέω μπορεί να σε χτυπήσει σε μια στιγμή ο έρωτας που περίμενες πάντα, αλλά το πιο συνηθισμένο είναι να σου αρέσει κάποιος, να κάνεις μια προσέγγιση, να δεις πώς θα πάει... και έτσι να δημιουργηθεί μια ωραία σχέση.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

με αυτη τη σκεψη πατροναρεις γυναικες πραγμα που σε βλεπω οτι το κανεις και σε αλλες φασεις ..

οταν κανουμε μια καινουργια σχεση πρεπει να σβηνουμε οτιδηποτε παλιο ...δεν μπορεις περα απο τον βασικο κανονα να εφαρμοσεις τα ιδια σε μια τελειως διαφορετικη γυναικα απο τις προηγουμενες που ειχες ..

καπως ετσι καταρρίπτεις την οποια διαφορετικοτητα που μπορει να κουβαλα ενας ανθρωπος και ζητα απο την συντροφο του και να την ακουσει , να την καταλαβει αλλα το κυριοτερο ?
να την σεβαστει και να την εφαρμοσει στην συγκεκριμενη μοναδικη σχεση ..

Κανενας αριθμος δεν στο προσφερει αυτο και το σπουδαιοτερο το οτι αρεσει σε μια γυναικα το μηλο και σου λεει ποσο υπεροχος εισαι στο να της το προσφερεις και ποσο καλα το κανεις ,αυτο δεν σημαινει οτι θα στο πει και η επομενη αν της προσφερεις το διο ακριβός φρουτο ..
Η επομενη μπορει να σου πει πως δεν της αρεσει καθολου ,ουτε ο τροπος που της το προσφερεις ουτε ο τροπος που το δοκιμαζει ,προτιμαει το πορτοκαλι και σου το προσφερει για πρωτη φορα η ιδια ωστε την επομενη να το κανεις και εσυ ..
Αν εσυ φυγεις απο αυτη λεγοντας οτι ειναι ακυρη γιατι δεν της ασρεσει το μηλο,κατι το οποιο σου ειπε μια αλλη γυναικα ποσο υπεροχο ειναι , ποιος εχει το θεμα ?

Πιστευω να γινομαι κατανοητη με την επιλογη των φρούτων που γινεται για ευνοητους λογους ;)

Εσυ έχεις το θέμα οτι δεν δέχεσαι εκτος απο τη δικη σου εμπειρια μπορει να έχει κ ο άλλος απλα να ειναι διαφορετικου τύπου. Για αυτο μ έγραψες οτι εγω πατρονάρω γυναίκες, κάθε αλλο απλα δεν μπορώ να ακουω πράγματα που δε στέκουν πισω απο τσιτατα που λέγαμε οταν ειμασταν 20-25 το πολυ και γινομασταν πιστευτοι! :P

Σε πληροφορω λοιπον πως εκεινος που έχει αρκετες εμπειριες με διαφορετικές γυναίκες ξέρει ακομη κ πιο μήλο θα δώσει σε ποιά αν και γενικά το συνεχές σέξ έχεις δεν έχεις σταθερή σχέση βοηθάει τελικα στο να γινουμε εμεις οι ιδιοι πιο απελευθερωμενοι και εκφραστικοι κ άρα να το εμπνεύσουμε κ στην αλλη πλευρα αν ειναι κομματάκι πιο διστακτικη απο εμάς παρά να καθομαστε να ανησυχουμε για λεπτομέρειες.

Θεωρω προφανώς το σέξ πολυ βασικο σε μια σχέση... απο τα 3 σημαντικά στην κορυφή για αυτο κ δίνω έμφαση. Αν δεν εισαι καλος παρτενέρ δεν προκειται να κρατήσεις κάποια οπως επισης κ αν δεν επικοινωνειτε γενικά κ δεν ταιριάζετε.

Καταστροφικό για κάποιον να μένει χωρίς ακομη κ αν δεν εχει σταθερή σχέση. Αποψη μου. ;)
 
Τελευταία επεξεργασία:

Guest 528707

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Εσυ έχεις το θέμα οτι δεν δέχεσαι εκτος απο τη δικη σου εμπειρια μπορει να έχει κ ο άλλος απλα να ειναι διαφορετικου τύπου. Για αυτο μ έγραψες οτι εγω πατρονάρω γυναίκες, κάθε αλλο απλα δεν μπορώ να ακουω πράγματα που δε στέκουν πισω απο τσιτατα που λέγαμε οταν ειμασταν 20-25 το πολυ και γινομασταν πιστευτοι! :P
Καμια σχεση ομως με αυτο που ειπα και πραγματικα απορώ ρε συ πως καταλαβες αυτο :lol::lol::lol:
Ποια δικη μου εμπειρια καλο μου ?
Σε αυτα δεν μιλαω ΠΟΤΕ για την προσωπικη μου εμπειρια σε αντιθεση με εσενα ,αυτο προσπαθω να σου πω ..;)


Σε πληροφορω λοιπον πως εκεινος που έχει αρκετες εμπειριες με διαφορετικές γυναίκες ξέρει ακομη κ πιο μήλο θα δώσει σε ποιά αν και γενικά το συνεχές σέξ έχεις δεν έχεις σταθερή σχέση βοηθάει τελικα στο να γινουμε εμεις οι ιδιοι πιο απελευθερωμενοι και εκφραστικοι κ άρα να το εμπνεύσουμε κ στην αλλη πλευρα αν ειναι κομματάκι πιο διστακτικοι απο εμάς παρά να καθομαστε να ανησυχουμε για λεπτομέρειες.
Ωραια, αυτο λεω πατροναρεις γυναικες ειτε αυτες ειναι μια ειτε δεκα ..
Αγαπη μου γλυκια αυτο δεν υφισταται περαν απο τα βασικα αυτο ειπα ..Τα βασικα ολοι τα ξερουμε και συμφωνω σε αυτο που λες .
Το θεμα ομως κρατιεται στα βασικα? Ποσο θα διαρκεσει αυτο ?
Δεν προτιμας το κατι διαφορετικο που το εχει ενας και μοναδικος ανθρωπος ?

Θα σου πω μια κουβεντα που μας ειπε ενας καθηγης μου, δεν θα πω ονομα, ειναι και πολυ γνωστος νευρολογος,ψυχιατρος και υπευθυνος σε κεντρο σεξουαλικης υγειας, οτι το σημειο g σε μια γυναικα δεν μπορει να θεωρηθει δεδομενο απο εναν αντρα ,με οσες και να εχει συνευρεθεί ερωτικα ,εφοσον σε καμια γυναικα δεν ειναι το ιδιο ...ειναι καθαρα γενετικό φαινομενο και αυτο και μονο καταρρίπτει την δικη σου τοποθετηση, ως προς την ιδιατεροτητα ετσι ? μην μπερδευτεις παλι ..

οποτε καταλαβαινεις οτι εγω δεν εχω αυτες τις γνωσεις για να αντικρουσω λογια ενος καθηγητη και να υποστηριξω τα δικα σου ,την δικη σου εμπειρια ;)

αυτα δεν εχω να πω κατι αλλο πανω σε αυτο γιατι ξεφυγαμε και απο το θεμα που ειναι η ζηλεια και οχι το κατα ποσο καλοι ειμαστε εσυ και εγω:P
 
Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 19,979 μηνύματα.
Ε ναι ρε φιλε, μονο εγω γραφω ιστοριες εδω μέσα... ο λαος θέλει και απο Μαργαριτα !!! Ειναι λαική απαιτηση.

:P
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Θα σου πω μια κουβεντα που μας ειπε ενας καθηγης μου, δεν θα πω ονομα, ειναι και πολυ γνωστος νευρολογος,ψυχιατρος και υπευθυνος σε κεντρο σεξουαλικης υγειας, οτι το σημειο g σε μια γυναικα δεν μπορει να θεωρηθει δεδομενο απο εναν αντρα ,με οσες και να εχει συνευρεθεί ερωτικα ,εφοσον σε καμια γυναικα δεν ειναι το ιδιο ...ειναι καθαρα γενετικό φαινομενο και αυτο και μονο καταρρίπτει την δικη σου τοποθετηση, ως προς την ιδιατεροτητα ετσι ? μην μπερδευτεις παλι ..
:P

Οχι δεν μπερδευομαι ουτε θιγομαι. ελευθερη συζητηση κανουμε. Δεχομαι και να με αμφισβητουν αλλα τοτε περνάω κ σε πραξεις - υπο αυτη την εννοια διασκεδάζουμε ολοι κ εγω που με ασφιβητουν κ οι αλλοι που βλέπουν κ εκπλήσσονται κάποιες φορές. Πχ παρέα δικια μ εχει δει οτι δεν ειμαι μονο ιστοριες έχω την πρωτοβουλια να παω να μιλησω σε κάποια που μ αρέσει κ πολυ χαλαρος μάλιστα. Και ακριβως εκει εγκειται κ η αξια της εμπειριας... καθε γυναικα ειναι διαφορετικη καθε σημειο δεν ειναι το ιδιο οπως λες κ εσυ κ εχεις βεβαια απολυτο δικιο αλλα ως αντρας που εχει ζησει κάποια πραγματάκια θα σου πω οτι αυτο ειναι λεπτομέρεια αν ξέρεις γενικα πως να κινηθεις κ εισαι εξοικειωμενος ερωτικά με τις γυναικες. Αυτο νιωθω αυτο σου λέω.

Σιγα δε καταλαβα , θα με φάει η αλλη αμα πάω να της μιλησω ; !!! Δεν ημουν πάντα ετσι , το κέρδισα με τα χρόνια και την πράξη. Τα ιδια κ στο σέξ μπορει να μη ξέρεις που ειναι το σημειο της καθεμιας κοπελας αλλα αν εισαι εμπειρος κ εχεις χιλιομετρα απο πισω ξέρεις τι και πώς.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Guest 528707

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Ε ναι ρε φιλε, μονο εγω γραφω ιστοριες εδω μέσα... ο λαος θέλει και απο Μαργαριτα !!! Ειναι λαική απαιτηση.

:P
Εγω δεν μπορω να γραψω τιποτα εδω μεσα ειμαι ΚΑΙ 40αρα plus ειμαι ΚΑΙ παντρεμενη, τι να ξερω εγω απο αυτα μωρε, απο εσας εδω μαθαινω ειδικα απο τους αντρες :P

Οχι δεν μπερδευομαι ουτε θιγομαι. ελευθερη συζητηση κανουμε. Δεχομαι και να με αμφισβητουν αλλα τοτε περνάω κ σε πραξεις - υπο αυτη την εννοια διασκεδάζουμε ολοι κ εγω που με ασφιβητουν κ οι αλλοι που βλέπουν κ εκπλήσσονται κάποιες φορές. Πχ παρέα δικια μ εχει δει οτι δεν ειμαι μονο ιστοριες έχω την πρωτοβουλια να παω να μιλησω σε κάποια που μ αρέσει κ πολυ χαλαρος μάλιστα. Και ακριβως εκει εγκειται κ η αξια της εμπειριας... καθε γυναικα ειναι διαφορετικη καθε σημειο δεν ειναι το ιδιο οπως λες κ εσυ κ εχεις βεβαια απολυτο δικιο αλλα ως αντρας που εχει ζησει κάποια πραγματάκια θα σου πω οτι αυτο ειναι λεπτομέρεια αν ξέρεις γενικα πως να κινηθεις κ εισαι εξοικειωμενος ερωτικά με τις γυναικες. Αυτο νιωθω αυτο σου λέω.
Ωραια τωρα συμφωνουμε !
Οποτε επετρεψε μου να πω και εγω πλεον πως ο ανθρωπος οσο ζει μαθαινει και παντα να μην ειναι τοσο σιγουρος για τις ικανοτητες του ....βαλε στο πισω μερος του μυαλου σου οτι εφοσον ακομα δεν εχεις βρει μια σταθερη σχεση δεν εχεις βρει και την γυναικα που θα κουμπωσετε απολυτα σε αυτο ,το κανει πιο ωραιο και πιο ηδονικο ολο αυτο ;)
Οταν βρεθει θα δεις δεν θα μπορει ουτε αυτη αλλα ουτε και εσυ να ζησετε χωρια γιατι καλα ολα τα αλλα ,αλλα μετα απο καποια χρονια αν ερθει φθορα στο ερωτικο, το παιχνιδι εχει χαθει ...θα ζεις με την αδελφη σου ..ποσο αντεχεις να ζεις με αυτη οσο καλος και εντιμος ανθρωπος και να ειναι ?
 
Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top