Tattoo: Σχέδια, ιδέες και ό,τι θα θέλαμε να ξέρουμε!

Φιλιον_Τερας

Διάσημο μέλος

Ο Φιλιον_Τερας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,031 μηνύματα.
Μα προφανώς όταν θες κάτι σιγά την σημασία που έχει ο στιγμιαίος πόνος.
για αυτο υπαρχουν και τα ΣΤΙΓΜΙΑΙΑ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χριστιάννα ^^

Διάσημο μέλος

Η Ίδιο με το ψεύτικο. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,571 μηνύματα.
Κι αν το θες για πάντα ρε; 0.-
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rania.

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Rania. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και επαγγέλεται Άνεργος/η. Έχει γράψει 1,778 μηνύματα.
Προσπαθεις να βγαλεις και συ ακρη τωρα. Με ποιον? Με τον φασδαγ.
[yoda mode on]
Προκοπη, not.
[yoda mode off]
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φιλιον_Τερας

Διάσημο μέλος

Ο Φιλιον_Τερας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,031 μηνύματα.
Κι αν το θες για πάντα ρε; 0.-

αν το θες για παντα εισαι, προφανως, ΜΑΝΤΗΣ.
γιατι δεν νομιζω να ξερεις το ΜΕΛΛΟΝ.
-----------------------------------------
α επισης, για μενα, ειναι ψιλοβλακεια στο καθαρο και νεανικοδερμα να κανεις μεγαλα τατουαζ. απλα χαλαει η εικονα του σωματος σου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vampi

Περιβόητο μέλος

Η Vampi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,185 μηνύματα.
Δεν θα έκανα ποτέ μόνιμο tattoo. Κάποια στιγμή μπορεί να το βαρεθώ και να μην μπορώ να το ξεφορτωθώ. Ενώ με τα χενα συμβαίνει το αντίθετο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

armonia

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η χριστινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια. Έχει γράψει 140 μηνύματα.
Δεν νομίζω να έκανα ποτέ.
αν και ποτέ δεν ξέρεις..
προστωπαρόν έχω κάνει μόνο henna.
ένα τριανταφυλλάκι κάτω στο δεξί μου πόδι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

orathac

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γεώργιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Καλλιθέα (Αττική). Έχει γράψει 1,579 μηνύματα.
Μπα ταττου λεει να κανεις μονο αμα εχει καποιο νοημα για σενα, εναν συμβολισμο, αλλιως μαλακιζεσαι απλα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

M@r@ki

Δραστήριο μέλος

Η M@r@ki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 506 μηνύματα.
Να προσέχετε όμως με τα χένα γιατί έδειχνε στην τηλεόραση ότι υπάρχουν κάποιοι που δεν είναι επαγγελματίες και τα κάνουν με καρκινογόνες ουσίες που μπορεί μετά να προκαλέσουν σοβαρά εξανθήματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

armonia

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η χριστινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια. Έχει γράψει 140 μηνύματα.
εμένα πάνε πολλοί φίλοι μου απ το συγκεκριμένο μαγαζί κ δεν έχουν πά9ει ποτέ τίποτα.
οπότε πιστεύω δεν βάζουν τίποτα πολύ καρκινογόνο που να αντιδρά με το δέρμα.
δεν λέω πως δεν είναι επικύνδινη η χένα.
είναι κ μάλιστα πολύ..σίγουρα περιέχει ουσίες που κάνουν κακό στο δέρμα.
αλλά για ν κάνεις 1-2 φορές στην ζωή σου δν νομίζω να πειράζει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nickname

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,133 μηνύματα.
Δεν έχω κάνει και ούτε πρόκειται... άσε που δεν το θεωρώ και όμορφο... +το έχω συνδέσει με τους ταγαράδες και τις τσ*****-τουλάχιστον στο σχολείο μου έτσι ήταν
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mariapg

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Μαρια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 265 μηνύματα.
μερικα ειναι πολυ ομορφα... μερικα παλι... ειναι αστα να πανε..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χριστιάννα ^^

Διάσημο μέλος

Η Ίδιο με το ψεύτικο. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,571 μηνύματα.
Μπα ταττου λεει να κανεις μονο αμα εχει καποιο νοημα για σενα, εναν συμβολισμο, αλλιως μαλακιζεσαι απλα.

Αγειασου.

Αν έχει Fas συγκεκριμένο νόημα δεν πρόκειται να το βαρεθείς, δεν χρειάζεται να είσαι ΜΑΝΤΗΣ για να ξέρεις πως το Χ σχέδιο/φράση σ'έχει στιγματίσει και θα το θες πάντα πάνω σου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kotatsuneko

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Kotatsuneko αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 1,494 μηνύματα.
Επειδή ζωγραφίζω πάντα μου άρεσε να βλέπω όμορφα και προσεγμένα σχέδια σε τατουάζ. Δεν λέω σαφως για γιακούζα σταιλ αλλά κάτι μικρό και συμβολικό που θα το κάνει κάποιος για τον εαυτό του επειδη το θέλει.
Το έχω σκεφτεί πολλές φορές να κάνω και το έχω συζητήσει με την μαμά μου η οποία τώρα θέλει να κάνει άλλο ένα και μου είπε ότι δεν το κάνεις για να σε δουν,το κάνεις για σένα. Αυτό που θα κάνεις θα είναι εσύ και όχι τι θα πει ο κόσμος.
Θα κάνω και ξέρω και τι. Απλά θελω να δω πόσος καιρός θα περάσει και θα το θέλω ακόμα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φιλιον_Τερας

Διάσημο μέλος

Ο Φιλιον_Τερας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,031 μηνύματα.
Αγειασου.

Αν έχει Fas συγκεκριμένο νόημα δεν πρόκειται να το βαρεθείς, δεν χρειάζεται να είσαι ΜΑΝΤΗΣ για να ξέρεις πως το Χ σχέδιο/φράση σ'έχει στιγματίσει και θα το θες πάντα πάνω σου.

βασικα, πρεπει. δεν ξερεις τι αποφασεις θα παρεις στο μελλον, δεν ξερεις αν το συγκεκριμενο γεγονος το δεις διαφορετικα στη διαρκεια της ζωης σου.

το παντα ειναι μια ζωη, να το εχεις υπ'οψιν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

boubou

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η χριστινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Καλλονή (Λέσβος). Έχει γράψει 123 μηνύματα.
ναι θα εκανα στον αστραγαλο αλλα κατι που θα σημαινε κατι για μενα......οπως μονογραμμα η ενα σχεδιο που θα το εχω ΜΟΝΟ εγω........
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

τζωρτζινα9902

Νεοφερμένος

Η τζωρτζινα9902 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
γεια σας παιδια θα ηθελα να ρωτισω ποσο πολυ ποναει ενα τατουαζ θελω να κανω ενα στο ποδι απο πανω και ενα στην μεση κατω δεξια που θα πονεσει πιο πολυ please απαντιστε οποιος εχει κανει γτ ειναι το πρωτο μ και ψιλοφοβαμαι :cry_x:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Το δικό μου είναι στη μέση δεξιά και δεν θα έλεγα πως πόνεσε, απλώς ένιωθα λίγο σαν να με τραβάει εκείνη την ώρα και σαν να ψιλομουδιάζει.
Γενικά όμως επειδή βλέπω πως είσαι ανήλικη, θα σου συνιστούσα να περιμένεις πρώτα να ενηλικιωθείς πριν αποφασίσεις οτιδήποτε (που νομίζω πως ούτως ή άλλως δεν μπορείς να κάνεις τίποτα νωρίτερα, αν δεν συναινέσουν και οι γονείς σου, αλλά δεν είμαι σίγουρη). Το τατουάζ είναι κάτι που δεν φεύγει εύκολα, γι' αυτό πρέπει να το έχεις σκεφτεί πολύ καλά πριν το κάνεις. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ηρώ

Διακεκριμένο μέλος

Η Μαρούλι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών και επαγγέλεται Αρχιτέκτονας. Έχει γράψει 6,569 μηνύματα.
γεια σας παιδια θα ηθελα να ρωτισω ποσο πολυ ποναει ενα τατουαζ θελω να κανω ενα στο ποδι απο πανω και ενα στην μεση κατω δεξια που θα πονεσει πιο πολυ please απαντιστε οποιος εχει κανει γτ ειναι το πρωτο μ και ψιλοφοβαμαι :cry_x:

Έχω κάνει tattoo και πέραν από μερικά τσιμπηματάκια δεν ένιωσα τίποτα άλλο.
Ήμουν κι εγώ το ίδιο φοβισμένη (να φανταστείς ότι στην ιδέα της βελόνας λιποθυμάω:P), αλλά δεν έχει καμία σχέση.

Ο πόνος έχει να κάνει με το σημείο που θα επιλέξεις. Λένε ότι πάνω σε κόκκαλο πονάει λίγο περισσότερο.
Όπως και να ΄χει πάντως σημασία έχει να είσαι σίγουρη ότι θέλεις να το κάνεις και να διαλέξεις προσεκτικά το σχέδιο ούτως ώστε να μην το μετανιώσεις.

Συμβουλή: Μην τα κάνεις και τα 2 ταυτόχρονα. Κάνε πρώτα αυτό στη μέση, που νομίζω ότι αφενός θα σε πονέσει λιγότερο, αφετέρου θα μπορείς να το κρύψεις ευκολότερα αν το θέλεις.

Γενικά φοβάμαι τα σημεία που αφήνουν το tattoo εκτεθειμένο με τα περισσότερα ρούχα. Από τη μία μπορεί να σου δημιουργήσει προβλήματα σε σχολείο/δουλειά, από την άλλη θα το βαρεθείς πιο εύκολα.

:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

τζωρτζινα9902

Νεοφερμένος

Η τζωρτζινα9902 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
κοριτσια ευχαριστω παρα πολυ βασικα το θελω απο τα 16 μ να το κανω τωρα βασικα παω για 18 οποτε δεν υπαρχει προβλημα και με τουσ γονεις μ το συζητησα και δεν εχουν προβλημα μονο ο πονος με απασχολουσε λιγακι θα ηθελα να μ πειτε τι πρεπει να προσεχω τις πρωτες μερες εχω ακουσει οτι ξεφλουδιζει μετα απο καποιες μερες ξερετε αν ισχιει αν ναι τι πρεπει να προσεξω και παλι ευχαριστω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jackass

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο jackass αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών. Έχει γράψει 124 μηνύματα.
λοιπον,εγω σκεφτομαι να κανω ενα στο πλαι μερος του ποδιου διπλα στη γαμπα κ να γραψω καθετα Imagine...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top