[Γυναίκες] Σαλόνι ομορφιάς

sasg

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η sasg αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 128 μηνύματα.
Μπορείτε να μου εξηγήσετε λίγο τι παίζει με τις συνεδριάσεις?θέλω να πω πας στην πρώτη συνεδρίαση και σου βγάζει όλες τις τρίχες και μετά κάνεις κάτι σαν συντήρηση?και κάθε πότε πρέπει να κάνεις συνεδριάσεις?η τιμή είναι στάνταρ ή κυμαίνεται ανάλογα με τον τύπο του δέρματος σου,της τρίχας κτλ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

αδαμαντια52071

Πολύ δραστήριο μέλος

Η νυσταλέα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 1,935 μηνύματα.
Ασχετο αλλα τελικα το κουρεψα το μαλλι μου...Πρεπει να εχασα ισα με τρια κιλα μαλλι ...
Τα εκανα μεχρι την αρχη του σουτιεν και μια μικρη φρατζουλα και ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ φαινομαι για 16!!!

Την ηθελα πιστευω αυτη την αλλαγη=D
Mου ειναι ωραια μωρε....

Σορρι για το ακυρο αλλα μιας και ειχαμε κανει ολοκληρο θεμα...ειπα να το πω ...=3:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

skatoula14

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Μυρτω!!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 1,102 μηνύματα.
εσενα σ'αρεσουν???αυτο μετραει...:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
τι παίζει με τις συνεδριάσεις?θέλω να πω πας στην πρώτη συνεδρίαση και σου βγάζει όλες τις τρίχες και μετά κάνεις κάτι σαν συντήρηση?και κάθε πότε πρέπει να κάνεις συνεδριάσεις?η τιμή είναι στάνταρ ή κυμαίνεται ανάλογα με τον τύπο του δέρματος σου,της τρίχας κτλ?


Δες λίγο εδώ, για να μη λέμε τα ίδια κι ο, τι απορίες έχεις, τα λέμε;)
Αποτρίχωση με λέιζερ


Εσυ δλδ τι πηλινγκ κανεις?
ακρως αποτελεσματικο στις λεπτες ρυτιδες, παναδες,
Δεν εχω τιποτε απο τα δυο και κανω απλο/απαλό πηλινγκ με κόκκους κι αναρωτιεμαι σε ποιες περιπτωσεις κάνει μια κοπέλα χημικό πίλινγκ. Βαθύς (απλός) καθαρισμός ξέρω πως συμπεριλαμβάνει πίλινγκ, μάσκα, υψίσυχνα, υδατική. Τα περαιτέρω είναι αναλόγως τύπου δέρματος. Καποιες αισθητικοι κάνουν δυο πιλινγκ (το ενα πριν τη μασκα και το αλλο μετα) και μου μοιαζει ανουσιο και συμπεραινω πως το κανουν για να τα ''παιρνουν΄' επιπλεον..:hmm: πχ 80 ευρουλάκια, ενώ πάνω κάτω τιμές παίζουν χαμηλότερες, απ''οσο έγραψες κι εσύ κι απ''οσα ακούω

Ασχετο αλλα τελικα το κουρεψα το μαλλι μου
Mου ειναι ωραια μωρε....

Μεγειά!!!


εσενα σ'αρεσουν???αυτο μετραει...:D

Οκ, μετράει κυρίως αυτό, αλλά καλό είναι να παίρνουμε και μερικές αξιόπιστες γνώμες;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
Δες λίγο εδώ, για να μη λέμε τα ίδια κι ο, τι απορίες έχεις, τα λέμε;)
Αποτρίχωση με λέιζερ


Δεν εχω τιποτε απο τα δυο και κανω απλο/απαλό πηλινγκ με κόκκους κι αναρωτιεμαι σε ποιες περιπτωσεις κάνει μια κοπέλα χημικό πίλινγκ. Βαθύς (απλός) καθαρισμός ξέρω πως συμπεριλαμβάνει πίλινγκ, μάσκα, υψίσυχνα, υδατική. Τα περαιτέρω είναι αναλόγως τύπου δέρματος. Καποιες αισθητικοι κάνουν δυο πιλινγκ (το ενα πριν τη μασκα και το αλλο μετα) και μου μοιαζει ανουσιο και συμπεραινω πως το κανουν για να τα ''παιρνουν΄' επιπλεον..:hmm: πχ 80 ευρουλάκια, ενώ πάνω κάτω τιμές παίζουν χαμηλότερες, απ''οσο έγραψες κι εσύ κι απ''οσα ακούω

Δε χρειαζεται βρε να εχεις κατι απο αυτα για να κανεις οξεα φρουτων..., απλα κανει δουλεια και σε αυτα. Και οσο βαθυτερο ειναι το χημικο πηλινγκ, τοσο το καλυτερο. :) Οπως ειπα εχει να κανει με τις αναγκες της καθε επιδερμιδας!
Με τους κοκκους το κανει κανεις και σπιτι του, χαιρω πολυ...
Απλα το συγκεκριμενο που ανεφερα εχει πολυ καλα αποτελεσματα.
Εγω παντως δε θα εδινα ουτε ενα ευρω για να μου κανει καποιος πιλινγκ με κοκκους...το κανω και σπιτι μου.
Τα 80 τα ευρουλακια που λες τα ζητουν στα ινστιτουτα....και μαλιστα σου λενε πως ειναι τοσα και με την εκπτωση που σου κανουν...
Μ@λ@κιες...δεν αξιζει να δινει κανεις τοσα για εναν καθαρισμο. Ειναι υπερβολικο το ποσο. Ιλεος.

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

enrose

Δραστήριο μέλος

Η enrose αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 643 μηνύματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

αδαμαντια52071

Πολύ δραστήριο μέλος

Η νυσταλέα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 1,935 μηνύματα.
Ολοι λενε οτι μου πανε περισσοτερο αλλα και εμενα μου αρεσουβ πολυ!
Καταρχας ειναι πολυ πολυ πολυ μαλακα ενω πριν ηταν σαν σταχυα...
Τα αγαπω <3<3<3 =3

Υ.Γ-->Το τριτο μανο απ την αποπανω εικονα το αγαπησα!Τι ομορφο μπλε
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ceres Victoria

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ceres Victoria αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,934 μηνύματα.
Ολοι λενε οτι μου πανε περισσοτερο αλλα και εμενα μου αρεσουβ πολυ!
Καταρχας ειναι πολυ πολυ πολυ μαλακα ενω πριν ηταν σαν σταχυα...
Τα αγαπω <3<3<3 =3

Υ.Γ-->Το τριτο μανο απ την αποπανω εικονα το αγαπησα!Τι ομορφο μπλε

Μη μου βάζεις ιδέες να κουρευτώ :P Δεν χρειάζομαι και πολύ σπρώξιμο για να τα κόψω ως τον ώμο :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

enrose

Δραστήριο μέλος

Η enrose αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 643 μηνύματα.
Ο καθαρισμός είναι το παν: θέλεις να δείχνει φρέσκο το δέρμα σου που δεν έχεις αξιωθεί να καθαρίσεις; Ακατόρθωτο! Η αρχή για τέλειο δέρμα είναι φυσικά ο σωστός και τακτικός καθαρισμός. Ο καθαρισμός αφαιρεί από την επιδερμίδα σου τις βρωμιές όπως τα υπολείμματα μέικ-απ και την αφήνει απαλή και λαμπερή όπως πρέπει να είναι και εσύ ξεχνάς την θαμπή όψη της. Πλύνε το προσωπάκι σου με κρύο νερό που αναζωογονεί αμέσως το πρόσωπο σου! Εννοείται ότι το σωστό ντεμακιγιάζ είναι απαραίτητο για να απομακρύνεις μια και καλή τα ίχνη του μακιγιάζ από το πρόσωπο σου.

Η ενυδάτωση που θα σου χαρίσει λάμψη: η ενυδατική σου κρέμα γίνεται ο σύμμαχος σου όταν μιλάμε για λαμπερό δερματάκι. Βρες για την ενυδατική που είναι τέλεια για το δικό σου δέρμα και επένδυσε σωστά στην ενυδάτωση της επιδερμίδας σου που είναι το Α και το Ω για τέλεια επιδερμίδα. Αν το δερματάκι σου είναι αφυδατωμένο τότε θα δείχνει θαμπό και άτονο και εσύ θα χάνεις όλο και περισσότερο από τη λάμψη σου. Γι'αυτό ανάλογα με τον τύπο της επιδερμίδας σου (ξηρό, λιπαρό ή μεικτό δέρμα) βρες την κρέμα ημέρας και νύχτας που σου ταιριάζει και άπλωσε την στο δερματάκι σου για να δείχνει φρέσκια. Στην περίπτωση που το ξενύχτι συνδυάζεται με κατανάλωση αλκοόλ (που κάνει την επιδερμίδα σου να φαίνεται ακόμη πιο αφυδατωμένη) πρέπει οπωσδήποτε να χρησιμοποιήσεις ευλαβικά την ενυδατική σου γιατί διαφορετικά δε θα πετύχεις τίποτα.

Μπες στον πάγο: βάλε ένα αγγουράκι στο ψυγείο για καμία ωρίτσα μέχρι να παγώσει και κόψ' το σε ροδέλες και τοποθέτησε το στα ματάκια σου και το μόνο σίγουρο είναι ότι θα δεις τους μαύρους κύκλους να εξαφανίζονται! Το παγωμένο αγγουράκι κάτω από τα μάτια θα τα ανακουφίσει και θα ξεχάσεις τους κύκλους κάτω από τα μάτια και το πρήξιμο και όλοι θα σε ρωτούν αν έκλεισες 24ωρο ύπνου και είσαι τόσο φρέσκια!
Οι σταγόνες να τρέχουν: βάλε στα ματάκια σου σταγόνες για να τα δεις να είναι πιο ξεκούραστα και λαμπερά από ποτέ. Τα σημάδια της κούρασης φεύγουν και η λάμψη έρχεται στο προσωπάκι σου για πάντα!


Womenonly.gr
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

skatoula14

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Μυρτω!!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 1,102 μηνύματα.
ρε παιδια ξεκινησα πριν κανα μηνα να κανω απολεπιση καθε πρωι για να καθαρισει λιγο το προσωπο μου,αν και δεν ειχα ποτε μεγαλο προβλημα με ακμη και μαυρα στιγματα...και τον τελευταιο καιρο εχω γεμισει σπυρακια!!παιζει να'ναι αντιδραση στο προιον η γινεται απλα επειδη ανοιγουν οι ποροι και σε λιγο καιρο θα φυγουν??:worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angelique.

Διακεκριμένο μέλος

Η Angelique. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,200 μηνύματα.
ρε παιδια ξεκινησα πριν κανα μηνα να κανω απολεπιση καθε πρωι για να καθαρισει λιγο το προσωπο μου,αν και δεν ειχα ποτε μεγαλο προβλημα με ακμη και μαυρα στιγματα...και τον τελευταιο καιρο εχω γεμισει σπυρακια!!παιζει να'ναι αντιδραση στο προιον η γινεται απλα επειδη ανοιγουν οι ποροι και σε λιγο καιρο θα φυγουν??:worry:
Τα προϊόντα καθαρισμού (scrub) γενικότερα πρέπει να χρησιμοποιούνται μια ή δύο φορές μέσα στην εβδομάδα νομίζω, όχι συνέχεια. =)
Βρες κάτι σε μορφή gel ίσως, για καθημερινό καθαρισμό του προσώπου.
Βάζε και ενυδατική κρέμα,ανάλογα με τον τύπο του δέρματός σου και θα είσαι μια χαρά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

skatoula14

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Μυρτω!!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 1,102 μηνύματα.
ειχα αγορασει ενα που ηταν για καθε μερα σχετικα ηπιο!και ενυδατικη εβαζα...τωρα σταματησα να το χρησιμοποιω μπας και φυγουν γιατι εχω γινει χαλια:mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Fashion designer και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
Είμαι άκυρη, αλλά θέλω να τα πω κάπου.
Χτες έκανα το μαλλί κόκκινο, πολύ κόκκινο, ΚΟΚΚΙΝΟ, πρώτη φορά έτσι, άλλες φορές το έκανα απλά πορτοκαλοκόκκινο, και ΤΡΟΜΑΞΑ, δε μου αρέσει, είναι ΠΟΛΥ έντονο (αν και μου πάει η αλήθεια είναι, αλλά του ματς ρε παδίμ), τεςπα, και που λες, μου΄ρθε η έξυπνη ιδέα να τους βάλω λεμόνι, μιας και ξέρω ότι το λεμόνι ανοίγει το μαλλί, μπας και ξεβάψει λίγο.

Ξέρω, ότι έτσι κι αλλιώς με τα λουσίματα θα ανοίξει, αλλά είμαι τόσο περίεργη που δε μπορώ να περιμένω. Ξέρω επίσης ότι μπορώ να το βάψω για να γλιτώσω μια και καλή, ΑΛΛΑ από τη μία δε θέλω γιατί θέλω να δω πώς θα είναι στη συνέχεια, κι από την άλλη δε θέλω να κάνω βαφή πάλι, γιατί θα μείνω καραφλή στο τέλος.

Οπότε, τώρα είμαι μπροστά από τον υπολογιστή και γράφω και το κεφάλι μου είναι μέσα στο λεμόνι (3.15 θα λουστώ, μία ώρα θα το αφήσω) - τον χυμό πάντα, μη φανταστείτε τίποτε φλούδες και κουκούτσια.:redface:

Αν ξέρετε κι άλλον φυσικό τρόπο που "ξεβάφει/ανοίγει" τα μαλλιά, εκτός από χαμομήλι, λεμόνι και κανέλα, πείτε μου.

Ευχαριστώ που με διαβάσετε, θα επιστρέψω τον άλλον μήνα με νέο Τεύχος, μόνο στο e-steki.gr, ΟΡΚΙΖΟΜΑΙ.:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

enrose

Δραστήριο μέλος

Η enrose αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 643 μηνύματα.
Ελα να μας πεις τι εγινε!!!!!
Εχω απορια/αγωνια το πως θα βγουν.
Τετοια πειραματα δεν κανω ποτε, προτιμω να λουζομαι δυο φορεσ τη μερα για να ανοιξουν παρα να βαλω το οτιδηποτε πανω στο κεφαλι μου!




Ασχετο: τι χρωμα να βαψω νυχια? μπλε ή μπορντω????
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angelique.

Διακεκριμένο μέλος

Η Angelique. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,200 μηνύματα.
Princess καλό μου γιατίιιιι δεν σου άρεσε το κόκκινο? Γαμάτο χρώμα! Τόσο έντονο σου βγήκε?
Πφ. Απλά είναι πολύ ωραίο ρε φίλε. :redface:
Τώρα που λές να το ανοίξεις πάντως,δυστυχώς δεν ξέρω άλλον τρόπο εκτός από αυτούς που αναφέρεις,
θα ψάξω πάντως και θα ποστάρω αν βρώ κάτι! ^^

Ασχετο: τι χρωμα να βαψω νυχια? μπλε ή μπορντω????
Μπορντώ! :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Eileen

Τιμώμενο Μέλος

Η Athena (1/3 ΜΕΤΣ) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7,414 μηνύματα.
Όντως, το κόκκινο είναι υπέροχοοοοοοο! :)
Αν μου πήγαινε και εγώ θα τα έβαφα, νομίζω! :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vkey

Επιφανές μέλος

Η Κοινό Μυστικό!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 8,253 μηνύματα.
Πως γίνεται να μην σου πάνε συγκεκριμένα χρώματα στα νύχια;:confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

enrose

Δραστήριο μέλος

Η enrose αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 643 μηνύματα.
Για μαλλια μιλαει, νομιζω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eileen

Τιμώμενο Μέλος

Η Athena (1/3 ΜΕΤΣ) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7,414 μηνύματα.
Πως γίνεται να μην σου πάνε συγκεκριμένα χρώματα στα νύχια;:confused:

Για μαλλια μιλαει, νομιζω

:laugh: indeed, για μαλλιά μιλούσα!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vkey

Επιφανές μέλος

Η Κοινό Μυστικό!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 8,253 μηνύματα.
Μπερδεύτηκα γιατί πιο πάνω λέγατε για νύχια :redface:
Μην μου δίνεται σημασία :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top