Μήπως ξέρετε; - Διάφορες, σκόρπιες απορίες

Tickle

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Tickle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 181 μηνύματα.
Καλησπέρα, γνωριζετε αν υπαρχει καποιος διαδικτυακος τοπος να παρουσιάσω κάποια ποιήματα μου.
Εννοώ κάποιο blog ΜΟΝΟ για ποίηση και με κάποια επισκεψιμότητα
Γιατί δεν τα γράφεις κι εδώ;:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 209912

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Θέλω μια βοήθεια από όποιον ξέρει. Έχουνε ξεκολήσει τα πλαίσια από όλες τις πόρτες στο σπίτι μου, ο μάστορας που τα κόλλησε ήταν και γαμώ βλέπετε. Ξέρει κάποιος τι κόλλα χρειάζομαι για να τις κολλήσω και που μπορώ να την αγοράσω?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dimitris_SM

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Dimitris_SM αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 225 μηνύματα.
εναν μαστορα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 209912

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Το μάστορα τι θα τον πληρώσω ευγνομοσύνη?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

venividivici

Τιμώμενο Μέλος

Η venividivici αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 23,236 μηνύματα.
Θέλω μια βοήθεια από όποιον ξέρει. Έχουνε ξεκολήσει τα πλαίσια από όλες τις πόρτες στο σπίτι μου, ο μάστορας που τα κόλλησε ήταν και γαμώ βλέπετε. Ξέρει κάποιος τι κόλλα χρειάζομαι για να τις κολλήσω και που μπορώ να την αγοράσω?
Απο τι υλικό ειναι φτιαγμένη η πόρτα που ξεκολλάνε τα πλαίσια;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 209912

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Απο τι υλικό ειναι φτιαγμένη η πόρτα που ξεκολλάνε τα πλαίσια;

Κάτι ενδιάμεσα σε πλαστικό και ξύλο. Πήρα μια ξυλοκολλα πολυεθεράνης σήμερα και περιμένω να πιάσει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Fashion designer και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
Αυτές οι κόλλες που είναι πιστολάκι και μπαίνουν στη πρίζα και είναι ζεστές κολλάνε ακόμα και γυαλί νομίζω - σιλικόνη λέγεται πιστεύω. Ίσως πιάσει και ξύλο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

GiorgosAsi

Δραστήριο μέλος

Ο GiorgosAsi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 781 μηνύματα.
Εαν μιλας για την κασα υπαρχει ειδικη σιλικονη που χρησιμοποιειται και φουσκωνει
Τωρα εαν μιλας για κατι αλλο δεν εχω καταλαβει
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

christos365

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Christos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 150 μηνύματα.
Εδώ θα αναφέρει ο καθένας κάποιο πρόβλημα που τον απασχολεί και εμείς θα δίνουμε διάφορές λύσης και συμβουλές.

Αρχίζω εγώ ...
Εχθές στο εξοχικό του θείου μου πάτησα δυο σκουριασμένα καρφιά, όταν γύρισα λοιπόν σπίτι έπλυνα την πληγή και έβαλα λίγο μπεταντιν .. Κατα το απογευματάκι πήγα στο νοσοκομείο και η γιατρός μου είπε πως δεν πρέπει να ανησυχώ εφόσον εχω κάνει το εμβόλιο του τετάνου .. ελα όμως που δεν το ειχα κανει πριν απο 7 χρονια που έπρεπε ... το εκανα λοιπόν εκείνη την στιγμή .. Η γιατρός μου ειπε πως οκ αυτο ηταν τελιοσε .. ο πόνος θα περάσει σε κανα δυο μερες και ολα μελι γαλα .. Ανησυχώ .. διοτι ούτε καν μου εξέτασε το ποδι ούτε μπέικε στον κόπο να μου το καθαρίσει ... (ούτε ορό μου έβαλε ουτε τιποτα) ισως να αρκεί το εμβολιο αλλα δεν ξερω :(
Απο το βραδυ που εκανα το εμβολιο το μπράτσο μου εχει ερεθιστεί κάπως .. πονάει ελαχιστα και ειναι κάπως ζεστο .. ανησυχώ μηπως το εμβόλιο δν εχει γίνει καλά ... ξέρετε γιατι συμβαίνει αυτο ....?

Ευχαριστώ εκ των προτέρων ...!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

panagiotists13

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Παναγιώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,490 μηνύματα.
Αν δεν πήγες στο νοσοκομείο της Κατερίνης,τότε είναι ΟΚ!:)
(αν πήγες στην Κατερίνη,τότε συγγνώμη που θα σ'το πω,αλλά εκεί όλοι οι γιατροί είναι άχρηστοι με πλαστά διπλώματα,φύγε με το πρώτο λεωφορείο κι έλα Θεσσαλονίκη,σε όποιο εφημερεύει για να είσαι σίγουρος-η ξαδέρφη μου που είναι από Κατερίνη θα πέθαινε από σκοληκοειδήτιδα αν δεν ερχόταν Θεσσαλονίκη)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

christos365

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Christos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 150 μηνύματα.
Δεν μενω θεσσαλονικη φιλε αλλα και εδω που ειμαι το νοσοκομείο δν ειναι και το καλύτερο ..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 772419

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Προβλήματα υπάρχουν και πάντοτε θα υπάρχουν,αλλά καθως μεγαλώνουμε και παρατηρουμε τι μας ωφελεί προσπαθούμε απο καποιο σημείο και μετα να επιδιωκουμε την ηρεμία.Η χαρά είναι ο βασικός στοχος όλων μας.Και φυσικά το ποια θα είναι τα όρια τα καθοριζουμε εμείς.Οταν βρισκομαστε σε περιβάλλον που δεν μας προσφερει τίποτα,δημιουργουμε εμείς το περιβαλλον με το οποίο εξελισσόμαστε.Σε κάθε προβλημα πάντα η λύση είναι στο χερι του καθενός μας.

Στο πρόγραμμα της ζωής είναι και τα ατυχήματα.Οπότε βάση της περίπτωσης του χρήστου καλό θα είναι να προσέχουμε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

panagiotists13

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Παναγιώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,490 μηνύματα.
Νταξ αυτό το περιστατικό με το καρφί δεν ήταν σοβαρό.Κι εγώ όταν ήμουν μικρός (νηπιαγωγείο νομίζω) είχα πατήσει καρφί και μάλιστα νομίζω με γυμνό πόδι,αλλά δεν ήταν τπτ.Έτρεξε λίγο αίμα,αλλά με λίγο μπεταντίν σε λίγη ώρα ήμουν μια χαρά!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

christos365

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Christos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 150 μηνύματα.
Με γυμνο πόδι και εγω αλλα τα πραγματα είναι πιο σοβαρά απο οτι φενοντε ενα μικρο παιδι λογο των εμβολίων κατα του τετανου που κανει απο νωρις σε μικρη ηλικα δεν υπαρχει κινδηνος εγω ομως δεν εχω κάνει την τελευτεα δόση για αυτο ανησυχω καπως .. αν και την έκανα ακομα προβληματιζομαι .. μακάρι ολα να περάσουν καλά ... :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερινύς

Τιμώμενο Μέλος

Η Ερινύς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Παιδίατρος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 17,739 μηνύματα.
Κοίταξε να δεις, δεν έχω καταλάβει γιατί ακριβώς δημιούργησες αυτό το θέμα, αλλά αφού σε απασχολεί τόσο πολύ, πήγαινε σε ιδιώτη γιατρό ή ακόμα και στον φαρμακοποιό της γειτονιάς σου και συζήτα το. Με σκόρπια λόγια σε ένα φόρουμ που ο καθένας μπορεί να παρουσιαστεί ως οτιδήποτε, άκρη δεν θα βγάλεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Darkness

Περιβόητο μέλος

Η Darkness αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,129 μηνύματα.
Πρόβλημα στην καθημερινή ζωή είναι να συναντάς ανθρώπους το πρωί που δεν έχουν πλύνει τα δόντια τους, να σε τσιμπάνε μολυσμένα κουνούπια, να χάνεις το μόνο μέσο που υπάρχει για να πας στη δουλειά οπότε μετά απλά σηκώνεις τα χέρια ψηλά για κάποιο θαύμα. Πρόβλημα καθημερινής ζωής είναι που ενώ δεν πίνουμε πολύ νερό το σπαταλάμε για μαλακίες, πρόβλημα η μόδα που έχει εμφυτευθεί στο μυαλό όλων, πρόβλημα οι κοιλιές και τα μπούτια που ξεπροβάλουν από ρούχα που θα μπορούσαν να φοράνε μόνο οι κοπελιές των 30 κιλών.
Πρόβλημα είναι οι ανικανοποίητοι άνθρωποι, οι φόλες που ρίχνουν οι ηλίθιοι, οι άνθρωποι που προτιμούν την ηλιοθεραπεία (και μάλλον τον καρκίνο) από κάποιο φυσιολογικό αντιηλιακό και ορισμένα αφεντικά.

...κλπ
καληνύχτα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

koukimanster

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η koukimanster αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 298 μηνύματα.
Μόλις συνειδητοποίησα ότι πρέπει να κάνω το αυγολέμονο για τη σούπα και ότι δεν έχω απλώσει τα ρούχα. Αυτά είναι προβλήματα, όχι οι τέτανοι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

τρελή φιλόσοφος

Πολύ δραστήριο μέλος

Η τρελή φιλόσοφος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 1,290 μηνύματα.
Εδώ θα αναφέρει ο καθένας κάποιο πρόβλημα που τον απασχολεί και εμείς θα δίνουμε διάφορές λύσης και συμβουλές.

Αρχίζω εγώ ...
Εχθές στο εξοχικό του θείου μου πάτησα δυο σκουριασμένα καρφιά, όταν γύρισα λοιπόν σπίτι έπλυνα την πληγή και έβαλα λίγο μπεταντιν .. Κατα το απογευματάκι πήγα στο νοσοκομείο και η γιατρός μου είπε πως δεν πρέπει να ανησυχώ εφόσον εχω κάνει το εμβόλιο του τετάνου .. ελα όμως που δεν το ειχα κανει πριν απο 7 χρονια που έπρεπε ... το εκανα λοιπόν εκείνη την στιγμή .. Η γιατρός μου ειπε πως οκ αυτο ηταν τελιοσε .. ο πόνος θα περάσει σε κανα δυο μερες και ολα μελι γαλα .. Ανησυχώ .. διοτι ούτε καν μου εξέτασε το ποδι ούτε μπέικε στον κόπο να μου το καθαρίσει ... (ούτε ορό μου έβαλε ουτε τιποτα) ισως να αρκεί το εμβολιο αλλα δεν ξερω :(
Απο το βραδυ που εκανα το εμβολιο το μπράτσο μου εχει ερεθιστεί κάπως .. πονάει ελαχιστα και ειναι κάπως ζεστο .. ανησυχώ μηπως το εμβόλιο δν εχει γίνει καλά ... ξέρετε γιατι συμβαίνει αυτο ....?

Ευχαριστώ εκ των προτέρων ...!
έκανες το εμβόλιο ή σου έβαλε ορό; έχει διαφορά
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

christos365

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Christos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 150 μηνύματα.
έκανες το εμβόλιο ή σου έβαλε ορό; έχει διαφορά

Οπα ναι ορο το εμβολιο αυριο διοτι ο γιατρος που μου τα κανει ελειπε ..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
Στην αρχη δε μας ειπες οτι σου εκανε το εμβολιο;
Παντως το εμβολιο μπορει να στο κανει και ο φαρμακοποιος αν του μιλησεις
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top