[Γυναίκες] Σαλόνι ομορφιάς

_fairygirl_

Διακεκριμένο μέλος

Η Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταφραστής/Διερμηνέας και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 7,789 μηνύματα.
Δηλαδή εγώ που έχω ένα μιξ μεταξύ ξηρής και λιπαρής. Βασικά,εξαρτάται το πώς θα ξυπνήσω. Θα πράττω ανάλογα;:confused:
Σήμερα πάντως δοκίμασα την αντιηλιακή (δεν άντεξα άλλο να την έχω στη συσκευασία) η αίσθηση που έχω του "τραβήγματος" πάλι εξαφανίστηκε οπότε για τους λόγους που χρησιμοποιώ ενυδατική,με κάλυψε και η αντιηλιακή.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Tabby

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Tabby αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Λιχτενστάιν (Ευρώπη). Έχει γράψει 935 μηνύματα.
Αν και το απέφευγα χρόνια, τον τελευταίο καιρό σκέφτομαι να το δοκιμάσω και πάλι. έτσι για ανανέωση...:P
Eyeliner... έχετε να προτείνετε κάποιο σταθερό και εύκολο στη χρήση;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_fairygirl_

Διακεκριμένο μέλος

Η Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταφραστής/Διερμηνέας και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 7,789 μηνύματα.
Αν και το απέφευγα χρόνια, τον τελευταίο καιρό σκέφτομαι να το δοκιμάσω και πάλι. έτσι για ανανέωση...:P
Eyeliner... έχετε να προτείνετε κάποιο σταθερό και εύκολο στη χρήση;

Η μάρκα ελπίζω να διακρίνεται.:P Εγώ όταν ξεκίνησα να χρησιμοποιώ,μου είπαν ότι στην αρχή καλό είναι να ξεκινάς με τέτοια μορφή για να το ελέγχεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Tabby

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Tabby αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Λιχτενστάιν (Ευρώπη). Έχει γράψει 935 μηνύματα.
ευχαριστώ πολύ για την πρόταση! ναι φαίνεται η εταιρεία και πράγματι μοιάζει εύχρηστο. :D :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μπλε.

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Άννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Φιλόλογος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 167 μηνύματα.
ιουλιο εχω να παω σε γαμο-βαπτιση. δεδομενου της ζεστης λεω να βαλω διαφανη μασκαρα, η γνωμη σας;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dora_B

Νεοφερμένος

Η Dora_B αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 82 μηνύματα.
σε γαμους κλπ ολες ειναι πολυ εντονα βαμμενες οποτε ισως να σε κανει να νιωθεις πολυ απλη. βαλε χρωματιστη ή μαυρη, και μη φοβασαι για τη ζεστη, αρκει να ναι αδιαβροχη ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μπλε.

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Άννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Φιλόλογος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 167 μηνύματα.
χμ επειδη θα πρεπει να ειμαι βαμμενη τουλ 9-10 ωρες λεω να βαλω διαφανη, λιγη πρασινη σκια, πρασινο μολυβι κατω κ εντονο κραγιον
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

τρελή φιλόσοφος

Πολύ δραστήριο μέλος

Η τρελή φιλόσοφος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 1,290 μηνύματα.
για τον ήλιο εγώ αυτό που κάνω είναι να βάζω μία αντιηλιακή με ενυδατική μαζί πριν βγω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Tabby

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Tabby αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Λιχτενστάιν (Ευρώπη). Έχει γράψει 935 μηνύματα.
πέρα από άθληση και προσεκτική διατροφή χρησιμοποιείτε κρέμα κατά της κυτταρίτιδας και του τοπικού πάχους; είδατε ποτέ αποτέλεσμα απο κάποια ή είναι όλες μούφα για να μας τρώνε τα λεφτά; :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sparkling

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Γεωργια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 327 μηνύματα.
ποια αντιλιακη και make up προτεινετε για λιπαρο δερμα με ταση ακμης ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_Νηρηίς_

Πολύ δραστήριο μέλος

Η _Νηρηίς_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 866 μηνύματα.
Κι εγώ έχω λιπαρή επιδερμίδα και ενώ το χειμώνα η ενυδατική που χρησιμοποιούσα για λιπαρές επιδερμίδες με matte αποτέλεσμα ήταν τέλειο, τώρα εξακολουθεί να είναι καλή, αλλά κάθε φορά που βγαίνω μέρα ιδρώνω και με μία χαρτοπετσέτα είμαι. Έχω διαβάσει για ένα make-up από την shiseido για λιπαρές επιδερμίδες με αντηλιακή προστασία. Δεν την έχω δοκιμάσει. Εγώ απλώς θα ήθελα matte αποτέλεσμα,δεν με νοιάζει η κάλυψη. Αντηλιακή χρησιμοποίησε της Frezyderm!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

x_xChristine

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Χριστίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 191 μηνύματα.
Κι εγώ έχω λιπαρή επιδερμίδα και ελαφριά ακμή , αλλά ακόμα κι αν έχετε πολλά σπυράκια και ψάχνετε make up συνιστώ της radiant το Natural Fix. Σε σχέση με όλα τα άλλα makeup που έχω δοκιμάσει αυτό διαρκεί περισσότερο και δεν "φεύγει" λόγω της λιπαρότητας εύκολα κατά τη διάρκεια της ημέρας. Επίσης για να το κάνετε ακόμα πιο σταθερό βάλτε λίγη πούδρα απο πάνω και είστε κομπλέ!

Για αντηλιακή κι εγώ ψάχνω μια καλή γιατί αυτή που έχω είναι πολύ λιπαρή για το δέρμα μου. Αν ξέρετε κάποια καλή πείτε :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

*Serena*

Τιμώμενο Μέλος

Η Raven αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Χορογράφος και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 5,992 μηνύματα.
ποια αντιλιακη και make up προτεινετε για λιπαρο δερμα με ταση ακμης ?

Αντηλιακή και μεικαπ μαζί? Δηλαδή θες μεικαπ με ικανοποιητικό spf? Ή αντηλιακή κρέμα και μεικαπ χωριστά?

Τεσπα για μεικαπ αρχικά θα κοιτάξεις να λέει non-comedogenic και oil free πάνω. Αν έχει και κάμποση αντηλιακή προστασία δεν σε χαλάει. ;) Ένα που τα έχει αυτά και έχω δοκιμάσει είναι ένα shiseido σε γαλάζια συσκευασία που βγαίνει και σε πούδρα ικανοποιητικά καλυπτική. Και έχουν και υψηλό δείκτη προστασίας όλη η σειρά αυτή. Επίσης να κοιτάξεις να δοκιμάσεις και κάποια φαρμακευτικά από εταιρίες όπως avene, la roche posay, lierac, korres.

Για αντηλιακό εγώ έχω ένα apivita αλλά δεν είμαι ικανοποιημένη. Έχω ακούσει καλά λόγια για τη σειρά anthelios της la roche posay. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_Νηρηίς_

Πολύ δραστήριο μέλος

Η _Νηρηίς_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 866 μηνύματα.
Ένα που τα έχει αυτά και έχω δοκιμάσει είναι ένα shiseido σε γαλάζια συσκευασία που βγαίνει και σε πούδρα ικανοποιητικά καλυπτική. Και έχουν και υψηλό δείκτη προστασίας όλη η σειρά αυτή.
Είσαι ικανοποιημένη από αυτή τη πούδρα; Εγώ μόνο πάνω από την ενυδατική θα ήθελα να την βάζω και να σφραγίζω το matte αποτέλεσμα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

*Serena*

Τιμώμενο Μέλος

Η Raven αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Χορογράφος και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 5,992 μηνύματα.
Είσαι ικανοποιημένη από αυτή τη πούδρα; Εγώ μόνο πάνω από την ενυδατική θα ήθελα να την βάζω και να σφραγίζω το matte αποτέλεσμα.

Και εγώ και η μαμά μου που τη χρησιμοποιεί πιο σπάνια απόλυτα! :P Ωραιότατη κάλυψη στις λίγες κοκκινίλες για κάθε μέρα, μεγάλος δείκτης προστασίας, γλυκούλα-πρακτική συσκευασία, ματ δέρμα. Με την έκπτωση βγαίνει γύρω στα 20 ευρώ και είναι μια χαρά για την ποιότητα της. Κάποτε σκοπεύω να δοκιμάσω και το μεικαπ γιατί διάβασα εξίσου καλές κριτικές. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_Νηρηίς_

Πολύ δραστήριο μέλος

Η _Νηρηίς_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 866 μηνύματα.
Και εγώ και η μαμά μου που τη χρησιμοποιεί πιο σπάνια απόλυτα! :P Ωραιότατη κάλυψη στις λίγες κοκκινίλες για κάθε μέρα, μεγάλος δείκτης προστασίας, γλυκούλα-πρακτική συσκευασία, ματ δέρμα. Με την έκπτωση βγαίνει γύρω στα 20 ευρώ και είναι μια χαρά για την ποιότητα της. Κάποτε σκοπεύω να δοκιμάσω και το μεικαπ γιατί διάβασα εξίσου καλές κριτικές. :)
Εντάξει,θα κλάψω. Αν σταματάει αυτή τη λιπαρότητα και τη γυαλάδα το κατακαλόκαιρο θα την κάνω εικόνισμα! Πφ! Και όσο βλέπω την μητέρα μου που δεν έχει λιπαρή επιδερμίδα να είναι ξέγνοιαστη στα του προσώπου.. Άτιμη λιπαρή επιδερμίδα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

*Serena*

Τιμώμενο Μέλος

Η Raven αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Χορογράφος και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 5,992 μηνύματα.
Εντάξει,θα κλάψω. Αν σταματάει αυτή τη λιπαρότητα και τη γυαλάδα το κατακαλόκαιρο θα την κάνω εικόνισμα! Πφ! Και όσο βλέπω την μητέρα μου που δεν έχει λιπαρή επιδερμίδα να είναι ξέγνοιαστη στα του προσώπου.. Άτιμη λιπαρή επιδερμίδα!

Χαχαχαχαχ για μένα πάντως είναι εντάξει. :P Πέρασε ένα πρωί από ένα μαγαζί, ζήτα τους να σου βάλουν ΣΤΟ ΠΡΟΣΩΠΟ, δες πως θα σου κάτσει και αν σου κάνει την παίρνεις. Παίζει να υπάρχει ακόμα σε έκπτωση γιατί επειδή είναι αντηλιακή σειρά είναι επίκαιρο προιόν. :)

Το πιο τραγικό είναι η επιδερμίδα να μην ξέρει τι θέλει και μια να είναι λιπαρή, μία ξηρή. :worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sparkling

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Γεωργια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 327 μηνύματα.
οκ σας ευχαριστω πολυ. εχει δοκιμασει καμια την αυτη την αντιλιακη?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Tabby

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Tabby αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Λιχτενστάιν (Ευρώπη). Έχει γράψει 935 μηνύματα.
ναι και είμαι απόλυτα ικανοποιημένη! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μπλε.

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Άννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Φιλόλογος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 167 μηνύματα.
ποια η γνωμη σας για το 2χρωμο ματι; δηλ απαλη σκια απο την εσωτερικη γωνια ως τη μεση του κινητου βλεφαρου, και το υπολοιπο με μια πιο σκουρα απποχρωση
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top