[Γυναίκες] Σαλόνι ομορφιάς

Ηρώ

Διακεκριμένο μέλος

Η Μαρούλι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών και επαγγέλεται Αρχιτέκτονας. Έχει γράψει 6,569 μηνύματα.
Mμμμ...αυτό δεν πολυπαίζει! Είμαι υπερβολικά άσπρη στο δέρμα και ενώ τα μαλλιά μου είναι καστανά ανοιχτά, τα φρύδια έίναι πολύ πιο σκούρα και κάνουν έντονο κοντραστ -επομένως αν τα πλακώσω με μολύβι το πιθανότερο είναι να μοιάζω με τον Μιτσοτάκη!:loltooth: Άσε που οι τρίχες των φρυδιών μου είναι λίγο αναρχοαυτόνομες, φυτρώνουν όπου βγουν και το φυσικό μου ήταν αίσχος...να δω πως θα κρατηθώ να μην τις τραβήξω για κανα μήνα!!:/:
Ρεεέιιιι υπάρχουν πολλάααα χρώματα για τα μολύβια φρυδιών.
Πήγαινε μια βόλτα από ένα κατάστημα καλλυντικών, δοκίμασε κανένα και βλέπεις.
Με το μολύβι απλά θα περιποιηθείς τις άκρες που κουτσούρεψες, δε θα αρχίσεις να μπογιατίζεις όλο το φρύδι!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
Βρε κοριτσια σας ακουω για το μολυβι φρυδιων και απορω...
Η αδερφη μου εχει μανια και το χρησιμοποιει, αλλα οταν την κοιταω στα φρυδια ταραζομαι, διοτι φαινεται το αποτελεσμα και δεν ειναι καθολου καλο...αισχος δλδ...και λιγα λεω!:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ophelia

Διάσημο μέλος

Η Μάρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,434 μηνύματα.
Ρεεέιιιι υπάρχουν πολλάααα χρώματα για τα μολύβια φρυδιών.
Πήγαινε μια βόλτα από ένα κατάστημα καλλυντικών, δοκίμασε κανένα και βλέπεις.
Με το μολύβι απλά θα περιποιηθείς τις άκρες που κουτσούρεψες, δε θα αρχίσεις να μπογιατίζεις όλο το φρύδι!

Το είχα αποπειραθεί παλιά αλλά μια πανέξυπνη πωλήτρια μου έδωσε μια απόχρωση πολύ πιο ανοιχτή από αυτήν που θα έπρεπε και έδειχνε πολύ ξένο πάνω μου...:/:

Αλλά μιας και άλλη λύση δεν υπάρχει, θα πάω πάλι να δω και αυτήν την φορά θα το δοκιμάσω κανονικότατα πριν το πάρω!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ηρώ

Διακεκριμένο μέλος

Η Μαρούλι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών και επαγγέλεται Αρχιτέκτονας. Έχει γράψει 6,569 μηνύματα.
Βρε κοριτσια σας ακουω για το μολυβι φρυδιων και απορω...
Η αδερφη μου εχει μανια και το χρησιμοποιει, αλλα οταν την κοιταω στα φρυδια ταραζομαι, διοτι φαινεται το αποτελεσμα και δεν ειναι καθολου καλο...αισχος δλδ...και λιγα λεω!:redface:
Έχει φρύδι;:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
Έχει φρύδι;:P

Αν εχει λεει?!
Αλλα ειναι τοσο πολυ της λεπτομερειας (ουδεμια σχεση με μενα) που το χρησιμοποιει για να δειχνει οσο πιο "γεματο" γινεται, κατα τα λεγομενα της.
Προσωπικα το παρατηρω και δε μου αρεσει καθολου το ολο αποτελεσμα...
Για να ειμαι ειλικρινης, γενικα, σε οσες κοπελες το ετυχε να το προσεξω, δε μου αρεσε.:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ηρώ

Διακεκριμένο μέλος

Η Μαρούλι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών και επαγγέλεται Αρχιτέκτονας. Έχει γράψει 6,569 μηνύματα.
Αν εχει λεει?!
Αλλα ειναι τοσο πολυ της λεπτομερειας (ουδεμια σχεση με μενα) που το χρησιμοποιει για να δειχνει οσο πιο "γεματο" γινεται, κατα τα λεγομενα της.
Προσωπικα το παρατηρω και δε μου αρεσει καθολου το ολο αποτελεσμα...
Για να ειμαι ειλικρινης, γενικα, σε οσες κοπελες το ετυχε να το προσεξω, δε μου αρεσε.:redface:

Ε αν είναι να μπογιατέψεις όπως είπα και στη μάρα όλο το φρύδι για να το γεμίσεις, ενώ οι τρίχες σου είναι αραιές, προφανώς και θα φαίνεται και όντως είναι μια αηδία.

Το έχω χρησιμοποιήσει κάποιες φορές, αλλά να φανταστείς το χω κανά 2 χρόνια και ούτε που το χω ξύσει (για τόοοσες φορές μιλάμε) και ήταν περιπτώσεις που τοπικά μου είχε ξεφύγει και είχα βγάλει τη λάθος τρίχα :P
Για τέτοιες πριπτώσεις είναι μια χαρά και τίποτα δε φαίνεται.


Και όσο για τις αισθητικούς.. είχα πάει πριν κάποια χρόνια για να μου δώσει ένα σωστό για το πρόσωπό μου σχήμα και να το ακολουθώ και μου λέει:
"θα στο κάνω ΤΟΞΩΤΟ"
Ε κι εγώ η καψερή δεν κοίταζα στον καθρέφτη όσο μου τα έβγαζε, για να μην την προσβάλλω και βγήκα με ένα φρύδι από την αρχή ώς το τέλος με το ίδο μέγεθος!!!
Χάλι μαύρο!
Ξέρω πως δεν είναι όλες έτσι, αλλά έχει συμβεί και σε φίλες μου το ίδιο ΤΟΞΩΤΟ σίχαμα λες και μόνο αυτό τους έχουν μάθει..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Βρε παιδιά, να ρωτήσω... Εγώ τα φρυδάκια μου τα βγάζω μόνη μου, δεν είναι πολύ πυκνά ή μεγάλα. Αλλά έχω μακριές τρίχες! Οπότε και να βγάλω όποιες τρίχες πρέπει, το τελικό σχήμα δε μοιάζει τόσο περιποιημένο, γιατί (ειδικά στις έξω άκρες) ξεχτενίζονται εύκολα! Καμία ιδέα;;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Να τις κουρέψεις πολύ προσεχτικά με ένα ψαλιδάκι Γιδάκι. Εγώ αυτό κάνω και ειδικά το καλοκαίρι, ώστε μόλις βγαίνω από την θάλασσα να μην είμαι σαν διαβολάκι :redface:

Νεράιδα, ψέμματα λες. Δεν σε ξενίζει όποια έχει βάλει μολύβι φρυδιών στα φρύδια της. Ή δεν με προσέχεις αρκετά όταν βγαίνουμε! :mad: :lol:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Idril

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Idril αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 41 ετών. Έχει γράψει 1,435 μηνύματα.
Ν[...]
Νεράιδα, ψέμματα λες. Δεν σε ξενίζει όποια έχει βάλει μολύβι φρυδιών στα φρύδια της. Ή δεν με προσέχεις αρκετά όταν βγαίνουμε! :mad: :lol:

Ή από τακτ δε σου το λέει!:whistle:

η κακιστρω:worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Λες; Πόσο μήκος να έχουν περίπου; Α δεν ξέρω, φοβάμιιιιιιι.
:karamanlis:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Θα τα χτενίσεις προς τα πάνω και θα κόψεις μόνο ό,τι περισσεύει ακριβώς πάνω από την γραμμή που σχηματίζει το φρύδι. Αν δεν είσαι σιγουρη, κόψε λιγότερο. Είναι πολύ απλό πάντως και μετά "στέκονται" μια χαρά και μόνα τους. :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ηρώ

Διακεκριμένο μέλος

Η Μαρούλι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών και επαγγέλεται Αρχιτέκτονας. Έχει γράψει 6,569 μηνύματα.
Λες; Πόσο μήκος να έχουν περίπου; Α δεν ξέρω, φοβάμιιιιιιι.
:karamanlis:
Να τα χτενίζεις προς τα πάνω κι ότι προεξέχει κόφτο!
Μη φοβάσαι Γιδάκι μου.. έτσι θα πετύχεις εκτυφλωτικό εκθαμβωτικό και δε συμμαζεύεται βλέμμα :P

λολ Καγίρι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.


Οκ, θα τα καταφέρω...!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
Νεράιδα, ψέμματα λες. Δεν σε ξενίζει όποια έχει βάλει μολύβι φρυδιών στα φρύδια της. Ή δεν με προσέχεις αρκετά όταν βγαίνουμε! :mad: :lol:

Κι εσυ χρησιμοποιεις?!:eek:

Ειναι καρδια μου που σε κοιταζω αλλου :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ophelia

Διάσημο μέλος

Η Μάρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,434 μηνύματα.
Άσχετο: έχει δοκιμάσει καμμία την μέθοδο shavata (αυτή με τα στένσιλς) για το grooming των φρυδιών;; Έχω ακούσει ανάμεικτα σχόλια γενικά... :hmm:

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

moonlight

Διάσημο μέλος

Η moonlight αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,767 μηνύματα.
γιδι δεν ξερω αν χρησιμοποιεις προιοντα για φρυδια αλλα απο οσο ξερω απο αυτα που εχω εγω δηλ. τουλαχιστον, ο dior + helena rubinstein διαθετουν ενα χτενακι που ειναι τζελ για το φρυδι. οχι μονο το χτενιζει αλλα το κραταει και σταθερο και του δινει μια ελαφρια γυαλαδα. δοκιμασε το αν θες.

μαρα αυτα τα σχηματα που βλεπω στη φωτο δεν με τρελλαινουν προσωπικα. και δεν ξερω κατα ποσον ειναι εντελως εφικτο.. εγω δεν θα το κανα παντως..

νεραιδα οσο για το μολυβι οντως η πολλη ποσοτητα το κανει χαλια. θα πρεπει να μπαινει πολυ λιγο ισα ισα να το αγγιζεις στο φρυδι και κυριως στις ακρες οχι προς το κεντρο γιατι θα το κανει πολυ εντονο και αγριο στο τελος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Κι άλλη ερώτηση: έχω ένα φόρεμα μωβ-ελεκτρίκ, με ρωμαϊκό στιλ ("σακουλωτό" τρίγωνο στο στήθος, τιράντα φαρδιά γκρι, γαρδιά γκρι και η ζώνη, πιέτες από τη ζώνη και κάτω) και σκοπεύω να το βάλω σε ένα γάμο. ΌΧΙ στην Ελλάδα ο γάμος, αλλά στα βουνά. Ωστόσο καλοκαίρι.


Τι παπούτσια θα συνδυάζατε;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ηρώ

Διακεκριμένο μέλος

Η Μαρούλι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών και επαγγέλεται Αρχιτέκτονας. Έχει γράψει 6,569 μηνύματα.
ασημί πέδιλο;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

moonlight

Διάσημο μέλος

Η moonlight αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,767 μηνύματα.
ασημι πεδιλο αφου εχει και γκρι πανω το φορεμα... και το χρυσαφι παει πολυ σε τετοια χρωματα αλλα φοβαμαι οτι παει πολυ με το γκρι και το μωβ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

ioakos

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η ioakos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 49 ετών. Έχει γράψει 152 μηνύματα.
ασημί πέδιλο;
συμφωνώ με την Ηρώ το πρώτο που μου ήρθε φτιάχνοντας την εικόνα του φορέματος, απλό ασημί όχι υπερβολικό λαμέ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top