Εδώ κάνουμε δίαιτα!

Noisette

Περιβόητο μέλος

Η Φωτεινός Θάλαμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συντάκτης και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 4,754 μηνύματα.
Μάρω μου μην στεναχωριέσαι...:console:

10 κιλάκια δεν είναι και τίποτα το τραγικό βρε συ. Άσε που υπάρχουν τρόποι να χάσεις μερικά κιλά και μόνη σου, χωρίς την βοήθεια διαιτολόγου. :) Για αρχή μην τσιμπολογάς -μπισκοτάκια, σοκολατούλες, πατατάκια, παγωτά...κομμένα- τουλάχιστον σε καθημερινή βάση. Σταμάτα να πίνεις ανθρακούχα και προσπάθησε γενικά να ακολουθείς μια σχετικά ισσοροπημένη διατροφή. Πίνε και κανένα πράσινο τσάι, καλό κάνει, τονώνει τον μεταβολισμό.

Ένα καλό πρωϊνό, ενα φυσιολογικό μεσημεριανό και για βράδυ κάτι πιο ελαφρύ -κανένα φρουτάκι ή γιαούρτι. Αυτά σε συνδιασμό με λίγη άσκηση μπορούν να κάνουν θαύματα...βάλε το mp3 στα αυτιά και ξεκίνα περπάτημα και 'συ. :P Αν περπατάς 1 ωρίτσα την ημέρα και κάνεις και μια καλή διατροφή, εε δεν μπορεί, όλο και κάτι θα χάσεις. Απλά θέλει λίγη αποφασιστικότητα και αυτοπειθαρχία. Εκεί είναι το στοίχημα...:);)

π.ςς το περπάτημα δεν κάνει καλό ΜΟΝΟ από την άποψη οτι καις λίπος. Κάνει πολύ καλό ΚΥΡΙΩΣ στην καρδιά αλλά και στα αγγεία. Επομένως, ας μην κολλάμε μόνο με τα βάρη...καλά και αυτά, αλλά κάποιος που θέλει να αλλάξει διατροφικές συνήθειες, χρειάζεται παραπάνω δουλίτσα...

Αυτό προσπαθώ να κάνω καλή μου αλλά μου είναι δύσκολο...το άσχημο με μένα είναι ότι το βράδυ δεν μπορώ να μην φάω κάτι καλό...στον ύπνο μου δεν αντέχω να γουργουρίζει η κοιλιά μου(είναι και μεγαλή...χιχιχι)

Προσπαθώ να πείσω τον εαυτο μου ότι δεν κάνω δίαιτα αλλά υιοθετώ μία ισορροπημένη διατροφή.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
εγω εχω παντως 22 κιλα παραπανω αν σεκανει να νιωθεις καλυτερα..:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

borat

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 15,323 μηνύματα.
Τι ύψος έχεις Άγγελε;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Noisette

Περιβόητο μέλος

Η Φωτεινός Θάλαμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συντάκτης και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 4,754 μηνύματα.
αγαπητέ Άγγελε για να έχουμε καλό λόγο πωωωωως:worry: τα έχασες όλα αυτά τα κιλά????:clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
ειμαι 180-182 υψος..το Μαιο ημουν 130-133 κιλα...
τωρα ειμαι 122...και υα συβεχισω να περπαταω να χασω και αλλα..ο στοχος τα 100 κιλα οταν στα 18 μου δεν ειχα καθολου κιλα και παραπανισια ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
Δηλαδη Αγγελε εχασες 10 κιλα χωρις να αλλαξεις τις διατροφικες σου συνηθειες?! :confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
δεν ετρωγα κατι περιττα..παραπανισια...λογω απολαυσης...απλα ετρωγα το κεντρικο φαι περισσοτερο και οχι ενα τονο παπαρες...:P

οπως επισης σταματησα να παιρνω κατι πατατακια απο εξω...

αλλα ειχα φτασει στα 121 κιλα..αλλα μου προεκυψε ανεμια σιδηροπενικη-25 αιματοκριτη-(οχι απο τη διαιατα που δεν εκανα ουσιαστικα αλλα απο αλλο λογ.ο) οποτε ειμαι σταθερος στα 122-123 μεχρι να παρω μπρος ξανα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Palladin

Διάσημο μέλος

Η Palladin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,415 μηνύματα.
Χτες μου ήρθε μια λιγούρα για Goody's που είχα να φάω κάτι μήνες, και είδα ότι πάνω στις συσκευασίες των φαγητών γράφει πλέον πόσες θερμίδες έχουν. Ένα golden και μια μερίδα πατάτες που έφαγα (και δεν χόρτασα) έχουν 1.100 θερμίδες!!! Δεν είναι πάρα πολλές; Πραγματικά όσο και να λέμε ότι το junk food παχαίνει, δεν είχα συνηδειτοποήσει πόσο πολλές θερμίδες έχουν. Φανταστείτε ότι μια γυναίκα αν δεν κάνω λάθος (αν κάνω θα με διορθώσει ο epote) πρέπει να καταναλώνει 1.800 περίπου θερμίδες τη μέρα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
Εδω καρντια μου ενα κομματι πιτσα (σπεσιαλ) και εχει γυρω στις 400...που εγω θελω μια ολοκληρη (8 κομματια) για να πω οτι εφαγα και μετα απο κανα 2ωρο θα πειναω παλι...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Noisette

Περιβόητο μέλος

Η Φωτεινός Θάλαμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συντάκτης και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 4,754 μηνύματα.
Πφφφ...κορίτσια πάλι καλα που το είπατε γιατί ούτε εγώ είχα συνηδιτοποιήσει πόσες πολλές θερμίδες έχουν τα junk food.Oυφφφ...γιατί τα βγάλαμε εμείς οι άνθρωποι?Για να παιδευόμαστε?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lil@

Νεοφερμένος

Η lil@ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Χμμ... εγώ παιδια έχω περίπου 20 παραπανω κιλά, είχα ~30(ηταν τοσα ε:confused:??!!!) παραπάνω αλλά τα 10 τα εχασα με διαιτα που εκανα με τον..(πλεον) πρωην μου :whistle: !! Μετα το χωρισμο γεμησα, κ με τη βοηθεια μιας φίλης που φιλοξενουσα στην εξεταστικη, ενα ντουλαπι της κουζινας με σοκολατες κ πατατακια κ μπισκοτακια και και και....!!! Πηρα 2 κιλα κ εχω μεινει σ αυτά ευτυχως(γιατι μειναν στο ντουλαπι μπισκοτα που δεν μ αρεσουν:lol:)!!!
Και τωρα αυτο που σκεφτομαι ειναι οτι αρχιζει να χειμωνιαζει κ θα πρεπει να παω για ψωνια κ θα απογοητευτώ οποτε πρεπει απο Δευτέρα(κλασσικη ημερα ενερξης :P) να αρχισω (παλι) διαιτααα :) !!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

epote

Διάσημο μέλος

Ο epote αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,359 μηνύματα.
ε ναι goodies, macdonalts κτλ ειναι no-no καθοτι οχι μονο εχουν ενα σκασμο θερμιδες αλλα ειναι και σχεδιασμενα ετσι ωστε να μην χορταινουν.

μια πατατες και ενα γκολντεν ειναι κοντα 1150 θερμιδες και ποσα τετοια θα σου υποδηξει η ορεξη σου οτι πρεπει να φας σε μια μερα?
3-4 τετοια γευματα? Χτυπησες 4.000 για πλακα...

1150 θερμιδες σε ψητο κρεας ειναι μισο κιλο:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Noisette

Περιβόητο μέλος

Η Φωτεινός Θάλαμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συντάκτης και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 4,754 μηνύματα.
ΜΠωΜΠωωωωω....απελπίζομαι!:(

Ισορροπημένη διατροφή, κίνηση και ελπίζω να δω κανένα αποτέλεσμα...

Όπως είπε και η lil@ από Δευτέρααα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
Αυτη την εκφραση "απο Δευτερα" οταν την ακουω, καταλαβαινω και γιατι ο αλλος δεν μπορει να χασει κιλα.
Εαν εισαι αναβλητικος, διοτι η εκφραση αυτη αυτο σημαινει, τοτε δουλεια δε γινεται. Δεν το εχεις παρει πραγματικα αποφαση. Μπορει να το θελεις, αλλα φαινεται οχι τοσο πολυ οσο θελεις να απολαμβανεις τις τροφες που ηδη καταναλωνεις.
Ισως τη Δευτερα (κατα πασα πιθανοτητα δλδ) να βρεις μια αλλη προφαση για να μεταφερθει η αρχη της ισορροπημενης διατροφης την επομενη Δευτερα κ.ο.κ.
Ειναι κατι σαν και εκεινους που λενε οτι θα ψαξουν για δουλεια "απο βδομαδα" και οι εβδομαδες περνουν και δουλεια δε βρισκουν.
Για μενα "στη βραση κολλαει το σιδερο".
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

epote

Διάσημο μέλος

Ο epote αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,359 μηνύματα.
ναι ετσι ειναι...

βεβαια το να βγεις απο το κυκλο της νωθροτητας (και δεν αφορα μονο την διαιτα αυτο) ειναι τραγικα δυσκολο...

αλλα ενταξει μια βαθεια ανασα ειναι και υπομονη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

zanin

Διάσημο μέλος

Η zanin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και μας γράφει απο Ηράκλειο (Αττική). Έχει γράψει 2,838 μηνύματα.
παιδιά δευτέρα ΣΉΜΕΡΑ! πόσοι ξεκινάνε δίαιτα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

epote

Διάσημο μέλος

Ο epote αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,359 μηνύματα.
oσοι δεν σκοπευουν ποτε να φτιαξουν το σωμα τους, η "διαιτα" ειναι κακη λεξη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

m.tatiana

Νεοφερμένος

Η τατιανα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 16 μηνύματα.
γεια σας παιδια!ειχα καιρο να μπω στο steki καθως δεν ειχα ιντερνετ διαθεσημο...η διαιτα ευτυχως παει μια χαρα!και μαζι με λιγη γυμναστικη τα αποτελεσματα ερχονται γρηγοροτερα!κοριτσια σας προτεινω να συνδιασετε βαρακια και λαστιχο με ενδιαμεσες 2λεπτες αεροβικες ασκησεις.δεν ειναι καθολου μονοτονο και η ωρα περναει πιο γρηγορα.και τα αποτελεσματα πολυυυυυ καλα!σε συνδιασμο με μια προσεκτικη διατροφη(με περιορισμο των υδατανθρακων,γιατι αυτοι ειναι οι κυριοι αιτιοι των παραπανησιων κιλων δυστυχως....)ειμαι σιγουρη οτι μπορουν ολοι να τα καταφερουν!!περιμενω να ακουσω και τα δικα σας νεα,καθως ειναι πιο ευκολη η προσπαθεια οταν εχεις συμμαχους!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
Aχ ναι.Από δευτέρα:PΌπως και το να διαβάσω χημεία επίσης από δευτέρα:lol:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Noisette

Περιβόητο μέλος

Η Φωτεινός Θάλαμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συντάκτης και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 4,754 μηνύματα.
Δύο βδομάδες,μείον 1 κιλό.Ξεκίνησα.Και δεν σκοπεύω να σταματήσω πριν πατήσω τα 75 κιλά.Το πηρα απόφαση!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top