[PC Games] Προτείνετε ένα Ηλεκτρονικό παιχνίδι

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
tetris ολεεε :P:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Αλήθεια έχει κανείς παίξει το Δράκουλα-1 ή -2? Ίσως να με ενδιέφερε κάποιο παρόμοιο παιχνίδι αυτού του στύλ. Καμία πρόταση? Το Siberia λέει τίποτα? :|

Εγω εχω παιξει και εγω τερματισει το 2. Φαση ειχε και ειναι ωραιο παιχνιδακι αλλα δεν μπορω να συγκρινω με αλλα γιατι ειναι το μονο adventure ποθ εχω παιξει
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Troll

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Troll αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 386 μηνύματα.
Ο επιμένων νικά. Το τερμάτησα τελικά το Tomb Raider Legend. Παρόλα αυτά θα επιμείνω στην αρνητική κριτική μου. Μου σπασε τα νεύρα και έριξα πολλά καντίλια για να το τερματήσω. ΜΗΝ το πάρετε, μετάνοιωσα - άσχετα αν το τερμάτησα, για την επιλογή μου. Το εννοώ. Τελεία και παύλα με το παιχνίδι αυτό. Αρκετά ασχολήθηκα με τη πάρτη του. :mad:


Έχω παίξει και τερματήσει και το 1 και το 2.(Δράκουλα) Το πρώτο χωρίς καμία βοήθεια, το 2 με βοήθεια από ένα σημείο και μετά από το Ίντερνετ. Είχε ψιλοδύσκολους γρίφους. (Τουλάχιστον για εμένα :redface: )Για το Siberia που ανέφερα σε προηγούμενο πόστ μου, έχω ακούσει ότι δε τερματίζει χωρίς βοήθεια΄(Τόσο δύσκολο)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Demelene

Διάσημο μέλος

Ο Demelene αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,430 μηνύματα.
Tetris πώς?
Έπαιζα φανατικά αλλά δεν βρήκα ποτέ ένα να παίζει όπως το multiplayer του gameboy! Γιαυτό και έφτοιαξα δικό μου! Αν ενδοιαφέρεται κανένας.....

Syberia εγώ ξενέρωσα. Το παιχνίδι ήταν ένα ατελείωτο πήγαινε έλα με οδηγίες για να γεμίσει χρόνο και το απίστευτα μικρό μέγεθος του. Μόνο καταπληκτική ιδέα τα Automattons! Από adventure longest journey ,the dig και το κουρφαίο όλων Full Throttle. Το καινούργιο το longest journey δεν μάρεσε πολύ κυρίως γιατί δεν θυμόμουν και τι είχε γίνει στο πρώτο αλλά δεν μαρέσει αυτή η μόδα με τα επεισόδια που δεν είναι αυτοτελή!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bill_1992

Περιβόητο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 4,713 μηνύματα.
The Exchange Student(Episode:1 First Day In Sweden);)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mentoras_12

Νεοφερμένος

Ο mentoras_12 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12 μηνύματα.
ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟΦΙΛΟΥΣ PRO EVOLOUTION SOCCER 6!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DiavolakoS

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο DiavolakoS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,107 μηνύματα.
Προτεινω το Neverwinter Nights 2 το οποιο θα βγει τον νοεμβριο.Θελει δυνατο pc ομως..Εχω φαει απιστευτο κολλημα με το 1.το εχω τερματισει 3 φορες με διαφορους χαρακτηρες.Ειναι το πρωτο και μοναδικο παιχνιδι που με μυησε στα RPG! Το zelda της νιντεντο δε πιανεται:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Madvil

Νεοφερμένος

Ο Madvil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Τεχνικός. Έχει γράψει 7 μηνύματα.
Θα συμφωνήσω με τον Diavolako , το Zelda όντως δεν πιάνεται , αλλά αν σου αρέσουν τα RPG, θα προτείνω και το Final Fantasy 7 (για PC μιλάω πάντα γιατί έχει βγεί και το 8 αλλά δεν ήταν καλή μεταφορά απο το playstation κατά την ταπεινή μου γνώμη).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Demelene

Διάσημο μέλος

Ο Demelene αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,430 μηνύματα.
ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟΦΙΛΟΥΣ PRO EVOLOUTION SOCCER 6!
Βγήκε για υπολογιστές? Εκτός και αν έχω μπερδέψει την έκδοση.

Εγώ πάντως με καθυστέρηση ενός χρόνο εγκαίνιασα το νέο μου υπολογιστή με Need for speed Most wanted. καλά το παιχνίδι από θέμα παρουσίασης μενού κτλ είναι πολύ μπροστά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pepper-ann

Νεοφερμένος

Η Pepper-ann αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 81 μηνύματα.
Το SIMS 2 :yahoo: !!!Κολλάς απίστευτα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vaguraw

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Βαγγέλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 36 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 165 μηνύματα.
Fable : The lost Chapters

Φανταστικο παιχνιδι..οσοι παιζουν RGP να το τσεκαρουν οπωσδηποτε!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fandago

Διακεκριμένο μέλος

Ο Ә□⌂щяңš αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,876 μηνύματα.
Fable : The lost Chapters

Φανταστικο παιχνιδι..οσοι παιζουν RGP να το τσεκαρουν οπωσδηποτε!!
Ακόμα και όσοι ΔΕΝ παίζουν RPG να το τσεκάρουν. Εγώ για παράδειγμα δεν έπαιζα τέτοιου στυλ παιχνίδια, αλλά το συγκεκριμένο με τράβηξε και το τερμάτισα. Είναι ενδιαφέρον το ότι μπορείς να είσαι είτε καλός είτε κακός όσο μεγαλώνεις (ξεκινάς απο παιδί), ανάλογα με τον τρόπο που παίζεις και τα μαγικά που χρησιμοποιείς. Αυτή σου η επιλογή φαίνεται και στα εμφανισιακά χαρακτηριστικά σου (φωτοστέφανο-κερατάκια και πολλά άλλα). Γιαυτό δείτε το!

Εγώ να προτείνω (αν δεν έχει ήδη προταθεί) το Rogue Trooper όχι τόσο καλά γραφικά για την εποχή του, αλλά πολύ καλό gameplay και κίνηση και σενάριο που συνεχίζεται.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Demelene

Διάσημο μέλος

Ο Demelene αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,430 μηνύματα.
Καλά εγώ αυτήν την εποχή αφού απέκτησα και τον απαιτούμενο εξοπλισμό.
Need For Speed Most Wanted. Αν και έχω αρχίσει να το βαριέμαι καθώς ενώ είναι απίστευτα εντυπωσιακό είναι μια από τα ίδια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Founes

Διάσημο μέλος

Ο Founes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,548 μηνύματα.
Let the mania called "Football Manager 2007" Begin!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vaguraw

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Βαγγέλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 36 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 165 μηνύματα.
Let the mania called "Football Manager 2007" Begin!!!

quoted for emphasis

τα σπαει το μανατζερακι μας :):):)


fandago

στο τελος τι εκανες γιατι εγω αφου τελειωσα τα quest αραζω και πινω μπυρες
ολη την ωρα στο fable!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.
Κανας adventuraς δεν υπαρχει;;;;:hmm: :P
Πειτε κανα καλο που σας εχει κεντρισει το ενδιαφερον (ασχετα καινουργιο ή οχι) να δω...
Τα εχω παρατησει καιρο και ειμαι "κρυος" λιγο...
Οταν λεω adventure εννοω καθαροαιμο ετσι.Point and Click δηλαδη!

Ο φιλος demelene σε προηγουμενο post του με καλυψε και ειδικα για το Syberia!;)
Καλο adventure ειναι και το black mirror.(παλιουτσικο σχετικα)
Παροτι πηρε χαμηλη βαθμολογια στο gamespot προσωπικα για το μικρο του μεγεθος εχει αρκετη ωρα παιχνιδιου και ειναι αρκετα "τιμιο".
Ισως σας ξενερωσουν οι διαλογοι (εκει πηρε πολυ χαμηλο βαθμο) αλλα πιστεψτε με ειναι πολυ φιλικοι για το αυτοι.Καθαροι και τους καταλαβαινεις.;)

Ρε σεις το grim fandago (αυτο το θεικο παιχνιδι) παιζει σε XP;Υπαρχει δηαδη κανα patch;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stupid bitch

Πολύ δραστήριο μέλος

Η stupid bitch αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,983 μηνύματα.
Κανας adventuraς δεν υπαρχει;;;;:hmm: :P
Πειτε κανα καλο που σας εχει κεντρισει το ενδιαφερον (ασχετα καινουργιο ή οχι) να δω...
Τα εχω παρατησει καιρο και ειμαι "κρυος" λιγο...
Οταν λεω adventure εννοω καθαροαιμο ετσι.Point and Click δηλαδη!

Ο φιλος demelene σε προηγουμενο post του με καλυψε και ειδικα για το Syberia!;)

έχεις παίξει το "longest journey"..?? ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.
έχεις παίξει το "longest journey"..?? ;)

OH ΥΕS MY DEAR!!!;)
Aπο τα πολυ καλα παιχνιδια μπορω να πω!:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

]ifrit[

Περιβόητο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,451 μηνύματα.
Μάριε, τα πρώτα 2 Broken Sword είναι φοβερά. Ειδικά το πρώτο, έπος.
Και το 3 μου άρεσε εμένα, μάλλον είμαι ανώμαλος :bleh:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fandago

Διακεκριμένο μέλος

Ο Ә□⌂щяңš αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,876 μηνύματα.
fandago
στο τελος τι εκανες γιατι εγω αφου τελειωσα τα quest αραζω και πινω μπυρες
ολη την ωρα στο fable!
Το άφησα, εκείνο τον καιρό νομίζω υπήρχαν πολλά άλλα παιχνίδια να παίξω. Θα το έπαιζα και άλλο, αλλά παράλληλα στον δίπλα υπολογιστή το έπαιζε ο ξάδερφος μου που έκανε τον καλό, ενώ εγώ τον κακό, οπότε είδα το μεγαλύτερο μέρος του παιχνιδιού και απο τις 2 μεριές.
Κανας adventuraς δεν υπαρχει;;;;:hmm: :P
Πειτε κανα καλο που σας εχει κεντρισει το ενδιαφερον (ασχετα καινουργιο ή οχι) να δω...
Τα εχω παρατησει καιρο και ειμαι "κρυος" λιγο...
Οταν λεω adventure εννοω καθαροαιμο ετσι.Point and Click δηλαδη!
Ρε σεις το grim fandago (αυτο το θεικο παιχνιδι) παιζει σε XP;Υπαρχει δηαδη κανα patch;
Δεν ξέρω αν έχει προταθεί το Fahrenheit (όνομα με το οποίο κυκλοφόρησε στην Ευρώπη, ενώ στην Αμερική λέγεται Indigo Prophecy). Ίσως να μην είναι απλά point and click, αλλά είναι αρκετά απλό. Είναι γνωστό για τον χειρισμό του, το ανοικτό σενάριο του (έχει νομίζω 8 διαφορετικές τροπές), τα ενδιαφέροντα γραφικά και την κινηματογραφική του άποψη.
Όσο για το φοβερό Grim Fandago, απο το οποίο έχω πάρει το nickname μου, έχω ακούσει ότι θα κυκλοφορήσει επίσημα patchαρισμένο απο την μητέρα Lucas Arts για να παίζει στα XP. Με το αζημίωτο φυσικά...:)

Μέχρι τότε μπορείς να το παίξεις με την βοήθεια virtual machines (VMWare), όπου θα εγκαταστήσεις τα 98.:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top