Netbooks

moxa15

Διάσημο μέλος

Ο moxa15 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 3,327 μηνύματα.
Kαλέ όχι copy paste! Εννοώ, όταν αποθηκεύσω κάτι.
Οτιδήποτε!
Όταν το κλείσω και το ανοίξω την άλλη μέρα πχ, αυτό έχει χαθεί! Σαν να μην υπήρξε ποτέ.
μμμμμμμμ πρωτη φορα το ακουω αυτο!!!δοκιμασες να το αποθηκευσεις σε αλλη τοποθεσια;;;
αν εχεις ακομα προβλημα,δοκιμασε να αποθηκευσεις σε ενα εξωτερικο δισκο/usb στικακι...;)
προτιμω παντως να παιρνω γερα πραγματα και να τα προσεχω-γιατι καμμενες μητρικες δισκοι κλπ και τετοιες χοντρες βλαβες γινονται με αγρια κακομεταχειρηση του λαπτοπ,,αλλιως μου φαινεται εξαιρετικα δυσκολο ..

ποσο κακομεταχειρηση;;;εννοω οκ περα απο το να σου πεσει,τι αλλο εννοειται;;;εγω εχω ενα toshiba ανοιχτο 10 ωρες min μεχρι και ολοκληρεςμερες(2-3) και δεν εχει παθει τπτ....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

wolfe4ever

Διάσημο μέλος

Η wolfe4ever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,217 μηνύματα.
μμμμμμμμ πρωτη φορα το ακουω αυτο!!!δοκιμασες να το αποθηκευσεις σε αλλη τοποθεσια;;;
αν εχεις ακομα προβλημα,δοκιμασε να αποθηκευσεις σε ενα εξωτερικο δισκο/usb στικακι...;)

Τι εννοείς σε άλλη τοποθεσία;
Ούτε μετακίνηση εικονιδίου πχ δε μπορώ να κάνω. -.-
Απλά κάποια έγγραφα θα ήθελα να τα έχω μέσα. Ή κάποια προγράμματα περισσότερο.:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cacofonix

Δραστήριο μέλος

Ο cacofonix αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 41 ετών και επαγγέλεται Καθηγητής/τρια. Έχει γράψει 682 μηνύματα.
καφεδες σωρο πεφτουνε
Δεν ήξερα ότι οι εταιρείες πρέπει να φτιάχνουν laptop που να αντέχουν στους καφέδες και στη μπύρα...

νετβοοκ 10αρι μπορει να πεσει ανετα..γιαυτο και πρεπει να ειναι πιο γερο..το πετας απο εδω απο εκει..
Το αυτοκίνητό σου το στουκάρεις στις κολώνες και στους τοίχους;

τωρα για την ταση και μητρικη,,

εχω 3 μητρικες εδω και 10 χρονια,,και πολλες πτωσεις ρευματος,,και ποτέ δεν μου εχει καει ουτε μια.. σε σταθερο μιλαμε χωρις ups..αλλα μονο με σταθεροποιητη τασης στην πριζα
Για λaptop/netbook μιλάμε εδώ...

και στο λαπτοπ οταν το βαζεις στην πριζα ειναι ακομα δυσκολοτερο να χαλασει με αλλαγη του ρευματος γιατι απλα η μπαταρια λειτουργει ως ups και κραταει ρευμα,,οποτε δεν καταλαβαινει καν τη ηλεκτρικη λακουβα..


οποτε δεν ειναι τοσο ευκολα να καει μητρικη,,τοσα χρονια αυτο εχω δει..

αυτο εχω δει,,σε καθημερινη χρηση..
Ετσι παιθαίνουν οι μπαταρίες όμως...Και μια Original μπαταρία έχει γύρω στα 100€, ανάλογα το μηχάνημα και τη χωρητικότητα.

οποτε δεν ειναι τοσο ευκολα να καει μητρικη,,τοσα χρονια αυτο εχω δει..

αυτο εχω δει,,σε καθημερινη χρηση..
Δηλαδή επειδή δεν έχει καεί η δικιά σου σημαίνει ότι δεν καίγονται; Εγώ σου λέω ότι σκληροί, μητρικές και κάρτες γραφικών είναι οι πιο συνηθισμένες βλάβες στους υπολογιστές. Μνήμες RAM και επεξεργαστές είναι σχεδόν αθάνατοι...

Τι εννοείς σε άλλη τοποθεσία;
Ούτε μετακίνηση εικονιδίου πχ δε μπορώ να κάνω. -.-
Απλά κάποια έγγραφα θα ήθελα να τα έχω μέσα. Ή κάποια προγράμματα περισσότερο.:/:
Μήπως δεν έχεις permissions; Πχ έχεις λογαριασμό guest; :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

wolfe4ever

Διάσημο μέλος

Η wolfe4ever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,217 μηνύματα.
Μήπως δεν έχεις permissions; Πχ έχεις λογαριασμό guest; :hmm:
Άμα μου εξηγήσεις τι είναι το καθένα, θα σου πω.:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Δεν ήξερα ότι οι εταιρείες πρέπει να φτιάχνουν laptop που να αντέχουν στους καφέδες και στη μπύρα...
μα το προβλεπουν,,τα λαπτοπ εχουν πληκτρολογια που γραφουν οτι αντεχουν ελαφρα υγρα,,

εννοειται οτι το προβλεπουν..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

moxa15

Διάσημο μέλος

Ο moxa15 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 3,327 μηνύματα.
Τι εννοείς σε άλλη τοποθεσία;
Ούτε μετακίνηση εικονιδίου πχ δε μπορώ να κάνω. -.-
Απλά κάποια έγγραφα θα ήθελα να τα έχω μέσα. Ή κάποια προγράμματα περισσότερο.:/:
μμμμμμ με προβληματισες τωρα,τι να σου πω φιλε δεν ξερω,κανε το μονο σιγουρο,format....το bold με ανησυχει πολυ πρωτη φορα το ακουω...κανα scan μπας και κολλησες κανα ιο εκανες;;;:hmm:
Το αυτοκίνητό σου το στουκάρεις στις κολώνες και στους τοίχους;
ε οχι,εδω διαφωνω,ολο και καμια τουμπα ή κλωτσια στην μεταφορα θα φαει(κυριως το 2ο).ειναι σημαντικο να ειναι γερο δεμενα...



Δηλαδή επειδή δεν έχει καεί η δικιά σου σημαίνει ότι δεν καίγονται; Εγώ σου λέω ότι σκληροί, μητρικές και κάρτες γραφικών είναι οι πιο συνηθισμένες βλάβες στους υπολογιστές. Μνήμες RAM και επεξεργαστές είναι σχεδόν αθάνατοι...
σε laptop???δυσκολα,εγω δεν το εχω ακουσει....:whistle:


Μήπως δεν έχεις permissions; Πχ έχεις λογαριασμό guest; :hmm:
καλη ιδεα....:clapup::clapup::clapup:

Άμα μου εξηγήσεις τι είναι το καθένα, θα σου πω.:redface:
δλδ να εισαι ο administrator του PC,ο κυριως χρηστης ξερω 'γω(δεν νομιζω γινεται να το εξηγησεις πιο απλα...)

μα το προβλεπουν,,τα λαπτοπ εχουν πληκτρολογια που γραφουν οτι αντεχουν ελαφρα υγρα,,

εννοειται οτι το προβλεπουν..
νομιζω οτι αναφερονται μονο στο νερο και σιγουρα οχι στον ΚΑΥΤΟ καφε...ασε που αν γινει καμια μλκ και σου πεσει μπυρα,coca κτλπ δεν θα φευγει με τπτ απο το laptop,και θα κολλανε τα πληκτρα και θα μυριζει και ασχημα...;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cacofonix

Δραστήριο μέλος

Ο cacofonix αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 41 ετών και επαγγέλεται Καθηγητής/τρια. Έχει γράψει 682 μηνύματα.
Εχω ρωτήσει τεχνικούς, και μου είπαν κατά σειρά σκληροί, κάρτες γραφικών, μητρικές. Δε ρώτησα και στατιστικό δείγμα τι εταιρείες χαλάνε περισσότερο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

wolfe4ever

Διάσημο μέλος

Η wolfe4ever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,217 μηνύματα.
Μα από το φορμάτ και μετά έγινε το πρόβλημα.
Δε θέλω να ξαναδώσω 50 ευρώ για φορμάτ πάλι. =/
Άμα γίνω δηλαδή ο κύριος χρήστης, θα λυθεί το πρόβλημα;:worry:

(ασχετοσύνηηη όπως καταλάβατε. :whistle::P)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cacofonix

Δραστήριο μέλος

Ο cacofonix αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 41 ετών και επαγγέλεται Καθηγητής/τρια. Έχει γράψει 682 μηνύματα.
Αν μένεις Ν. Προάστια, θα στο φτιάξω τζάμπα. 50€ για format ειλικρινά είναι γδάρσιμο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
σκληροί, κάρτες γραφικών, μητρικές.

ναι,,σωστο,,πρωτα η κινουμενη συσκευη δισκος χαλαει,,με πτωση ρευματος πχ..


wolf μην πληρωσεις για format,, ειναι πεταμενα λεφτα

για λαπτοπ μιλαμε ε?

ε,,δες στη διαχειριση δισκων,,
ο υπολογιστης μου/δεξι κλικ/διαχειριση/διαχειριση δισκων στα αριστερα..

δες αν υπαρχει καπιο κομματι του δισκου με περιεργα χαρακτηριστικα παραμετροι eisa κλπ προς τα δεξια(λιγα γιγα μεγεθος,,το πιο πιθανο ειναι να εχει ηδη αποθηκευμενη εικονα των windos εξαρχης.. ετσι δεν χρειαζεσαι φορματ..μονο αντιγραφη απο το δισκο σου..

αλλιως αν εχεις το cd windows του λαπτοπ,,βαλτο και εγκατεστησε τα,,θα σε βοηθησουμε ,παραειναι απλο πια,,

αλλα να πληρωσεις για φορματ ειναι τρελα..:worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

moxa15

Διάσημο μέλος

Ο moxa15 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 3,327 μηνύματα.
Μα από το φορμάτ και μετά έγινε το πρόβλημα.
Δε θέλω να ξαναδώσω 50 ευρώ για φορμάτ πάλι. =/
Άμα γίνω δηλαδή ο κύριος χρήστης, θα λυθεί το πρόβλημα;:worry:

(ασχετοσύνηηη όπως καταλάβατε. :whistle::P)
προσπαθησε να γινεις κύριος χρήστης(admin) και ξαναπες...παντως ρωτα και καποιον αλλο για φτηνοτερο format...ειναι πολλα τα λεφτα για format και μονο...
Αν μένεις Ν. Προάστια, θα στο φτιάξω τζάμπα. 50€ για format ειλικρινά είναι γδάρσιμο.
ναι συμφωνω,για format και μονο ειναι πανακριβο!!!!!!!!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Νευρολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
Μα από το φορμάτ και μετά έγινε το πρόβλημα.
Δε θέλω να ξαναδώσω 50 ευρώ για φορμάτ πάλι. =/
Άμα γίνω δηλαδή ο κύριος χρήστης, θα λυθεί το πρόβλημα;:worry:

(ασχετοσύνηηη όπως καταλάβατε. :whistle::P)

Από την στιγμή που γράφεις στο φορουμ δεν είσαι άσχετη. :hmm: απλά φοβάσαι να κάνεις φορμάτ. Προσπάθησε το μόνη σου και θα δεις ότι είναι εύκολο. :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

moxa15

Διάσημο μέλος

Ο moxa15 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 3,327 μηνύματα.
Από την στιγμή που γράφεις στο φορουμ δεν είσαι άσχετη. :hmm: απλά φοβάσαι να κάνεις φορμάτ. Προσπάθησε το μόνη σου και θα δεις ότι είναι εύκολο. :D

μην το προσπαθησεις μονη σου αν δεν το εχεις κανει ποτε,θα μπερδευτεις με τους drivers...δεν εχεις καποιο φιλο που να ξερει;;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

wolfe4ever

Διάσημο μέλος

Η wolfe4ever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,217 μηνύματα.
Παιδιά παιδιά μισό. Χάνομαι. :P
1)Πώς γίνομαι admin; :P
2) Φόκο, δεν έχω ξανακάνει φορμάτ και ναι είμαι παντελώς άσχετη. :redface:

50 ευρώ πάει το φορμάτ σε αυτούς που έχω πάει. =/
Δε λέει να τα δώσω. :P

Δεν μου έρχεται κανένας στο μυαλό που να ξέρει. =/
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

wolfe4ever

Διάσημο μέλος

Η wolfe4ever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,217 μηνύματα.
δες αν υπαρχει καπιο κομματι του δισκου με περιεργα χαρακτηριστικα παραμετροι eisa κλπ προς τα δεξια(λιγα γιγα μεγεθος,,το πιο πιθανο ειναι να εχει ηδη αποθηκευμενη εικονα των windos εξαρχης.. ετσι δεν χρειαζεσαι φορματ..μονο αντιγραφη απο το δισκο σου..

αλλιως αν εχεις το cd windows του λαπτοπ,,βαλτο και εγκατεστησε τα,,θα σε βοηθησουμε ,παραειναι απλο πια,,

αλλα να πληρωσεις για φορματ ειναι τρελα..:worry:

Όταν λες περίεργα χαρακτηριστικά;
Πήγα εκεί που λες, μα δε καταλαβαίνω ποιο δίσκο να επιλέξω. :redface:
Αυτό μου έβγαλε. Χωρίς τίτλο.png
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
1)Πώς γίνομαι admin;
Πας στο κοντινο ΚΕΠ και κανεις αιτηση..:)

Όταν λες περίεργα χαρακτηριστικά;
Πήγα εκεί που λες, μα δε καταλαβαίνω ποιο δίσκο να επιλέξω.

αυτο το system reserved δεν ειναι αυτο που λεγαμε..
δηλαδη,,πρεπει να βαλεις το dvd των windows 7 ,,δεν εχεις ενα dvd μαζι με το λαπτοπ?

ωχ,συγνωμη ,νετβοοκ ειναι,,δεν εχει dvd.

για netbook εχει κατι βιντεο,αλλα θελει μεσω usb..πιο δυσκολο

βρες καποιον που να ξερει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cacofonix

Δραστήριο μέλος

Ο cacofonix αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 41 ετών και επαγγέλεται Καθηγητής/τρια. Έχει γράψει 682 μηνύματα.
ναι,,σωστο,,πρωτα η κινουμενη συσκευη δισκος χαλαει,,με πτωση ρευματος πχ..


wolf μην πληρωσεις για format,, ειναι πεταμενα λεφτα

για λαπτοπ μιλαμε ε?

ε,,δες στη διαχειριση δισκων,,
ο υπολογιστης μου/δεξι κλικ/διαχειριση/διαχειριση δισκων στα αριστερα..

δες αν υπαρχει καπιο κομματι του δισκου με περιεργα χαρακτηριστικα παραμετροι eisa κλπ προς τα δεξια(λιγα γιγα μεγεθος,,το πιο πιθανο ειναι να εχει ηδη αποθηκευμενη εικονα των windos εξαρχης.. ετσι δεν χρειαζεσαι φορματ..μονο αντιγραφη απο το δισκο σου..

αλλιως αν εχεις το cd windows του λαπτοπ,,βαλτο και εγκατεστησε τα,,θα σε βοηθησουμε ,παραειναι απλο πια,,

αλλα να πληρωσεις για φορματ ειναι τρελα..:worry:

Το να δίνεις συμβουλές τέτοιου είδους σε κάποιον που δεν έχει επαφή με το αντικείμενο, είναι ό,τι χειρότερο μπορείς να κάνεις. Καλύτερα να απευθυνθεί ή σε κάποιον φίλο ή σε τεχνικό.

Από την στιγμή που γράφεις στο φορουμ δεν είσαι άσχετη. :hmm: απλά φοβάσαι να κάνεις φορμάτ. Προσπάθησε το μόνη σου και θα δεις ότι είναι εύκολο. :D

Και να κάνει μεγαλύτερη ζημιά, ε;

Παιδιά παιδιά μισό. Χάνομαι. :P
1)Πώς γίνομαι admin; :P
2) Φόκο, δεν έχω ξανακάνει φορμάτ και ναι είμαι παντελώς άσχετη. :redface:

50 ευρώ πάει το φορμάτ σε αυτούς που έχω πάει. =/
Δε λέει να τα δώσω. :P

Δεν μου έρχεται κανένας στο μυαλό που να ξέρει. =/

Πες μου ότι πήγες στο Πλαίσιο ή στα Multirama...
Για να δεις αν είσαι admin, αν έχεις Windows 7, γιατί Windows Vista ή XP δεν έχω εύκαιρα αυτή τη στιγμή, πηγαίνεις Control Panel - User Accounts and Family Safety - User Accounts

αυτο το system reserved δεν ειναι αυτο που λεγαμε..
δηλαδη,,πρεπει να βαλεις το dvd των windows 7 ,,δεν εχεις ενα dvd μαζι με το λαπτοπ?

ωχ,συγνωμη ,νετβοοκ ειναι,,δεν εχει dvd.

για netbook εχει κατι βιντεο,αλλα θελει μεσω usb..πιο δυσκολο

βρες καποιον που να ξερει.
Τα netbook δεν έχουν DVD. Το λειτουργικό βρίσκεται στο reserved partition. Με συνδυασμό πλήκτρων το επαναφέρει στην αρχική κατάσταση κοινώς system recovery.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

wolfe4ever

Διάσημο μέλος

Η wolfe4ever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,217 μηνύματα.
Windows 7 έχω. Πήγα εκεί που λες. Έχει ένα λογαριασμό διαχειριστή.
Έκανα άλλο εγώ, τον έβαλα διαχειριστή αντί τυπικό,
άλλαξα τον πρώτο σε τυπικό, πήγα να τον διαγράψω, για να μείνει ο δικός μου και δεν διαγράφεται. :|
Έκλεισα το netbook, το ξανάνοιξα και πάει ο λογαριασμός μου. Δεν τον αποθήκευσε, όπως κάνει με όλες τις άλλες ενέργειές μου. -.-
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Enable the (Hidden) Administrator Account on Windows 7 or Vista



Many people familiar with prior versions of Windows are curious what happened to the built-in Administrator account that was always created by default. Does this account still exist, and how can you access it?
The account is created in Windows 7 or Vista, but since it’s not enabled you can’t use it. If you are troubleshooting something that needs to run as administrator, you can enable it with a simple command.
Note: You really shouldn’t use this account for anything other than troubleshooting. In fact, you probably shouldn’t use it at all.
Enable Built-in Administrator Account
First you’ll need to open a command prompt in administrator mode by right-clicking and choosing “Run as administrator” (or use the Ctrl+Shift+Enter shortcut from the search box)

Now type the following command:
net user administrator /active:yes

You should see a message that the command completed successfully. Log out, and you’ll now see the Administrator account as a choice. (Note that the screenshots are from Vista, but this works on Windows 7)

You’ll note that there’s no password for this account, so if you want to leave it enabled you should change the password.
Disable Built-in Administrator Account
Make sure you are logged on as your regular user account, and then open an administrator mode command prompt as above. Type the following command:
net user administrator /active:no

The administrator account will now be disabled, and shouldn’t show up on the login screen anymore.

αυτο δεν το ηξερα,,στα win7 εξ αρχης δεν μπαινεις ως admin?
και τι σημαινει αυτο?δεν μπορεις να βαλεις προγραμματα ,να αλλαξεις κατι σε επιλογες του λειτουργικου..
τι σημαινει?

δεν την μπορω αυτη τη βλακεια που εχει και το ubuntu,,να ζητω αδεια για να μπω και να πειραξω το δικο μου pc..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cacofonix

Δραστήριο μέλος

Ο cacofonix αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 41 ετών και επαγγέλεται Καθηγητής/τρια. Έχει γράψει 682 μηνύματα.
Enable the (Hidden) Administrator Account on Windows 7 or Vista





αυτο δεν το ηξερα,,στα win7 εξ αρχης δεν μπαινεις ως admin?
και τι σημαινει αυτο?δεν μπορεις να βαλεις προγραμματα ,να αλλαξεις κατι σε επιλογες του λειτουργικου..
τι σημαινει?

δεν την μπορω αυτη τη βλακεια που εχει και το ubuntu,,να ζητω αδεια για να μπω και να πειραξω το δικο μου pc..
Δεν είναι βλακεία, και δεν είναι του Ubuntu αλλά γενικά του UNIX OS, προκατόχου του Linux.
Φαντάσου τώρα να έχεις άδεια διαχειριστή και το Pc να έχεις πρόσβαση στο δίκτυο...Πόσες επιθέσεις θα δέχεσαι καθημερινά...
Μια φορά τα είχα αφήσει όλα ανοιχτά για να βλέπω πιθανές επιθέσεις στο σύστημά μου...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top