Σκύλος ή γάτα;

Σκύλος ή γάτα;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 222)
  • Σκύλος

    Ψήφοι: 144 64.9%
  • Γάτα

    Ψήφοι: 78 35.1%

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φιλόλογος ξένων γλωσσών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
αγαπώ πολύ και τα σκυλάκια, αλλά οι γάτες είναι η αδυναμία μου... :D

φαινετε απο το αβαταρ! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,963 μηνύματα.
φαινετε απο το αβαταρ! :P

Τι να πω κι εγω που τον έχω στην υπογραφή τον γιό μου και μάλιστα του χω φτιάξει και ατάκες αλα Τσακ Νόρρις. Ο Άρμιν εκείνο... ο Άρμιν το άλλο...:P

Κοιτάξτε το και μετά ξανασκεφτείτε αν ένα γατάκι μπορεί να είναι κακό. Με προστατεύει απίστευτα. Όποιους θεωρεί κακούς για μένα τους επιτίθεται, ενώ τους υπόλοιπους τους κάνει γλύκες. Νιώθει ακριβώς ότι νιώθω και αντιδράει ανάλογα.

Ε κι άμα με δαγκώσει ή με γδάρει και ματώσω πολύ, τρώει μια γερή στον κώλο και τρέχει στη γωνιά του και μετά από ώρα έρχεται για γλύκες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Tabby

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Tabby αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Λιχτενστάιν (Ευρώπη). Έχει γράψει 935 μηνύματα.
φαινετε απο το αβαταρ! :P

όντως προδόθηκα! :P :D

Νιώθει ακριβώς ότι νιώθω και αντιδράει ανάλογα.

Είναι τέλειο αυτό το συναίσθημα επικοινωνίας με το ζωάκι!!
Ο Άρμιν είναι πολύ όμορφος και γλυκούλης :inlove:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φιλόλογος ξένων γλωσσών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
Τι να πω κι εγω που τον έχω στην υπογραφή τον γιό μου και μάλιστα του χω φτιάξει και ατάκες αλα Τσακ Νόρρις. Ο Άρμιν εκείνο... ο Άρμιν το άλλο...:P

Κοιτάξτε το και μετά ξανασκεφτείτε αν ένα γατάκι μπορεί να είναι κακό. Με προστατεύει απίστευτα. Όποιους θεωρεί κακούς για μένα τους επιτίθεται, ενώ τους υπόλοιπους τους κάνει γλύκες. Νιώθει ακριβώς ότι νιώθω και αντιδράει ανάλογα.

Ε κι άμα με δαγκώσει ή με γδάρει και ματώσω πολύ, τρώει μια γερή στον κώλο και τρέχει στη γωνιά του και μετά από ώρα έρχεται για γλύκες.
Παρολου που δεν συμπαθω τις γατες... Διοτι ειμαι σκυλο-μαμα ... και να η Νομα μου: View attachment 46869 και ο Ρεξ μου που δυστυχως τον αφησα στην Ελλαδα: View attachment 46870 ο ατουλης σου φαινετε πολυ ομορφος και γλυκας! Να τον χαιρεσε λοιπον! Εχεις δικαιο αλλα αυτοι που εχουν σκυλους αγαπουν τα σκυλακια τους και εεκινοι που εχουν γατες τα γατακια τους ετσι ειναι.... Εγω αγαπω τα 2 ομορφα ζουζουνια μου αν και το ενα ειναι μακρια μου...:(

όντως προδόθηκα! :P :D

Ειναι πολυ ομορφο αν ειναι δικο σου!:):):):)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Tabby

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Tabby αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Λιχτενστάιν (Ευρώπη). Έχει γράψει 935 μηνύματα.
Όχι το γατάκι του άβαταρ δεν είναι δικό μου. Όμως μου θυμίζει τον τελευταίο γατούλη που είχα, τον οποίο τον αγαπώ πολύ κι ας πέρασαν 3 χρόνια που τον χάσαμε. (τον δηλητηρίασαν... :( )

Ο καθένας μας έχει τις συμπάθειες και τις αδυναμίες του στα ζωάκια. Εγώ αγαπώ πολύ και δύο αδέσποτα σκυλιά που έχουμε στη γειτονιά μου. Το σημαντικό είναι όλοι να τα σεβόμαστε, ακόμη και αυτοί που τους είναι αδιάφορα ή αντιπαθή.. Αν δε θέλουν να ασχοληθούν με αυτά, δικαίωμα τους.. Δεν έχουν κανένα δικαίωμα όμως να τα κακοποιούν.. :mad:
ίσως λίγο άτοπο με το θέμα αυτό που είπα, αλλά θυμήθηκα όσα πέρασα παλιά κι επί ευκαιρία το είπα..

Τα σκυλάκια σου είναι κουκλάκια! Θα έκαναν κι ωραίο ζευγάρι αν ήταν στην ίδια χώρα :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φιλόλογος ξένων γλωσσών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
Όχι το γατάκι του άβαταρ δεν είναι δικό μου. Όμως μου θυμίζει τον τελευταίο γατούλη που είχα, τον οποίο τον αγαπώ πολύ κι ας πέρασαν 3 χρόνια που τον χάσαμε. (τον δηλητηρίασαν... :( )

Ο καθένας μας έχει τις συμπάθειες και τις αδυναμίες του στα ζωάκια. Εγώ αγαπώ πολύ και δύο αδέσποτα σκυλιά που έχουμε στη γειτονιά μου. Το σημαντικό είναι όλοι να τα σεβόμαστε, ακόμη και αυτοί που τους είναι αδιάφορα ή αντιπαθή.. Αν δε θέλουν να ασχοληθούν με αυτά, δικαίωμα τους.. Δεν έχουν κανένα δικαίωμα όμως να τα κακοποιούν.. :mad:
ίσως λίγο άτοπο με το θέμα αυτό που είπα, αλλά θυμήθηκα όσα πέρασα παλιά κι επί ευκαιρία το είπα..

Τα σκυλάκια σου είναι κουκλάκια! Θα έκαναν κι ωραίο ζευγάρι αν ήταν στην ίδια χώρα :P

Α σε ευχαριστω και λυπαμε για τον γατουλη σου!:( Και εμενα μου εχουν δηιτηριασει αυτη τη σκυλιτσα :View attachment 46871 Ξερω πως νοιωθεις! Συμφωνω με τα αδεσποτα αλλα πριν 1 μηνα με δαγκωσε ενα στο ποδι και δεν στο κρυβω οτι αρχισα να φοβαμαι! Απεκτησα 7 κοταβακια απο την Νομα και τον Ρεξ και πραγματικα ηταν τελεια!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,963 μηνύματα.
Όχι το γατάκι του άβαταρ δεν είναι δικό μου. Όμως μου θυμίζει τον τελευταίο γατούλη που είχα, τον οποίο τον αγαπώ πολύ κι ας πέρασαν 3 χρόνια που τον χάσαμε. (τον δηλητηρίασαν... :( )

Τον άφηνες να κυκλοφορεί έξω; Κακώς, εγώ τον έχω αυστηρά μέσα στο διαμέρισμα και για έξω μόνο με γατοφόρο.

Όποιος μου αγγίξει το παιδί μου θα γίνω Κέρβερος και το εννοώ.

Τα θερμά μου συλλυπητήρια και εύχομαι να βρείς ένα άλλο γατάκι που -αν και ξέρω πως δεν είναι το ίδιο- θα σε κάνει να νιώσεις χαρούμενη.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Tabby

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Tabby αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Λιχτενστάιν (Ευρώπη). Έχει γράψει 935 μηνύματα.
:( κρίμα για το σκυλάκι. τι να πω είναι τόσο άδικο... με πληγώνει και με ενοχλεί τρομερά το θέμα της κακοποίησης :mad:
Δυστυχώς υπάρχει αρκετή κακία κι έλλειψη παιδείας, πολιτισμού και συναισθημάτων... Αυτοί που το κάνουν σίγουρα δε μπορούν να λέγονται άνθρωποι.
Όσο για τα αδέσποτα, ναι έχω ακούσει κι εγώ περιστατικά ανάλογα με το δικό σου κι είναι πολύ λυπηρό. Δεν είναι όλα έτσι. Πολλά είναι πολύ φιλικά και ταλαιπωρημένα.. Θα έπρεπε να υπάρχει μέριμνα από την κοινωνία για τα αδέσποτα σκυλιά που παρουσιάζουν επιθετική συμπεριφορά. Είχα ακούσει παλιά ότι τα εκπαιδεύουν έτσι ώστε να μην αποτελούν κίνδυνο. Τώρα δεν ξέρω αν ασχολείται κανείς σοβαρά, αν και θα πρεπε... :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Tabby

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Tabby αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Λιχτενστάιν (Ευρώπη). Έχει γράψει 935 μηνύματα.
Τον άφηνες να κυκλοφορεί έξω; Κακώς, εγώ τον έχω αυστηρά μέσα στο διαμέρισμα και για έξω μόνο με γατοφόρο.

Όποιος μου αγγίξει το παιδί μου θα γίνω Κέρβερος και το εννοώ.

Τα θερμά μου συλλυπητήρια και εύχομαι να βρείς ένα άλλο γατάκι που -αν και ξέρω πως δεν είναι το ίδιο- θα σε κάνει να νιώσεις χαρούμενη.:)

Σ' ευχαριστώ πολύ Valder! :)
Πολύ καλά κάνεις!!! Μπράβο σου!
Στο σπίτι των γονιών μου έχουμε μια μικρή αυλίτσα και έβγαινε εκεί.. Παραέξω δεν πήγαινε. Ήταν απίστευτα ήσυχο. Ήρθαν στην αυλή μας με σκοπό να του κάνουν κακό..
Κι εγώ πήρα αυτό το μάθημα: Αν έχω ξανά ζωάκι, θα το έχω αποκλειστικά μέσα στο σπίτι...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φιλόλογος ξένων γλωσσών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
:( κρίμα για το σκυλάκι. τι να πω είναι τόσο άδικο... με πληγώνει και με ενοχλεί τρομερά το θέμα της κακοποίησης :mad:
Δυστυχώς υπάρχει αρκετή κακία κι έλλειψη παιδείας, πολιτισμού και συναισθημάτων... Αυτοί που το κάνουν σίγουρα δε μπορούν να λέγονται άνθρωποι.
Όσο για τα αδέσποτα, ναι έχω ακούσει κι εγώ περιστατικά ανάλογα με το δικό σου κι είναι πολύ λυπηρό. Δεν είναι όλα έτσι. Πολλά είναι πολύ φιλικά και ταλαιπωρημένα.. Θα έπρεπε να υπάρχει μέριμνα από την κοινωνία για τα αδέσποτα σκυλιά που παρουσιάζουν επιθετική συμπεριφορά. Είχα ακούσει παλιά ότι τα εκπαιδεύουν έτσι ώστε να μην αποτελούν κίνδυνο. Τώρα δεν ξέρω αν ασχολείται κανείς σοβαρά, αν και θα πρεπε... :hmm:
Σε ευχαριστω πολυ!
Σ' ευχαριστώ πολύ Valder! :)
Πολύ καλά κάνεις!!! Μπράβο σου!
Στο σπίτι των γονιών μου έχουμε μια μικρή αυλίτσα και έβγαινε εκεί.. Παραέξω δεν πήγαινε. Ήταν απίστευτα ήσυχο. Ήρθαν στην αυλή μας με σκοπό να του κάνουν κακό..
Κι εγώ πήρα αυτό το μάθημα: Αν έχω ξανά ζωάκι, θα το έχω αποκλειστικά μέσα στο σπίτι...

και σε εμενα το ιδιο εγινε! Καποιος ηλθε με σκοπο να της κανει κακο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

adele

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η adele αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φωτογράφος. Έχει γράψει 313 μηνύματα.
Όντας σκυλο-μαμά διάλεξα τον σκύλο στη δημοσκόπηση. Αγαπάω τα σκυλιά πάρα μα πάρα πολύ και είχα πολλά ανά τα χρόνια, τα οποία λάτρεψα. Έχω τρομερές μνήμες και εμπειρίες μαζί τους.
Τους τελευταίους 2 μήνες, όμως, μεγαλώνω τον υπέροχο άσπρο γάτο μου που μάζεψα από το δρόμο και ένα θα σας πω. Οι γάτες είναι πολύ παρεξηγημένα ζώα!!
Σίγουρα δεν μπορείς να τις βγάλεις βόλτα, αλλά συναισθηματικά δένεσαι εξίσου μαζί τους. Δαγκώνουν πάρα πολύ όσο είναι μωρά (ο δικός μου με έχει τρελάνει!!), αλλά σιγά σιγά το συνηθίζεις. Και τα σκυλιά δαγκώνουν άλλωστε μικρά.
Είναι τελείως ανεξάρτητες και μπορεί όλη μέρα να κοιμούνται σε μια γωνιά του σπιτιού μόνες. Ταυτόχρονα όμως και τόσο αγαπησιάρες που να έρχονται το βράδυ να κοιμούνται πάνω στο στήθος σου, στο σημείο της καρδιάς, για να σε νιώθουν κοντά τους, και να γουργουρίζουν ασταμάτητα. Κάθε βράδυ κοιμόμαστε αγκαλιά με τον δικό μου. Απίστευτη αγάπη! Πολύ παρεξηγημένο ζωάκι!
Λατρεύω, λοιπόν, εξίσου και τα σκυλιά και τα γατιά, για διαφορετικούς λόγους το καθένα, και μακάρι να περάσουν από τα χέρια μου πολλά ακόμη.
Νομίζω τα πάντα εξαρτώνται και στο αφεντικό των ζώων.
Ανάλογα το αφεντικό και την αφοσίωση που δείχνει στο κατοικίδιό του, ανάλογη είναι και η ανταπόδωση του ζώου. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φιλόλογος ξένων γλωσσών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
Όντας σκυλο-μαμά διάλεξα τον σκύλο στη δημοσκόπηση. Αγαπάω τα σκυλιά πάρα μα πάρα πολύ και είχα πολλά ανά τα χρόνια, τα οποία λάτρεψα. Έχω τρομερές μνήμες και εμπειρίες μαζί τους.
Τους τελευταίους 2 μήνες, όμως, μεγαλώνω τον υπέροχο άσπρο γάτο μου που μάζεψα από το δρόμο και ένα θα σας πω. Οι γάτες είναι πολύ παρεξηγημένα ζώα!!
Σίγουρα δεν μπορείς να τις βγάλεις βόλτα, αλλά συναισθηματικά δένεσαι εξίσου μαζί τους. Δαγκώνουν πάρα πολύ όσο είναι μωρά (ο δικός μου με έχει τρελάνει!!), αλλά σιγά σιγά το συνηθίζεις. Και τα σκυλιά δαγκώνουν άλλωστε μικρά.
Είναι τελείως ανεξάρτητες και μπορεί όλη μέρα να κοιμούνται σε μια γωνιά του σπιτιού μόνες. Ταυτόχρονα όμως και τόσο αγαπησιάρες που να έρχονται το βράδυ να κοιμούνται πάνω στο στήθος σου, στο σημείο της καρδιάς, για να σε νιώθουν κοντά τους, και να γουργουρίζουν ασταμάτητα. Κάθε βράδυ κοιμόμαστε αγκαλιά με τον δικό μου. Απίστευτη αγάπη! Πολύ παρεξηγημένο ζωάκι!
Λατρεύω, λοιπόν, εξίσου και τα σκυλιά και τα γατιά, για διαφορετικούς λόγους το καθένα, και μακάρι να περάσουν από τα χέρια μου πολλά ακόμη.
Νομίζω τα πάντα εξαρτώνται και στο αφεντικό των ζώων.
Ανάλογα το αφεντικό και την αφοσίωση που δείχνει στο κατοικίδιό του, ανάλογη είναι και η ανταπόδωση του ζώου. :)
και εγω πριν φυγω για Γερμανια ημουν στο χωριο της μαμας μου στο Νεστοριο Καστοριας... Η γιαγια μου ειχε αλει κλοσα και εκεινη εβγαλε 3 πανεμορφα πουλακια.... 5 μερες μετα η μαμα και τα 2 κκοτοπουλακια εφυγαν απο την ζωη... εμεινε μονο το ενα... Η γιαγια το πηρε στο σπιτι της και αποφασισα να το μεγαλωσω οσο καιρο θα ημουν εκει... Τελικα ειναι κοκορακι και εχω δεθει πολυ μαζι του κι ας ειναι πουλι! Εχει και ονομα chicky τον εβγαλα απο το chicken (= κοτοπουλο) τον αγαπω... και την πρωτη μερα που εφυγα ο θειος μου με πηρε πηλεφωνο και μου ειπε πως ολη μερα εκλαιγε και με εψαχνε γιατι πια ημουν σαν μαμα του! Αγορι μου σε αγαπω πολυυυυυ!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φιλόλογος ξένων γλωσσών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
Τελευταία επεξεργασία:

*metal fairy*

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Εύη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Αχαρνές (Αττική). Έχει γράψει 174 μηνύματα.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φιλόλογος ξένων γλωσσών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
αχου τα!τι γλυκουλια!!!!:)
γιατι τα εχεις στην λεκανη καλε;;

Για πλακα! Να μην τα εχω μια φωτο ολα μαζι;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δεσμώτης

Περιβόητο μέλος

Ο Δεσμώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 45 ετών. Έχει γράψει 4,605 μηνύματα.
σκύλος ή γάτα?

έβαλα στη γάτα μου κροκέτες ψαριού κ με κοίταξε με ύφος "πάλι τα ίδια θα φάμε?".
κάποιος πρέπει να της μιλήσει για τα γατάκια στην Αφρική

:confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

diotima

Διάσημο μέλος

Ο diotima αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,480 μηνύματα.
Εχω εδω ενα κουταβι,που καθημερινα τρωει κροκετες Αγνωστου Ταυτοτητας
Ειναι απο την Αφρικη


ps. Πριν απο λιγο εγλυφε το πατωμα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

εμμα_τριντεντ

Πολύ δραστήριο μέλος

Η εμμα_τριντεντ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,327 μηνύματα.
αν δεν έχεις τουίτερ δε μπορείς να πιάσεις το αστείο με την Αφρική :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

*metal fairy*

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Εύη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Αχαρνές (Αττική). Έχει γράψει 174 μηνύματα.


έβαλα στη γάτα μου κροκέτες ψαριού κ με κοίταξε με ύφος "πάλι τα ίδια θα φάμε?".
κάποιος πρέπει να της μιλήσει για τα γατάκια στην Αφρική

:confused:

η δικη μου τρωει μονο κονσερβες απο μια σιγκεκριμενη μαρκα :confused:....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δεσμώτης

Περιβόητο μέλος

Ο Δεσμώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 45 ετών. Έχει γράψει 4,605 μηνύματα.
η δικη μου τρωει μονο κονσερβες απο μια σιγκεκριμενη μαρκα :confused:....

ο,τι χειρότερο από άποψη υπερφορτωμένης τροφής
με συντηρητικά και με τον καιρό
το γατί σου θα φαφουτιάσει.
:(:(


εκτός και της βουρτσίζεις δόντια, που δε νομίζω.

εμένα είναι 14 μηνών
και δεν έχει δει ούτε καν
την όψη της κονσέρβας.
Le chef και φρισκιζ είναι κάκιστα
αλλά και πέρα από μάρκες,
αν θες τροφή με υγρασία
καλύτερα να της δίνεις κάτι μαγειρευτό
ανακατεμένο όμως με ξηρά (ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΑ)
για να παίρνει και την απαραίτητη ταυρίνη.

Αν και με σκέτη κροκέτα (ξηρα τροφή)
είναι υπερκαλυμμένη.

τώρα που είναι καλοκαίρι,
εμένα τσακίζει τα φρούτα
(πεπόνι, βερύκοκο, νεκταρίνι, ροδάκινο)
αλλά μόνο για να δροσίσει λίγο τα ούλα της
και την ξεδιψάει κιόλας
(επειδή έχει πολύ νερό)
και έχω προσέξει ότι δεν ελέγχει την όρεξη της
κι άμα φάει πολύ κάποιο όξινο φρούτο,
μετά κάνει εμετούς. :/:
άρα θέλει μέτρο ακόμη και σε αυτά.


απορώ με αυτούς που ταίζουν τις γάτες τους
αποκλειστικά με κονσέρβες.

το κάνουν από μόνοι τους
ή τους τις συστήνουν κτηνίατροι?
:worry::worry::worry:

(αν μιλάμε για το βήτα,
μήπως τις αγοράζουν κι από το ιατρείο? :worry:)

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
    • *
  • Φορτώνει...
Top