Aποτυχημένες αγορές! (Κλαίω τα λεφτά μου thread...)

vickie13

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Βίκυ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 244 μηνύματα.
Αρβύλες Martins λουστρίνι, πανέμορφες, λίγο πιο χαμηλές απο το γόνατο. Μου είπαν θα μαλακώσουν, θα "σπάσουν", τις έχω πάει σε τσαγκάρη πολλές φορές, τις έχω φορέσει με την ελπίδα να πάρουν τη φόρμα του ποδιού μου... τίποτα! Κάθε φορά, φουσκάλες και πληγές!

Τα μάρτινς με πονούσαν και μένα και τα ένιωθα 'βαριά' στην αρχή που τα πήρα αλλά μετά από 3-4 φορές που τα φόρεσα,ήταν οκ. Έχω ακούσει ότι αν βάλεις εφημερίδα με μπόλικο οινόπνευμα μέσα στο παπούτσι,μαλακώνει.Η μαμά μου που το δοκίμασε σε κάτι timberland,δούλεψε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

borat

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 15,323 μηνύματα.
Bάλε μπόλικη βαζελίνη εκεί που σε κόβουν.
Eννοώ στο δέρμα, στο εσωτερικό του παπουτσιού.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lenini

Νεοφερμένος

Η lenini αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 48 ετών. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Bάλε μπόλικη βαζελίνη εκεί που σε κόβουν.

βαζελίνη; και μετά να τις φορέσω? δεν θα γλιστράνε? δεν θα είναι λιγάκι μπλιάχ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

christinelle

Πολύ δραστήριο μέλος

Η christinelle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Ελευσίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,873 μηνύματα.
Iσως αμα την αφήσεις ώρα, θα την απορροφήσει το παπούτσι? :hmm:
Με χοντρές κάλτσες δεν σώζεται τίποτα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gilda

Τιμώμενο Μέλος

Η Gilda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,132 μηνύματα.
Ρε παιδιά, φαντάζομαι θα ναι αποτελεσματικό για να το χετε προτείνει, απλά μου κάνει λίγο μπλιαχ, και ότι ίσως να μην είναι υγιεινό. ΠΧ υπάρχει περίπτωση να δημιουργηθοούν μύκητες? (υγρασία, κλειστό παπούτσι κτλ).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Fashion designer και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
Αρβύλες Martins λουστρίνι, πανέμορφες, λίγο πιο χαμηλές απο το γόνατο. Μου είπαν θα μαλακώσουν, θα "σπάσουν", τις έχω πάει σε τσαγκάρη πολλές φορές, τις έχω φορέσει με την ελπίδα να πάρουν τη φόρμα του ποδιού μου... τίποτα! Κάθε φορά, φουσκάλες και πληγές!

Τα μάρτινς με πονούσαν και μένα και τα ένιωθα 'βαριά' στην αρχή που τα πήρα αλλά μετά από 3-4 φορές που τα φόρεσα,ήταν οκ. Έχω ακούσει ότι αν βάλεις εφημερίδα με μπόλικο οινόπνευμα μέσα στο παπούτσι,μαλακώνει.Η μαμά μου που το δοκίμασε σε κάτι timberland,δούλεψε.

Ε, κοίτα, αν το πόδι σου έχει συνηθίσει με άλλου είδους παπούτσι, είναι λογικό να σου φαίνεται περίεργο και να μη το νιώθεις καλά.
Κι εγώ στην αρχή που' χα πάρει δε μου άρεσαν καθόλου από άποψη "εφαρμογής". Πολύ βαριά, σκληρά, τελείως άβολα και απέφευγα να τις φοράω.
Αλλά με τον καιρό συνήθισα, θέλει χρόνο το πόδι να πάρει τη φόρμα του και να είναι οκ.
Φόρα τες για κάποιο διάστημα σε καθημερινή βάση, για λίγη ώρα και θα' ναι οκ.

Εγώ είχα σκεφτεί να βάλω πάτους, μπας και αλλάξει κάτι, αλλά και οι πιο χοντρές κάλτσες βοηθάνε που είπε κάποιος.
Άλλα πειράματα δε θα έκανα να σου πω την αλήθεια. :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gilda

Τιμώμενο Μέλος

Η Gilda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,132 μηνύματα.
Θυμήθηκα κι άλλη μία αποτυχημένη αγορά.
Πήρα μια σκιά Dior, την οποία δεν δοκίμασα, και τελικά δεν μου πήγαινε καθόλου μα καθόλου.
Τελικά την χάρισα στη μαμά μου. (Κατι είναι κι αυτό, τουλάχιστον δεν πήγε χαμένη).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Ναι, από καλλυντικά δεν ξέρω από πού ν'αρχίσω... Σκιά Estée-Lauder, άπειρα σαμπουάν που τελικά μου λάδωναν το μαλλί ή το ξέραιναν ή...
Το ίδιο και μάσκες μαλλιών, που της έβαζα ένα βράδυ και το επόμενο πρωί ήταν σα να μην είχα λουστεί 3 μέρες (και, όχι, δεν τις έβαζα στις ρίζες)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gilda

Τιμώμενο Μέλος

Η Gilda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,132 μηνύματα.
Και μια επιτυχημένη αγορά.. Η πεθερά μου, μου πήρε μια λιλά σκιά Estee Lauder τέλεια. Πάααααααρα πολύ γλυκειά!!! :):):):):)

Α. Τώρα που είπες σαμπουάν. Είχα πάει ένα σαμπουάν της Macrovita που ήταν για τα ξανθά μαλλιά κτλ.. Ε μεγαλύτερη μαλακία δεν έχω ξαναδεί. Σαν να έλουζα τα μαλλιά μου με στόκο. :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Θάλεια

Διάσημο μέλος

Η Θάλεια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 3,424 μηνύματα.
άπειρα σαμπουάν που τελικά μου λάδωναν το μαλλί ή το ξέραιναν ή...

Γι'αυτό δεν αλλάζω σαμπουάν εδώ και 8 χρόνια. :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gilda

Τιμώμενο Μέλος

Η Gilda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,132 μηνύματα.
Ποιο παίρνεις?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nefeli Graf

Περιβόητο μέλος

Η Nefeli Graf αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 5,346 μηνύματα.
Χάλασα 60 ευρώ για παπούτσια που δεν φόρεσα ποτέ...γρρρρρ αλλά δεν πειράζει :( :cry_x:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_fairygirl_

Διακεκριμένο μέλος

Η Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταφραστής/Διερμηνέας και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 7,789 μηνύματα.
Α. Τώρα που είπες σαμπουάν. Είχα πάει ένα σαμπουάν της Macrovita που ήταν για τα ξανθά μαλλιά κτλ.. Ε μεγαλύτερη μαλακία δεν έχω ξαναδεί. Σαν να έλουζα τα μαλλιά μου με στόκο. :(
Ένα για ξανθά μαλλιά είχα πάρει και΄γω μια φορά Macrovita ήτανε όντως.:redface: Το ίδιο θέμα είχα και΄γω άσε που: α. έχω σγουρά και πολλά μαλλιά β.θέλω αφρό στο σαμπουάν.Να μην τα πολυλογώ, μισό μπουκάλι έβαζα για να κάνει αφρό και πάλι το σιχαμένο δεν έκανε. Τελικά μέσα στην ίδια μέρα το αναβάθμισα σε κρεμοσάπουνο:hehe::hehe: και εννοείται ότι έκλεισα οριστικά παρτίδες με φυτικά σαμπουάν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gilda

Τιμώμενο Μέλος

Η Gilda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,132 μηνύματα.
Το ίδιο πρέπει να χαμε πάρει.... Σαν να ζω ξανά την εμπειρία του ΜΗ αφρού είναι..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ηρώ

Διακεκριμένο μέλος

Η Μαρούλι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών και επαγγέλεται Αρχιτέκτονας. Έχει γράψει 6,569 μηνύματα.
Το ίδιο και μάσκες μαλλιών, που της έβαζα ένα βράδυ και το επόμενο πρωί ήταν σα να μην είχα λουστεί 3 μέρες (και, όχι, δεν τις έβαζα στις ρίζες)

Πάντως Γιδάκι η μάσκα δεν πειράζει να μπαίνει στη ρίζα. Ίσα ίσα. Το conditioner ενοχλεί.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Πάντως Γιδάκι η μάσκα δεν πειράζει να μπαίνει στη ρίζα. Ίσα ίσα. Το conditioner ενοχλεί.
Δεν πειράζει για τη ρίζα, αλλά εγώ έχω λεπτό και λιπαρό μαλλί, που ό,τι και να φτάσει εκεί (μαλακτικό ή μάρκα), θα βαρύνει τα μαλλιά μου. :) Απλά με κανονικές μάσκες ήταν ίσως λιγότερα τα μαλλιά μου, ενώ η συγκεκριμένη τα έκανε χάλια!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_fairygirl_

Διακεκριμένο μέλος

Η Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταφραστής/Διερμηνέας και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 7,789 μηνύματα.
Το ίδιο πρέπει να χαμε πάρει.... Σαν να ζω ξανά την εμπειρία του ΜΗ αφρού είναι..
Γενικά ότι έχω πάρει σε φυτικό σαμπουάν το τελειώνα σε 2 εβδομάδες.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~Melania~

Περιβόητο μέλος

Η Insomnia ♥ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Στρατιωτικός και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,354 μηνύματα.


Από τα πιο απαίσια βιβλία :mad: Τζάμπα 12 ευρώ :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_fairygirl_

Διακεκριμένο μέλος

Η Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταφραστής/Διερμηνέας και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 7,789 μηνύματα.

~Melania~

Περιβόητο μέλος

Η Insomnia ♥ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Στρατιωτικός και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,354 μηνύματα.
:hehe::hehe::hehe: H Baλεντίνα βγήκε μάπα το καρπούζι.:P

Και φαίνεται ωραίο Φαίρυυυ :( Το πήρα στα αγγλικά για να κάνω εξάσκηση και είναι η προσωποποίηση της βλακείας :P Μιλάει για τον μαζοχισμό και το σεξ και κάτι τέτοια, είμαι πολύ μικρή εγώ για τέτοια :P:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top