Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 66,094 εγγεγραμμένα μέλη και 2,388,077 μηνύματα σε 74,651 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Αν σας έβριζαν συγγενικό πρόσωπο μέσω Internet...

dark

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη dark
Ο dark αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 38 ετών . Έχει γράψει 13 μηνύματα.

O dark έγραψε στις 12:13, 11-12-07:

Αν σας έβριζαν μέσω του internet κάποιο συγγενικό σας πρόσωπο πως θα αντιδρούσατε;
Στο msn μου έχω βάλει αρκετές επαφές απο τις οποίες μερικά άτομα τα ξέρω μόνο με το μικρό τους όνομα.Ένα απο αυτά τα άτομα σήμερα το πρωί μου έβρισε συγγενικό πρόσωπο πρώτου βαθμού(χωρίς να έχουν γνωριμία)και στην συνέχεια βγήκε εκτός σύνδεσης.Με τον συγκεκριμένο δεν έχουμε κάποια ιδιαίτερη προστριβή απλά δεν νομίζω οτι με συμπαθεί.Υπάρχει περίπτωση να κάνεις μήνυση για εξύβριση σε κάποιον που ξέρεις μόνο το ηλεκτρονικό ταχυδρομείο του;

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Oralee (Κωνσταντίνα)

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Oralee
H Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 5,264 μηνύματα.

H Oralee living, laughing and loving, έγραψε στις 12:22, 11-12-07:

Φαντάζομαι θα υπάρχει, αλλά δεν νομίζω πως αξίζει τον κόπο. Block, delete και τέλος. Ειδικά αν μιλάμε για κάποιον που ξέρεις ελάχιστα.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

dark

Νεοφερμένος

Ο dark αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 38 ετών . Έχει γράψει 13 μηνύματα.

O dark έγραψε στις 12:28, 11-12-07:

Επειδή δεν θέλω να αφήνω τον καθένα που έχει ψυχολογικά προβλήματα έτσι ανεξέλεγκτο ωστε να το κάνει και σε άλλους θα ήθελα να το κυνηγήσω το θέμα.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Angie_Ann

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη Angie_Ann
H Angie_Ann αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 628 μηνύματα.

H Angie_Ann έγραψε στις 12:31, 11-12-07:

Δεν έχεις άδικο σ'αυτό που λες αλλά για να κάνεις κατι τέτοιο πρέπει να μάθεις τουλάχιστον όνομα και επίθετο και δεν νομίζω ότι είναι εύκολο να μάθει κανείς τέτοια στοιχεία μέσω διαδυκτύου.

Παράθεση

Lorien

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Lorien
Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 4,294 μηνύματα.

O Lorien έγραψε στις 12:34, 11-12-07:

Δλδ ; Να κανεις μηνυση σε ατομο με ψυχολογικα προβληματα ;

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Great Chaos (Όττο)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Great Chaos
Ο Όττο αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 50 ετών , επαγγέλεται Παραγωγός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 3,520 μηνύματα.

O Great Chaos I took a wrong turn in the Freak Parade έγραψε στις 12:34, 11-12-07:

Αν αγαπητέ μου αρχίσεις να κυνηγάς όλους όσους έχουν ψυχολογικά προβλήματα και τα ξεσπούν στους άλλους, δεν θα σου μείνει χρόνος για ο,τιδήποτε άλλο στη ζωή σου. Δείξε ανεκτικότητα και ανωτερότητα, γράψε τον τύπο εκεί όπου δεν πιάνει μελάνι και τέλος. Άλλωστε αυτή νομίζω ότι είναι η χειρότερη τιμωρία για τέτοιους τύπους: Να μην ασχολείσαι μαζί τους!!!

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

dark

Νεοφερμένος

O dark έγραψε στις 13:39, 11-12-07:

Αρχική Δημοσίευση από Lorien
Όχι μήνυση αλλά αν του γινόταν μερικές συστάσεις νομίζω οτι θα συμμορφωνόταν κάπως.
Δεν σημαίνει οτι όποιος έχει ψυχολογικά προβλήματα θα τα ξεσπάει πάνω μου και εγώ θα τα αποδέχομαι.

Αρχική Δημοσίευση από Great Chaos
Αν αγαπητέ μου αρχίσεις να κυνηγάς όλους όσους έχουν ψυχολογικά προβλήματα και τα ξεσπούν στους άλλους, δεν θα σου μείνει χρόνος για ο,τιδήποτε άλλο στη ζωή σου. Δείξε ανεκτικότητα και ανωτερότητα, γράψε τον τύπο εκεί όπου δεν πιάνει μελάνι και τέλος. Άλλωστε αυτή νομίζω ότι είναι η χειρότερη τιμωρία για τέτοιους τύπους: Να μην ασχολείσαι μαζί τους!!!
Είναι και η εύκολη λύση αυτή όμως.
Έχω σκοπό να κυνηγάω όσους ενοχλούν εμένα,όχι όλους όσους έχουν ψυχολογικά.Η ανεκτικότητα πολλές φορές εκλαμβάνεται απο τον ψυχοπαθή και ώς αδυναμία.

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Γιώργος : 12-12-07 στις 21:41. Αιτία: Ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων.
Παράθεση

Niyia

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη Niyia
H Niyia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 41 ετών και επαγγέλεται Χορευτής . Έχει γράψει 679 μηνύματα.

H Niyia έγραψε στις 13:55, 11-12-07:

Συμφορουμίτη Dark,
καταρχήν καλωσήρθες, κ κατά δεύτερον, μην ασχολείσαι δεν αξίζει... Ξέρεις πόσοι "τρελοί" κ κακόβουλοι άνθρωποι κυκλοφορούν εκεί έξω?

Παράθεση

Phoebe (Κομπάρσα α)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Phoebe
H Κομπάρσα α αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών , επαγγέλεται Αεροσυνοδός και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 1,213 μηνύματα.

H Phoebe , call me Snake, έγραψε στις 14:03, 11-12-07:

Και εγώ δεν πιστεύω οτι θα καταφέρεις κάτι με αυτό ! Το μόνο που θα καταφέρεις είναι να χαλάσεις την διαθεσή σου! Αν όντως θες να το κυνηγήσεις καλη επιτυχία !!!

Υ.Γ. Καλωσόρισες !!!

Παράθεση

Sarah_Fest (Κατερίνα)

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Sarah_Fest
H Κατερίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 28 μηνύματα.

H Sarah_Fest έγραψε στις 14:09, 11-12-07:

Φίλε μου, αν κάθε φορά που μας έβριζε κάποιος υπό τη μάσκα της "ανωνυμίας" που προσφέρει το διαδίκτυο καταφεύγαμε σε μηνύσεις, θα ήμασταν συνεχώς στα δικαστήρια! Δικαιολογημένος ο εκνευρισμός σου, ειδικά εφόσον δεν μπορείς να δώσεις την κατάλληλη "απάντηση", αλλά πίστεψέ με, δεν αξίζει τον κόπο! Τέτοια άτομα πολλές φορές "τρέφονται" από τους καυγάδες που προκαλούν με τις προκλήσεις τους! Το να μην τους δώσεις σημασία είναι η χειρότερη τιμωρία τους! Διαγραφή λοιπόν και τέλος! Προσπάθησε να παραμείνεις ψύχραιμος!

Παράθεση

faithplus1

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη faithplus1
Ο faithplus1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 36 ετών . Έχει γράψει 678 μηνύματα.

O faithplus1 έγραψε στις 14:24, 11-12-07:

Δεν ξέρω πόσο πρόθυμη θα είναι η υπηρεσία δίωξης ηλεκτρονικού εγκλήματος να ασχοληθεί με κάτι τέτοιο.
(αυτή δεν είναι αρμόδια εφόσον το "έγκλημα" έγινε μέσω ιντερνετ?)
Από το email μπορείς να βρεις τα στοιχεία του άλλου μόνο αν τα δώσει η εταιρία στην οποία έχει το email. Αυτό δεν είναι καθόλου εύκολο να γίνει, άσε που είναι πιθανό να μη έχει βάλει αληθινό ονοματεπώνυμο.
Μου φαίνεται πολύ μάταια όλη η υπόθεση...

Παράθεση

Dark_kronos (Rognan)

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη Dark_kronos
Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 6,569 μηνύματα.

O Dark_kronos Όλα είναι ψεύτικα έγραψε στις 14:32, 11-12-07:

Εστω οτι βρησκεις τα στοιχια του, εστω οτι του κανεις μηνυση, τι θα πετυχεις; Πως θα αποδειξεις οτι ειπε οτι ειπε; Και εστω οτι το αποδεικνεις (πραγμα αδυνατων, αφου και τα logs να εχεις κρατισει, θεωριτε παρανομο οποτε δεν μπορεις να τα εμφανισεις στο δικαστιριο, και επιπλεων δεν νομιζω να τα δεχετε το δικαστιριο αφου θα μπορουσες ανετα να τα φτιαξεις και μονος σου) και τελικα πια θα ειναι η τιμωρια του; Ισα-ισα θα βαλεις λευτα και κοπο για να φυγει αυτος κυριος και να σε κοροΐδευει κιολας απο πανω....
Αστον να βρει κανεναν αλλων ομιο του να αλληλοβριζονται και βρες εσυ αλλους, καλητερου επιπεδου...

Παράθεση

Κακή Επιρροή (Αναστασία)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Κακή Επιρροή
H Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,729 μηνύματα.

H Κακή Επιρροή εχμ... είπε γεια ...κι έγραψε στις 15:24, 11-12-07:

Συγγνώμη για όσα θα πω αλλά....
πως μπορεί να σε προσβάλει ό,τι βρισιά και να σου πει κάποιος που δεν γνωρίζεις?
Δλδ στο δρόμο στην κίνηση δεν σου έχει πει ποτέ κανένας τίποτα για τη μάνα σου, για την αδερφή σου κλπ?
Προσωπικά όσες φορές έχει συμβεί στο παρελθόν να "βρίσουν" αγαπημένα μου πρόσωπα, άτομα τα οποία δεν γνωρίζω και δεν πρόκειται και να γνωρίσω.... απλά γελάω μέχρι δακρύων μιας που έχω έτοιμες κάποιες τσιτάτες ατάκες

Στην βρισιά "σου **** τη μάνα" η απάντηση είναι...
Χαράς στο κουράγιο σου βρε παλικάρι μου! Την έχεις δει τη μάνα μου βρε πως είναι?! άντε κάντο...
(κι όταν το λέει... σάμπως θα το κάνει μωρέ? απλά ξέρει ότι σε τσιτώνει γιατί όλοι τσιτώνουμε όταν πουν κάτι κακό για τη μάνα μας)

Στη βρισιά "άντε και ******* ρε! " η απάντηση είναι...
Μωρέ εγώ το κάνω... γιαυτό και δεν έχω νεύρα... μήπως να το έκανες κι εσύ? Θα ηρεμούσες...

κι άλλα τέτοια τέλος πάντων συνοδευόμενα πάντα με ένα χαμόγελο... είτε πραγματικό είτε εικονικό

Δε μπορεί να με προσβάλει/θίξει κανένας άγνωστος άνθρωπος... κανένας ξένος δεν έχει τέτοια δύναμη πάνω μου γιατί δεν του επιτρέπω να έχει τέτοια ισχύ!
Με θίγουν και με προσβάλουν μόνο λόγια που προέρχονται από αγαπημένους μου ανθρώπους!

Παράθεση

MonaXoS (Δημήτρης Αγοραστός)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη MonaXoS
Ο Δημήτρης Αγοραστός αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 32 ετών και επαγγέλεται Ψυχολόγος . Έχει γράψει 1,527 μηνύματα.

O MonaXoS έγραψε στις 15:43, 11-12-07:

Μπορείς να του στείλεις ένα e-mail και να τον κάνεις block για να ησυχάσεις

Από νομικής πλευράς δεν μπορείς να κάνεις τίποτα χωρίς ατράνταχτα στοιχεία, ονοματεπώνυμα κτλ

Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

Το avatar του χρήστη Subject to change
H Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Web developer . Έχει γράψει 9,471 μηνύματα.

H Subject to change έγραψε στις 00:41, 12-12-07:

Έστω ότι γίνεται. Πώς θα το αποδείξεις; Με log? Αυτό μπορεί να το έχεις γράψει και εσύ (δεν λέω οτι εσύ το έγραψες, απλά σε δικαστήριο το κάθετι πρέπει να αποδεικνύεται πέραν πάσης αμφιβολίας).
Κατ'εμε το δύσκολο στην υπόθεση δεν είναι να βρεις τα στοιχεία του (αυτό γίνεται αν κινηθούν νομικές διαδικασίες), το δύσκολο είναι να αποδείξεις ότι όντως συνέβη.

Παράθεση

dark

Νεοφερμένος

O dark έγραψε στις 13:53, 12-12-07:

Απ'ότι κατάλαβα με αυτήν την ιστορία δεν βγαίνει άκρη και δυστηχώς απο χτές που του είπα να μην παίζει μαζί μου γιατί θα κινηθώ νομικά(και μπορώ να το κάνω εύκολα)μου έδωσε τα στοιχεία του και απο πάνω τα οποία διαπίστωσα μέσω ΟΤΕ οτι είναι αληθινά και μου λέει οτι περιμένει να το κάνω αλλιώς θα είμαι κότα.Ολα αυτά μέσω e-mail αφού πλέον τον έχω αποκλείσει και διαγράψει.
Το θέμα είναι οτι γνωριζόμαστε φατσικά και την επόμενη φορά που θα τον δώ δεν ξέρω πως θα αντιδράσω παρόλο που είμαι άνθρωπος με αυτοπειθαρχία.

Παράθεση

deadhead_pirate

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη deadhead_pirate
Ο deadhead_pirate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 2,796 μηνύματα.

O deadhead_pirate έγραψε στις 14:07, 12-12-07:

Μήπως είσαι λίγο υπερβολικός;

Παράθεση

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Γίδι
H Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 11,605 μηνύματα.

H Γίδι υπό τις διαταγές της Μπριάμ έγραψε στις 14:12, 12-12-07:

Συγγνώμη, γιατί ξεσυνερίζεσαι έναν άγνωστο βλάκα? Καλε άκου γιατί χαλιέσαι!

Παράθεση

Γιάννης (Παπαφλέσσας)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Γιάννης
Ο Παπαφλέσσας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 42 ετών . Έχει γράψει 2,257 μηνύματα.

O Γιάννης Πέρασα μια βόλτα! Τι θα φάμε? έγραψε στις 14:20, 12-12-07:

Ρε παιδιά.... η μύνηση για εξύβριση δεν έχει καταργηθεί?
Κάτι τέτοιο έχω ακούσει, θα μας ενημερώσει κάποιος που ξέρει νομικά
Dark, και να του κάνεις μύνηση έχει την διάθεση να τραβιέσαι σε δικαστήρια και πότε θα δικαστεί και αν θα πάρει αναβολη και αν και άν και άν και να τα σκάς σε δικηγόρους για όλο αυτό το διάστημα?
Άσε που με τον τρόπο που δουλέυουν τα δικαστήρια μπορεί να εκδικαστεί η υπόθεση σε 2 χρόνια, αξίζει?

Παράθεση

Dark_kronos (Rognan)

Αποκλεισμένος χρήστης

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 6,569 μηνύματα.

O Dark_kronos Όλα είναι ψεύτικα έγραψε στις 14:21, 12-12-07:

Φυσικα ειναι να σου τα δωσει και να το παιξει υπερανω, αφου ξερει οτι δεν μπορεις να του κανεις τπτ... Παρα τα τον και παψε να ασχολισε... Οκ, σου εβρισε την μανα/τον πατερα/τον αδερφο/οπιονδηποτε.... Και τι εγινε; Ο Πρωτος ειναι η ο τελευτεος;....

Παράθεση

Neraida (Bitch...)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Neraida
H Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,916 μηνύματα.

H Neraida Twisted Mind... έγραψε στις 14:22, 12-12-07:

του ματς φορ ναθινγκ.....θα ελεγα εγω...

Παράθεση

Lorien

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Lorien
Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 4,294 μηνύματα.

O Lorien έγραψε στις 14:32, 12-12-07:

Αρχική Δημοσίευση από dark
Απ'ότι κατάλαβα με αυτήν την ιστορία δεν βγαίνει άκρη και δυστηχώς απο χτές που του είπα να μην παίζει μαζί μου γιατί θα κινηθώ νομικά(και μπορώ να το κάνω εύκολα)μου έδωσε τα στοιχεία του και απο πάνω τα οποία διαπίστωσα μέσω ΟΤΕ οτι είναι αληθινά και μου λέει οτι περιμένει να το κάνω αλλιώς θα είμαι κότα.Ολα αυτά μέσω e-mail αφού πλέον τον έχω αποκλείσει και διαγράψει.
Το θέμα είναι οτι γνωριζόμαστε φατσικά και την επόμενη φορά που θα τον δώ δεν ξέρω πως θα αντιδράσω παρόλο που είμαι άνθρωπος με αυτοπειθαρχία.
Προφανως ξερει οτι ειναι δυσκολο να ασχοληθει καποιος με τετοι αυποθεση, να εχει την υπομονη να την κηνυγησει, να θελει να ξοδεψει καποια χρηματα για μια βρισια, οτι αργουν πολυ να εκδικαστουν, κλπ,κλπ. Και μετα μπορει να σου πει "εισαι τοσο βλακας που ταλαιπωρηθηκες τοσο καιρο, και ξοδεψες, για μια βρισια". Και μπορει ετσι να αισθανθεις κιολας. Ασε που μπορει κι αυτος να βρει τροπο να αποφυγει τη φαση, ή να μην τον νοιαζει το προστιμο που θα πληρωσει.

Παράθεση

dark

Νεοφερμένος

O dark έγραψε στις 14:46, 12-12-07:

Αρχική Δημοσίευση από deadhead_pirate
Μήπως είσαι λίγο υπερβολικός;
Γιατί υπερβολικός;Εσένα αν σου βρίσουν την μάνα θα πείς ευχαριστώ;

Αρχική Δημοσίευση από Γίδι
Συγγνώμη, γιατί ξεσυνερίζεσαι έναν άγνωστο βλάκα? Καλε άκου γιατί χαλιέσαι!
To γιατί χαλιέται ο καθένας δεν μπορεί να το κρίνει ο καθένας.Είμαι σίγουρος οτι και εσύ χαλιέσαι με μικροπράγματα.Φιλικά.

Προφανως ξερει οτι ειναι δυσκολο να ασχοληθει καποιος με τετοι αυποθεση, να εχει την υπομονη να την κηνυγησει, να θελει να ξοδεψει καποια χρηματα για μια βρισια, οτι αργουν πολυ να εκδικαστουν, κλπ,κλπ. Και μετα μπορει να σου πει "εισαι τοσο βλακας που ταλαιπωρηθηκες τοσο καιρο, και ξοδεψες, για μια βρισια". Και μπορει ετσι να αισθανθεις κιολας. Ασε που μπορει κι αυτος να βρει τροπο να αποφυγει τη φαση, ή να μην τον νοιαζει το προστιμο που θα πληρωσει.
Αυτό σκέφτομαι και εγώ.

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Γιώργος : 12-12-07 στις 21:32. Αιτία: Ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων.
Παράθεση

deadhead_pirate

Επιφανές Μέλος

Ο deadhead_pirate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 2,796 μηνύματα.

O deadhead_pirate έγραψε στις 14:50, 12-12-07:

Γιατί υπερβολικός;Εσένα αν σου βρίσουν την μάνα θα πείς ευχαριστώ;
Υπάρχει μεγάλη απόσταση από το ευχαριστώ μέχρι τη δική σου αντίδραση.
Απλά θα αδιαφορούσα.

Παράθεση

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

H Γίδι υπό τις διαταγές της Μπριάμ έγραψε στις 14:51, 12-12-07:

Δεν το λέω για να υποτιμήσω τον εκνευρισμό. Αλλα είναι λίγο αντικειμενικό, το αν αξίζει να παίρνουμε τοις μετρητοίς κάποια πράγματα.

Παράθεση

dark

Νεοφερμένος

O dark έγραψε στις 14:55, 12-12-07:

Υπάρχει μεγάλη απόσταση από το ευχαριστώ μέχρι τη δική σου αντίδραση.
Απλά θα αδιαφορούσα.
Καλά θα έκανες.Εγώ δεν αδιαφορώ όταν προσβάλλουν τις ΑΞΙΕΣ μου.

Δεν το λέω για να υποτιμήσω τον εκνευρισμό. Αλλα είναι λίγο αντικειμενικό, το αν αξίζει να παίρνουμε τοις μετρητοίς κάποια πράγματα.
Ανάλογα τα πράγματα γίδι μου.Ανάλογα τις αξίες,τις αρχές και τα πιστεύω του καθενός.Η πολλή δημοκρατία και το πολύ "γράψιμο"στα παλιά μας τα παπούτσια μας έχει φάει σε αυτή την χώρα.

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Γιώργος : 12-12-07 στις 21:33. Αιτία: Ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων.
Παράθεση

deadhead_pirate

Επιφανές Μέλος

O deadhead_pirate έγραψε στις 14:57, 12-12-07:

Ανάλογα τα πράγματα γίδι μου.Ανάλογα τις αξίες,τις αρχές και τα πιστεύω του καθενός.Η πολλή δημοκρατία και το πολύ "γράψιμο"στα παλιά μας τα παπούτσια μας έχει φάει σε αυτή την χώρα.
Ενώ αν κάνεις αυτά που λες, όλα θα αλλάξουν μαγικά και θα σου ζητήσει και συγνώμη ταπεινωμένος.

Παράθεση

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

H Γίδι υπό τις διαταγές της Μπριάμ έγραψε στις 15:02, 12-12-07:

Ακούγεται σα να ελπίζεις να διδάξεις ηθική σε αυτό το άτομο...

Παράθεση

dark

Νεοφερμένος

O dark έγραψε στις 15:07, 12-12-07:

Ενώ αν κάνεις αυτά που λες, όλα θα αλλάξουν μαγικά και θα σου ζητήσει και συγνώμη ταπεινωμένος.
Πίστεψε με πως ναί...Αν δεν συμμορφώνεται απο το σπιτάκι του κάποιος μπορεί να συμμορφωθεί με άλλους τρόπους.Έχει τύχει σε φίλο μου παρόμοια κατάσταση και το "αγριμάκι"που τον ενοχλούσε και ηρέμησε και ζήτησε συγγνώμη..και δύσκολα θα ξαναενοχλήσει το αγριμάκι άλλο άνθρωπο..

Ακούγεται σα να ελπίζεις να διδάξεις ηθική σε αυτό το άτομο...
Δεν θα το κάνω εγώ.Δεν είμαι ο μπαμπάς του η η μαμά του.Αλλά θα μπούν μερικά όρια απο εκεί που πρέπει.

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Γιώργος : 12-12-07 στις 21:34. Αιτία: Ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων.
Παράθεση

Κακή Επιρροή (Αναστασία)

Επιφανές Μέλος

H Κακή Επιρροή εχμ... είπε γεια ...κι έγραψε στις 15:29, 12-12-07:

συγνώμη.... να σε ρωτήσω κάτι....
δεν οδηγείς? δε σε έχουν βρίσει ποτέ ξανά άγνωστοι σου?
κι εκεί κάνεις αγωγές ή παίζεις μπουνιές?

Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

Το avatar του χρήστη Subject to change
H Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Web developer . Έχει γράψει 9,471 μηνύματα.

H Subject to change έγραψε στις 16:19, 12-12-07:

Σε μένα πάντως δεν απάντησες... Έστω οτι κινείς νομικές διαδικασίες... Πως θα το αποδείξεις πέραν πάσης αμφιβολίας ότι σε έβρισε;

Παράθεση

Stalitsa (Μιμιλού!!!)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Stalitsa
H Μιμιλού!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών . Έχει γράψει 336 μηνύματα.

H Stalitsa έγραψε στις 17:30, 12-12-07:

Αρχική Δημοσίευση από Κακή Επιρροή
Συγγνώμη για όσα θα πω αλλά....
πως μπορεί να σε προσβάλει ό,τι βρισιά και να σου πει κάποιος που δεν γνωρίζεις?
Δλδ στο δρόμο στην κίνηση δεν σου έχει πει ποτέ κανένας τίποτα για τη μάνα σου, για την αδερφή σου κλπ?
Προσωπικά όσες φορές έχει συμβεί στο παρελθόν να "βρίσουν" αγαπημένα μου πρόσωπα, άτομα τα οποία δεν γνωρίζω και δεν πρόκειται και να γνωρίσω.... απλά γελάω μέχρι δακρύων μιας που έχω έτοιμες κάποιες τσιτάτες ατάκες

Στην βρισιά "σου **** τη μάνα" η απάντηση είναι...
Χαράς στο κουράγιο σου βρε παλικάρι μου! Την έχεις δει τη μάνα μου βρε πως είναι?! άντε κάντο...

(κι όταν το λέει... σάμπως θα το κάνει μωρέ? απλά ξέρει ότι σε τσιτώνει γιατί όλοι τσιτώνουμε όταν πουν κάτι κακό για τη μάνα μας)

Στη βρισιά "άντε και ******* ρε! " η απάντηση είναι...
Μωρέ εγώ το κάνω... γιαυτό και δεν έχω νεύρα... μήπως να το έκανες κι εσύ? Θα ηρεμούσες...

κι άλλα τέτοια τέλος πάντων συνοδευόμενα πάντα με ένα χαμόγελο... είτε πραγματικό είτε εικονικό

Δε μπορεί να με προσβάλει/θίξει κανένας άγνωστος άνθρωπος... κανένας ξένος δεν έχει τέτοια δύναμη πάνω μου γιατί δεν του επιτρέπω να έχει τέτοια ισχύ!
Με θίγουν και με προσβάλουν μόνο λόγια που προέρχονται από αγαπημένους μου ανθρώπους!
Να είσαι καλά!!!! Γέλασα με την ψυχή μου!!!!!

Συμφωνώ απόλυτα με την άποψη της ΚΕ!!!! Ένας άγνωστος το λέει απλά για να το πεί κ να σε τσιτώσει κ τέλος... Δεν λέω, λογικό είναι να σε πειράξει λίγο αλλά από την άλλη για σκέψου το υπάρχει λόγος??? Ξαναδιάβασε τα λόγια της ΚΕ!!!!!
Εκεί που θα νευρίαζα κ πραγματικά δεν ξέρω πώς θα αντιδρούσα είναι να μου έβριζε άτομα που αγαπώ κάποιος που ξέρω.... Ε, εκεί θα γινόταν πόλεμος!!!

Παράθεση

dark

Νεοφερμένος

O dark έγραψε στις 21:53, 12-12-07:

Αρχική Δημοσίευση από Κακή Επιρροή
συγνώμη.... να σε ρωτήσω κάτι....
δεν οδηγείς? δε σε έχουν βρίσει ποτέ ξανά άγνωστοι σου?
κι εκεί κάνεις αγωγές ή παίζεις μπουνιές?
Δεν είναι ακριβώς άγνωστος.Και ξέρω ποιός είναι οπτικά και έχουμε μιλήσει 2-3 φορές μέσα σε παρέα.Και ναί το σόι μου δεν το έχει ξαναβρίσει κανένας.Μου κάνει εντύπωση που λές:"Ποτέ ξανά"..Δηλαδή τόσο συχνό φαινόμενο είναι στην δικιά σου ζωή;
MICHELLE:Ο ίδιος δεν το διαψεύδει σε συζήτηση που κάναμε μέσω e-mail.Στα e-mail που έστειλε γράφει τα στοιχεία του.Επίσης έβαλα κοινό γνωστό μας και του μίλησε γι'αυτό και πήρε την απάντηση:"Το έκανα γιατί έτσι γούσταρα.Και αυτή η κουβέντα τους είναι μέσω msn.Δεν μπορεί να λέω ψέματα και εγώ και αυτός.
Επίσης θέλω να προσθέσω οτι στα e-mail απειλεί εμένα και την οικογένεια μου οπότε νομίζω οτι με μερικές συστάσεις δεν θα χρειαστεί να πάει μακριά το θέμα.Αύριο το πρωί κιόλας κινητοποιούμαι.

Παράθεση

Dark_kronos (Rognan)

Αποκλεισμένος χρήστης

O Dark_kronos Όλα είναι ψεύτικα έγραψε στις 22:08, 12-12-07:

Και το οτι τον ξερεις οπτικα και εχετε μιλισει μια δυο φορες τι παει να πει; Γινατε κολιταρια;...
Δεν ξερω για σενα ρε φιλε, αλλα στην ζωη ολων μας ειναι συνιθισμενο... Τι να πω...

Εγω παντος φλικα σου λεω, μην μπλεξεις, δεν αξιζει, δεν θα κερδισεις τπτ, θα εισαι μες τα νευρα και θα χασεις και λευτα και την ηρεμια σου και θα τρεχεις κιολας εδω και εκει, και στο τελος θα βγεις και χαμενος...

Παράθεση

fandago (Ә□⌂щяңš)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη fandago
Ο Ә□⌂щяңš αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 34 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,620 μηνύματα.

O fandago μπορεί να φαίνεται αλλά ΔΕΝ έγραψε στις 22:09, 12-12-07:

Αφού τον ξέρεις λοιπόν και φατσικά και πρόκειται να τον ξαναδείς, μπορείς να κάνεις τα εξής:
- Να ανταποδώσεις την βρισιά
- Να τον πλακώσεις στο ξύλο
- Να βάλεις άλλους να τον πλακώσουν στο ξύλο
- Να του ζητήσεις να στο ξαναπεί και να τον τραβάς με κάμερα και μετά να κινηθείς δικαστικά
ή
ΝΑ ΑΔΙΑΦΟΡΗΣΕΙΣ

Παράθεση

Κακή Επιρροή (Αναστασία)

Επιφανές Μέλος

H Κακή Επιρροή εχμ... είπε γεια ...κι έγραψε στις 23:07, 12-12-07:

Δεν είναι ακριβώς άγνωστος.Και ξέρω ποιός είναι οπτικά και έχουμε μιλήσει 2-3 φορές μέσα σε παρέα.Και ναί το σόι μου δεν το έχει ξαναβρίσει κανένας.Μου κάνει εντύπωση που λές:"Ποτέ ξανά"..Δηλαδή τόσο συχνό φαινόμενο είναι στην δικιά σου ζωή;
εχμ... έχω κλείσει διάφορους ταξιτζήδες στο δρόμο οπότε ναι... έχω ακούσει πολλάκις διάφορα

ο κόσμος γενικά είναι τρελλαμένος και ψάχνει αφορμή για να τσακωθεί...

Παράθεση

Stalitsa (Μιμιλού!!!)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Stalitsa
H Μιμιλού!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών . Έχει γράψει 336 μηνύματα.

H Stalitsa έγραψε στις 23:28, 12-12-07:

Το να κινηθείς νομικά, είναι κατα την γνώμη μου άσκοπο.... Δεν υπάρχει λόγος για ένα τέτοιο ζήτημα να ασχοληθείς τοοοοοοοοοοοοοοοσο πολύ κ να σπαταλήσεις χρόνο κ χρήμα για ένα βλακάκο που το μόνο που ξέρει είναι να βρίζει κ να μη σέβεται! Του δίνεις παραπάνω αξία από όση χρειάζεται!
Και σε ρωτώ εσύ τί θές να του σπάσεις τα νεύρα όπως έκανε αυτός ή να σου σπάσει κ άλλο τα νεύρα κ αυτός να γελάει???? Το λένε πολλοί κ έχουν απόλυτο δίκιο! Η αδιαφορία είναι η χειρότερη τιμωρία! Το πολύ πολύ αμα συναντηθείτε από κοντά (αν κατάλαβα καλά τον έχεις δεί 1-2 φορές από κοντα??) αγνόησε τον κ αμα σου μιλήσει, πες του κάτι του στιλ "Ξου ρε Λάκη!!!" κ αν το συνεχίσει πές του εγώ μιλάω με άτομα που έχουν τα @@ κατι τέτοιες μαγκιες να τις κάνουν μπροστά μου κ όχι στο νετ! Βλακα!!" Κ τέλος!

Παράθεση

deadhead_pirate

Επιφανές Μέλος

O deadhead_pirate έγραψε στις 09:17, 13-12-07:

Πίστεψε με πως ναί...Αν δεν συμμορφώνεται απο το σπιτάκι του κάποιος μπορεί να συμμορφωθεί με άλλους τρόπους.Έχει τύχει σε φίλο μου παρόμοια κατάσταση και το "αγριμάκι"που τον ενοχλούσε και ηρέμησε και ζήτησε συγγνώμη..και δύσκολα θα ξαναενοχλήσει το αγριμάκι άλλο άνθρωπο..

Δεν θα το κάνω εγώ.Δεν είμαι ο μπαμπάς του η η μαμά του.Αλλά θα μπούν μερικά όρια απο εκεί που πρέπει.
Το ότι έγινε μια φορά σε μια μεμονωμένη περίπτωση, δεν σημαίνει οτι θα καταφέρεις κι εσύ το ίδιο. Αλλά, ακόμα κι αν ο καταφέρεις, θα συνεχίσεις να κάνεις το ίδιο με τον καθένα που επαναλαμβάνει την ίδια πράξη; Θα αναλώσεις μια ζωή ολόκληρη στα δικαστήρια; Είμαι βέβαιος ως έχεις καλύτερα πράγματα να ασχοληθείς, όπως επίσης είμαι βέβαιος, πως τα λόγια σου είναι πλημμυρισμένα από θυμό, και όταν δεις πιο ήρεμα τα πράγματα θα αλλάξεις γνώμη.
Πάντως, κράτησε μας ενήμερους, έχει ενδιαφέρον.

Παράθεση

Oralee (Κωνσταντίνα)

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Oralee
H Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 5,264 μηνύματα.

H Oralee living, laughing and loving, έγραψε στις 09:40, 13-12-07:

H μήνυση για εξύβριση φυσικά και ΔΕΝ έχει καταργηθεί, απλά απ' όσο γνωρίζω, σπάνια εκδικάζονται τέτοιες υποθέσεις, διότι μέχρι να φτάσει η υπόθεση εκεί, μηνυόμενος και θύτης συνήθως τα έχουν βρει. Dark, επειδή ειλικρινά είναι μάταιο να κάνεις μήνυση, εγώ στην θέση σου για να τον τρομάξω θα έστελνα απλά ένα εξώδικο που θα τον "απειλούσε" πως αν ξανακάνει κάτι παρόμοιο θα κινήσω κάθε νόμιμη διαδικασία.

Παράθεση

Sarah_Fest (Κατερίνα)

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Sarah_Fest
H Κατερίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 28 μηνύματα.

H Sarah_Fest έγραψε στις 10:37, 13-12-07:

Αρχική Δημοσίευση από kajira
H μήνυση για εξύβριση φυσικά και ΔΕΝ έχει καταργηθεί, απλά απ' όσο γνωρίζω, σπάνια εκδικάζονται τέτοιες υποθέσεις, διότι μέχρι να φτάσει η υπόθεση εκεί, μηνυόμενος και θύτης συνήθως τα έχουν βρει. Dark, επειδή ειλικρινά είναι μάταιο να κάνεις μήνυση, εγώ στην θέση σου για να τον τρομάξω θα έστελνα απλά ένα εξώδικο που θα τον "απειλούσε" πως αν ξανακάνει κάτι παρόμοιο θα κινήσω κάθε νόμιμη διαδικασία.
Συμφωνώ για το εξώδικο!!!

Παράθεση

soydelsur

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη soydelsur
H soydelsur αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 204 μηνύματα.

H soydelsur έγραψε στις 10:45, 13-12-07:

Dark, μετά απο όσα έχουν ειπωθεί, μετά απο τόσα επιχειρήματα διατηρείς την αρχική σου άποψη. Ο λόγος είναι ότι σου αρέσει πολύ να σε προκαλούν, να πέφτεις στη θέση του θύματος και μέσα απο μία ανταγωνιστική φάση να βρείς επιβεβαίωση, ηθική ικανοποίηση.
Οι ηθικές αξίες είναι μόνο το άλλοθί σου. Στείλε το εξώδικό όπως σου πρότειναν αλλά είσαι σίγουρος ότι δεν θα το συνχείσεις περισσότερο;

Παράθεση

Αννα Μαρια

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Αννα Μαρια
H Αννα Μαρια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Αθλητής . Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.

H Αννα Μαρια volley crew!!!gia mia zwi (L)(L)(L) έγραψε στις 15:08, 06-01-10:

πιστευω το ποιο σωστο ειναι να μην του δωσεις σημασια και τελειωσε, και αν συνεχισει block delete και τελειωσες το θεμα συμφωνω με angie_ann!!!!

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη love_angel : 06-01-10 στις 15:11. Αιτία: greeklish
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

• Παρόμοια Θέματα
    • Παραγγελία μέσω internet - Από Dickensian
      Το θέμα έχει λάβει 150 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Εξωσχολικές Δραστηριότητες.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 27-09-17 στις 02:45.
    • Αγορές μέσω internet - Από roumana
      Το θέμα έχει λάβει 143 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Διαδίκτυο και καθημερινή ζωή.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 10-11-15 στις 21:16.
    • Αγορά εισιτηρίων μέσω internet - Από fandago
      Το θέμα έχει λάβει 80 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Διαδίκτυο και καθημερινή ζωή.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 10-11-14 στις 19:17.
    • Φροντιστήριο μέσω Internet - Από anna812000
      Το θέμα έχει λάβει 14 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Η Δευτεροβάθμια Εκπαίδευση.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 19-03-14 στις 09:51.
    • Χρήματα μέσω internet! - Από !!!...vivaki...!!!
      Το θέμα έχει λάβει 25 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Εξωσχολικές Δραστηριότητες.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 03-11-09 στις 18:12.
  • Προηγούμενο Θέμα Επόμενο Θέμα

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους