Aποτυχημένες αγορές! (Κλαίω τα λεφτά μου thread...)

Dalian

Περιβόητο μέλος

Η Substrata αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,822 μηνύματα.
Μια λευκή πέρσικη γάτα.
Την αγόρασα ευκαιριακά -υποτίθεται- μέσω αγγελίας και πλήρωσα 100 ευρώ. Τι έγινε, όμως; Η γάτα γαντζώθηκε στο αναρριχητικό φυτό που έχουμε στη βεράντα μας και βρέθηκε στην αυλή. Εκεί -ως φαίνεται- κάποιος μας την έκλεψε. :/:Έτσι, έχασα και τη γάτα και τα 100 ευρώ. :no: Ευτυχώς που έχω άλλες τρεις γάτες.:P

Όχι ρε το γατάκι..ποιος τα χέζει τα λεφτά, εμένα θα μου έλειπε το ζωάκι :(

Μία κιθάρα δεν είναι ποτέ αποτυχημένη αγορά, ότι κιθάρα και να είναι.ασε την στην άκρη μπορεί κάποτε να σου έρθει όρεξη να την γρατζουνίσεις.

+1.
Κάποτε στο μακρινό παρελθόν έκανα μαθήματα πιάνου και οι γονείς μου μου είχαν πάρει ένα υπέροχο yamaha. Αργότερα το παράτησα λόγω μαθημάτων στο Λύκειο. Πρόσφατα πέρασε μια περίοδος που είχαμε πολλά αχρείαστα έπιπλα στη σοφίτα και δίναμε ό,τι δεν χρειαζόμασταν. Μου είπαν να δώσουμε το πιάνο αλλά ήταν το μόνο που τους παρακάλεσα να μην δώσουν, άσχετα που δεν παίζω πλέον :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Italian dream...

Διάσημο μέλος

Η Italian dream... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συγγραφέας. Έχει γράψει 2,184 μηνύματα.
Τα χριστουγεννα επριξα τους γονεις μου να μου παρουνκατι μποτες 50$, που τις ειχα ερωτευτει. Απο την ωρα που τις εβγαλα απο το κουτι τις εχω φορεσει 3 φορες βαριά-βαριά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

OoOkoβοldOoO

Πολύ δραστήριο μέλος

Η OoOkoβοldOoO αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,519 μηνύματα.
Ένα ηλίθιο πράσινο παλτό που το αγόρασα πριν κάνα δυο μήνες και το φόρεσα το πολύ δυο φορές...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alma Libre

Επιφανές μέλος

Η Sinéad αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συγγραφέας και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,229 μηνύματα.
Κάτι περσινές άσπρες μπότες...Δε τις φόρεσα, προτίμησα τις αρβύλες.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nefeli Graf

Περιβόητο μέλος

Η Nefeli Graf αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 5,346 μηνύματα.
Κάτι καλοκαιρινά ανοιχτά παπουτσάκια σαν σανδάλια πήρα πέρυσι...Ούτε μία φορά δεν τα φόρεσα και έδωσα 55 ευρώ:mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ToxicLips

Δραστήριο μέλος

Η Άννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 770 μηνύματα.
Καλοκαιρινές μπλούζες :P ούτε μέσα στο σπίτι δεν τις έβαλα :mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 712911

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Μια πολύ ωραία φούστα Morgan, η οποία όμως μου είναι μεγάλη.

Μου αρέσει που έχει και ζώνη. :hehe: :hehe:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_fairygirl_

Διακεκριμένο μέλος

Η Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταφραστής/Διερμηνέας και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 7,789 μηνύματα.
Μου αρέσει που έχει και ζώνη. :hehe: :hehe:
Ε,βάλε τη ζώνη και βγες έξω.:hehe:.
Ένα λευκό φόρεμα από τα Tally το πήρα το Ufo να το΄χω για βόλτες και είναι απαίσιο.
Εξίσου φέιλ αγορά αν και δώρο (αλλά είναι φέιλ επειδή εγώ το επέλεξα) είναι ένα μπλουζάκι το οποίο έχει τεράστιο ντεκολτέ.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Loreley

Περιβόητο μέλος

Η Loreley αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 5,860 μηνύματα.
Μια πολύ ωραία φούστα Morgan, η οποία όμως μου είναι μεγάλη.

Μου αρέσει που έχει και ζώνη. :hehe: :hehe:

Γιατί δεν την αλλάζεις;:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_fairygirl_

Διακεκριμένο μέλος

Η Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταφραστής/Διερμηνέας και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 7,789 μηνύματα.

Loreley

Περιβόητο μέλος

Η Loreley αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 5,860 μηνύματα.

mairou

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Μαίρη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 61 ετών, επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 127 μηνύματα.
Ουυ παλιότερα ότι αγόραζα το μετάνιωνα σε μια εβδομάδα..Ένα φόρεμα fred perry 50 ευρώ που το έχω βάλει μια μόνο φορά..ένα μπουφάν 70 ευρώ που το φόρεσα κανα μήνα και μετά δε το ξαναέβαλα..είναι κι άλλα σίγουρα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 712911

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Ε,βάλε τη ζώνη και βγες έξω.:hehe:.

:hehe:
A! Να πω εδώ ότι και η ζώνη μου είναι μεγάλη. :worry: :redface: :hehe:

Γιατί δεν την αλλάζεις;:P

Γιατί το ούφο την πήρε πριν από καιρό.:hehe:

Πώς με ξέρεις, πώς με ξέρεις... :redface: :whistle:

:P

Edit: Τώρα που το ξανασκέφτομαι, θυμήθηκα και μια άλλη φούστα που είχα αγοράσει και δε την φόρεσα ποτέ μου! :P Α! Και κάτι γυαλιά ηλίου... κάτι άλλα παπούτσια... :redface:
Γενικά μικρή αγόραζα ό,τι να 'ναι! :hehe: Τώρα σοβάρεψα. :worry:

Και ας περιμένουν στην ντουλάπα κάτι ρούχα με τις τιμές τους πάνω. :hehe: :hehe:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

georgia.94

Δραστήριο μέλος

Η georgia.94 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 559 μηνύματα.
ενα φορεμα τιγκα στν πουλια και το κροσι που μονο σε μπουζουκια μπορει να φορεθει..αντε και τις αποκριες..μια φορα τ εβαλα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

*Serena*

Τιμώμενο Μέλος

Η Raven αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Χορογράφος και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 5,992 μηνύματα.
Ενα φόρεμα φουξια 200 ευρώ και άκρως μεγαλίστικο. Ηταν τέλος άνοιξης, η εποχή που δεν ξέρεις αν πρέπει να βάλεις χειμωνιάτικα ή καλοκαιρινά και τα μαγαζιά δεν έχουν πραγματικά τίποτα. Είχα να πάω στο γάμο της ξαδέρφης μου οπότε έπρεπε επειγόντως να πάρω κάτι καλό και πήρα αυτό... Αν θυμάμαι καλά το έβαλα σε άλλον ένα γάμο και μετά τέλος. Ούτε να το δώσω/πετάξω θέλω αφού λυπάμαι τα λεφτά αλλά ούτε και να το βάλω. Ακόμα και 4 χρόνια μετά μου φαίνεται άπειρα μεγαλίστικο. :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_fairygirl_

Διακεκριμένο μέλος

Η Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταφραστής/Διερμηνέας και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 7,789 μηνύματα.
Ενα φόρεμα φουξια 200 ευρώ και άκρως μεγαλίστικο. Ηταν τέλος άνοιξης, η εποχή που δεν ξέρεις αν πρέπει να βάλεις χειμωνιάτικα ή καλοκαιρινά και τα μαγαζιά δεν έχουν πραγματικά τίποτα. Είχα να πάω στο γάμο της ξαδέρφης μου οπότε έπρεπε επειγόντως να πάρω κάτι καλό και πήρα αυτό... Αν θυμάμαι καλά το έβαλα σε άλλον ένα γάμο και μετά τέλος. Ούτε να το δώσω/πετάξω θέλω αφού λυπάμαι τα λεφτά αλλά ούτε και να το βάλω. Ακόμα και 4 χρόνια μετά μου φαίνεται άπειρα μεγαλίστικο. :/:
Μα και'συ,200 ευρώ για φόρεμα; Ας έκανες ημι-ανανέωση της ντουλάπας σου με τόσα λεφτά.
:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

τρελή φιλόσοφος

Πολύ δραστήριο μέλος

Η τρελή φιλόσοφος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 1,290 μηνύματα.
ένα λευκό φόρεμα,με 2 κορδέλες που δένει στο λαιμό,με έναν αστερία (που "σπάει",εννοώ τα άκρα του είναι συνδεδεμένα με το σώμα και λυγίζουν),και απο μέσα ένα δεύτερο ύφασμα πάρα πολύ απαλό
50 ευρώ
το πήρα όταν ήμουν 13
έλεος ,μέχρι το γόνατο μου έφτανε τότε
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MissKit

Επιφανές μέλος

Η Bastet 1/3 ΜΕΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μελισσοκόμος και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,568 μηνύματα.
Μια λάμπα που έπεσε κι έσπασε μόλις. :'( Ευτυχώς είχα πάρει δύο. :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

whitelioness

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Porcupine αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,867 μηνύματα.
ενα cooler laptop 20ευρω. η χαμηλοτερη σκαλα σηκωνε το λαπτοπ τοσο που χρειαζοταν μαξιλαρι στην καρεκλα και στραβολεμιασμα για να βλεπω και να πληκτρολογω. βασικα δεν το χρησιμοποιησα καθολου (κι ετσι ψαχνω και καινουργιο)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

thed

Νεοφερμένος

Ο thed αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 47 μηνύματα.
οτι δωρα εκανα στην πρωην μου που κοστιζαν απο 60-70 ευρω,χμμ καλυτερα να τα χα δωσει σε κανεναν ζητιανο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top