• Σας ενημερώνουμε ότι η κατηγορία δεν αντικαθιστά σε καμία περίπτωση την επίσκεψη σας σε επαγγελματία ιατρό.

    Το σύνολο του περιεχομένου της κατηγορίας αυτής, όπως κείμενα, γραφικά, εικόνες, πληροφορίες που λαμβάνονται από δικαιούχους διαφήμισης, είναι καθαρά και μόνο για ενημερωτικούς σκοπούς και δεν προορίζεται να είναι υποκατάστατο για την επαγγελματική ιατρική συμβουλή, διάγνωση ή θεραπεία. Δεν αποτελεί υποκατάστατο ιατρικής εξέτασης, ούτε αντικαθιστά την ανάγκη για υπηρεσίες που παρέχονται από επαγγελματία ιατρό. Πάντοτε να ζητάτε τη συμβουλή του ιατρού σας πριν πάρετε οποιαδήποτε συνταγή ή φάρμακο. Μόνο ο ιατρός σας μπορεί να σας δώσει συμβουλές για το τι είναι ασφαλές και αποτελεσματικό για σας.

Περιτομή

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
παιδακια γι αυτο εγω εβαλα τη λεξουλα αναμεσα σε εισαγωγικα...δε μιλησα για προβλημα αυτο καθε αυτο..απλα αυτο που εγω παρατηρησα στην κουβεντα αυτη ειναι οτι η δυνατοτητα διεγερσης, οπως καλα ανεφερε ο φανταγκο, δε δειχνει να ειναι επηρεασμενη..τουναντιον....
βεβαια και εγω συμφωνω οτι δεν ειναι και το καλυτερο παραδειγμα αυτο που εδωσα, βασει του οτι δεν υπαρχει μετρο συγκρισης του πριν και του μετα...

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Να ρωτήσω κάτι;
Πολλές φορές όταν δεν έχουν γίνει (αρκετά) προκαταρκτικά και πάει να γίνει διείσδυση, όπως φαντάζομαι ξέρετε, ο άντρας πονάει επειδή τραβιέται το πετσάκι προς τα κάτω λόγω τριβής.
Σε όσους έχει γίνει περιτομή δεν υπάρχει αυτό;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kargas

Νεοφερμένος

Ο Kargas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Αθλητής. Έχει γράψει 94 μηνύματα.
παιδια εχω ακουσει διάφορα σε αυτο το τοπικ και επειδή τυχαινει να εχω κανει και γω μπορω να πω κατι παραπανω... απλα το μονο που δεν ξερω ειναι πως να εισαι κανονικά (χωρις περιτομη δλδ) αφου ειχα κανει οταν ειμουν μωράκι ακομα :redface:

τωρα θα πειτε και γιατι έκανες οταν ήσουν μωράκι? εισαι μουσουλμάνος? εβραίος? είχες πρόβλημα υγειας? η απάντηση ειναι οχι. απλα... γεννήθηκα στο εξωτερικό (ΗΠΑ) και οι γιατροί εκει συστήνουν στους γονείς να το κάνουν αυτό για λόγους υγιεινής και το καναν.

προσωπικά δεν ειχα κανενα πρόβλημα στην συγκεκριμένη περιοχή, ενω γνωρίζω αρκετούς φιλους μου που αντιμετώπισαν προβλήματα και αναγκάστηκαν να το κανουν οταν ηταν μεγάλοι!

ολα αυτα που λενε περι σεξ κτλ μου φαίνεται ειναι μύθος... δλδ ουτε κρατάμε πιο πολυ, ουτε είμαστε πιο ντούροι-καρπεροί, ουτε οτι χάνουμε απόλαυση. βέβαια δεν μπορω να ειμαι 100% αντικειμενικος αφου ποτε δεν ημουν κανονικά, αλλα γενικά απολαμβάνω μια χαρα το σεξ :P


Να ρωτήσω κάτι;
Πολλές φορές όταν δεν έχουν γίνει (αρκετά) προκαταρκτικά και πάει να γίνει διείσδυση, όπως φαντάζομαι ξέρετε, ο άντρας πονάει επειδή τραβιέται το πετσάκι προς τα κάτω λόγω τριβής.
Σε όσους έχει γίνει περιτομή δεν υπάρχει αυτό;

όχι δεν μου έχει συμβεί ποτέ αυτό... :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
Επιτελους και μια γνωμη απο καποιον που εχει προσωπικη εμπειρια..
:)


Well said ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

CandyCloud

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η CandyCloud αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 208 μηνύματα.
Δεν έχει γράψει κανείς απ'το 2008!! Wow :D
Τα διάβασα όλα τα posts..Αλλά δεν κατέληξα...
Τελικά στην αίσθηση ως προς τη γυναίκα έχει διαφορά το περιτμημένο από το κανονικό??

Έχω δοκιμάσει μόνο το περιτμημένο... Δεν ξέρω..Δεν μου αρέσει και μετά από λίγη ώρα αρχίζω να πονάω και να νιώθω σαν κατι να με ξύνει μέσα.

Πάντως πρόβλημα ανόρθωσης δεν υπάρχει... Από διάρκεια..το λιγότερο που έχουμε κάνει είναι 30-40 λεπτά και το περισσότερο 2 ώρες.
Τώρα δεν ξέρω αν οφείλεται στην περιτομή η τόοση διάρκεια..Γιατί ένας φίλος του διαρκεί μόνο 20 λεπτά και μετά δεν μπορεί να πάρει να πόδια του.. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Θεμιστοπόλος

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Θεμιστοπόλος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,083 μηνύματα.
Δεν έχει γράψει κανείς απ'το 2008!! Wow :D
Τα διάβασα όλα τα posts..Αλλά δεν κατέληξα...
Τελικά στην αίσθηση ως προς τη γυναίκα έχει διαφορά το περιτμημένο από το κανονικό??

Έχω δοκιμάσει μόνο το περιτμημένο... Δεν ξέρω..Δεν μου αρέσει και μετά από λίγη ώρα αρχίζω να πονάω και να νιώθω σαν κατι να με ξύνει μέσα.

Πάντως πρόβλημα ανόρθωσης δεν υπάρχει... Από διάρκεια..το λιγότερο που έχουμε κάνει είναι 30-40 λεπτά και το περισσότερο 2 ώρες.
Τώρα δεν ξέρω αν οφείλεται στην περιτομή η τόοση διάρκεια..Γιατί ένας φίλος του διαρκεί μόνο 20 λεπτά και μετά δεν μπορεί να πάρει να πόδια του.. :P

Απευαισθητοποιείται η βάλανος, όπως πολύ σωστά έχει προαναφερθεί, η οποία προστατεύεται από το δέρμα που αφαιρείται στη διαδικασία της περιτομής, κι έτσι, μένει εκτεθειμένη. Νομίζω ότι γι' αυτό το λόγο η διάρκεια είναι μεγαλύτερη, και αργεί περισσότερο να εκσπερματίσει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

thanasis778

Νεοφερμένος

Ο Θανασης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 25 μηνύματα.
ΠΡΟΕΙΔΟΠΟΙΗΣΗ: Το συγκεκρημένο θέμα για κάποιους μπορεί να θεωρηθεί ακραίο η με άλλα λόγια αηδιαστικό για συζήτηση

Πριν ένα σχεδόν μήνα, χειρουργήθηκα και συγκεκριμένα η επέμβαση ηταν περιτομή λόγω φίμωσης που είχα
(https://el.wikipedia.org/wiki/Φίμωση για όσους δεν ξέρουν τι είναι) τώρα δεν θα σας αναλύσω το πως πέρασα τις πρώτες μέρες μετά την επέμβαση (όλλοι φαντάζεσται πως μόνο ευχάριστη δεν ήταν η εμπειρία). Το θέμα είναι ότι μετά την επέμβαση συνειδητοποίησα πόσα ουρολογικά προβλήματα μπορούν να αποφευχθούν με την περιτομή και οτι δεν είναι τόσο κακό τελικά που γίνετε στα μωρά για τους εξής 3 λόγους:
1) Τα μωρά όταν μεγαλώνουν δεν θυμούντε σχεδόν τίποτα από το παρελθόν (θυμάται κανείς από εσάς τίποτα όταν ήταν μωρό?) το λέω αυτό λόγω για π.χ τον πάτερα μου του είχαν κάνει περιτομή όταν ήταν μωρό επειδή το είχε συνιστήσει ο παιδίατρος (Αυστραλός ήταν ο παιδίατρος καθώς ο πατέρας μου είχε γεννυθεί στο Σίντνευ), ποτέ δεν μου είπε ότι ήταν τραυματική εμπειρία επειδή πολύ απλά από τότε δεν θυμάτε τίποτα αφού ήταν βρέφος.
2) Είναι καλύτερο να γίνεται η περιτομή από βρέφικη ηλικία καθώς τα βρέφη γλιτώνουν μεγαλή ταλεπωρία που θα είχαν υποστεί άμα χρειαζόταν να την κάνουν αργότερα στη ζωή τους (πιστέψτε με τις πρώτες μέρες μέτα την επέμβαση είναι ΜΕΓΑΛΗ ταλαιπωρία....)
3) Όπως αναφέρθηκα παραπάνω αποφέυχθονται πολλά ουρολογικά προβλήματα

Βέβαια αυτό το κείμενο είναι μια δικιά μου γνώμη-συμβουλή και δεν συμαίνει ότι όλλοι οι γωνείς στο κόσμο θα πρέπει να βάλουν τα μώρα τους στο χειρουργείου για περιτομή. Απλά αναφερώ τη δικιά μου άπωψη ως κάποιος που το έχει βιώση το "θέμα" ώστε όταν κάποιος από εσάς γίνει πατέρας ή μητέρα να έχει μια παραπάνω γνώση σ'αυτά τα θέματα.

Εσείς τώρα που το διαβάσατε τι γνώμη έχετε? Αφήστε το σχόλιο σας από κάτω!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

JKaradakov

Τιμώμενο Μέλος

Ο Ιορδάνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Κτηνίατρος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 12,311 μηνύματα.
Για εμένα είναι ένας ανούσιος ακρωτηριασμός, γτ πρακτικά απομακρύνεις κάτι απο τό σώμα σου χωρίς αυτό να είναι αναγκαίο. Αυτό βέβαια στην περιπτωσή σου δεν ισχύει, εκεί αφού ήταν αναγκαία καλά έκανες και το έκανες.

Τώρα για τα ουρολογικά προβλήματα που αναφέρεις. Αν οι γονείς μάθουν τα παιδιά του σωστούς τρόπους υγιεινής στα παιδιά δεν πιστεύω πως θα υπάρξει ποτέ πρόβλημα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PeterTheGreat

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Staphylococcus aureus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 923 μηνύματα.
Διαφωνώ καθέτως. Εκτός από τα οφέλη που περιγράφεις, υπάρχουν και μειονεκτήματα, καθώς και κίνδυνος μολύνσεων ή/και θανάτου σε σπάνιες περιπτώσεις. Θα αγνοήσω την θρησκευτική διάσταση της περιτομής, στην οποία περίπτωση αποτελεί απλά έγκλημα το οποίο θα έπρεπε να διώκεται ποινικά, αλλά εφόσον πρόκειται για μία επεμβατική εγχείρηση θα πρέπει να αποφεύγεται εκτός αν είναι απολύτως απαραίτητη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φυσικός. Έχει γράψει 10,004 μηνύματα.
Λέγεται ότι η περιτομή μειώνει την απόλαυση στο σεξ. Μπορείτε να διαβάσετε δύο σχετικά άρθρα ΕΔΩ.1 και ΕΔΩ.2. Πάντως ένα πολύ μεγάλο ποσοστό Αμερικανών κάνει περιτομη, όχι για θρησκευτικούς ή ιατρικούς, αλλά για ...αισθητικούς λόγους.


 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 892943

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Το ίδιο το link αναφέρει: "η πλέον ενδεδειγμένη εγχειρητική αποκατάσταση είναι η πλαστική της ακροποσθίας, που επιτρέπει την άνετη αποκάλυψη της βαλάνου, αλλά παράλληλα διατηρεί την ακροποσθία". Είναι δηλαδή μια άλλη τεχνική, αντί περιτομής.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

challenger

Επιφανές μέλος

Ο challenger αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ηλεκτρονικός. Έχει γράψει 11,414 μηνύματα.
Η φίμωση είναι πολύ συνηθισμένη στα παιδιά, μιας και δεν γνωρίζουν ακόμη το σώμα τους. (Αν ψάξετε, θα δείτε ότι σχεδόν όλοι θα έχετε έναν γνωστό που να έχει πάθει μικρός)
Μπορεί να προληφθεί και αποφευχθεί αν οι γονείς (αλλά και το σχολείο) μάθουν στα παιδιά να καθαρίζουν το σώμα τους σωστά.
Η δε περιτομή για προληπτικούς λόγους θεωρώ ότι είναι μια χωρίς ουσία πρακτική στο έτος 2014.
Όσο για τους αισθητικούς λόγους, περί ορέξεως... :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

naturale

Νεοφερμένος

Ο naturale αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 48 ετών. Έχει γράψει 40 μηνύματα.
Καλησπέρα.

Έκανα περιτομή. Δεν μπορώ να καλύψω με γάζα το πέος, δηλαδή φεύγει . Καμία ιδέα ; Άλλος που να έχει κάνει περιτομή να μου πει τι να προσέχω πέρα από τα κλασικά. Καλό καθαρισμό, μπετατην κτλ
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Επίσης δεν έχω ενεργήθει από χτες όταν έγινε το χειρουργείο
 
Τελευταία επεξεργασία:

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 17,307 μηνύματα.
Έκανα περιτομή. Δεν μπορώ να καλύψω με γάζα το πέος, δηλαδή φεύγει . Καμία ιδέα ; Άλλος που να έχει κάνει περιτομή να μου πει τι να προσέχω πέρα από τα κλασικά. Καλό καθαρισμό, μπετατην κτλ
Ε τα είπες τα βασικά. Μπρούμυτα επίσης να μην κοιμάσαι για ένα διάστημα και να αποφεύγεις τα "ερεθίσματα" το πρώτο καιρό.


Επίσης δεν έχω ενεργήθει από χτες όταν έγινε το χειρουργείο
εννοείς το χοντρό να φανταστώ. Αυτό δεν έχει σημασία νομίζω. Η ούρηση να φανταστώ μια χαρά, άλλως τε δεν σε δίνουν εξιτήριο αν δεν το κάνεις στο κυπελλάκι :P
 

naturale

Νεοφερμένος

Ο naturale αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 48 ετών. Έχει γράψει 40 μηνύματα.
Ε τα είπες τα βασικά. Μπρούμυτα επίσης να μην κοιμάσαι για ένα διάστημα και να αποφεύγεις τα "ερεθίσματα" το πρώτο καιρό.



εννοείς το χοντρό να φανταστώ. Αυτό δεν έχει σημασία νομίζω. Η ούρηση να φανταστώ μια χαρά, άλλως τε δεν σε δίνουν εξιτήριο αν δεν το κάνεις στο κυπελλάκι :P
χαχα εκανα πιπι εκει ναι και στην λεκανι οχι κυπελλακι. επισης χοντρο δεν μπορω να κανω δεν μου ερχεται ενω παλιοτερα εκανα καθε μερα....

επισης η γαζα φευγει που να κρατησει? καμια ιδεα?
 

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 17,307 μηνύματα.
επισης χοντρο δεν μπορω να κανω δεν μου ερχεται ενω παλιοτερα εκανα καθε μερα....
Δεν νομίζω να σχετίζεται με την επέμβαση. Αυτό βέβαια καλό είναι να το απαντήσει κάποιος ειδικός.


επισης η γαζα φευγει που να κρατησει? καμια ιδεα?
Περί αυτού δεν ξέρω τι να σε πω. Ακόμα και όταν κάθεσαι ακίνητος ξέρω γω συμβαίνει;
 

naturale

Νεοφερμένος

Ο naturale αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 48 ετών. Έχει γράψει 40 μηνύματα.
Δεν νομίζω να σχετίζεται με την επέμβαση. Αυτό βέβαια καλό είναι να το απαντήσει κάποιος ειδικός.



Περί αυτού δεν ξέρω τι να σε πω. Ακόμα και όταν κάθεσαι ακίνητος ξέρω γω συμβαίνει;
δεν μπορω να βρω τροπο να κρατηθει η γαζα εκει με τιποτα , ακινητος λογικα οκει ειναι αλλα φευγει
 

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 17,307 μηνύματα.
δεν μπορω να βρω τροπο να κρατηθει η γαζα εκει με τιποτα , ακινητος λογικα οκει ειναι αλλα φευγει
Αυτό καλλίτερα να το απαντήσει κάποιος ιατρός -αν το δει- του φόρουμ. Με κάνει εντύπωση βέβαια που κινείσαι με αποτέλεσμα να φεύγει η γάζα. Μπορεί να ήμουν δημοτικό όταν το έκανα αλλά αυτός ο καθηλωτικός για 3-4 μέρες πόνος δεν ξεχνιέται. Θυμάμαι που έμενα ακίνητος στο καναπέ για ΩΡΕΣ.
 

naturale

Νεοφερμένος

Ο naturale αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 48 ετών. Έχει γράψει 40 μηνύματα.
Αυτό καλλίτερα να το απαντήσει κάποιος ιατρός -αν το δει- του φόρουμ. Με κάνει εντύπωση βέβαια που κινείσαι με αποτέλεσμα να φεύγει η γάζα. Μπορεί να ήμουν δημοτικό όταν το έκανα αλλά αυτός ο καθηλωτικός για 3-4 μέρες πόνος δεν ξεχνιέται. Θυμάμαι που έμενα ακίνητος στο καναπέ για ΩΡΕΣ.
προς το παρον δεν ποναω αλλα φευγει η γαζα- ειτε βαλω ταινια γυρο γυρο ειτε οχι ασε
 

Fernando_A

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Manos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 21 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 345 μηνύματα.
Καλησπέρα.

Έκανα περιτομή. Δεν μπορώ να καλύψω με γάζα το πέος, δηλαδή φεύγει . Καμία ιδέα ; Άλλος που να έχει κάνει περιτομή να μου πει τι να προσέχω πέρα από τα κλασικά. Καλό καθαρισμό, μπετατην κτλ
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Επίσης δεν έχω ενεργήθει από χτες όταν έγινε το χειρουργείο
Έχω κάνει και εγώ, είχα θέμα με την γάζα και εγώ. Πήγα και πήρα απο φαρμακείο αυτές τις ειδικές ταινίες και έβαζα κάθε φορά που έκανα την αλλαγή της γάζας για να κρατιέται λίγο καλύτερα. Στην τελική δεν γίνεται να μείνει εντελώς σταθερή.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Αυτό καλλίτερα να το απαντήσει κάποιος ιατρός -αν το δει- του φόρουμ. Με κάνει εντύπωση βέβαια που κινείσαι με αποτέλεσμα να φεύγει η γάζα. Μπορεί να ήμουν δημοτικό όταν το έκανα αλλά αυτός ο καθηλωτικός για 3-4 μέρες πόνος δεν ξεχνιέται. Θυμάμαι που έμενα ακίνητος στο καναπέ για ΩΡΕΣ.
Επειδή το έκανα σχεδόν πριν 1 χρόνο, τις πρώτες 2 μέρες ήμουν συνέχεια στο κρεβάτι απο τον πόνο...
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top