[Γυναίκες] Αγαπημένα Καλλυντικά

Gilda

Τιμώμενο Μέλος

Η Gilda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,132 μηνύματα.
Κορίτσια καλημέρα.
Ήθελα να σας ρωτήσω αν κάποια έχει αγοράσει make up της Coverderm, και αν έχει μείνει ευχαριστημένη.
Απ ότι καταλαβαίνω, είναι ειδικά στο να καλύπτουν ατέλειες.
Το αποτέλεσμα όμως βγαίνει φυσικό??? Ή θα μαι σαν μούμια καρα-παστωμένη?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
Εγω χρησιμοποιω μονο επαγγελματικα προιοντα περιποιησης που δε βρισκεις στο εμποριο, στα καλλυντικα ομως κανω πειραματα γιατι βαριεμαι τα ιδια. Θελω να δοκιμασω της kryolan, καποια κοπελα μου τα ειχε αναφερει στο παρελθον εδω. Ειναι σταθερα απ'οσο ξερω και επειδή η βαση παιζει τον ρολο, θελω ενα μεικ απ οχι απλα σταθερο, αλλα σταθεροτατο. Της coverderm δεν το ξερω, της vichy ομως που χρησιμοποιω σε ιδιαιτερες περιστασεις ειναι πολυ δυνατο. Θελω ενα σταθερο κι επαγγελματικο χωρις την ενισχυση της πουδρας. Εχει καποια χρησιμοποιησει της kryolan να μου προτεινει καποιο υγρο; H μηπως θα πετυχω σταθεροτητα με κομπακτ τελικα?:hmm:


Κορίτσια καλημέρα.
Ήθελα να σας ρωτήσω αν κάποια έχει αγοράσει make up της Coverderm, και αν έχει μείνει ευχαριστημένη.
Απ ότι καταλαβαίνω, είναι ειδικά στο να καλύπτουν ατέλειες.
Το αποτέλεσμα όμως βγαίνει φυσικό??? Ή θα μαι σαν μούμια καρα-παστωμένη?

Γενικως οποιοδηποτε προιον καλυψης χρησιμοποιησεις, σπανιως θα πετυχεις φυσικοτητα οπως τη φανταζεσαι. Φυσικοτητα θα πετυχεις με ελαφρια προιοντα ή κρεμες με χρωμα. Εφοσον ορισμενα καλυπτουν ατελειες, ειναι ....λιγο-πολύ παστα. Πολυ σημαντικη ειναι η αποχρωση. Φυσικοτητα και πληρη καλυψη 100% και στα δυο ειναι δυσκολο να επιτευχθει. Βεβαια τα πειραματα μπορουν να σε πεισουν. Ισως θα μπορουσες τοπικα να καλυπτεις ατελειες κι απο πανω να περνας ενα πιο ελαφρυ μεικ απ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Ήθελα καιρό να πάρω ένα serum, ίσως γιατί είμαι μονίμως κουρασμένη και το δέρμα μου το δείχει, ίσως γιατί λίγο η ακμή της νιότης και τα σημάδια της ηλικίας σιγά-σιγά δεν κρύβονται...
...και τελικά πήρα το Turnaround Concentrate της Clinique. Ακριβό, αλλά λένε αξίζει.
Εσείς ποιο βάζετε;
Ένα που μου πρότειναν ήταν το XP της Dior, σαφώς για πιο μεγάλες ηλικίες, αλλά μία φίλη που το βάζει χρόνια τώρα (ή και από τα 20κάτι της) έχει τέλειο δέρμα.
Ένα άλλο ήταν το Skin.Ergetic της Biotherm, αλλά είναι και ακριβό, και διαρκεί μόνο 3 μήνες (συν το ότι θέλει κάθε φορά επί τόπου ανάμιξη πούδρας με υγρό), και αν μη τι άλλο εγώ τα κρατάω καιρό τα καλλυντικά.
Ό,τι άλλο δοκίμασα ήταν ή πολύ κολλώδες ή πολύ βαρύ (Nuxe, Clarins, κλπ), ή τελικά τόσο ενυδατικό που θα πάει χαμένη η κρέμα μέρας.

Τι λέτε;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Tabby

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Tabby αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Λιχτενστάιν (Ευρώπη). Έχει γράψει 935 μηνύματα.
είχα δοκιμάσει το make up της coverdem πριν αρκετά χρόνια, μία περίοδο που είχα αρκετά σπυράκια. είναι όντως πολύ καλυπτικό και έκανε τη δουλειά για την οποία το πήρα. το κακό είναι πως το ένιωθα βαρύ.. σα να χα βάλει λίγο στόκο στη μούρη :P δεν ξέρω αν έχουν και με πιο ελαφριά υφή.
σέρουμ δεν χρησιμοποιώ από τώρα, αλλά έχω δοκιμάσει δείγματα από το σέρουμ της apivita με μύρτιλλο και βιταμίνη C που είναι για λάμψη και μου άρεσε πολύ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Αχ καλή ιδέα η Apivita, θα το ψάξω όταν πάω Ελλάδα! Αλλά είδα τις τιμές και είναι σχεδόν πιο ακριβό από της Clinique...! :confused:
Αναρωτιέμαι αν κρατάει το ίδιο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Tabby

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Tabby αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Λιχτενστάιν (Ευρώπη). Έχει γράψει 935 μηνύματα.
δεν ξέρω πόσο διαρκεί γιατί δεν έχω αγοράσει το μπουκαλάκι. πριν το αγοράσεις ζήτα από τις πωλήτριες να σου δώσουν δείγματα για να δεις αν ταιριάζει στην επιδερμίδα σου. ( στα hondos έχει 10% την apivita) :flowers:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Imadlak

Τιμώμενο Μέλος

Η Άννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και επαγγέλεται Χημικός. Έχει γράψει 6,231 μηνύματα.
οι κρέμες σώματος της Vaseline είναι πολύ καλές τελικά, κάνουν το δέρμα πολύ απαλό και μυρίζουν τέλεια :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Έχει δοκιμάσει καμία την Hydraphase UV intense legere της La Roche Posay;


Τη χρησιμοποιώ εδώ και κανα μήνα και δε με έχει ενθουσιάσει, αλλά μου κάνει εντύπωση μιας και η La Roche Posay ποτέ δε με απογοήτευσε... :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Tabby

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Tabby αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Λιχτενστάιν (Ευρώπη). Έχει γράψει 935 μηνύματα.
έχει δοκιμάσει καμία έλαιο αρκάν για τις άκρες των μαλλιών; διάβασα ότι κάνει πολύ καλο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nina-nana

Διάσημο μέλος

Η Nina-nana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Καθηγητής/τρια. Έχει γράψει 2,536 μηνύματα.
Έχει δοκιμάσει καμία την Hydraphase UV intense legere της La Roche Posay;

Τη χρησιμοποιώ εδώ και κανα μήνα και δε με έχει ενθουσιάσει, αλλά μου κάνει εντύπωση μιας και η La Roche Posay ποτέ δε με απογοήτευσε... :(
Μήπως είναι λάθος προϊόν για το δέρμα σου; Δεν είναι να δυνατόν να σου ταιριάζουν όλες οι κρέμες μιας εταιρίας ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

georgia.94

Δραστήριο μέλος

Η georgia.94 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 559 μηνύματα.
αν ποτε βρεθειτε γερμανια δοκιμαστε οπωσδηποτε αυτα τα body butter!!μυριζουν τελεια..ειναι υπεροχα..και παμφθηνα!!


 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,797 μηνύματα.

καμουφλάζ

Νεοφερμένος

Ο καμουφλάζ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 9 μηνύματα.
Ποια είναι οι διάφορα των 2 αυτων ??:

1)https://www.nivea.gr/shop/nivea-care-threptiki-krema-422999500044.html

2)https://www.nivea.gr/shop/nivea-creme-421631450044.html

Ποια απο τα 2 κανει για το δέρμα για να είναι απαλό ?

Τσάμπα λεφτά, η...βιολογική κρέμα στο πρόσωπο της/του, αφού ξεραθεί και μετά ξεπλυθεί με χλιαρό νεράκι κάνει το δέρμα...βελούδο :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nina-nana

Διάσημο μέλος

Η Nina-nana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Καθηγητής/τρια. Έχει γράψει 2,536 μηνύματα.
Ποια είναι οι διάφορα των 2 αυτων ??:

1)https://www.nivea.gr/shop/nivea-care-threptiki-krema-422999500044.html

2)https://www.nivea.gr/shop/nivea-creme-421631450044.html

Ποια απο τα 2 κανει για το δέρμα για να είναι απαλό ?

Για το πρόσωπο, η πρώτη.

Για τα χέρια, μπορείς να βάλεις και τη δεύτερη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Aleksa

Τιμώμενο Μέλος

Η Aleksa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 19,575 μηνύματα.
Η πρώτη είναι πιο απαλή, λιγότερο λιπαρή.
Η δεύτερη είναι η κλασική παλιά Nivea, μόνο για το σώμα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

evalliaChefαρα

Νεοφερμένος

Η evalliaChefαρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 92 μηνύματα.
Λατρευω mascara της maybelline new york...Eίναι απλα τέλειες..Εγω εχω μεγαλες βλεφαριδες και οταν βαζω ολοι μου λενε αν φορω ψευτικες..Απο την αλλη οι φιλες μου που εχουν κανονικες τις κανει πιο μεγαλες απο οτι ειναι..Εξαισια δουλεια..Πιστευω οτι ειναι η καλυτερη εταιρεια για mascara αποδεδειγμενα..Και δευτερη η L'Oreal..Eπισης πολυ καλη δουλεια..Τωρα στα κραγιον εχω καταπληκτικα της λορεαλ,της radiant ,seventeen στα lip gloss kai make up radiant estee lauder ..Αμα εχεις λεφτα για ξοδεμα ολλα μπορεις να δεις και να δοκιμασεις απ ολες τις εταιρειες.Παντως εγω τωρα τελευταια εχω αρχισει και ψαχνομαι για πιο επαγγελματικα προιοντα..Και φυσικα αυταπου ειναι εκτος ελλαδος και ειναι πολυ καλυτερα..Τα ισπανικα κραγιον ΚΙΚΟ αλλο πραγμα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nina-nana

Διάσημο μέλος

Η Nina-nana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Καθηγητής/τρια. Έχει γράψει 2,536 μηνύματα.
Λατρευω mascara της maybelline new york...Eίναι απλα τέλειες..Εγω εχω μεγαλες βλεφαριδες και οταν βαζω ολοι μου λενε αν φορω ψευτικες..Απο την αλλη οι φιλες μου που εχουν κανονικες τις κανει πιο μεγαλες απο οτι ειναι..Εξαισια δουλεια..Πιστευω οτι ειναι η καλυτερη εταιρεια για mascara αποδεδειγμενα..
Συμφωνώ. Για την τιμή της είναι κορυφαία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,797 μηνύματα.
Και τη βάζω το πρωι τη κρέμα(προσώπου) το βράδυ μετα το μπάνιο ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Aleksa

Τιμώμενο Μέλος

Η Aleksa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 19,575 μηνύματα.
Και τη βάζω το πρωι τη κρέμα(προσώπου) το βράδυ μετα το μπάνιο ?

Ενυδατική είναι, όποτε θέλεις, αρκεί να έχει προηγηθεί καθαρισμός του προσώπου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Zilda

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Zilda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,042 μηνύματα.
Έχω όρεξη Παρασκευάτικο και λέω να σας δείξω το...ηλεκτρονικό νεσεσέρ μου με τα αγαπημένα μου προιόντα!


Λοιπόν έχουμε και λέμε:


Καθαρισμός προσώπου :
Liquid facial soap, Clinique




Είμαι πολύ ευχαριστημένη από το συγκεκριμένο gel, αφήνει την επιδαρμίδα καθαρή, είναι η τρίτη φορά που το αγοράζω και δεν σκοπεύω να το αντικαταστήσω με κανένα άλλο.:cool:

Λοσιόν :
Refreshing toner της Darphin




Ειναι απλά εξαιρετική λοσιόν, εγώ που έχω λιπαρό δέρμα, μου κρατάει το πρόσωπο τελείως στεγνό αλλά όχι ξηρό.
Είναι η πρώτη φορά που μπαίνει στο νεσέσερ μου προιόν της Darphin και ενθουσιάστηκα τόσο που στη συνέχεια αγόρασα και άλλα πράγματα από αυτη την εταιρία! Θα τα δείτε παρακάτω :



Μετά συνεχίζω με τον ορό :
Ideal resource serum, Darphin

Ωραίος ορός είναι, τέλεια μυρωδιά, απίστευτα ενυδατικός ωστόσο ακόμα δεν έχω καταλάβει τι κάνει ακριβώς σε σχέση με μια ενυδατική κρέμα:hmm:.
Απλώς βρέθηκα μπόσικη ήταν και ευγενικότατη η πωλήτρια της darphin στο hondos και το πήρα και αυτό :P
Κατα τα άλλα είναι σχετικά ακριβό μπορώ να πώ.

Μετά σειρά έχει η κρέμα ματιών :
Nootriganics smoothing eye creme, The Body Shop



Πολύ καλή και ενυδατική κρέμα ματιών, λίγο μου μένει για να τελειώσει και να πάρω την αγαπημένη μου Darphin :P


Και τέλος :
Ideal resource creme, Darphin


Άπειρα ενυδατική, πραγματικά πολύ καλή κρέμα. Δεν περίμενα να ενθουσιαστώ τόσο. Και είναι η πρώτη φορά που δοκίμασα Darphin ( εγώ που για χρόνια ήμουν φαν της Clinique). Και από τιμή θα έλεγα σχετικά καλή αν αναλογιστούμε οτι η Darphin είναι η σειρά με τα πιο οικονομικά προιόντα της Estee Lauder και με την ίδια ποιότητα.

Επιπρόσθετα,
Για scrub έχω αυτό :

Τέλεια μυρωδιά τριαντάφυλλο, κατα τα άλλα είναι ένα απλό scrub και σε πολύ οικονομική τιμή.


Και μια φορά την εβδομάδα κάνω μάσκα :
Deep nourishing mask , The body shop






Πραγματικά μετάνιωσα για την αγορά αυτή. Εκτός απο το οτι είναι πανάκριβο το βαζάκι (24,00 Euro αν θυμαμαι καλά:hmm: ), στο τέλος το δέρμα μου σαν να με τραβάει σαν να το αφυδατώνει αντί να το ενυδατώνει. Άν κάποια απο εσάς έχει δοκιμάσει κάποια καλή και ενυδατική μάσκα ας προτείνει παρακαλώ!


Πάμε τώρα στο μακιγιάζ :
Doublewear - Estee Lauder

Νομίζω οτι δεν παίζει να ξαναδοκιμάσω άλλο make up. Πραγματικά βρήκα το make up μου. Λόγω της τιμής του, το αγοράζω μόνο όταν κάνουν εκείνη την προωθητική ενέργεια με το -40% έκπτωση (τότε παίρνω 2-3 μπουκαλάκια και στοκάρω για τον υπόλοιπο χρόνο :loltooth: ). Πρίν από αυτό χρησιμοποιούσα το make up της Radiant πολύ καλό και εκείνο (με τα μισά χρήματα) αλλά μόλις δοκίμασα το doublewear κατάλαβα μεγάλη διαφορά κυρίως στην ποιότητα.


Μάσκαρα :

Extreme dimension Lash mascara, Mac

Δεν έχω μείνει και πολύ ικανοποιημένη (κλαίω τα λεφτά μου :cry_x:). Κυρίως επειδή το βουρτσάκι είναι κάπως χοντρό και όλο μουτζουρώνομαι. Γενικά ούτε τον όγκο που υπόσχεται δίνει ούτε τπτ. Παλιά αγόραζα της Seventeen την Χ-traordinaire, δεν έχω δοκιμάσει καλύτερη μάσκαρα. Μόλις αλλάξω πάλι στην X-traordinaire θα γυρίσω. Εκτός αν δοκιμάσω Radiant που δεν έχω πάρει ποτέ.


Aκόμα μια αγορά που κλαίω τα λεφτά μου καθώς οι σκιές αυτές δεν εχουν καλό pigment και εξαφανίζονται από το μάτι στο πρώτο μισάωρο που θα τις φορέσω :





Ρουζ :
Blush- Radiant




Πολύ καλό, μεγάλη διάρκεια, ματ τελείωμα. Όταν τελειώσει σκέφτομαι να στραφώ σε MAC μια και έχω ακούσει τα καλύτερα αλλά ακόμα δεν έχω καταφέρει να δοκιμάσω


Κραγιόν :





Έχω δοκιμάσει σχεδόν όλες τις εταιρίες όσον αφορά τα κραγιόν, νομίζω σε αυτή την κατηγορία ισχύει το οτι θα δώσεις θα πάρεις.
Έχω δοκιμάσει κραγιόν των 5 ευρώ που έπινα το κρασί μου και άφηναν αποτύπωμα τα χείλη μαζί με το κραγιόν στο ποτήρι :loltooth: και έχω πάρει και ακριβά κραγιόν που δεν έφευγαν ακόμα και μετά από 12 ώρες δουλειάς.
Έχω καταλήξει πλέον στα MAC εκτός απο το ένα μύριο αποχρώσεις, έχουν και τέλεια αποδοτικότητα σαν αποχρώσεις.
Επίσης ότι έχω δοκιμάσει απο Radiant δεν με έχει απογοητεύσει.


Τέλος το καλοκαίρι φοράω bronzer :
Προτιμώ αυτά της Seventeen




Παίρνω χρόνια το συγκεκριμένο, έχει 17,00 Ευρώ νομίζω :hmm: . Δεν με έχει απογοητεύσει και κυρίως δεν ξεβάφει στα ρούχα να γίνουμε ρεντίκολο :cool:.
Άν έχετε να προτείνετε κάποιο καλό και για το σώμα παρακαλώ πείτε! Πείτε!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 14 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top