Γυναίκες, μια γενική κατηγοριοποίηση στα μάτια του άντρα....

dimitris athens

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο dimitris athens αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 52 ετών. Έχει γράψει 150 μηνύματα.
Για να λέμε και του στραβού το δίκιο, αν είχε έστω και κάτι διαφορετικό δεν θα ήταν κλώνος σου, με την έννοια που χρησιμοποιείτε τον όρο "κλώνος" στο παρόν θέμα.


Ετσι ακριβώς.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimitris athens

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο dimitris athens αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 52 ετών. Έχει γράψει 150 μηνύματα.
Λέγοντας κλώνος εγώ καταλαβαίνω όμοιος εξωτερικά και με την ίδια μόρφωση. Γιατί τον ίδιο χαρακτήρα αποκλείεται να έχουν δύο άνθρωποι έστω κι αν είναι κλώνοι.

Ξεκόλλα από την μόρφωση. Η μόρφωση είναι μόνο μια συνισταμένη του ανθρώπινου πνεύματος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

adespoto

Περιβόητο μέλος

Η adespoto αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών, επαγγέλεται Εκπαιδευτικός και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 5,603 μηνύματα.
Τότε προφανώς αυτό που λες δε μπορεί να υπάρξει. Κανείς δεν είναι ολότελα ίδιος με κανέναν. Οπότε και όλος σου ο συλλογισμός είναι φανταστικός.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimitris athens

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο dimitris athens αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 52 ετών. Έχει γράψει 150 μηνύματα.
Τότε προφανώς αυτό που λες δε μπορεί να υπάρξει. Κανείς δεν είναι ολότελα ίδιος με κανέναν. Οπότε και όλος σου ο συλλογισμός είναι φανταστικός.

Δεν είναι φανταστικός γλυκιά μου. Στη ζωή υπάρχει το γενικό και το ειδικό. Οταν μιλάμε με γενικές έννοιες μιλάμε αφαιρετικά.Και έτσι μπορούμε να χωρίζουμε γενικές κατηγορίες. Σχεδόν όλοι πχ είμαστε χριστιανοί ,ωστόσο ο καθένας έχει μια διαφορετική αντίληψη περί Θείου . Αυτό δεν αναιρεί ότι είμαστε χριστιανοί.
Βλέπουμε την Σούλα και την Βάσω και είναι και οι δυο άσχημες. Η Σούλα είναι πιο άσχημη από τη Βάσω ,αλλά αυτό δεν κάνει τη Βάσω όμορφη.
Λέμε πάω για φαγητό ,δεν λέμε πάω να τεμαχίσω μπριζόλα αφού την ψήσω ,την τριπήσω με το πιρούνι ,τοποθετήσω το κομματάκι στο στόμα ,το μασήσω και το καταπιώ αλλεπάληλες φορές μέχρι να ολοκληρώσω την διαδικασία.
Ελπίζω να έγινε κατανοητό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lorien

Περιβόητο μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Μα όταν κοιτάζουμε κάτι σαν τάση δεν μπορούμε να πιάσουμε πρόσωπα ένα προς ένα. Θα ήταν άλλωστε θέμα στην κατηγορία επί προσωπικού του τύπου η Σουλτάνα παρ ότι είναι 1,80 ξανθιά με μπλε μάτια ,γυμνάστρια με ντοκτορά χημικού μηχανικού δεν με ανάβει επειδή έχει μια ελιά δίπλα στο φρύδι πχ.Εδώ μιλάμε για γενικό πληθυσμό και για κυρίαρχη άποψη.
Δε προσεχεις τι λεω. Πλεον το επισημανε και η Michelle και αλλοι. Εχεις κανει υπεραπλουστευση. Δε λεμε να πιασουμε τον κοσμο εναν εναν, αυτο ειναι το αλλο ακρο. Αλλα τουλαχιστον να μαστε καπου στη μεση, περιλαμβανοντας βασικες παραμετρους.

Αν δε, μιλησεις , για κλαμπ , μπουζουκια και λοιπές "κρεαταγορες" :P τοτε ισως η απλουστευση να μην ειναι το ιδιο παραπλανητικη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Resident Evil

Διακεκριμένο μέλος

Η Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,959 μηνύματα.
Δηλαδή όταν βγαίνεις έξω στις 9 το βράδυ και λες νύχτωσε βάζεις ταμπέλα στον...ουρανό? Ελεος!

όχι... γιατί και τα 10 (η όσα είναι ) εκατομμύρια που κατοικούν στην Ελλάδα αν βγούν έξω στις 10 το βράδυ ότι είναι νύχτα θα πουν! universal truth!

το ότι η Καιλή (μιας και την ανέφερες) είναι όμορφη

ή ότι η ε δεν ξέρω βρες κάποια είναι χαζή ΕΙΝΑΙ ταμπέλα!

Και είναι ταμπέλα γιατί ΕΣΥ μπορείς να λες ότι η Καιλή είναι θεά και εγώ να λέω ότι η Καιλή είναι άσχημη [όχι, αλλά λέμε τώρα] 'Η να μην μπορώ να εκφέρω γνώμη για την εξωτερική της εμφάνιση.

ΚΑΙ οι 2 όμως συμφωνούμε ότι στις 10 μμ ο ουρανός ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ είναι σκοτεινός!

και FYI δεν το είπα με επιθετικό τόνο το ότι "ε, πως να το κάνουμε ανεξάρτητα αν όλοι λίγο πολύ το κάνουμε κάποιες φορές , αυτό το πράγμα ΕΙΝΑΙ ταμπέλα"

FYI απλώς :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

adespoto

Περιβόητο μέλος

Η adespoto αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών, επαγγέλεται Εκπαιδευτικός και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 5,603 μηνύματα.
Δεν είναι φανταστικός γλυκιά μου. Στη ζωή υπάρχει το γενικό και το ειδικό. Οταν μιλάμε με γενικές έννοιες μιλάμε αφαιρετικά.Και έτσι μπορούμε να χωρίζουμε γενικές κατηγορίες. Σχεδόν όλοι πχ είμαστε χριστιανοί ,ωστόσο ο καθένας έχει μια διαφορετική αντίληψη περί Θείου . Αυτό δεν αναιρεί ότι είμαστε χριστιανοί.
Βλέπουμε την Σούλα και την Βάσω και είναι και οι δυο άσχημες. Η Σούλα είναι πιο άσχημη από τη Βάσω ,αλλά αυτό δεν κάνει τη Βάσω όμορφη.
Λέμε πάω για φαγητό ,δεν λέμε πάω να τεμαχίσω μπριζόλα αφού την ψήσω ,την τριπήσω με το πιρούνι ,τοποθετήσω το κομματάκι στο στόμα ,το μασήσω και το καταπιώ αλλεπάληλες φορές μέχρι να ολοκληρώσω την διαδικασία.
Ελπίζω να έγινε κατανοητό.

1ον) Δεν είμαι "γλυκιά σου" και
2ον) Δε νομίζω οτι θα συνεννοηθούμε, όπως προείπα, άρα θεωρώ άσκοπο να συνεχίσει αυτό το στυλ διαλόγου "άλλα λέει η θειά μου, άλλα ακούν τ'αυτιά μου" οπότε άστο καλύτερα. Κράτα τη θεωρία σου για τον εαυτό σου όπως κάνω κι εγώ για τη δικιά μου. ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimitris athens

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο dimitris athens αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 52 ετών. Έχει γράψει 150 μηνύματα.
Δε προσεχεις τι λεω. Πλεον το επισημανε και η Michelle και αλλοι. Εχεις κανει υπεραπλουστευση. Δε λεμε να πιασουμε τον κοσμο εναν εναν, αυτο ειναι το αλλο ακρο. Αλλα τουλαχιστον να μαστε καπου στη μεση, περιλαμβανοντας βασικες παραμετρους.

Αν δε μιλησεις , για κλαμπ , μπουζουκια και λοιπές "κρεαταγορες" :P τοτε ισως η απλουστευση να μην ειναι το ιδιο παραπλανητικη.


Μα σαφώς απλουστεύω ,αυτό ισχύει εξ ορισμού. Απλουστευτικά λειτουργούμε εξ άλλου όταν δεν γνωρίζουμε πρόσωπα και έχουμε να επιλέξουμε από μια ομάδα. Ακριβώς όπως στα interviews όταν έχεις στα χέρια σου πολλά βιογραφικά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lorien

Περιβόητο μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Ειπα "υπερ-απλουστευεις". Και το ανελυσα. Twice.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimitris athens

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο dimitris athens αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 52 ετών. Έχει γράψει 150 μηνύματα.
1ον) Δεν είμαι "γλυκιά σου" και
2ον) Δε νομίζω οτι θα συνεννοηθούμε, όπως προείπα, άρα θεωρώ άσκοπο να συνεχίσει αυτό το στυλ διαλόγου "άλλα λέει η θειά μου, άλλα ακούν τ'αυτιά μου" οπότε άστο καλύτερα. Κράτα τη θεωρία σου για τον εαυτό σου όπως κάνω κι εγώ για τη δικιά μου. ;)

Αλλίμονο. Εξ άλλου δεν με ενδιαφέρει να πείσω κάποιον αλλά διατύπωσα μια κοινή πραγματικότητα τόσο συνηθισμένη όσο ότι ο ήλιος εμφανίζεται από την ανατολή περισσότερο για να χαζέψω τυπικές αντιδράσεις και να διασκεδάσω μια δυο ώρες.
Για το θέμα περί γλυκιάς αφού δεν είσαι θα είχε ενδιαφέρον μια ψηφοφορία για το τι είσαι μιας και πέραν της γλυκιάς μάθαμε ότι επίσης δεν είσαι και σώμα και πνεύμα....:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimitris athens

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο dimitris athens αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 52 ετών. Έχει γράψει 150 μηνύματα.
Ειπα "υπερ-απλουστευεις". Και το ανελυσα. Twice.

Για να τα απλοποιούμε τα πράγματα μιας και είναι υπεραπλουστεύσεις ,ανάμεσα σε μια ξύπνια και όμορφη γκόμενα και σε ένα ηλίθιο μπάζο βρε σύντροφε τι θα διάλεγες? Μήπως δεν θα διάλεγες επειδή θα ήταν υπεραπλουστευτική η επιλογή σου?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

adespoto

Περιβόητο μέλος

Η adespoto αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών, επαγγέλεται Εκπαιδευτικός και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 5,603 μηνύματα.
Ώπα με πήρατε χαμπάρι, ε ναι λοιπόν είμαι ένα φάντασμα χωρίς πνεύμα που έχω τρυπώσει σε μια καρέκλα και της έχω επιβάλλει να γράφει τις απαντήσεις μου στο στέκι. Στη συνάντηστη την Παρασκευή θα δείτε μια καρέκλα με φούστα να βγαίνει από το μετρό, εγώ θα είμαι. :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lorien

Περιβόητο μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Για να τα απλοποιούμε τα πράγματα μιας και είναι υπεραπλουστεύσεις ,ανάμεσα σε μια ξύπνια και όμορφη γκόμενα και σε ένα ηλίθιο μπάζο βρε σύντροφε τι θα διάλεγες? Μήπως δεν θα διάλεγες επειδή θα ήταν υπεραπλουστευτική η επιλογή σου?
Αλλο ερωτημα αυτο (και ακυρο), και άλλο το αρχικο ποστ, που ειχε χωρισει ολες τις γυναικες με νουμερα κιολας. Εγω πανω σε εκεινο ειπα οτι παιζει σημαντικος βαθμος αυθεραισιας, τοσο στις μεταβλητες, οσο και στα νουμερα.

Αν τωρα αλλαξεις το ερωτημα και ρωτησεις αν θα προτιμουσαμε μια εξυπνη ομορφη, απο μια χαζη ασχημη...νομιζω οτι η απαντηση ειναι αυτονοητη , αρα προς τι το ερωτημα :)

Γενικα διαβαζωντας ολο το αρχικο ποστ, αισθανομαι οτι διαβαζω αρκετουτσικα αυθαιρετα συμπερασματα. Που μπορει να μην ειναι τελειως λαθος, αλλα τεσπα δε δινουν την εικονα σωστα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rempeskes

Επιφανές μέλος

Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Hair stylist. Έχει γράψει 8,045 μηνύματα.
ανάμεσα σε μια ξύπνια και όμορφη γκόμενα και σε ένα ηλίθιο μπάζο βρε σύντροφε τι θα διάλεγες?



Αυτη που έχει μεγαλύτερο στήθος :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimitris athens

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο dimitris athens αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 52 ετών. Έχει γράψει 150 μηνύματα.
Αλλο ερωτημα αυτο (και ακυρο), και άλλο το αρχικο ποστ, που ειχε χωρισει ολες τις γυναικες με νουμερα κιολας. Εγω πανω σε εκεινο ειπα οτι παιζει σημαντικος βαθμος αυθεραισιας, τοσο στις μεταβλητες, οσο και στα νουμερα.

Αν τωρα αλλαξεις το ερωτημα και ρωτησεις αν θα προτιμουσαμε μια εξυπνη ομορφη, απο μια χαζη ασχημη...νομιζω οτι η απαντηση ειναι αυτονοητη , αρα προς τι το ερωτημα :)

Γενικα διαβαζωντας ολο το αρχικο ποστ, αισθανομαι οτι διαβαζω αρκετουτσικα αυθαιρετα συμπερασματα. Που μπορει να μην ειναι τελειως λαθος, αλλα τεσπα δε δινουν την εικονα σωστα.

Γι αυτό μπήκε για να αναιρεθεί επί της ουσίας όμως.
Γενική εικόνα του πώς λειτουργούν οι άντρες δίνω ,δεν βάζω δίπλα την Μαρία και την Ολγα να διαλέξουμε που μπορεί πχ να είναι δίδυμες αλλά εγώ να προτιμήσω την Μαρία επειδή είναι ΚΚΕ και Ολυμπιακός και εσύ την Ολγα επειδή είναι ΠΑΣΟΚ και ΠΑΟ (τυχαίο το παράδειγμα λόγω χρωμάτων). Εκεί ασφαλώς επικρατούν οι λεπτομέρειες. Τάση πάω να πιάσω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

misslittledevil

Επιφανές μέλος

Η misslittledevil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών. Έχει γράψει 8,197 μηνύματα.
Ερωτηση..
Τι εννοουμε οταν χαρακτηριζουμε μια γυναικα σαυρα? :hmm:


Ο ασχετος της παρεας
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rempeskes

Επιφανές μέλος

Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Hair stylist. Έχει γράψει 8,045 μηνύματα.
"Σαύρα" είναι ένας άθλιος υποτιμητικός τίτλος για την μη εκλκυστική γυναίκα. Δεν τον χρησιμοποιεί κανείς σωστός άντρας πια, όλοι προτιμούν το ευγενέστερο "πατσαβούρα".
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

deadhead_pirate

Περιβόητο μέλος

Ο deadhead_pirate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,774 μηνύματα.
Απορρίπτω το σύνολο της κατηγοριοποίησης του φίλου μας Δημήτρη εκ της σύστασής του.
Οταν μιλάμε για ανθρώπους, δεν μπορούμε να τους κατατάσουμε σε κατηγορίες, όχι μόνο επειδή δεν είναι υλικά αγαθά, αλλά και γιατί κανείς δεν μπορεί να λειτουργεί με δεδομένες συμπεριφορές ώστε να πληρεί τα στάνταρ μιας κατηγορίας. Η ανθρώπινη συμπεριφορά είναι μεταβλητή και από τη μια στιγμή στην άλλη μπορεί να μεταβάλλεται.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bill

Επιφανές μέλος

Ο Bill αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Απορρίπτω το σύνολο της κατηγοριοποίησης του φίλου μας Δημήτρη εκ της σύστασής του.
Οταν μιλάμε για ανθρώπους, δεν μπορούμε να τους κατατάσουμε σε κατηγορίες, όχι μόνο επειδή δεν είναι υλικά αγαθά, αλλά και γιατί κανείς δεν μπορεί να λειτουργεί με δεδομένες συμπεριφορές ώστε να πληρεί τα στάνταρ μιας κατηγορίας. Η ανθρώπινη συμπεριφορά είναι μεταβλητή και από τη μια στιγμή στην άλλη μπορεί να μεταβάλλεται.

+1 :thumbup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimitris athens

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο dimitris athens αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 52 ετών. Έχει γράψει 150 μηνύματα.
Απορρίπτω το σύνολο της κατηγοριοποίησης του φίλου μας Δημήτρη εκ της σύστασής του.
Οταν μιλάμε για ανθρώπους, δεν μπορούμε να τους κατατάσουμε σε κατηγορίες, όχι μόνο επειδή δεν είναι υλικά αγαθά, αλλά και γιατί κανείς δεν μπορεί να λειτουργεί με δεδομένες συμπεριφορές ώστε να πληρεί τα στάνταρ μιας κατηγορίας. Η ανθρώπινη συμπεριφορά είναι μεταβλητή και από τη μια στιγμή στην άλλη μπορεί να μεταβάλλεται.

H ανθρώπινη συμπεριφορά είναι μια παράμετρος.Μια λαθεμένη ανθρώπινη συμπεριφορά με ωραία οπίσθια όμως πάντα είναι προτιμότερη από μια σωστή ανθρώπινη συμπεριφορά από οπίσθια tuareg-airbag....;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 3 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top