Video Making

Μαρουλάκι

Δραστήριο μέλος

Η Χρονοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 526 μηνύματα.
Θα χρειαστω τα φωτα σας!
Θελω να μαθω να φτιαχνω βιντεακια!! (για το youtube συγκεκριμενα)

Τα βασικα που θελω ειναι
να βαζω εικονες,μικρα αποσπασματα βιντεο και παραλληλα να παιζει καποια μουσικη
Επισης θα ηθελα να μπορω να βαζω και καποιο κειμενο
Κατι ποιο εξεζητημενο ειναι να καταφερω να "ενωσω" αποσπασματα απο διαφορετικα τραγουδια σε ενα βιντεο..

Ποιο προγραμμα προτεινετε;
Μια φιλη μου μου ειπε οτι το windows movie maker κανει...Αλλα δεν ξερω να το χρησιμοποιω οποτε θα χρειαστω οδηγιες γι'αυτο...

Η μηπως υπαρχει κατι ΠΟΙΟ ΕΥΚΟΛΟ;;;

Αυτα...Αν ασχοληθει καποιος τον ευχαριστω εκ των προτερων :bye:
Μμμμ....και γω το ήθελα αυτό. Ξεσκόνισα λοιπόν το πισί μου να δω ΤΙ έχουν τα γουίνντοους και βρήκα το Windows movie maker. Είπα λοιπόν αν το δοκιμάσω. Για προβολή εικόνων διαδοχικά και για παράλληλο τραγούδι είναι πολύ καλό. Παίρνει και κείμενο σε διαφορετικά bavkground. Επίσης από ότι έχω δει μπορείς να βάλεις και κάποια βιντεάκια και να τα ενώσεις. Δεν είμαι σίγουρη όμως μιας και δεν το έχω μάθει τελείως. Ακόμα το εξερευνώ(όποτε μου τη βαρέσει)!:D:)

παιδια να σας ρωτησω κατι? αν καποιος ανεβασει βιντεο στο youtube που να εχει σκηνες απο ταινια πληρωνει προστιμο αν δεν εχει αδεια περι πνευματικων δικαιωματων????
Από το σάιτ δεν πληρώνει αλλιώς θα ήταν ΟΛΟ κυριολεκτικά το σάιτ στη φυλακη(και τα μέλη του). Απλά μη βάλεις πολλά στιγμιότυπα ένα δύο το πολύ και καλύτερα όχι στο ίδιο βίντεο για να είσαι σίγουρη. Υποθέτω πώς λαμβάνεις κάποια προειδοποιήση και αν το παρακάνεις μπορεί και να τρως πρόστιμο αλλά δεν είμαι σίγουρη.
Να κάνω μια ερώτηση πάνω στο movie maker; Γίνεται να έχω κάποια σημεία του βιντεο με διαφορετική ένταση από κάποια άλλα; Προσπάθησα αλλά δενκατάφερα κάτι...Όποιος μπορεί ας βοηθήσει...

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!
:what::hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anarki

Διάσημο μέλος

Ο Αλέξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 3,345 μηνύματα.
Πρόστιμο δεν τρώς, στη χειρότερη περίπτωση μπορεί να σου κατεβάσουν το video απλά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μαρουλάκι

Δραστήριο μέλος

Η Χρονοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 526 μηνύματα.
Α οκ δεν ήμουν σιγουρη!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gregory nub

Διάσημο μέλος

Ο gregory nub αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Δημόσιος υπάλληλος και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,619 μηνύματα.
ΚΑΙ αν δεν εχεις πνευματικα δικαιοματα μπορουν να σου κατεβασουν και την μουσικη!
Μου το εχουν κανει μια φορα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top