Γυμναστική, χορός και σωστή διατροφή

Mercury

Επιφανές μέλος

Ο Doctor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Ισλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,611 μηνύματα.
Εννοεις αυτο:


H αυτο:


Το πρωτο ειναι αποκλειστικα για προσωπο.
Το δευτερο μπορεις να το χρησιμοποιησεις και στο σωμα.

Δεν νομιζω με το trimming να αλλαξουν οι τριχες,και με το ξυρισμα,οσες φορες το εκανα δεν παρατηρησα κατι.
Βεβαια θα σου συνιστουσα εαν θες να τις κοβεις σε μονιμη βαση να παρεις μια μηχανη αποκλειστικα για σωμα οπως αυτη εδω:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
Απλα ηθελα να ρωτησω κατι πολυ σημαντικο. Μπορω να χρησιμοποιησω μηχανη για προσωπο στις τριχες του σωματος?
Αν ναι, οι τριχες αργοτερα θα αλλαξουν μορφη, θα γινουν πιο σκληρες ή κατι τετοιο?
Και θα πρεπει γιαυτο τον λογο να κανω το ξυρισμα μονιμη συνηθεια?

Τι μοδα κι αυτή όλα τα αρσενικά να' ναι άτριχα. Εχουν καταντήσει πιο άτριχοι κι απο τις γυναίκες
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Ισως δεν ειναι αποκλειστικα για....γυμναστικη αλλα εχει να κανει.
Δεν ξερω ποιοι απο εδω ασχολειστε (σοβαρα) με bodybuilding ή fitness. Απλα ηθελα να ρωτησω κατι πολυ σημαντικο. Μπορω να χρησιμοποιησω μηχανη για προσωπο στις τριχες του σωματος?
Αν ναι, οι τριχες αργοτερα θα αλλαξουν μορφη, θα γινουν πιο σκληρες ή κατι τετοιο?
Και θα πρεπει γιαυτο τον λογο να κανω το ξυρισμα μονιμη συνηθεια?

thnx...:)

Οι τριχες δεν αλλαζουν με το να τις κοψεις/ξυρισεις. Αν ομως θες να μην εχεις τριχες θα πρεπει να γινει μονιμη συνηθεια γιατι θα μακρενουν.

Θεωριτικα δεν κανει να ξυριζεσε με την ιδια μηχανη σε προσωπο και σωμα, αν βεβαια την καθαριζεις καλα δεν παιζει προβλημα.

Θελω να κανω εναν μικρο σχολιασμο περα απο την ερωτηση σου ομως. Εισαι 16, και ασχολισε τοσο σοβαρα με το bbing ωστε οι τριχες να σου προκαλουν προβλημα; Ακομα δεν μπορεις να φουσκωσεις καλα-καλα και φανταζομαι οτι δεν θα εχεις και πολλες τριχες. Μην σκευτεσε με την λογικη επαγκελματιων! Αν θες να τις ξυρισεις για οποιονδηποτε λογο φυσικα και να το κανεις! Δεν σου το λεω για να μην το κανεις, απλα επειδη πολλοι (παιδια και ενηλικοι) μπαινουν στο bb με πολυ ενθουσιασμο και το παρακανουν, σε παρατρινω να εχει αρκετα κριτικη σκεψη απεναντι σε αυτα που βλεπεις και σε αυτα που υιοθετεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ThanosShadow

Νεοφερμένος

Ο ThanosShadow αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 90 μηνύματα.
Εννοεις αυτο:


H αυτο:


Το πρωτο ειναι αποκλειστικα για προσωπο.
Το δευτερο μπορεις να το χρησιμοποιησεις και στο σωμα.

Δεν νομιζω με το trimming να αλλαξουν οι τριχες,και με το ξυρισμα,οσες φορες το εκανα δεν παρατηρησα κατι.
Βεβαια θα σου συνιστουσα εαν θες να τις κοβεις σε μονιμη βαση να παρεις μια μηχανη αποκλειστικα για σωμα οπως αυτη εδω:


Σευχαριστω για τις πληροφοριες. Εγω εχω μηχανη που μπορεις να ρυθμισεις το ποσο μηκος θα μεινει στις τριχες. Σαν την δευτερη φωτο. Δεν κανει λες ε?


Οι τριχες δεν αλλαζουν με το να τις κοψεις/ξυρισεις. Αν ομως θες να μην εχεις τριχες θα πρεπει να γινει μονιμη συνηθεια γιατι θα μακρενουν.

Θεωριτικα δεν κανει να ξυριζεσε με την ιδια μηχανη σε προσωπο και σωμα, αν βεβαια την καθαριζεις καλα δεν παιζει προβλημα.

Θελω να κανω εναν μικρο σχολιασμο περα απο την ερωτηση σου ομως. Εισαι 16, και ασχολισε τοσο σοβαρα με το bbing ωστε οι τριχες να σου προκαλουν προβλημα; Ακομα δεν μπορεις να φουσκωσεις καλα-καλα και φανταζομαι οτι δεν θα εχεις και πολλες τριχες. Μην σκευτεσε με την λογικη επαγκελματιων! Αν θες να τις ξυρισεις για οποιονδηποτε λογο φυσικα και να το κανεις! Δεν σου το λεω για να μην το κανεις, απλα επειδη πολλοι (παιδια και ενηλικοι) μπαινουν στο bb με πολυ ενθουσιασμο και το παρακανουν, σε παρατρινω να εχει αρκετα κριτικη σκεψη απεναντι σε αυτα που βλεπεις και σε αυτα που υιοθετεις.

Χμμ.... Δεν μου αρεσε που εβγαλες γρηγορα συμπερασματα για μενα:worry: Αλλα δεν πειραζει. Ειμαι κοντα στα 17, btw, ενα με δυο μηνες. Οπως και ναχει, εγω ρωτησα γιατι μαλλον χρειαζομουν την απαντηση. Thnx for your time

Τι μοδα κι αυτή όλα τα αρσενικά να' ναι άτριχα. Εχουν καταντήσει πιο άτριχοι κι απο τις γυναίκες

Δεν το κανω για την μοδα αγαπητη μου:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Σευχαριστω για τις πληροφοριες. Εγω εχω μηχανη που μπορεις να ρυθμισεις το ποσο μηκος θα μεινει στις τριχες. Σαν την δευτερη φωτο. Δεν κανει λες ε?




Χμμ.... Δεν μου αρεσε που εβγαλες γρηγορα συμπερασματα για μενα:worry: Αλλα δεν πειραζει. Ειμαι κοντα στα 17, btw, ενα με δυο μηνες. Οπως και ναχει, εγω ρωτησα γιατι μαλλον χρειαζομουν την απαντηση. Thnx for your time

Την δουλεια σου θα την κανεις και με την δευτερη, απλα αν ειναι να το κανεις συχνα θα ητανε καλητερα να παρεις μια μηχανη ιδικα για το σωμα.

Δεν εβγαλα συμπερασματα, πως γινετε αλλωστε να καταλαβω τα παντα για σενα μεσα απο ενα και μονο μηνυμα σε καπιο φορουμ; Απλος σου εφιστω την προσοχη για να κανεις μεν αυτο που θες, επειδη το σκευτικες και το θες. Οχι οπως κανουν πολλοι, απλα επειδη ετσι ηθιστε. Συγνωμη αν το πειρες στραβα, εγω με καθε καλη προθεση σου μιλαω!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ThanosShadow

Νεοφερμένος

Ο ThanosShadow αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 90 μηνύματα.
;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mercury

Επιφανές μέλος

Ο Doctor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Ισλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,611 μηνύματα.
Και εγω την δευτερη χρησιμοποιω(αν και τωρα λογω χειμωνα το εχω αφησει...δεν βγαινω για ποδηλατο).Αλλα και παλι λιγη τριχα μενει.Εαν σκοπευεις να το κανεις σε μονιμη βαση να παρεις το τριτο(τη Bodygroom....κανει θαυματα).
Οσον αφορα τις παρατηρησεις του Κρονου.Συμφωνω και εγω.Μην νομιζεις οτι τα γυμναστηρια ειναι μερος με αγγελακια.
P.S.Μην παρεις κανενα σκευασμα,ουτε καν πρωτεινη μεχρι να κλεισεις τα 18-19(Οσο ακομα αναπτυσεσαι).Μονο να τρως καλα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
Δεν το κανω για την μοδα αγαπητη μου:)

Ενταξει, συγνωμη. Γνωριζω καλα ατομα που λογω της ενασχολησης τους με αθληματα πρέπει να είναι ολοκληρωτικά ξυρισμένοι. Και τους πάει;) Το κακό είναι πως πλέον παρα πολλοί άνδρες το κάνουν απο μόδα και σε αυτούς αναφέρθηκα;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giannoutas

Διάσημο μέλος

Ο Giannoutas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 2,313 μηνύματα.
Θελω να ρωτησω κατι

Τι ειδους ασκησεις πρεπει να κανω για να εχω καλη γραμμωση?Προσοχη !!!Δεν θελω να παρω αλλο ογκο,ειναι αρκετα καλα πιστευω ο ογκος,απλα σε αυτα τα σημεια να γινουν πιο γραμμωμενα,πιο φετες πχ,χωρις να αυξηθει αλλο ο ογκος.

Μηπως πρεπει να κανω τις ασκησεις με τα βαρυ πιο γρηγορα και με μεγαλυτερη ταχυτητα?:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mercury

Επιφανές μέλος

Ο Doctor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Ισλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,611 μηνύματα.
Θελω να ρωτησω κατι

Τι ειδους ασκησεις πρεπει να κανω για να εχω καλη γραμμωση?Προσοχη !!!Δεν θελω να παρω αλλο ογκο,ειναι αρκετα καλα πιστευω ο ογκος,απλα σε αυτα τα σημεια να γινουν πιο γραμμωμενα,πιο φετες πχ,χωρις να αυξηθει αλλο ο ογκος.

Μηπως πρεπει να κανω τις ασκησεις με τα βαρυ πιο γρηγορα και με μεγαλυτερη ταχυτητα?:hmm:

Η γενική αρχή για γράμμωση ειναι πολλές επαναλήψεις με μέτρια κιλά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Muxu Su

Διάσημο μέλος

Η Muxu Su αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,019 μηνύματα.
για κοιλιακους και γενικά γράμμωση πιστευω καλά θα είναι ένα 2ορο εξάσκησεις ανα 2 μέρες..η έστω 3 φορές την εβδομάδα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giannoutas

Διάσημο μέλος

Ο Giannoutas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 2,313 μηνύματα.
Η γενική αρχή για γράμμωση ειναι πολλές επαναλήψεις με μέτρια κιλά.
Για να γινουν πολλες επαναληψεις,σημαινει οτι πρεπει να γινουν γρηγορα,σωστα?

για κοιλιακους και γενικά γράμμωση πιστευω καλά θα είναι ένα 2ορο εξάσκησεις ανα 2 μέρες..η έστω 3 φορές την εβδομάδα.
Μα αυτο που λες εκανα και απεκτησα ογκο.Κατι για γραμμωση ομως? :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Mercury

Επιφανές μέλος

Ο Doctor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Ισλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,611 μηνύματα.
Για να γινουν πολλες επαναληψεις,σημαινει οτι πρεπει να γινουν γρηγορα,σωστα?

Όχι απαραίτητα.Αν κάνεις γρήγορα κινδυνεύεις να τραυματιστείς.
Με νορμάλ ρυθμό και πολλές επαναλήψεις..Κοντά στις 20.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giannoutas

Διάσημο μέλος

Ο Giannoutas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 2,313 μηνύματα.
Όχι απαραίτητα.Αν κάνεις γρήγορα κινδυνεύεις να τραυματιστείς.
Με νορμάλ ρυθμό και πολλές επαναλήψεις..Κοντά στις 20.
Ναι,αλλα οσο πιο αργο ρυθμο κρατας,τοσο πιο δυσκολο ειναι να κανεις πολλες επαναληψεις.Οποτε να αυξηθει λιγο ο ρυθμος σε σχεση με τωρα ε? :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gregory nub

Διάσημο μέλος

Ο gregory nub αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Δημόσιος υπάλληλος και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,619 μηνύματα.
Θελω να ρωτησω κατι

Τι ειδους ασκησεις πρεπει να κανω για να εχω καλη γραμμωση?Προσοχη !!!Δεν θελω να παρω αλλο ογκο,ειναι αρκετα καλα πιστευω ο ογκος,απλα σε αυτα τα σημεια να γινουν πιο γραμμωμενα,πιο φετες πχ,χωρις να αυξηθει αλλο ο ογκος.

Μηπως πρεπει να κανω τις ασκησεις με τα βαρυ πιο γρηγορα και με μεγαλυτερη ταχυτητα?:hmm:

Από πότε είναι κακός ο όγκος; (όταν δεν μιλάμε για σαπιοκοιλιά όγκο).
Αν θέλεις να είσαι γραμμωμένος, τράβα να τρέξεις να χάσεις βάρος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eileen

Τιμώμενο Μέλος

Η Athena (1/3 ΜΕΤΣ) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7,414 μηνύματα.
Από πότε είναι κακός ο όγκος;
Δεν λέει το παιδί ότι είναι κακός, λέει ότι δεν θέλει άλλο και ότι σε αυτό το σημείο προτιμάει τη γράμμωση!

Όπως είπε και ο Mercury πιο πάνω, ο βασικός κανόνας για γράμμωση είναι πολλές επαναλήψεις με μέτρια βάρη.
Να προσέχεις μετά τα όργανα να κάνεις κάποια αποθεραπεία! ;)
Γιαννούτα, τον ρυθμό θα τον βρίσκεις προοδευτικά εσύ καθώς κάνεις την άσκηση...
Εγώ θα έλεγα ότι για αρχή 20 επαναλήψεις είναι πολλές - 15 είναι αρκετές! ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Θελω να ρωτησω κατι

Τι ειδους ασκησεις πρεπει να κανω για να εχω καλη γραμμωση?Προσοχη !!!Δεν θελω να παρω αλλο ογκο,ειναι αρκετα καλα πιστευω ο ογκος,απλα σε αυτα τα σημεια να γινουν πιο γραμμωμενα,πιο φετες πχ,χωρις να αυξηθει αλλο ο ογκος.

Μηπως πρεπει να κανω τις ασκησεις με τα βαρυ πιο γρηγορα και με μεγαλυτερη ταχυτητα?:hmm:


Περισσοτερη αεροβια, μειωσε τα κιλα στα βαρη, αυξησε τις επαναληψης (αλλα οχι πολυ, αν κανεις 8 παρτος στις 12, αν κανεις 10 παρτο στισ 15) και κυριος προσεξε την διατροφη σου!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

CapricornV

Νεοφερμένος

Η CapricornV αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 50 μηνύματα.
Ποιός γνωρίζει κάτι για συμπλήρωμα κρεατίνης? Τι πρέπει να προσέξει κάποιος που παίρνει και για πόσο διάστημα? Εχω ακούσει οτι μπορεί να πειράξει το συκώτι αν κάνεις μακροχρόνια χρήση... ισχύει? Όσοι γνωρίζουν, ας απαντήσουν παρακαλώ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

νικος ρεθυμνο

Διάσημο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, επαγγέλεται Δάσκαλος/α και μας γράφει απο Ρέθυμνο (Ρέθυμνο). Έχει γράψει 2,531 μηνύματα.
Εμενα στο γυμναστηριο του πανεπιστημιου μου ειπανε οτι ειναι μυθος μεγαλος η επιτευξη γραμμωσςης με λιγα κιλα επι πολλες επαναληψεις.
Βοηθα εμμεσα την επιτευξη γραμμωσης,καθως καιγεται λιπος.
Απαιτειται,στην ,πραγματικοτητα,πολλη αεροβια ασκηση και προσοχη στη διατροφη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Νευρολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
Ποιός γνωρίζει κάτι για συμπλήρωμα κρεατίνης? Τι πρέπει να προσέξει κάποιος που παίρνει και για πόσο διάστημα? Εχω ακούσει οτι μπορεί να πειράξει το συκώτι αν κάνεις μακροχρόνια χρήση... ισχύει? Όσοι γνωρίζουν, ας απαντήσουν παρακαλώ.
μην παίρνεις τέτοια σκευάσματα μη ρώτας γιατί και πως απλά μη παίρνεις

Εμενα στο γυμναστηριο του πανεπιστημιου μου ειπανε οτι ειναι μυθος μεγαλος η επιτευξη γραμμωσςης με λιγα κιλα επι πολλες επαναληψεις.
Βοηθα εμμεσα την επιτευξη γραμμωσης,καθως καιγεται λιπος.
Απαιτειται,στην ,ωστε να καει το λιπος και μεγαλη ροσοχη στη διατροφη.πραγματικοτητα,πολλη αεροβια ασκηση
Καλή διατροφή , όχι λίπη, όχι σουβλάκια, πολύ φαί (πρωτείνη ) 3 ώρες πριν το γυμναστήριο.
Αναερόβιες ασκήσεις
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top