Αγαπημένος καφές

Ποιος είναι ο αγαπημένος σας καφές;
Multiple votes are allowed.

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 186)
  • Φραπεδιά (η αθάνατη ελληνική παράδοση)

    Ψήφοι: 42 22.6%
  • Φραπόγαλο (η παράδοση σε έκδοση baby)

    Ψήφοι: 13 7.0%
  • Ελληνικός (ή η επιστροφή της χόβολης)

    Ψήφοι: 20 10.8%
  • Ελληνικός διπλός (για διπλή απόλαυση)

    Ψήφοι: 25 13.4%
  • Φίλτρου (η διάφανη απόλαυση)

    Ψήφοι: 29 15.6%
  • Εσπρέσσο (η δύναμη σε ristretto ή lungo)

    Ψήφοι: 17 9.1%
  • Καπουτσίνο (με πολλή πολλή κρέμα ή σαντιγύ)

    Ψήφοι: 38 20.4%
  • Φρεντοτσίνο (τα καινά δαιμόνια ...)

    Ψήφοι: 10 5.4%
  • Εσπρέσσο φρέντο (γιατί είμαστε θερμοί τύποι)

    Ψήφοι: 37 19.9%
  • Καπουτσίνο φρέντο (γιατί έχει ωραίο αφρό)

    Ψήφοι: 38 20.4%
  • Άλλος

    Ψήφοι: 3 1.6%
  • Δεν πίνω καφέ

    Ψήφοι: 13 7.0%

love_angel

Επιφανές μέλος

Η vik-vik! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αρφαρά (Μεσσηνία). Έχει γράψει 11,721 μηνύματα.
Το καλοκαίρι πίνω φρεντο καπουτσινο και φραπε.

Το χειμώνα πίνω γαλλικό κυρίως αν και φέτος έδειξα ιδιαίτερη προτίμηση στο νες με μπόλικο γάλα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Tabby

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Tabby αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Λιχτενστάιν (Ευρώπη). Έχει γράψει 935 μηνύματα.
κι εγώ είμαι fan του ελληνικού καφέ! μου αρέσει το άρωμά του κι είναι ο μόνος που αντέχω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

padrino

Νεοφερμένος

Η padrino αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 49 ετών, επαγγέλεται Πωλητής/ρια και μας γράφει απο Αργυρούπολη (Αττική). Έχει γράψει 31 μηνύματα.
Το καλοκαίρι φραπέ και ξερό ψωμι!
και το χειμώνα γαλλικό ή ελληνικό
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

adele

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η adele αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φωτογράφος. Έχει γράψει 313 μηνύματα.
το καλοκαίρι φρέντο καπουτσίνο μέτριο. τον φτιάχνω και σπίτι. τέλειος!!
τον χειμώνα καπουτσίνο με κανέλα ή σοκολάτα ή γαλλικο. μ'αρέσουν και οι 2 πολύ!! γιαμι! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

catherine1994

Πολύ δραστήριο μέλος

Η catherine1994 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,211 μηνύματα.
Ο σκετος :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νεογέννητος

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Νεογέννητος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών. Έχει γράψει 848 μηνύματα.
Κατά σειρά προτίμησης - αδυναμίας:

1) Κλασσικός νες
2) Latte (Starbucks)
3) Caramel Macchiato (ομοίως)
4) Φράπα
5) Freddo Espresso

Μου αρέσει κι ο ελληνικός, αλλά δεν τον πίνω γιατί με πειράζει στο στομάχι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stefanos...

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Στεφανος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,244 μηνύματα.
<<------ φραπε!!!!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Σπυρακος (^^)

Περιβόητο μέλος

Ο Σπυρακος (^^) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,414 μηνύματα.

kwnna z

Νεοφερμένος

Η kwnna z αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 6 μηνύματα.
Ελληνικος και νες το χειμωνα και το καλοκαιρι φραπες...:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

moxa15

Διάσημο μέλος

Ο moxa15 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 3,327 μηνύματα.
ρε παιδια,εχω ενα φιλαρακι που δεν του αρεσει καθολου ο καφες και καθε φορα που βγαινουμε εξω πινει τσαι ή πορτοκαλαδα ή σοκολατα,θα ηθελα να ρωτησω
υπαρχει καποιος καφες ή γενικα κατι τετοιου στυλ -περα απο σοκολατες βιενουα και τα αλλα ειδη-για να πινει καποιος οταν βγαινει σε μια καφετερια???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pequeño

Τιμώμενο Μέλος

Η Pequeño αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,829 μηνύματα.
ρε παιδια,εχω ενα φιλαρακι που δεν του αρεσει καθολου ο καφες και καθε φορα που βγαινουμε εξω πινει τσαι ή πορτοκαλαδα ή σοκολατα,θα ηθελα να ρωτησω
υπαρχει καποιος καφες ή γενικα κατι τετοιου στυλ -περα απο σοκολατες βιενουα και τα αλλα ειδη-για να πινει καποιος οταν βγαινει σε μια καφετερια???

Δεν κατάλαβα ακριβώς την ερώτηση, με μπέρδεψες λίγο, μπορείς να το εξηγήσεις καλύτερα σε παρακαλώ, είμαι και λίγο χαζούλα :redface: Ψάχνεις για καφέδες πέρα από τους συνηθισμένους ή γενικά ροφήματα πέρα από τα κλασσικά;
Πέρα από την ερώτηση σου πάντως, πλέον οι περισσότερες καφετέριες έχουν πάρα-πάρα πολλά είδη και καφέδων και ροφημάτων, αν ανοίξεις έναν κατάλογο χάνεσαι :P

Εγώ χειμώνα καλοκαίρι Ελληνικό, μου αρέσει πάρα πολυ!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gregory nub

Διάσημο μέλος

Ο gregory nub αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Δημόσιος υπάλληλος και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,619 μηνύματα.
Για τον φίλο σου πάντως, ο καπουτσίνο είναι πολύ γλυκός και δεν έχει τόσο γεύση καφέ (αν κατάλαβα θες καφέ που να μην έχει πολύ γεύση καφέ για τον φίλο σου :P)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pequeño

Τιμώμενο Μέλος

Η Pequeño αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,829 μηνύματα.
Α, τώρα κατάλαβα!
Γιατί πρέπει να πίνει καφέ όμως; αφού δεν του αρέσει, κακό είναι; :hmm:
Και εγώ τρώω δούλεμα για τον ελληνικό που πίνω, από τότε που με ξέρουν ακόμη να καταλάβουν ότι δεν μπορώ να πιω άλλους καφέδες, αλλά δε με νοιάζει εμένα με αρέσει -,-
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

moxa15

Διάσημο μέλος

Ο moxa15 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 3,327 μηνύματα.
gregory, nub σωστος αυτο εννοω
Ζωή δεν του αρεσει η γευση του καφε ιδιαιτερα για αυτο το ψαχνω καπως,
το μονο ροφημα που καπως τον συγκινει ειναι ο μοκατσινο αλλα και παλι δεν του αρεσει τοσο γιατι εχει την αισθηση καφε...


ελληνικο εγω πινω οταν δεν εχω λεφτα για espresso:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pequeño

Τιμώμενο Μέλος

Η Pequeño αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,829 μηνύματα.
gregory, nub σωστος αυτο εννοω
Ζωή δεν του αρεσει η γευση του καφε ιδιαιτερα για αυτο το ψαχνω καπως,
το μονο ροφημα που καπως τον συγκινει ειναι ο μοκατσινο αλλα και παλι δεν του αρεσει τοσο γιατι εχει την αισθηση καφε...


ελληνικο εγω πινω οταν δεν εχω λεφτα για espresso:P

Άστον μωρέ μην τον πιέζεται, δεν τρέχει και κάτι που δεν πίνει καφέ :redface:
Ίσα-ίσα καλό στο στομάχι κάνει! Εγώ παλιά έπινα φραπέ αλλά τον έκοψα γιατί τρέμουν πολύ τα χέρια μου και με νευριάζουν αφάνταστα όταν μου την "λένε" για τον ελληνικό, έχω λόγο ρε γ@μώτο που δεν πίνω φραπε αλλά εκεί πείσμα θαρρείς και όλος ο κόσμος πρέπει να πίνει φραπέ και να μην πηγαίνει σε καφετέριες για αυτό το λόγο...
Την καλύτερη δουλειά κάνει που δεν πίνει,μια χαρά είναι, αν είναι και έξυπνος και παίρνει κάθε φορά και κάτι διαφορετικό από ροφήματα ο πιο μάγκας από όλους είναι, γνωρίζει καινούργιες γεύσεις και οι υπόλοιποι μένουν απλά κολλημένοι στο φραπέ...
Όσο για τον espresso είναι βαρύς με χτυπάει κατευθείαν στο στομάχι :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lord Kratos

Τιμώμενο Μέλος

Ο Lord Kratos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 7,085 μηνύματα.
Ο φίλτρου το χειμώνα κι ο καπουτσίνο φρέντο το καλοκαίρι είναι must... :hehe:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimitris001

Τιμώμενο Μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 7,608 μηνύματα.
Ο φίλτρου το χειμώνα κι ο καπουτσίνο φρέντο το καλοκαίρι είναι must... :hehe:
έχεις απόλυτο δίκιο....αλλά και ο φρέντο εσπρέσσο ειναι καλός.....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Σπυρακος (^^)

Περιβόητο μέλος

Ο Σπυρακος (^^) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,414 μηνύματα.
Φραπεδιάααααααααααααααααααααααααα :D :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BLUE SEA

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Τέσα Ηλιού αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών, επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 1,898 μηνύματα.
Κι εγώ το κλασικό φραπεδάκι δεν το αλλάζω με τίποτα. Τον τελευταίο καιρό μάλιστα πίνω βιολογικό καφέ που είναι πιο υγιεινός. Έναν την ημέρα, όμως!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ace of Spades

Νεοφερμένος

Η Ace of Spades αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 114 μηνύματα.
Το χειμώνα ελληνικό/τουρκικό, αλλα με 4 κουταλιες καφε. Κ το καλοκαίρι φραπέ, αλλα με 2-3 φακελάκια φραπέ. Κ χωρίς γάλα κ ζάχαρη ε
Μετα τρέμουν τα χέρια μου αλλα έχει φαση:P

Θα πιω καφε με κοκακολα μια μερα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top