Η πρώτη μέρα της υπόλοιπης ζωής σου (2008)

Noisette

Περιβόητο μέλος

Η Φωτεινός Θάλαμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συντάκτης και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 4,754 μηνύματα.
Πήγα τις προάλλες στο Φεστιβάλ Γαλλόφωνου Κινηματογράφου και είδα το "Le Premier Jour du reste de ta vie" ("Η πρώτη μέρα της υπόλοιπης ζωής μου"). Δεν είχα ψάξει καθόλου να βρω την υπόθεση της ταινίας, πηγα μόνο και μόνο για αυτόν τον υπεραισιόδοξο τίτλό.

Υπόθεση: Πέντε καθοριστικές μέρες στη ζωή μιας πενταμελούς οικογένειας, πέντε μέρες πολύ πιο σημαντικές από τις υπόλοιπες. Μετά από κάθε τέτοια μέρα τίποτα πια δεν θα είναι όπως την προηγούμενη...:)

Εξαιρετική ταινία. Μου φαίνεται απολύτως λογικό που έχει πάρει τρία βραβεία Σεζάρ!Μετά από την ταινία αυτή και για πολύ ωρα ακόμα καθόμουν με το στόμα ανοιχτό....Χωρίς υπερβολές!Την λατρεψα...Μπορει και να είναι και στα ίδια επίπεδα με την μεχρι τωρα αγαπημένη μου ταινια "Αμελί"...Ίσως και όχι...Ο χρόνος θα δείξει!:whistle:

Την συστήνω ανεπιφύλακτα...:clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Noisette

Περιβόητο μέλος

Η Φωτεινός Θάλαμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συντάκτης και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 4,754 μηνύματα.
Έμαθα ότι θα προβληθεί από την odeon...Θα πάω να την δω σίγουρα πάλι......:clapup::clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top