Όταν έχετε μια γυναίκα δίπλα σας...

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Covenant

Δραστήριο μέλος

Ο Covenant αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 677 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από ines:
@covenant : κοιτα, δεν πιστευω οτι σε συνεκρινε με τον πατερα της, αλλα τις αποψεις του με τις δικες του. και χωρις να παιρνω sides, αφου βλεπω οτι αυτη η συζητηση εχιε περασει σε προσωπικο επιπεδο, θελω να πω οτι ειναι δικαιωμα του καθενος να ασπαζεται οποιαδηποτε αποψη και με οσο παθος θελει.
επιπλεον, νταξει, δεν ειναι και οτι μας δερνουν κιολας σπιτι μας, ουτε μας υποτιμουν, ομως it is a cause worth fighting for. κατ'εμε. και τη στιγμη που θα ερθει καποιος να μου πει τι ειναι για μενα worth it θα καταλαβουμε ολοι τι επιπεδα εχει φτασει ο ανθρωπινος τροπος σκεψης.
Ποιες αποψεις μου βρε ines που χωρίς να με ξέρει με χαρακτηρίζει κιόλας ιδιο με τον πατέρα της;;;
Τι σχέση μπορεί να έχω εγώ με τον πατέρα της,είμαστε λογικοί ή λέμε χαζομάρες να περάσει η ώρα.ΕΛΕΟΣ.
Συνέχισε να παλεύεις για να αλλάξεις την φύση και την κοινωνία,ενώ οι πιο μαγκιόρισες θα έχουν βρει ήδη μια καλή δουλειά και εξασφάλισει επειδή δεν αναλώθηκαν στο " it is a cause worth fighting for." αλλά το είδαν εξαρχής το πράγμα με λογική "it is a cause worth fighting for yourself".

@Michelle
Ποτέ δεν ειπα οτι η γυναίκα πρεπει να ειναι στην κουζινα,παλι γενικευεις τις αποψεις μου για να βγεις κ απο πανω.Ας πανε ολοι στα ποστ κ να δουν.Δεν αναφερεις ομως οτι ειναι πολυ ευκολο να παραποιησεις καποιο ποστ λογω θεσης σου,αρα δεν μπορουμε να μιλαμε για δικαιοσυνη και μη αποκρυψη της αληθειας.Μην μπουμε σε αυτα τα χωραφια τωρα.
Το οτι λες πολλα το ξερουν ολοι,δεν ηταν αναγκη να το πω μονο εγω,απλα επειδη συνεχιζεις με τους γονεις.Αν δεν σεβεσαι τον σεβασμο που προς τους γονεις μου,ειναι σαν να μην σεβεσαι εμενα επειδη δεν σεβεσαι την αποψη μου,ασχετως που ποτε δεν σου αρεσαν.
Επίσης, εκεί που λες οτι "έπιασα στο στόμα μου τη μάνα σου", λίγο πιο κάτω προσβάλλεις τον δικό μου πατέρα, αν είναι δυνατόν!!
Καλά δεν ντρέπεσαι λιγάκι;
Εσύ ξεκίνησες την όλη συγκριση για ενα εντελως διαφορετικο θεμα.Για ακομη μια φορα η βασιλισσα του offtopic.Ζητάς και τα ρέστα από πάνω,ΑΚΡΙΒΩΣ οπως σε εκεινο το ποστ που προσεβαλες για την μανα μου.Σκεψου λιγο αυτα που κανεις,19 χρονων εισαι,ακομα αναπτυσσεται η κριτικη σου αποψη,ποτε δεν ειναι αργα.Τελος,δεν εχω λογο να ξανασχοληθω και να εμπλακω σε προσωπικες διαμαχες μαζι σου,καθως εισαι η μονη που με προσβαλλει και συνεχιζει απτοητη.
Να ληξει εδω το θεμα σε παρακαλω,ας δειξουμε both λιγο ωριμοτητα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Covenant:
Ποιες αποψεις μου βρε ines που χωρίς να με ξέρει με χαρακτηρίζει κιόλας ιδιο με τον πατέρα της;;;
Τι σχέση μπορεί να έχω εγώ με τον πατέρα της,είμαστε λογικοί ή λέμε χαζομάρες να περάσει η ώρα.ΕΛΕΟΣ.
Συνέχισε να παλεύεις για να αλλάξεις την φύση και την κοινωνία,ενώ οι πιο μαγκιόρισες θα έχουν βρει ήδη μια καλή δουλειά και εξασφάλισει επειδή δεν αναλώθηκαν στο " it is a cause worth fighting for." αλλά το είδαν εξαρχής το πράγμα με λογική "it is a cause worth fighting for yourself".

πσιτ παλικάρι.... έχω © σε αυτή τη λεξούλα ε? μην ξεχνιώμαστε :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Covenant:
Ποιες αποψεις μου βρε ines που χωρίς να με ξέρει με χαρακτηρίζει κιόλας ιδιο με τον πατέρα της;;;
Τι σχέση μπορεί να έχω εγώ με τον πατέρα της,είμαστε λογικοί ή λέμε χαζομάρες να περάσει η ώρα.ΕΛΕΟΣ.
Συνέχισε να παλεύεις για να αλλάξεις την φύση και την κοινωνία,ενώ οι πιο μαγκιόρισες θα έχουν βρει ήδη μια καλή δουλειά και εξασφάλισει επειδή δεν αναλώθηκαν στο " it is a cause worth fighting for." αλλά το είδαν εξαρχής το πράγμα με λογική "it is a cause worth fighting for yourself".

Σιγά μη σε χαρακτήριζα ίδιο με τον πατέρα μου Covenant. Μάλλον ονειρεύεσαι ακόμα. Δεν θα ήθελες να σε συγκρίνω με τον πατέρα μου, trust me. Διότι θα έβγαινες χαμένος με 1000. Αυτό που είπα, είναι οτι οι απόψεις σας σε αυτό το θέμα είναι ίδιες. Τώρα, αν εσύ πιστευεις οτι είπα οτι είστε γενικώς ίδιοι... τι να πω... ευσεβείς πόθοι :hehe:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,507 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Covenant:
@epote συγχαρητήρια φίλε για τις επιστημονικές αλήθειες,η φύση μας είναι αυτή και δεν μπορούμε να την αλλάξουμε.Μίλησες με αδιάσιστα στοιχεία,δεν χρειάζεται να πείσεις κάποιον :)

@dark_kronos Tουλάχιστον έχεις να εκφέρεις κάποια γνώμη από εξωτερικό (τα υπόλοιπα 3 δισ γυναικών υπάρχουν εκτός της Ελλάδας) και έχεις μεγάλο δίκιο αλλά πάντα δεν μπορούμε να λάβουμε υπόψιν μας επειδή είναι μεμονωμένο περιστατικό

Όσο και να μην θέλουν κάποιοι και κάποιες,είμαστε 2 εντελώς διαφορετικά "μισά" που ο μόνος σκοπός της ζωής μας είναι να αναπαραχθούμε.'Ενα σπέρμα με ένα ωάριο,that's the ultimate goal.

Από προσωπική εμπειρία ΠΟΤΕ μα ΠΟΤΕ δεν είδα Θηλυκό με όλη την έννοια της λέξεως να αρχίσει να συζητάει ποτέ ούτε για πλάκα "φεμινιστικές" ιδέες.Για την ακρίβεια τις θεωρούν γελοίες όλες όσες κάθονται και ασχολούνται με αυτά,για τον απλό λόγο....
Καμία γυναίκα που είναι και νιώθει γυναίκα δεν είναι ανάγκη να πάρει ψυχολογικές ενέσεις φεμινισμού ή οτιδήποτε άλλο,καθώς γνωρίζει ότι η κοινωνία δίνει ίσα δικαιώματα με τους άντρες και απλά το αποδεικνύει από την πλευρά της.
Ούτε λόγια ούτε τίποτα,απλά μόνο πράξεις.
Και για όσες αναφέρομαι μιλάω για επιστήμονες και όχι ότι και ότι,απλά ξέρουν ότι ο σεβασμός μέσα στο εργασιακό περιβάλλον κερδίζετε με ανάλογη δουλειά και όχι με την ομορφιά (θεές και οι 2) για να ανέβεις θέσεις και να κερδίσεις την "υπόληψη" του ανδρικού κόσμου.Αυτά και εντός και εκτός της χώρας.
Mε τα λόγια παλάτια χτίζεις

Και το άλλο θλιβερό,βλέπω τις γυναίκες του φορουμ να μιλάμε για τα γυναικεία δικαιώματα και την καταπίεση των γυναικών,λες και οι συγκεκριμένες ζήσαν τις εποχές που η γυναίκα ήταν άβουλο ον,λες και δεν έχουν βγεί ποτέ στην αγορά,ποτέ δεν μπόρεσαν να βρούν δουλειά,λες και όλες δεν έζησαν από τότε που γεννήθηκαν σαν φυσιολογικοί άνθρωποι...λέτε και τώρα λύθηκε ο τούρκικος ζυγός και τρέχετε να πάρετε την "στερημένη" ελευθερία σας...tragic isnt it?

Κόβυ με τη φράση που έκανα bold στο quote, τα χεις πει όλα φίλε. Εχω τελειώσει 48 φορές επάνω στο πληκτρολόγιο!:clapup: Σοβαρά τώρα, πέρα από κάθε μα κάθε πλάκα, κυρίες μου έχετε χάσει τη επιχειρηματολογία σας στο έπακρο... Κάθεστε πίσω απο ενα πληκτρολόγιο και προσπαθείτε να κάνετε τι; Να πείσετε οτι ο Ήλιος γυρίζει γύρω απ τον Πλούτωνα; Να πείτε τι; Οτι είμαστε οι κακοί δυνάστες που σας υποβιβάζουμε στη θέση της μαγείρισσας (αν και είναι τεκμηριωμένο οτι και σε αυτόν τον τομέα είμαστε αποδοτικότεροι), που σας καταναγκάζουμε σε οργασμό με θύμα το τρυφερό σας αιδοίο, που σας επιβαρύνουμε με το θηλασμό των προϊόντων της γκαστροσύνης σας, που τρέχουμε σα μουλάρια ενα 12 ωρο για να σας φέρνουμε λεφτά ωστε να ψωνίζετε το τελευταίο γκούτσι, λούτσι και π...τσι; Ε ΝΑΙ! Τότε τα κάνουμε όλα αυτά και προσωπικά εγω είμαι υπερήφανος γι αυτό και νιώθω ΑΝΤΡΑΣ!

Ποτέ δε θεώρησα ως επιχείρημα το τι ανεκπλήρωτες ταυλες είχα, ώστε ν αρχίσω να ξερνάω κόσμο και μάλιστα στο ίντερνετ, επειδή ο γκόμενός μου αποδείχθηκε μ@λάκας και ανώριμος, επειδή ο άντρας μου μου χει φορέσει κέρατο απο μαόνι και ξύλο καρυδιάς, επειδή έχω αραχνιάσει κάπου αλλά ντρέπομαι να το πω, επειδή κάποτε με μαυρίσαν στο ξύλο 3 μαντραχαλάδες επειδή τους ζήτησα να κάνω λίγο από τον μπάφο τους και ΧΙΛΙΕΣ ΔΥΟ άλλες pathetic excuses for posts....

Ήθελα να ξερα, αν εσεις θεωρείτε οτι βρίσκεστε σε άσχημη φάση με αδικίες και προβλήματα, τι να πουν κι εκείνες οι γυναικες που κάποτε ανέβηκαν την Πίνδο για να δώσουν εφόδια στο στρατό μας ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΙΠΑΝ ΚΟΥΒΕΝΤΑ για παράπονο ΚΑΙ ΤΙΣ ΤΙΜΑΕΙ ΟΛΗ Η ΕΛΑΔΑ ΣΗΜΕΡΑ. Εγω οφείλω και σε αυτές το οτι υπάρχω σήμερα και ζω και καλομαμάω.... και οχι στη νεοελληνίδα που κοιτάει πως θα παει στη Λούτσα για ΣΚ με τη νεα Chrysler του γκόμενου, με ενα αιδοίο ανοιχτό ωσαν την Εθνική Δεξαμενή Υδατος και με μόνο διαβασμένο έντυπο πόνημα την Espresso και τηλεοπτική απόλαυση το Fame story.

Να κάτσετε χάμω και να τα κλείσετε και τα 2 στόματα σας και να τα ανοίγετε ΟΤΑΝ και ΟΠΟΥ πρέπει. 1940 φορές πιο ΜΟΥΓΚΑ απ τις γυναίκες του 1940! ΕΛΕΟΣ ΚΑΙ ΝΤΡΟΠΗ ΔΗΛΑΔΗ! Ανεχόμεθα και τα αίσχη κι από πάνω....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Valder:
Ποτέ δε θεώρησα ως επιχείρημα το τι ανεκπλήρωτες ταυλες είχα, ώστε ν αρχίσω να ξερνάω κόσμο και μάλιστα στο ίντερνετ, επειδή ο γκόμενός μου αποδείχθηκε μ@λάκας και ανώριμος, επειδή ο άντρας μου μου χει φορέσει κέρατο απο μαόνι και ξύλο καρυδιάς, επειδή έχω αραχνιάσει κάπου αλλά ντρέπομαι να το πω, επειδή κάποτε με μαυρίσαν στο ξύλο 3 μαντραχαλάδες επειδή τους ζήτησα να κάνω λίγο από τον μπάφο τους και ΧΙΛΙΕΣ ΔΥΟ άλλες pathetic excuses for posts....

αυτό ακριβώς ;)
το δικό μου λέγην εδώ και μήνες πάνω σε αυτό το θέμα....

ΑΚΡΙΒΩΣ ΑΥΤΟ ΑΜΦΙΔΡΟΜΑ!!!!! ΜΑ ΑΚΡΙΒΩΣ ΑΥΤΟ!!!!!!!
tks val.... Με έβγαλες απ τον κόπο να τα ΞΑΝΑγράφω :P

btw.... just in case Που με περιλαμβάνει το περι αραχνιάσματος και πίκρας και κλπ κλπ... να τονίσω σε αυτό το σημείο ότι είμαι μια πολύ ευτυχισμένη γυναίκα με τον καλό μου που είναι Αντρας ωραίος πρόστυχος και σωστος (χιχι) και οδεύω και εις γάμου κοινωνία :D στις 30 Ιουνίου :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ines

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ινές αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 361 μηνύματα.
παιδια πιστευω οτι αυτη η συζητηση εχει πλεον φτασει σε ασχημα επιπεδα. δε με ευχαριστει και μαλλον με χαλαει το να πρεπει να συζηταω σε τετοια φαση για κατι για το οποιο ειμαι πεπεισμενη. αρνουμαι επισης να μου δειξουν (@covenant) ως προτυπο τις γυναικες που, επειδη σκεφτονται τον εαυτουλη τους ειναι πιο επιτυχημενες και ευτυχισμενες. εχω πολλα πραγματα και επιχειρηματα να πω ακομα, ομως δε νιωθω ανετα να τα λεω σε τετοιο κλιμα.
bunny εχεις απολυτο δικιο. αλλα μεχρι να ηρεμησουμε ολοι (κι εγω μαζι) λιγο, δεν πιστευω να γινει καμια προοδος απο το να αλληλοδερνομαστε για το τιποτα.
xxx
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bunny217

Διακεκριμένο μέλος

Η Ποιός Ξέρει??? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών και επαγγέλεται Επιχειρηματίας. Έχει γράψει 7,025 μηνύματα.
Έχεις δίκιο ινες αλλά το θέμα είναι πως έχουν δημιουργηθεί άλλα 2 θέματα που εχουν φτάσει σε αυτό το επίπεδο και υπάχρει αυτή 'ενταση, το αποτέλεσμα είναι πάντα το ίδιο, όλοι έχουμε την δική μας άποψη και δεν την αλλάζουμε γιατί ο καθε ένας το βλέπει απο διαφορετική γωνία οπότε είναι ανόφελη η γκρίνια και η ένταση:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Λοιπόν, αφού το κλίμα όπως λέτε είναι τόσο άσχημο και μιας και υπάρχει ήδη τέτοια συζήτηση, το θέμα κλειδώνεται. :lock:
"Μπράβο" σε αυτούς που για άλλη μια φορά δεν κατάφεραν να συγκρατήσουν τα νεύρα τους και έφτασε σε αυτό το σημείο. :down:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 7 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top