Συμβουλές για μικροσκοπικές κοπέλες

renia_1995

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Uranya αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 812 μηνύματα.
Εδω, θα μπορουμε να δινουμε συμβουλες περι ντυσιματος και μαλλιων ,οσες ειμαστε λεπτες και κοντουλες, δηλαδη οπως εγω :P

1.Σχετικα με τα μαλλια λενε οτι δεν πρεπει να ειναι πολυ μακρια γιατι σε κανουν να φαινεσαι κοντυτερη.
2.Υπαρχει βεβαια και η αντιθετη αποψη, οτι αν τα κοψεις κοντα , δηλαδη αγοριστικα, φαινεσαι σαν μωρο.
3. Τα φαρδια τζιν και μπλουζες σε κανουν ακομα πιο κοντοχοντρη.
4.Απ'την αλλη τα στενα τζιν κανουν τα ποδια σου σαν καλαμακια.

Τι ισχυει τελικα? Γνωμες :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

christinelle

Πολύ δραστήριο μέλος

Η christinelle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Ελευσίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,873 μηνύματα.
Εμένα το μόνο που δεν μ'αρέσει να βλέπω είναι πολύ μεγάλες τσάντες και πολύ φουσκωτά μαλλιά. Σας κάνει να φαίνεστε σαν ξωτικά στη χώρα των θαυμάτων. Κατά τα άλλα, ένα απλό καθημερινό ντύσιμο είναι μιά χαρά. Και για επίσημες περιπτώσεις, παλι κάτι που δεν θα είναι υπερβολικό (πολύ κοντο/μακρύ/φαρδύ/στενό). Μετρια πράγματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Fashion designer και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
Ό,τι θέλουμε θα φοράμε και θα κάνουμε ρε!
Κι εμείς έχουμε ψυχή. :'(

Σιγά μη κόψω και το μαλλάκι μου για να φαίνομαι ψηλή. :pfff:

edit: α. Το θέμα αφορά λεπτές. ΦΕΙΛ. :\
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vickydask

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η vickydask αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 359 μηνύματα.
αυτο με το μακρι μαλλι δεν ισχυει σε καθε περιπτωση. εδω και τρια χρονια εκανα παρεα με το αντιπαραδειγμα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

wolfe4ever

Διάσημο μέλος

Η wolfe4ever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,217 μηνύματα.
Μικροσκοπικές θεωρείτε τις κοντές ή τις κοντές κ συνάμα αδύνατες; :|
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

christinelle

Πολύ δραστήριο μέλος

Η christinelle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Ελευσίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,873 μηνύματα.
Εγώ θεωρώ αυτές που μου μοιάζουν 8 χρονών, άρα κοντές και αδύνατες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

wolfe4ever

Διάσημο μέλος

Η wolfe4ever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,217 μηνύματα.
Μπορεί να σαι κοντή και αδύνατη αλλά να έχεις καλοσχηματισμένο πρόσωπο. Όχι απαραίτητα "παιδικό".
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Fashion designer και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
Γιατί δεν υπάρχουν παχουλούλικα 8χρονα; :mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Li@Ν@

Νεοφερμένος

Η Li@Ν@ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 106 μηνύματα.
Σε εμενα πανως(που δυστυχως ειμαι μικροκαμωμενη:redface:)δεν παει καθολου το εντονο βαψιμο.αν βαφτω καπως παραπανω,φαινομαι σαν καραγκιοζης.:crazy: χαλια....... Οπότε κανω μονο φυσικο μακιγιαζ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kaleidoscope

Επιφανές μέλος

Η kaleidoscope αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 9,248 μηνύματα.
Μικροσκοπικές θεωρείτε τις κοντές ή τις κοντές κ συνάμα αδύνατες; :|

Εννοείται κοντές+αδύνατες, αν είναι κοντές+υπέρβαρες δεν μπορείς να μιλήσεις για μικροσκοπικό :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

christinelle

Πολύ δραστήριο μέλος

Η christinelle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Ελευσίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,873 μηνύματα.
Γιατί δεν υπάρχουν παχουλούλικα 8χρονα; :mad:
Nαι βρε, αλλά όπως είπαν ήδη, το παχουλό δεν το λες μικροσκοπικό. Και δεν είναι ανάγκη να έχει μπεμπε πρόσωπο για να μου μοιάζει με παιδάκι, ξέρω μια γυναίκα στα 45 με 2 παιδιά, αλλά είναι ένα πενηντα(κάτι) και σαραντα(κάτι) κιλά, οπότε μου μοιάζει κοριτσάκι κι ας έχει "σκυλόφατσα" (όχι σαν σκύλα, σαν αυτές από τα σκυλάδικα :P).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

renia_1995

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Uranya αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 812 μηνύματα.
Εγω μιλαω για κοντες και αδυνατες..
Παντως εχω μια φιλη στα ιδια κυβικα με εμενα και εχει παρα πολυ μακρυ μαλλι και ειναι υπεροχο....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chem2000

Διάσημο μέλος

Η Chem2000 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών, επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Νίκαια (Αττική). Έχει γράψει 2,878 μηνύματα.
Τι γλυκούλικο θέμα.Προσωπικά κάποτε είχα μαλλιά μέχρι τη μέση.Εκτός του ότι με έκαναν να φαίνομαι πιο κοντή από ότι είμαι,ήταν πάαααρα πολύ βαριά.Δε μπορούσα να τα σηκώνω και ειδικά το λούσιμο ήταν βάσανο.Πλέον τα έχω σε πιο φυσιολογικό μήκος και είμαι κομπλέ
Τώρα για τα παντελόνια,ισχύει,τα φαρδιά κονταίνουν λίγο και προσθέτουν όγκο.Αλλά δε μπορώ να αντισταθώ και τα φοράω :P
 

Agaphbou

Περιβόητο μέλος

Η Αγάπη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 5,328 μηνύματα.
Θα έλεγα ότι μπορούν να φορέσουν τα πάντα που κολακεύουν πάνω - κάτω τις περισσότερες γυναίκες, απλώς με ένα μικρό τακουνάκι ακόμη και για πιο casual ντύσιμο και ένα πιο φινετσάτο κουρεματάκι (για την ακρίβεια το πολύ μακρύ και ογκώδες μαλλί το προτιμώ μόνο σε πολύ ψηλές γυναίκες, τύπου Blake Lively). Δε μ' αρέσει όμως και το πολύ tryhard που βλέπω κάτι γυναίκες με 15ποντα τακούνια με φιάπα και σουπερ μινι φούστες που τις φοράνε κάτω απ το στήθος ξέρω γω για να μακραίνουν τα πόδια τους, μου φαίνεται λίγο δεύτερο και κομπλεξικό. αα επίσης μ' αρέσει πάρα πολύ στις κοντές κοπελίτσες το μακρύ πουλόβερ με ψηλή μπότα. Και μ' ένα κοντό μαλλάκι, να ορίστε:

06-sweater-dress-and-black-over-the-knee-boots.jpg



ΥΓ: Για να μη δείχνει μπεμπέ το κοντό μαλλί, κάντε το ένα μπαλαγιάζ ή έντονο χρώμα για να φαίνεται ότι είναι βαμμένο και να παραπέμπει σε πιο μεγάλη γυναίκα.
 

meetmeinmontauk

Τιμώμενο Μέλος

Η meetmeinmontauk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 11,788 μηνύματα.
Τι γλυκούλικο θέμα.Προσωπικά κάποτε είχα μαλλιά μέχρι τη μέση.Εκτός του ότι με έκαναν να φαίνομαι πιο κοντή από ότι είμαι,ήταν πάαααρα πολύ βαριά.Δε μπορούσα να τα σηκώνω και ειδικά το λούσιμο ήταν βάσανο.Πλέον τα έχω σε πιο φυσιολογικό μήκος και είμαι κομπλέ
Τώρα για τα παντελόνια,ισχύει,τα φαρδιά κονταίνουν λίγο και προσθέτουν όγκο.Αλλά δε μπορώ να αντισταθώ και τα φοράω :P
Τα φαρδιά παντελόνια δεν προσθέτουν καθόλου όγκο, ίσα ίσα καλύπτουν ατέλειες. Τα πολύ στενά είναι που κάνουν την ζημιά γιατί διαγράφονται τα πάντα. Αυτό βέβαια αφορά και κοντές και ψηλές γυναίκες μιας και έχει να κάνει καθαρά με τον σωματοτυπο της κάθε μιας.

Εγώ πάντως, παρότι κοντή, δεν είχα σκεφτεί ποτέ να ψάξω τι είδη ρούχων προσθέτουν ύψος. Όχι λόγω αυτοπεποίθησης φυσικά αλλά επειδή το κακό είχε ήδη γίνει :hehe:
 

EvanescenceQ

Επιφανές μέλος

Η EvanescenceQ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 14,181 μηνύματα.
Παιδια βοηθαει το κουρεμα με την εννοια να τα κανει καπως σε κοτσο,καταλαβατε,αν και ειχα φιλες που τα ειχαν μακρια αλλες τα ειχαν κοντα και ηταν σεξυ δεν νομιζω να παιζει ρολο το υψος ειναι αυτο που εκπεμπει ο καθενας μας πιστευω και να φορας ρουχα που σου αρεσουν και σου ταιριαζουν οποιο υψος και να εχεις,ξερετε τη φραση τα φοραμε τα ρουχα,δεν μας φορουν. :) Επομενως ο καθενας στο προσωπικο του στυλ και γουστο βαζει αυτο που θελει αυτο που του αρεσει οπως και στο κουρεμα επισης,εμεις και ο εαυτος μας παιδια και σε οποιον αρεσουμε thats all:thumbup:
 

Chem2000

Διάσημο μέλος

Η Chem2000 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών, επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Νίκαια (Αττική). Έχει γράψει 2,878 μηνύματα.
Ωραίες συμβουλές :D Προσωπικά επειδή είμαι αρκετά αδύνατη,για κάποιο λόγο τα boyfriend jeans πάντα με έκαναν να φαίνομαι πιο γεματούλα.Παρόλα αυτά όμως μου αρέσουν πολύ. :D
Όσο αναφορά τα μαλλιά,κι εγώ νομίζω ότι ένα πιο κοντό μαλλάκι κολακεύει λίγο περισσότερο :P
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top