Ποιο θεωρείτε κατάλληλο ύψος για τον/τη σύντροφό σας;

Τι ύψος έχετε;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 322)
  • Μέχρι 1.50

    Ψήφοι: 6 1.9%
  • 1.51-1.65

    Ψήφοι: 60 18.6%
  • 1.66-1.75

    Ψήφοι: 114 35.4%
  • 1.76-1.80

    Ψήφοι: 49 15.2%
  • 1.81-1.85

    Ψήφοι: 46 14.3%
  • 1.86-1.90

    Ψήφοι: 22 6.8%
  • 1.91-1.95

    Ψήφοι: 13 4.0%
  • 1.96+

    Ψήφοι: 12 3.7%
  • Δεν επιθυμώ να απαντήσω.

    Ψήφοι: 0 0.0%

Guest 781029

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Η γυναίκα πρέπει να είναι 1,55 - 1,65 τέλος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

τρελή φιλόσοφος

Πολύ δραστήριο μέλος

Η τρελή φιλόσοφος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 1,290 μηνύματα.

Guest 781029

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.

Δαλιδά

Περιβόητο μέλος

Η Cortana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Σεφ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 5,160 μηνύματα.
Ε μα τι να την κανω την ψηλή; Να την πάω στο 7x7 να παίξει τερματοφύλακας; :P

Αυτό το κλισέ πια. Πόσο προκατειλημμένοι είστε μωρέ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Θεμιστοπόλος

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Θεμιστοπόλος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,083 μηνύματα.
Αυτό το κλισέ πια. Πόσο προκατειλημμένοι είστε μωρέ.
Προφανώς, ψηλές θεωρούνται αυτές που είναι πάνω από 1,75-1,78, αφού μέχρι 1,75 για εμένα είναι κανονική. Και δεν είναι προκατάληψη ρε'συ, είναι θέμα εικόνας κι αισθητικό. Αν υπάρχει η έλξη, και ψηλότερη να είναι η άλλη, θα γίνει η κίνηση. Κανένας δεν είναι προκατειλημμένος - αναφερόμαστε σε ιδανικές περιπτώσεις τώρα, και σε τί γενικά έχουμε στο μυαλό μας.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vaggelio

Νεοφερμένος

Η vaggelio αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 99 μηνύματα.
Αυτό το κλισέ πια. Πόσο προκατειλημμένοι είστε μωρέ.

κοίτα,η συγγεκρημένη κουβέντα πάει όπου φυσάει ο άνεμος,θέλω να ελπίζω οτι τα παιδιά κάνουν πλάκα.έχει να κάνει κ με την ανωνυμία του ιντερνετ.δν νομιζω οτι τα τραβηγμένα σχόλια τύπου-τι να την κάνω την ψηλή (ή την κοντη)κ περι τερματοφυλάκων θα γινόντουσαν επι προσωπικού...εγώ είμαι 1.80 κ τα σχόλια για αυτό το ύψος σε κοπέλα στο συγγεκρημενο site είναι γενικά αρνητικά,αλλά στην ζωή μου δν μου την εχει ''πεί'' ποτέ κάποιος γιαυτό,όπως δν την έχω πει κ εγώ σε κάποιον/κάποια άλλου ύψους,κ όποτε αναφέρεται είναι πάντα καλοπροέρετα...με τον καλό μου είμαστε 1.80-1,95 κ δν είχαμε θέμα σχολίων (κ νάχαμε δηλαδή :down::down: κάτι έγινε) ούτε προκατάληψης,ίσα ίσα το αντίθετο;) απλά δν νομίζω οτι ένα εξωτερικό χαρακτηριστικό είναι σώνει κ καλά αρνητικό,το πακέτο μετράει...κοτσάνες κ κακίες πάντα θα υπάρχουν
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

elepan

Δραστήριο μέλος

Ο Παναγιώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Αναλυτής συστημάτων και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 736 μηνύματα.
κοίτα,η συγγεκρημένη κουβέντα πάει όπου φυσάει ο άνεμος,θέλω να ελπίζω οτι τα παιδιά κάνουν πλάκα.έχει να κάνει κ με την ανωνυμία του ιντερνετ.δν νομιζω οτι τα τραβηγμένα σχόλια τύπου-τι να την κάνω την ψηλή (ή την κοντη)κ περι τερματοφυλάκων θα γινόντουσαν επι προσωπικού...εγώ είμαι 1.80 κ τα σχόλια για αυτό το ύψος σε κοπέλα στο συγγεκρημενο site είναι γενικά αρνητικά,αλλά στην ζωή μου δν μου την εχει ''πεί'' ποτέ κάποιος γιαυτό,όπως δν την έχω πει κ εγώ σε κάποιον/κάποια άλλου ύψους,κ όποτε αναφέρεται είναι πάντα καλοπροέρετα...με τον καλό μου είμαστε 1.80-1,95 κ δν είχαμε θέμα σχολίων (κ νάχαμε δηλαδή :down::down: κάτι έγινε) ούτε προκατάληψης,ίσα ίσα το αντίθετο;) απλά δν νομίζω οτι ένα εξωτερικό χαρακτηριστικό είναι σώνει κ καλά αρνητικό,το πακέτο μετράει...κοτσάνες κ κακίες πάντα θα υπάρχουν

Η ερώτηση δεσποινίς μου, είναι πoιο ύψος θεωρείτε κατάλληλο για τον/την σύντροφό σας. Δηλαδή στο συγκεκριμένο site που τα σχόλια είναι αρνητικά για το δικό σας ύψος, τα άτομα είναι προκατειλημμένα ειδικά μαζί σας? Και τα προσωπικά γούστα του καθενός είναι κοτσάνες και κακίες? Και για να μην πάει η κουβέντα όπου φυσάει ο άνεμος ΤΙ θέλετε να πούμε? Περί ορέξεως κολοκυθόπιτα θα σας απαντήσω. Σεβαστό το κάθε ύψος, αλλά και η κάθε επιθυμία γύρω από αυτό. Τα γούστα αλλάζουν από άνθρωπο σε άνθρωπο. Έτσι είναι αυτά. :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Αυτό το κλισέ πια. Πόσο προκατειλημμένοι είστε μωρέ.
Δεν είναι κλισέ. Απλώς τα λένε όσοι δεν κοιμούνται με ψηλές.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δαλιδά

Περιβόητο μέλος

Η Cortana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Σεφ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 5,160 μηνύματα.
Προφανώς, ψηλές θεωρούνται αυτές που είναι πάνω από 1,75-1,78, αφού μέχρι 1,75 για εμένα είναι κανονική. Και δεν είναι προκατάληψη ρε'συ, είναι θέμα εικόνας κι αισθητικό. Αν υπάρχει η έλξη, και ψηλότερη να είναι η άλλη, θα γίνει η κίνηση. Κανένας δεν είναι προκατειλημμένος - αναφερόμαστε σε ιδανικές περιπτώσεις τώρα, και σε τί γενικά έχουμε στο μυαλό μας.:)

Πιο πολύ έθιξα το σχόλιο για το 7χ7 και τα του τύπου "την κοντή γυναίκα τη θες για το κρεβάτι, την ψηλή για την πασαρέλα" και τα λοιπά :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

merry poppins

Δραστήριο μέλος

Η merry poppins αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φωτογράφος και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 425 μηνύματα.
Εφοσον εγω είμαι 1.70 αυτος πρεπει να ναι 1.85
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

penni_k

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Πεννυ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Νέο Ψυχικό (Αττική). Έχει γράψει 132 μηνύματα.
1,85 και πανω.. να μπορω να βαζω τις γοβες μου ανετα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 19,771 μηνύματα.
οπότε ο κατάλληλος σύντροφος κρίνεται με βάση.. τις γόβες; :confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

penni_k

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Πεννυ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Νέο Ψυχικό (Αττική). Έχει γράψει 132 μηνύματα.
οπότε ο κατάλληλος σύντροφος κρίνεται με βάση.. τις γόβες; :confused:
Με βαση το υψος μου.. οταν φοραω τις γοβες μου:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 19,771 μηνύματα.
Λίγο άδικο δεν είναι; Ακυρώνουμε ανθρώπους επειδή δεν πληρούν ασήμαντα κριτήρια; :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

penni_k

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Πεννυ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Νέο Ψυχικό (Αττική). Έχει γράψει 132 μηνύματα.
Λίγο άδικο δεν είναι; Ακυρώνουμε ανθρώπους επειδή δεν πληρούν ασήμαντα κριτήρια; :hmm:

Βρε γλυκε μου δεν μιλαμε για χαρακτηρα. Μιλαμε μονο για το υψος αυτη την στιγμη. Εε για μενα αυτο ειναι το ιδανικο υψος. Δεν σημαινει οτι αν βρω αυτον που θελω και ειναι 1,78 θα τον χωρισω απλως θα σταματησω να φοραω τοσο ψηλα παπουτσια. Σε καλυψα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

science_lover

Νεοφερμένος

Η science_lover αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 65 μηνύματα.
Βρε γλυκε μου δεν μιλαμε για χαρακτηρα. Μιλαμε μονο για το υψος αυτη την στιγμη. Εε για μενα αυτο ειναι το ιδανικο υψος. Δεν σημαινει οτι αν βρω αυτον που θελω και ειναι 1,78 θα τον χωρισω απλως θα σταματησω να φοραω τοσο ψηλα παπουτσια. Σε καλυψα?

Συμφωνώ με την προλαλήσασα. Προσωπικά δεν έχω πρόβλημα μα βγω με κάποιον που είναι ίσα ή και πιο κοντός απο εμενα ( 174 cm)
ακρεί όταν βάλω τις ωραιότατες γοβούλες μου , τις οποίες λατρεύω, να μην ξεδιπλώσει τα κόμλεξ του για το ύψος του απαιτώντας να τις βγάλω ή να μου κρατάει μούτρα επειδη φοράω ψηλοτάκουνα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 19,771 μηνύματα.
...Αφού φυσικά το επιτάσσει το marketing! Προσοχή, μη χαλάσει η σούπα..Κυρίες μου, βλέπω ότι οι επιλογές κινούνται βάση ενός άτυπου πρωτοκόλλου και όχι ενός ανθρώπινου αυθορμητισμού για τον άνθρωπο. Μετά μην παραπονιέστε για τα γνωστά. Όπως στρώνει ο καθένας κοιμάται..Δεν έχω να πω κάτι άλλο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

science_lover

Νεοφερμένος

Η science_lover αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 65 μηνύματα.
...Αφού φυσικά το επιτάσσει το marketing! Προσοχή, μη χαλάσει η σούπα..Κυρίες μου, βλέπω ότι οι επιλογές κινούνται βάση ενός άτυπου πρωτοκόλλου και όχι ενός ανθρώπινου αυθορμητισμού για τον άνθρωπο. Μετά μην παραπονιέστε για τα γνωστά. Όπως στρώνει ο καθένας κοιμάται..Δεν έχω να πω κάτι άλλο.

Θα μπορούσες να μας εξηγήσεις πως κατέληξες σε αυτο το συμπερασμα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 19,771 μηνύματα.
Αφού η γοητεία έχει εμπορευτοποιηθεί και πλέον δεν αποτελεί στοιχείο να αρέσεις σε έναν άνθρωπο αλλά να αρέσεις ως απρόσωπο πρότυπο γενικά..δηλ., ένα αντίγραφο ενός μοντέλου σε κάποιο περιοδικό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nina-nana

Διάσημο μέλος

Η Nina-nana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Καθηγητής/τρια. Έχει γράψει 2,536 μηνύματα.
Το ότι θεωρείς ένα ύψος ιδανικό ή κατάλληλο, δεν σημαίνει ότι θα απορρίψεις ασυζητητί όσους είναι πιο κοντοί ή πιο ψηλοί.

Στην τελική, η έλξη έχει να κάνει κυρίως με τα εξωτερικά χαρακτηριστικά του άλλου. Αν αυτό που μετρούσε πάνω από όλα ήταν το μυαλό, το ανθρώπινο είδος θα είχε προ πολλού εκλείψει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top