[Γυναίκες] Αγαπημένα Καλλυντικά

kalypso

Περιβόητο μέλος

Η lily allen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Μηχανολόγος μηχανικός και μας γράφει απο Μονακό (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Τη βαζεις σαν βαση κατω απο την ενυδατικη ή οποια αλλη κρεμα χρησιμοποιει καποιος, αναλογα με τις αναγκες της επιδερμιδας του..
Οταν λεω περιοριζονται οι ποροι του δερματος, εννοω οτι καποιος που εχει ανοιχτους πορους, μετα δεν ειναι τοσο εντονοι και φαινεται πιο λεια η επιδερμιδα..
(δεν ξερω διαφορετικα πως να στο περιγραψω..το "περιοριζονται" ειναι ο πιο ακριβης ορος που θα μπορουσα να χρησιμοποιησω:redface:)

Αααα εντάξει κατάλαβα :D
<Συρρικνώνονται>

Ναι όχι, εγώ δεν θα τα έβαζα- ακόμα και με την ενυδατική έχω ένα θεματάκι, όποτε το θυμάμαι βάζω (δηλαδή ποτέ)
:angel:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
Ε ενταξει, στα 19 μου και εγω μια ενυδατικη εβαζα :)
Απλα ειναι καλο να περιποιουμαστε την επιδερμιδα μας απο μικρη ηλικια ειτε προκειται για το προσωπο ειτε για το σωμα, διοτι εχουν πολυ δικιο οταν λενε οτι "δεν ξεχναει"...
Οσοι παντως το εχουν κανει δεν το εχουν μετανοιωσει, ενω για το αντιθετο μετα τα 30 κυριως παρα πολλοι..:)

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Palladin

Διάσημο μέλος

Η Palladin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,415 μηνύματα.
Νεράιδα, όταν λες μικραίνουν οι πόροι, ελαττώνεται και η έκκριση σμίγματος? κάνει καλό σε δέρμα με σπυράκια?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kalypso

Περιβόητο μέλος

Η lily allen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Μηχανολόγος μηχανικός και μας γράφει απο Μονακό (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Ε καλά, δεν το κάνω επίτηδες- απλά δεν έχω το χρόνο... ή μάλλον τη διάθεση να αφιερώσω χρόνο :redface: Μπορεί στα 30 μου να μου γυρίσει μπούμερανγκ, μα δεν μπορώ να το σκέφτομαι από τώρα αυτό! Τουλάχιστον έχω λιπαρή επιδερμίδα και θα γλιτώσω τις πολλές ρυτίδες χωρίς πολλή προσπάθεια (η χαρά του ανθρώπου που σιχαίνεται τις κρέμες :angel:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
Τα νεκρά κύτταρα του δέρματος απομακρύνονται διαρκώς με συνεχή χρήση αποκαλύπτοντας δέρμα καθαρό και ομοιόμορφο. Η δράση της νέας Idealist Pore Minimizing Skin Refinisher είναι 3 φορές πιο ενισχυμένη με το ενεργό συστατικό Glucosamine, παράγωγο της ζάχαρης που “χαλαρώνει” τους δεσμούς που κρατούν ενωμένα τα νεκρά κύτταρα, υπαίτια για την εμφάνιση της θαμπής , ανομοιόμορφης επιφάνειας του δέρματος. Το ισχυρό αντιοξειδωτικό συστατικό της NDGA συμβάλλει στη συρρίκνωση των διεσταλμένων πόρων ελαττώνοντας δραματικά την έκκριση λιπαρότητας. Η αποδεδειγμένη επανορθωτική δράση του εξαφανίζει τα μαύρα στίγματα και την ανομοιομορφία σε ελάχιστο χρόνο. Ενισχυμένη με βιταμίνες Α και Ε καθώς και εκχύλισμα καστανιάς περιορίζει την εμφάνιση λεπτών γραμμών και ρυτίδων ενώ παράλληλα αποτρέπει την δημιουργία νέων.

Νομιζω οτι αυτη η περιγραφη του προιοντος ειναι πιο πληρης απο τη δικη μου...:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Εδάδ

Διάσημο μέλος

Η Εδάδ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,958 μηνύματα.
Kι εγώ βαριέμαι πολύ να ασχοληθώ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Corpse Bride

Διακεκριμένο μέλος

Η Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,595 μηνύματα.
Οταν δεις το (ασχημο) προσωπακι σου να σπαει θα χεις διαφορετικη γνωμη.

Πηρα την ενυδατικη του Κορρε με τη ζαχαρη, κι εκτος απο γιαμι ειναι και πολυ καλουλα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prime

Πολύ δραστήριο μέλος

Η prime αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,680 μηνύματα.
εγώ πάντως βάζω μία ενυδατική προσώπου ημέρας και μία ματιών. that's it


κάνω βέβαια και πιλινγκ μια φορά την εβδ: προσώπου και σώματος.

πίνω πολύ νερό, επειδή μ' αρέσει όχι για κάποιον άλλο λόγο και το σημαντικότερο δεν έχω βάλει ποτέ πούδρες, μεικ απ.
Δεν επιβαρύνω γενικά την επιδερμίδα καθόλου, ενα κονσίλερ γύρω από τα μάτια και πολύ είναι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
Ε καλά, δεν το κάνω επίτηδες- απλά δεν έχω το χρόνο... ή μάλλον τη διάθεση να αφιερώσω χρόνο :redface: Μπορεί στα 30 μου να μου γυρίσει μπούμερανγκ, μα δεν μπορώ να το σκέφτομαι από τώρα αυτό! Τουλάχιστον έχω λιπαρή επιδερμίδα και θα γλιτώσω τις πολλές ρυτίδες χωρίς πολλή προσπάθεια (η χαρά του ανθρώπου που σιχαίνεται τις κρέμες :angel:)

Ναι οκ..και εγω ειχα τη δικη σου οπτικη...βαριομουν πολυ να ασχοληθω με τετοια..αλλα ειναι απλα μια συνηθεια, οπως το να βουρτσιζουμε τα δοντια μας...:)
Ναι μεν οι λιπαρες επιδερμιδες κανουν πιο δυσκολα ρυτιδες, αλλα αυτο δε σημαινει οτι δεν κανουν..και μαλιστα επειδη εκκρινουν λιπαροτητα αυτες γινονται και πιο βαθειες με το περασμα του χρονου...
Και κατι αλλο...ολα τα δερματα χρειαζονται ενυδατωση...και ειναι μυθος το οτι οποιος εχει λιπαρο δε χρειαζεται..ισα ισα...που ενα λιπαρο δερμα πολυ συχνα ειναι αφυδατωμενο, εαν δεν κανεις κατι γι αυτο και χρειαζεται περισσοτερη περιποιηση απο ενα κανονικο ή ξηρο..οπως πχ πιο συχνους καθαρισμους...:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
π και το σημαντικότερο δεν έχω βάλει ποτέ πούδρες, μεικ απ.
Δεν επιβαρύνω γενικά την επιδερμίδα καθόλου, ενα κονσίλερ γύρω από τα μάτια και πολύ είναι.

Δερματολογος και αισθητικος μου εχει πει οτι αυτο ειναι ενας μυθος...Τα προιοντα οπως μεικ απ και πουδρες δρουν σαν ασπιδα για την επιδερμιδα απο τους ρυπους κ.ο.κ...αρκει παντα να μην ξεχναμε τον καθημερινο καθαρισμο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Εδάδ

Διάσημο μέλος

Η Εδάδ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,958 μηνύματα.
Οταν δεις το (ασχημο) προσωπακι σου να σπαει θα χεις διαφορετικη γνωμη.

Πηρα την ενυδατικη του Κορρε με τη ζαχαρη, κι εκτος απο γιαμι ειναι και πολυ καλουλα.

Αγάπη, το ότι βάζεις μία υδατική με 15 ευρώ, δε σημαίνει ότι το προσέχεις κι όλας :eek:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Corpse Bride

Διακεκριμένο μέλος

Η Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,595 μηνύματα.
18 euro. Ολα κι ολα.

Μιας και το φερε η κουβεντα στις πουδρες, η καλυτερη του ΚΟΣΜΟΥ ειναι mac
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prime

Πολύ δραστήριο μέλος

Η prime αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,680 μηνύματα.
δεν ξέρω αν είναι μύθος ή όχι αλλά βλέπω πολλές συνομήλικές μου που παστώνονται καθημερινά να έχουν σπάσει πολύ περισσότερο απ' ότι εγώ. (που δεν έχω σπάσει καθόλου χοχοχοχο :P)

Μετά δε πρέπει να παστώνονται περισσότερο για να κρύψουν το ήδη υπάρχουν σπάσιμο, φαύλος κύκλος.


Οι αισθητικοί να πουλήσουν προιόντα θέλουν. Κατά παράδοξο τρόπο η δική μου αισθητικός δεν συνιστά να βάζω τέτοια προιόντα :hmm:

Τεσπα, ούτε όρεξη έχω, ούτε χρόνο έχω, να κάθομαι να βάφομαι με επιστρώσεις και επιστρώσεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
Μου το ειχαν αναλυσει, αλλα αυτη τη στιγμη δε θυμαμαι τι μου ειχαν πει επ ακριβως..:redface:...ε και δεν εχω κανει δερματολογος ή αισθητικος :P...οπως παντα συγκρατω την ουσια :P
Και ναι οκ...οι επιστρωσεις επι των επιστρωσεων και εμενα με ενοχλουν..αλλα ενα περασμα με πουδρα εχει διαφορα απο αυτο..:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kalypso

Περιβόητο μέλος

Η lily allen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Μηχανολόγος μηχανικός και μας γράφει απο Μονακό (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Πηρα την ενυδατικη του Κορρε με τη ζαχαρη, κι εκτος απο γιαμι ειναι και πολυ καλουλα.

Την τρώς καλέ; :D

πς. Του Κορρέ τα προϊόντα είναι απίστευτα... Αντιηλιακή καρπούζι- μεγάλο λαβ :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Εδάδ

Διάσημο μέλος

Η Εδάδ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,958 μηνύματα.
Οπότε μόνο εγώ πιστεύω ότι η αντηλιακή καρπούζι μυρίζει ελεεινά (ευτυχώς την τελείωσα γρήγορα)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Corpse Bride

Διακεκριμένο μέλος

Η Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,595 μηνύματα.
Οχι, για οταν ξεμενω απο φαΓια καταφευγω σ'ενα πραμα για τα χειλη με γευση μπισκοτο:X

Καλουλια ειναι του Κορρε, το καλυτερο που χω δοκιμασει ειναι το aftersun γιαουρτι, το βαζεις στο ψυγειο και φωναζεις απο ευχαριστηση μετα την ηλιοθεραπεια (9 μηνες ακομη :(), και το χειροτερο η ενυδατικη μανταρινι..υιακ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Οταν δεις το (ασχημο) προσωπακι σου να σπαει θα χεις διαφορετικη γνωμη.

Πηρα την ενυδατικη του Κορρε με τη ζαχαρη, κι εκτος απο γιαμι ειναι και πολυ καλουλα.

Θεωρω οτι ειναι ενα απο τα καλυτερα προιοντα που εχω χρησιμοποιησει ποτε...
Σερουμ ειναι...λειαινει, φωτιζει την επιδερμιδα και οι ποροι περιοριζονται...
Και ναι, βλεπεις τα αποτελεσματα...:)

Τελικά αυτό το συστατικό τις ζάχαρης κάτι κάνει. :)
Νεράιδα, μου αρέσει αυτή τις Estee Lauder, αλλα μου δίνει την αίσθηση ότι έχει μονο εφήμερο αποτέλεσμα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
δεν ξέρω αν είναι μύθος ή όχι αλλά βλέπω πολλές συνομήλικές μου που παστώνονται καθημερινά να έχουν σπάσει πολύ περισσότερο απ' ότι εγώ. (που δεν έχω σπάσει καθόλου χοχοχοχο :P)

Μετά δε πρέπει να παστώνονται περισσότερο για να κρύψουν το ήδη υπάρχουν σπάσιμο, φαύλος κύκλος.


Οι αισθητικοί να πουλήσουν προιόντα θέλουν. Κατά παράδοξο τρόπο η δική μου αισθητικός δεν συνιστά να βάζω τέτοια προιόντα :hmm:

Τεσπα, ούτε όρεξη έχω, ούτε χρόνο έχω, να κάθομαι να βάφομαι με επιστρώσεις και επιστρώσεις.

Εγώ δεν έχω σπάσει καθόλου επίσης.. και δεν θυμάμαι να έχω δει άλλη να έχει σπάσει. Να ανησυχήσω; :worry:

Βάζω απλά ενυδατική, κι αυτή όχι πάντα καθημερινά. :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

underwater

Περιβόητο μέλος

Η underwater αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,343 μηνύματα.
Εγώ βάζω μόνο ενυδατική και ενυδατική ματιών. Και peeling και μάσκες. Δοκίμασα πριν λίγο καιρό κρέμα για πρώτα τριάντα και μου έπεσε βαριά. Διαφωνώ δηλ. με τις πολύ ενισχυμένες κρέμες και τα serum αν δεν τα χρειάζεται πραγματικά η επιδερμίδα. Ούτως ή άλλως η επιδερμίδα δείχνει τις ανάγκες τις ανά περιόδους, ας πούμε αισθάνομαι περισσότερο την ανάγκη για ενυδάτωση και γι'αυτό χρησιμοποιώ ενυδατικές μάσκες. Όμως τα πολλά προίόντα, για πρόληψη και καλά, είναι υπερβολή για νέες. Κυρίως αν είναι γεμάτα χημικά (και δεν είμαι πορωμένη με αυτά, έχω προϊόντα με parabens, αλλά πολλά προϊόντα δίνουν την αίσθηση τρελής χημείας ''βρουκολικά ασυλικά οξέα και μικροσφαιρίδια ενεργών ενζύμων νατρίου'' [δική μου έμπνευση:laugh:]).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 14 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top