[Γυναίκες] Αγαπημένα Καλλυντικά

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
Εγω παντως εχω δει διαφορα αναμεσα σε αυτες που περιποιουνται τον εαυτο τους και σε αυτες που δεν...και στο προσωπο αλλα και στο σωμα...
Και δεν αρκει το στυλ που ντυνεσαι ή που "στεκεσαι" για να μη φαινεται η ηλικια....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cibyllian

Περιβόητο μέλος

Η Μπούι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,205 μηνύματα.
Εγώ πάντως είμαι γενικά του πασαλείματος, και κρεμούλα βάζω, πρωϊ βράδυ, και κρέμα για τα μάτια βάζω και σέρουμ που και που, και πήλινγκ 1-2 φορές την εβδομάδα και μασκούλες κάνω και κάτι σταγόνες ενυδάτωσης έχω ... γενικά είμαι τακτική με αυτά.
Δεν είναι τόσο το να μη "σπάσεις" γιατί νομίζω ότι αυτό είναι και θέμα γονιδίων, είναι το θέμα ότι το δέρμα είναι πιο λαμπερό και υγιές όταν το προσέχεις.
Επίσης να επιβεβαιώσω ότι και μένα μου έχουν πει και αισθητικός και δερματολόγος ότι η σωστή χρήση (όχι υπερβολική) μεικ απ και πούδρας λειτουργεί σαν ασπίδα για το δέρμα τόσο από τους ατμοσφαιρικούς ρύπους όσο και από την ηλιακή ακτινοβολία. Σε αυτό δεν είμαι ιδιαίτερα τακτική, σπανιώς χρησιμοποιώ είτε το ένα είτε το άλλο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

underwater

Περιβόητο μέλος

Η underwater αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,343 μηνύματα.
Μπορείτε να μου προτείνετε κάποια πούδρα? Την θέλω ουσιαστικά για να μην γυαλίζει το πρόσωπο κι όχι για καλυπτικότητα επειδή δεν έχω σημάδια ή άλλα ''προβλήματα''. Να είναι δηλ. πολύ ελαφριά και αγνή.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Corpse Bride

Διακεκριμένο μέλος

Η Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,595 μηνύματα.
Mac.. παρε και το glamour παραμασχαλα, και πηγαινε απο πεμπτη μεχρι σαββατο να την παρεις (εχει εκπτωτικο κουπονι :P)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Avéne Couvrance Mosaik & Shiseido Purness Matifying Compact, μια σε γαλάζιο κουτάκι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

underwater

Περιβόητο μέλος

Η underwater αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,343 μηνύματα.
Mac.. παρε και το glamour παραμασχαλα, και πηγαινε απο πεμπτη μεχρι σαββατο να την παρεις (εχει εκπτωτικο κουπονι :P)

Ναι? Πήρα το Glamour κι είδα ότι έχει προσφορές αλλά δεν το έψαξα περισσότερο.:P Δεν είναι βαριά τα Mac? Μόνο 1 pigment έχω και δεν έχω αποκτήσει ολοκληρωμένη άποψη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fielda

Πολύ δραστήριο μέλος

Η fielda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται IT. Έχει γράψει 1,276 μηνύματα.
Εγώ έχω μία της Clinique από την οποία είμαι πολύ ευχαριστημένη όσον αφορά τη λιπαρότητα. Είναι για λιπαρά δέρματα και λέγεται clarifying powder makeup. Παρόλα αυτά δε νομίζω ότι είναι πολύ ελαφριά. Έχει και κάλυψη δηλαδή. Απλά την αναφέρω γιατί είναι η μοναδική από όσες έχω δοκιμάσει (όχι και πολλές είναι η αλήθεια) που καλύπτει τη λιπαρότητα και δεν κάνει το πρόσωπό μου να είναι σαν καθρέφτης μετά από μία ώρα :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

underwater

Περιβόητο μέλος

Η underwater αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,343 μηνύματα.
Avéne Couvrance Mosaik & Shiseido Purness Matifying Compact, μια σε γαλάζιο κουτάκι.

Αυτό το Mosaik δεν είναι με πολλά πολύχρωμα τετράγωνα? Δεν δημιουργεί δυσχρωμίες?

Εγώ έχω μία της Clinique από την οποία είμαι πολύ ευχαριστημένη όσον αφορά τη λιπαρότητα. Είναι για λιπαρά δέρματα και λέγεται clarifying powder makeup. Παρόλα αυτά δε νομίζω ότι είναι πολύ ελαφριά. Έχει και κάλυψη δηλαδή. Απλά την αναφέρω γιατί είναι η μοναδική από όσες έχω δοκιμάσει (όχι και πολλές είναι η αλήθεια) που καλύπτει τη λιπαρότητα και δεν κάνει το πρόσωπό μου να είναι σαν καθρέφτης μετά από μία ώρα :P

Ευχαριστώ πολύ. Να διευκρινήσω όμως ότι όταν λέω ''να καλύπτει την γυαλάδα'' δεν εννοώ ότι έχω λιπαρή επιδερμίδα. Μεικτή και μετά από κάμποση ώρα γυαλίζουν λίγο μύτη και μέτωπο. Όμως λίγη κάλυψη χρειάζεται. Είχα 1 της Biotherm αλλά δεν ήταν και κάτι ιδιαίτερο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Καθόλου! Περνάς από όλη την επιφάνεια το πινέλο η το pad σου, όπως έτσι κι αλλιώς κανεις, και βγαίνει τέλεια ομοιόμορφο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ηρώ

Διακεκριμένο μέλος

Η Μαρούλι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών και επαγγέλεται Αρχιτέκτονας. Έχει γράψει 6,569 μηνύματα.
Έψαχνα να βρω και γω μια πούδρα ελαφριά χωρίς να έχω ανάγκη για κάλυψη και κατέληξα στη chanel mat lumiere

Είμαι πολύ ευχαριστημένη. Κοστίζει 66.30 στα sephora τουλάχιστον που την πήρα.
Τσέκαρα το καρτελάκι που είναι ακόμα κολλημένο στη συσκευασία:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Ακριβή δεν είναι, βρε "Hρουλι? Δεν ξέρω, δε θέλω να δίνω τόσα λεφτά από τώρα για makeup. :worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

underwater

Περιβόητο μέλος

Η underwater αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,343 μηνύματα.
Και μένα πολύ ακριβή μου φαίνεται. Για κρέμα πες να τα σκάσω, αλλά για πούδρα πάνω από 30-35? είναι πολλά!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ηρώ

Διακεκριμένο μέλος

Η Μαρούλι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών και επαγγέλεται Αρχιτέκτονας. Έχει γράψει 6,569 μηνύματα.
Ναι είναι.
Αλλά ξέρεις τι;
Εγώ δε βάφομαι συχνά και όταν το κάνω δε θέλω να φαίνεται η πούδρα στο πρόσωπό μου και πολύ περισσότερο δε θέλω να τη νιώθω καθόλου εγώ.
Έτσι αφού είδα κι απόειδα, πήρα αυτή, την οποία την έχω ήδη 6 μήνες και θα με βγάλει σίγουρα για ένα χρόνο ακόμα :P

Καλύπτει άριστα τα παραπάνω που εγώ θεωρώ βασικά. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Παιδιά, έχει δοκιμάσει καμία τα Nuxe;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

underwater

Περιβόητο μέλος

Η underwater αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,343 μηνύματα.
Γίδι έχω πάρει το λάδι εδώ και 2 χρόνια και το έχω αχρησιμοποίητο. Είχα ακούσει ότι είναι καλό και το αγόρασα σε στιγμή καταναλωτικού οργασμού αλλά όπως το βλέπω με αυτή την χρυσόσκονη δεν μου κάνει αίσθηση να το βάλω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Ναι ε; Το λάδι το δοκίμασα στο χέρι μου και μου άρεσε, ίσως το έπαιρνα για το μπούστο πχ, πριν από κάποια έξοδο! :)
Τώρα ψήνομαι για τον ξεβαφτικό αφρό και ίσως και κάτι ακόμα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gilaki

Νεοφερμένος

Η gilaki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών. Έχει γράψει 7 μηνύματα.
ενυδατικη- dior
make up- dior
πουδρα- κορρες
σκιες- dior
lip gloss- κορρες
μασκαρα- κορρες
demake up- λαδακι johnsons
σαπουνι απλο απο φαρμακιο, με χαμομυλι...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

underwater

Περιβόητο μέλος

Η underwater αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,343 μηνύματα.
Επειδή έχουν αλλάξει οι προτιμήσεις μου από πέρυσι (κι επειδή πλήττω:P) να γράψω ξανά τα καλλυντικά που χρησιμοποιώ:

Ενυδατική: Clarins HydraQuench Cooling Cream-Gel. Μακράν η καλύτερη που έχω δοκιμάσει. Θα πάρω και την ματιών.

Καθαρισμός: Shu Uemura Cleasing Oil, κάνει το δέρμα απαλό. Ή το αντισάπουνο της Johnson's ή τα Neutrogena Pure Glow Cleasing Cushions για βαθύ καθαρισμό.

Μάσκες προσώπου της Fresh Line, με άργιλο για καθαρισμό και τριαντάφυλλο ενυδάτωση.

Πούδρα πήρα της Avene που μου πρότεινε το Γίδι κι είναι καλή.

Και μάσκαρα την Max Factor Masterpiece Beyond Length, η οποία είναι η καλύτερη που έχω δοκιμάσει.

Τα άλλα μου βαφτικά παραμένουν τα ίδια και δεν μπαίνω στον κόπο να τα ξαναναφέρω.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Καθαριστικό προσώπου: Βioderma Sébium H20
Κρέμα προσώπου: La Roche-Posay Hydraphase légère
Κρέμα ματιών: La Roche-Posay Hydraphase yeux
(τα παραπάνω τα πρότεινε η δερματολόγος μου, τέλεια είναι)
Η ροζ μάσκαρα της Maybelline παραμένει αγαπημένη, αλλά μου άρεσε και η Respectissime της La Roche-Posay.

Underwater, η Max Factor Masterpiece Beyond Length δεν είναι "κάπως", που έχει δύο στρώσεις;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

underwater

Περιβόητο μέλος

Η underwater αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,343 μηνύματα.
Underwater, η Max Factor Masterpiece Beyond Length δεν είναι "κάπως", που έχει δύο στρώσεις;

Βασικά η χρωματιστή πλευρά είναι πολύ διακριτική κι αν θες βάζεις μόνο την μαύρη. Μου έκατσε πολύ καλά, τονίζει τις βλεφαρίδες χωρίς να τις κολλάει (οι βλεφαρίδες κάγκελο είναι το 1ο πράγμα που θέλω να αποφεύγω σε μάσκαρα).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 14 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top