Ταξιδάκι στο Αιγαίο

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
Παίδες χρειάζομαι τη βοήθειά σας!
Σύντομα θα μου έρθουν φίλοι εδώ για Διακοπές.
Θα είναι κατά βάση Ισπανοί, Τσέχοι και Πολωνοί,μπορεί και Σλοβένοι, πιθανότατα και μερικοί Έλληνες.
Συνολικά, υπολογίζω οτι θα είμαστε 6-7 άτομα μαζί με τις Last minute ακυρώσεις.

Έχω αναλάβει το πρόγραμμα των διακοπών τους, σχτικά με τις προτιμήσεις και το τί θέλουν να δούν.

Τα δεδομένα είναι:
  • Οι περισσότεροι απο αυτούς είναι low budget, ενώ μόνο δυο θέλουν να κάνουν πιο χλίδα διακοπές, that means δωμάτιο :P
  • Δύο άτομα θα μείνουν συνολικά 12 μέρες, ένα θα μείνει 9, ένα άλλο μόνο 5 ενώ εγω μπορώ να είμαι μαζί τους ΜΟΝΟ καθημερινές καθότι ΣΚ δουλεύω.
  • Το 70% περίπου απο εμάς θέλει να κάνει διακοπές του τύπου "γυρνάμε όλα τα μέρη και βλέπουμε τα πάντα" και το 30% θελει απλα χαλλλλάααααρωσηηηη...Μάλιστα, τους φαίνεται και μακριά η σαντορίνη για να πάνε εκεί.
έχοντας παίξει το ρόλο του ξεναγού και διοργανωτή εκδρομών λοιπόν,
επέλεξα το μονοπάτι Πειραιάς-σέριφος-σίφνος-μήλος.

Θα μείνουμε όλοι ένα 2μερο σέριφο, και μετά όσοι θέλουν, την κάνουν για σίφνο ή και μήλο ή και τα δύο.
Κι εγώ βέβαια, θα τρέχω να γυρίσω πάλι πίσω το σκ, αλλά χαλάλι!


Πείτε μου ιδέες, οτιδήποτε σας έρθει στο μυαλό θα είναι χρήσιμο...:clapup:

Μόνο μη μου πείτε "τί ωραία η κεφαλλονιά, εκεί να πάτε!"... το εξήγησα αυτό νομίζω!:whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
κανείς ρε παιδιά?
:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nosaltres

Δραστήριο μέλος

Ο Nosaltres αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 444 μηνύματα.
Τι ακροβως συμβουλες θελεις?

Υ.Γ. Αν οι φιλοι σου αυτοι δεν ξερουν για το Couchsurfing, πρεπει να τους το πεις. Θα γινουν ολα ποιο ευκολα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
δεν το ξερουν. αλλα μαλλον δε θα παιζει κατι τετοιο σε νησι ρε συ...
οποιαδηποτε κριτικη στο παραπανω Plan θελω, καλο μου... δεν ειμαι ταξιδιωτικο πρακτορειο, αλλα θα προσπαθησω ολα να τα κανω καλα...
οι ταξιδευτες ή ακομα και οι τελείως ασχετοι με το θέμα μπορουν να πουν tips μεχρι και γνωστους στα νησια αυτα, που ενοικιαζουν δωματια!
η, αν εχει κανεις παει, που να μεινουμε!
συμβουλες για camping, αν εχει μεινει κανεις εκει...
η ακομα και αλλο σχεδιο, αλλα νησια... γενικα οτι προταση εχετε, πειτε.
Σιγουρα θα ειναι πολυ χρησιμη!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ALEX_

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ALEX_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθηματικός. Έχει γράψει 1,466 μηνύματα.
Προτείνω για low-budget,camping στην Ίο!Κλασικό Κυκλαδίτικο νησί,τίγκα στους ξένους και με καλές τιμές γενικά.
Φυσικά πιστεύω ότι τίποτα δεν μπορεί να συγκριθεί με την μαγεία της Σαντορίνης.Για Σαντορίνη αν ενδιαφέρεσαι έχω πολλούς γνωστούς σε ξενοδοχεία,ενοικιαζόμενα δωμάτια,bar,club,εστιατόρια και ό,τι άλλο φαντάζεσαι.;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nosaltres

Δραστήριο μέλος

Ο Nosaltres αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 444 μηνύματα.
Η επιλογη των νησιων ειναι καλη. Τωρα, για tips λιγο δυσκολο. Ο,τι ξερεις ξερω.

Το Couchsurfing θα τους διευκολυνει πολυ στα ταξιδια τους, οχι μονο για διαμονη. Εκει μπορουν να παρουν και tips για τα ταξιδια τους. Αλλα θα τους βοηθησει και για μελλοντικα ταξιδια. Ασε που μπορει να βρεις Couchsurfers και σε νησια...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
εψαξα για εκει που λεμε αλλα δε βρηκα νοσαλτρες!
οσο για σενα αλεξ, ντιαρ, αν αποφασισουμε για σαντορινη θα σου πω σιγουρα!!!
αν και σου λεω, της φαινεται μακρια της τσεχας.. και του αλλου...
αντε μωρε, εχουμε πηξει στο αιγινα πορος υδρα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

underwater

Περιβόητο μέλος

Η underwater αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,343 μηνύματα.
Giovanna θα ήθελα να σε βοηθούσα, αλλά δεν έχω πάει ποτέ στα νησιά αυτά. Αν θελήσεις καμιά Ίο, Αμοργό, Αντίπαρο πες μου, καθώς είναι από "κοντινά" νησιά αυτά που ξέρω τις περισσότερες λεπτομέρειες. Για Σέριφο μόνο ξέρω πως το camping είναι καλό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Giovannaki μου, δεν έχω πάει σε κανένα από αυτά τα μέρη και δεν έχω ακούσει καν τιποτα.. :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hunter

Περιβόητο μέλος

Ο Θοδωρής αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 53 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 6,241 μηνύματα.
Giovannaki μου, δεν έχω πάει σε κανένα από αυτά τα μέρη και δεν έχω ακούσει καν τιποτα.. :(
θα πας, να εισαι σιγουρη :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
Giovanna θα ήθελα να σε βοηθούσα, αλλά δεν έχω πάει ποτέ στα νησιά αυτά. Αν θελήσεις καμιά Ίο, Αμοργό, Αντίπαρο πες μου, καθώς είναι από "κοντινά" νησιά αυτά που ξέρω τις περισσότερες λεπτομέρειες. Για Σέριφο μόνο ξέρω πως το camping είναι καλό.

θα παμε και αντιπαρο αλλα με αλλη παρεα. κι εκει camping θα παιξει.
Για σεριφο, το οτι το camping ειναι καλο, μου αρκει!
(οχι οτι και αν ηξερα ποσο μακρια ειναι και πως παω εκει θα με χαλαγε...:P)

καγι μου δε πειραζει!
μαθε για Παρο :P γιατι μετα την Αντιπαρο θα παω ΚΑΙ εκει :P

Kαι... καλη διασκεδαση, τα παμε εμεις!;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

underwater

Περιβόητο μέλος

Η underwater αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,343 μηνύματα.
Για σεριφο, το οτι το camping ειναι καλο, μου αρκει!
(οχι οτι και αν ηξερα ποσο μακρια ειναι και πως παω εκει θα με χαλαγε...:P)

Αυτό δεν το ξέρω δυστυχώς.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Ένα κάμπινγκ που ξέρω στη Σέριφο είναι το Κοράλλι μπητς...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
μιλατε για το ιδιο με την under?
ενα ειναι η παραπανω??

εχεις παει η ιδια? η απλα εχεις ακουσει?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Δεν ξέρω αν μιλάμε για το ίδιο, εγώ είχα πάει στο ξενοδοχείο τους το 2000. Δες εδώ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
οκ, θα το πω στα παιδια.. θενκς
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 5 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top