Μπορεί να κλαίει ένας άντρας;

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.

Zithos

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Zithos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 270 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Gate4:

Το κλάμα κάνει διπλό καλό
Πρώτον σε θέματα υγείας ειδικά στον ψυχολογικό τομέα, δεύτερο δημιουργεί την ψεύτικη εντύπωση στους άλλους οτι όσο περισσότερο κλαις τόσο μεγαλύτερες ευαισθησίες έχεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
Το κλάμα κάνει διπλό καλό
Πρώτον σε θέματα υγείας ειδικά στον ψυχολογικό τομέα, δεύτερο δημιουργεί την ψεύτικη εντύπωση στους άλλους οτι όσο περισσότερο κλαις τόσο μεγαλύτερες ευαισθησίες έχεις.
Δεν το είχα σκεφτεί ποτέ έτσι :P
Αλλά οκ υπάρχουν και άλλο τρόποι να ξεσπάσεις (για το πρώτο που είπες) αλλά για το δεύτερο δεν ξέρω είναι καλό να δείχνεις ότι είσαι ευαίσθητος/η; Έστω και αν δεν ισχύει. Φαίνεσαι αδύναμος έτσι πιστεύω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
δεύτερο δημιουργεί την ψεύτικη εντύπωση στους άλλους οτι όσο περισσότερο κλαις τόσο μεγαλύτερες ευαισθησίες έχεις.
πεστα ρε χρυσοστομε..

που κανουν οτι δεν καταλαβαινουν πολλες εδω μεσα;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
Δηλαδή εγώ που δεν θέλω να δείχνω τις ελάχιστες ευαισθησίες μου είναι κακό;; :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

thomas l.

Τιμώμενο Μέλος

Ο ΘΩΜΑΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 3,526 μηνύματα.
Δηλαδή εγώ που δεν θέλω να δείχνω τις ελάχιστες ευαισθησίες μου είναι κακό;; :P
οχι
ενα ειδος αμυνας ειναι αυτο :P:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
οχι
ενα ειδος αμυνας ειναι αυτο :P:P
Εννοείται. Αν είναι να δείχνουμε έτσι τις αδύναμες μας καήκαμε :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

thomas l.

Τιμώμενο Μέλος

Ο ΘΩΜΑΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 3,526 μηνύματα.
Εννοείται. Αν είναι να δείχνουμε έτσι τις αδύναμες μας καήκαμε :P

το ερωτημα ειναι
τι κανεις αν δε μπορεις να τις κρυψεις :P:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
το ερωτημα ειναι
τι κανεις αν δε μπορεις να τις κρυψεις :P:P
Είναι θέμα χαρακτήρα αυτό δεν μπορείς να κάνεις και πολλά :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

thomas l.

Τιμώμενο Μέλος

Ο ΘΩΜΑΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 3,526 μηνύματα.
Είναι θέμα χαρακτήρα αυτό δεν μπορείς να κάνεις και πολλά :P
σωστη :P
εγω παντως ειμαι στο μεταιχμιο :P
εχω κ το ενα κ το αλλο:whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Zithos

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Zithos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 270 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Gate4:
Αλλά οκ υπάρχουν και άλλο τρόποι να ξεσπάσεις (για το πρώτο που είπες) αλλά για το δεύτερο δεν ξέρω είναι καλό να δείχνεις ότι είσαι ευαίσθητος/η; Έστω και αν δεν ισχύει. Φαίνεσαι αδύναμος έτσι πιστεύω.

Όπως το πάρεις είναι, πολλές φορές έχω πιστέψει και εγώ τα εντελώς αντίθετα ότι αν παράδειγμα δείχνεις πολύ σκληρός έχεις καλύτερη εικόνα στους άλλους τώρα πιστεύω άλλα εξαρτάται από την περίπτωση, το περιβάλλον τον τόπο και τον χρόνο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dalian

Περιβόητο μέλος

Η Substrata αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,822 μηνύματα.
Προσωπικά δεν το βλέπω σαν αδυναμία ακριβώς, αλλά σαν σκέτο χάσιμο χρόνου πιο πολύ? I mean, κάθεσαι και μιζεριάζεις για πράγματα που δεν αλλάζουν. Έχω γενικά μια περίεργη κοσμοθεωρία. Πχ μισώ όταν από τη μια αυτοαποκαλούμαστε νοήμονα όντα και από την άλλη παρασυρόμαστε από αβάσιμες μαλακίες, από δεισιδαιμονίες έως θρησκευτικές/πολιτικές οργανώσεις έως τις πιέσεις του περιγύρου χωρίς καμία κρίση. Ναι συμφωνώ μερικές φορές δεν μπορείς να ελέγξεις τα συναισθήματά σου και οκ το αποδέχομαι, αλλά έχω δει άτομα να κλαίνε για ειλικρινά ψύλλου πήδημα... δεν πρόκειται να το σχολιάσω αρνητικά αν δω κάποιον να κλαίει, αλλά σοβαρά? :|
Και για να μην φανώ υποκρίτρια, ναι και εγώ στο παρελθόν έχω πέσει πολλές φορές στην παγίδα να κλάψω όταν δεν άντεχα άλλο... δεν ένιωθα μέσα μου την ανάγκη να το κάνω αλλά οι αδένες μου με πρόδιδαν... υπάρχει νευρολογική εξήγηση για αυτό? :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BLUE SEA

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Τέσα Ηλιού αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών, επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 1,898 μηνύματα.
Και βέβαια. Άνθρωποι είναι και οι άντρες και δεν υπάρχει καμία παρεξήγηση. Γιατί πρέπει διαρκώς να προσποιούνται ότι είναι άτρωτοι;:eek:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Fashion designer και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
Είναι, τουλάχιστον, γοητευτικό ένας άντρας να δακρύζει.
Είναι λες και γκρεμίζεται το τοίχος που έχει ανεβάσει και σου δείχνει τον πραγματικό του (:P) εσωτερικό κόζμο.
Yeah why not.
Να δακρύζει όμως, όχι να κλαίει όπως κλαίω εγώ με λυγμούς. :pfff:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 892943

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Είναι, τουλάχιστον, γοητευτικό ένας άντρας να δακρύζει.
Είναι λες και γκρεμίζεται το τοίχος που έχει ανεβάσει και σου δείχνει τον πραγματικό του (:P) εσωτερικό κόζμο.
Yeah why not.
Να δακρύζει όμως, όχι να κλαίει όπως κλαίω εγώ με λυγμούς. :pfff:
Ααα καλή είσαι 'συ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

leouv

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η leouv αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 285 μηνύματα.
Από τα πρώτα λόγια που ακούει ένα αγοράκι είναι "οι άντρες δεν κλαίνε". Τα στερεότυπα έχουν κάνει τους άντρες να αποκρύπτουν τα συναισθήματά τους και να πιέζονται, να βασανίζονται από αυτά. Κανένας τρόπος έκφρασης έντονων συναισθημάτων δεν είναι ντροπή, αντιθέτως είναι μια πολύ δυνατή άμυνα το κλάμα, άκρως ανακουφιστικό. Όσο δυνατοί και να προσπαθούν να φανούν είμαι βέβαιη ότι υπάρχουν στιγμές που θα ήθελαν όσο τίποτα άλλο μια αληθινή αγκαλιά στην οποία θα μπορούσαν να βυθιστούν και να κλάψουν. Δεν είναι υπεράνθρωποι, ούτε έχουν την υποχρέωση να δείχνουν πάντα άθραυστοι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 19,771 μηνύματα.
Η γυναικα θα κλαψει αμα χασει το κινητο της ή αμα την κερατωσει για 10η φορα ο ''γκομενος''(νταξει πλακα κανω).

Ξέχασες να αναφέρεις τις εξής περιπτώσεις: (α). καθαρίζει κρεμμύδια για στιφάδο, εκεί να δει κλάμα, όπως και (β). μετά από ένα καλό σεξ. Πάλι και εκεί βάζουν τα κλάματα. :P Επίσης πολλές κοπέλες με κλάματα ...περνούν και μαθήματα στο Πανεπιστήμιο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

athinouli

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η athinouli αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 347 μηνύματα.
για μενα ειναι απολυτως φυσιολογικο να κλαινε και οι αντρες..
γιατι δηλαδη αυτοι δεν ειναι ανθρωποι; δε νιωθουν; δεν αγαπανε; δεν λυπουνται;
εναν αντρα δε τον κανει αντρα το γεγονος να μην εχει ριξει ποτε δακρυ..
παραδεχομαι τον αντρα που ομολογει πως εχει κλαψει.. αν και δε θα βρεις πολλους που τολμουν να το πουν γιατι λαθος πιστευουν οτι θιγεται ο ανδρισμος τους..

μια εικονα που δεν θα βγαλω απο το μυαλο μου ποτε και μου ραγισε την καρδια, ειναι οταν ειδα τον παππουκα μου να κλαιει απο συγκινηση οταν μου μιλαγε και μου εδειχνε εικονες για την κορη του που εχασε πριν πολλα χρονια..
μιλαμε δεν προκειται να ξεχασω ποτε μα ποτε την φατσουλα του δακρυσμενη..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δημοσιοκαφρος-γραφος

Διακεκριμένο μέλος

Ο Σωτήρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών, επαγγέλεται Δημοσιογράφος και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 6,852 μηνύματα.
Κατα τη γνωμη μου.
Απο θεμα σε θεμα αλλαζει μερικες φορες.
Οποτε καποιες φορες και οι αντρες κλαινε.
Παραδεχτειτο εχουμε δει πολλυς αντρες να κλαινε.
Παραδειγμα οταν επεσε η αεκ πολλοι αεκτζιδες αντρες εκλαψαν. Οποτε ολοι εχουν συναισθηματα κατα τη γνωμη μου ειναι απολυτως φυσιολογικο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top