Sign For The Petition.

Alessandra

Διάσημο μέλος

Η Δεν έχω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,716 μηνύματα.
Ενταξει αλλα εδω μιλαμε για τα πειραματα για ΚΑΛΛΥΝΤΙΚΑ. Τα πειραματα για ιατρικους λογους οσο ναναι προσφερουν κατι ποιοτικο σε εμας, αλλα για καλλυντικα ειναι τελειως αποτροπαιο.

Εχω την εντύπωση οτι η Vampi μιλησε για όλα. Και καλο ειναι να αξιολογηθουν και να συζητηθουν όλα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φιλιον_Τερας

Διάσημο μέλος

Ο Φιλιον_Τερας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,031 μηνύματα.
Χωρις να ξερεις, δεν ειναι ραδιο αρβυλα γιατι δε βλεπω ραδιο αρβυλα..

το ραδιο αρβυλα ειναι εκφραση, δεν ειναι μονο σειρα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Crookshanks

Διάσημο μέλος

Ο Crookshanks αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,567 μηνύματα.
Η αύξηση του πληθυσμού είναι κάτι που μπορεί να ελεγχθεί. Ας περιοριστούμε στα 2 παιδιά, στο 1, αν είναι ανάγκη, μιας και τώρα ήδη κινδυνεύουμε να γίνουμε πάρα πολλοί, αν δεν είμαστε ήδη.

Τώρα, για το αν υπάρχουν άλλες οδοί, είναι ένα θέμα που σηκώνει συζήτηση. Ειδικά όσον αφορά την Ιατρική/Βιολογική έρευνα. Αλλά για τα κοσμήματα και τα καλλυντικά σαφώς και είναι απαράδεκτο να χρησιμοποιούνται ζώα. Για τα τελευταία, ναι, σκοπός είναι το χρήμα, αλλά επειδή πολύ συχνά λέμε ότι τα πάντα γίνονται για το χρήμα, πρέπει να παρατηρήσουμε και ότι η έρευνα δε γίνεται κατ' αποκλειστικότητα για το χρήμα. Ας ανησυχήσουμε πρώτα για φαινόμενα όπως η κακοποίηση των ζώων με σαδιστική βάση, το γδάρσιμο γατών και σκυλιών στην Κίνα προς κατανάλωση, το κυνήγι της φάλαινας, τους κινδύνους που αντιμετωπίζει η βιοποικιλότητα εν όψει της μόλυνσης του περιβάλλοντος και του φαινομένου του θερμοκηπίου, παρά για την έρευνα. Όταν δηλαδή έχουμε έναν άνθρωπο που του μένουν μόνο μερικοί μήνες ζωής και χιλιάδες (να μην πω εκατομμύρια) άλλους τέτοιους ανθρώπους, και ένα ποντίκι, θα προτιμήσουμε να αφήσουμε το ποντίκι να ζήσει και τον άνθρωπο να πεθάνει; Θα μου πείτε, τι είναι ο άνθρωπος, να σκοτώνει ποντίκια για να ζήσει; Ας σταματήσουμε να τρώμε κάθε είδους κρέας, λοιπόν. Και ας σταματήσουμε να πίνουμε γάλα, στις αγελάδες δεν αρέσει να τους δίνουν διαφόρων ειδών ορμόνες. Δύσκολο, ε;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

TheClash

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 375 μηνύματα.
Τα μεγάλα ψάρια τρώνε τα μικρά ψάρια,τα λιοντάρια και οι τίγρεις τρώνε ελάφια,οι γάτες καναρίνια και ποντίκια και λοιπά!Αυτό είναι φυσιολογικό!Βέβαια ο άνθρωπος το έχει ξεφτιλίσει το θέμα...
Δεν είναι το ίδιο όμως τα πειράματα για καλλυντικά ή το γδάρσιμο ζώων για να έχουν γούνες κάποιες κυρίες...Αυτό είναι ΑΝΩΜΑΛΟ!
Επίσης ανώμαλο είναι οι άνθρωποι να έχουν τσίρκο με ζώα,ανώμαλο είναι οι ταυρομαχίες( Αλήθεια,οι ταύροι θανατώνονται μετά το τέλος των ταυρομαχιών; )
το γδάρσιμο ζώων για γούνες κλπ,οι κυνομαχίες,κοτομαχίες,καναρινομαχίες κλπ που διοργανώνουν μερικοί ηλίθιοι,τα βασανιστήρια ζώων απο έφηβους αλλά και ενήλικους και δυστυχώς ο κατάλογος δεν τελειώνει...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vampi

Περιβόητο μέλος

Η Vampi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,185 μηνύματα.
Όπως είδα σε προηγούμενα πόστ είδα ότιθα έπρεπε τα ζωά να είναι πειραματόζωα και όχι οι άνθρωποι.Έχω να ρώτησω το εξής..Θα ήταν ανήθικο και βάναυσο να χρησιμοποιηθεί στους ανθρώπους και όχι στα ζώα?...Έλεος!!
Καταρχάς οι άνθρωποι έχουν συνείδηση και βούληση πάνω από όλα κάτι που τα ζώα δεν έχουν ή μαλλόν δεν έχουν την πολυτέλεια να έχουν...Δεν είναι βάναυσο να τα θυσιάζουμε στο βωμό της επιστήμης χωρίς να ξέρουμε αν αυτό θέλουν??

Ο άνθρωπος επιβιώνει, με τον τρόπο που επιβιώνει κάθε έμβιο όν στον πλανήτη μας..Είναι η γνωστή τροφική αλυσίδα...Αν διαταραχθεί αυτή η αλυσίδα μπορεί να προκαλέσει και συνέπειες στον άνθρωπο..κάτι που ο άνθρωπος με τις ενέργειες του αυτό επιδιώκει..άθελα του ή μη..


Επίσης έχω να πω πως αν δεν πεθαίνουν και άνθρωποι από κάποια πανδημια(βλέπε πανώλη,χολέρα,ελονοσία στο παρελθόν..),έχετε ιδέα πόσο θα ήταν ο πλυθυσμός στον πλανήτη?Ξέρετε τι πρόβληματα θα είχαν δημιουργηθεί?Δεν είμαι μισάνθρωπος και δεν επιθυμώ να πεθαίνουν τόσοι ανθρώποι,αλλά έτσι είναι ο κύκλος το ίδιο συμβαίνει και με τα ζώα...


Ο άνθρωπος καταστρέφει ότι πολυτιμότερο του έχει δώσει η φύση όχι για χάρη της επίστημης ή του μέλλοντος αλλά για χάρη του κέρδους...Γιατί αν ήταν για ιατρική δεν θα υπήρχαν άνθρωποι που πεθαίνουν από την πιο απλή αρρώστια,μια απλή γρίπη και όμως δεν υπάρχει βοήθεια..τόσοι άνθρωποι πεθαίνουν και αυτό αυξάνεται καθημερινά..

Ο ανθρώπος αποτελεί μόνο μια σελίδα στην ιστορία του πλανήτη μας..

Πρέπει πάντα να βάζουμε όρια και κυρίως ηθικά όρια,καθώς δεν μπορούμε να τα ισοπεδώνουμε όλα μόνο και μόνο για μια ανακάλυψη ή για μια απόδειξη,ενώ μπορούμε να χρησιμοποιήσουμε και άλλες οδούς αλλά πιο χρονοβόρες που μπορούν να μας προσφέρουν τα αποτέλεσμα που επιθυμούμε...Ο άνθρωπος βρίσκεται σε θέση ισχύος και το εκμεταλλεύεται αυτό,για χάρη του χρήματος

Συμφωνώ απόλυτα με αυτές σου τις προτάσεις. Αλλά και με όλο το ποστ σου. :no1:
-----------------------------------------
Τα μεγάλα ψάρια τρώνε τα μικρά ψάρια,τα λιοντάρια και οι τίγρεις τρώνε ελάφια,οι γάτες καναρίνια και ποντίκια και λοιπά!Αυτό είναι φυσιολογικό!Βέβαια ο άνθρωπος το έχει ξεφτιλίσει το θέμα...
Δεν είναι το ίδιο όμως τα πειράματα για καλλυντικά ή το γδάρσιμο ζώων για να έχουν γούνες κάποιες κυρίες...Αυτό είναι ΑΝΩΜΑΛΟ!
Επίσης ανώμαλο είναι οι άνθρωποι να έχουν τσίρκο με ζώα,ανώμαλο είναι οι ταυρομαχίες( Αλήθεια,οι ταύροι θανατώνονται μετά το τέλος των ταυρομαχιών; )
το γδάρσιμο ζώων για γούνες κλπ,οι κυνομαχίες,κοτομαχίες,καναρινομαχίες κλπ που διοργανώνουν μερικοί ηλίθιοι,τα βασανιστήρια ζώων απο έφηβους αλλά και ενήλικους και δυστυχώς ο κατάλογος δεν τελειώνει...

Πες τα ρε άνθρωπε. Πες τα.

Να πω ότι το ότι άνοιξα θέμα για ένα από αυτά δε σημαίνει πως δεν με ενδιαφέρουν τα άλλα που ανέφερες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Οδυσσέας

Διάσημο μέλος

Ο Οδυσσέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,499 μηνύματα.
Αλήθεια,οι ταύροι θανατώνονται μετά το τέλος των ταυρομαχιών;
Ουσιαστικά κατά τη διάρκεια της ταυρομαχίας είναι ήδη ετοιμοθάνατοι αφού τους έχουν καρφώσει κάτι σαν κοντάρια στην πλάτη.
-----------------------------------------
Ενταξει αλλα εδω μιλαμε για τα πειραματα για ΚΑΛΛΥΝΤΙΚΑ. Τα πειραματα για ιατρικους λογους οσο ναναι προσφερουν κατι ποιοτικο σε εμας, αλλα για καλλυντικα ειναι τελειως αποτροπαιο.
Α ΟΚ νόμιζα πως λέγαμε γενικά.Για τα καλλιντικά εννοείται πως είμαι κατά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vampi

Περιβόητο μέλος

Η Vampi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,185 μηνύματα.
Kαι μετά είμαστε πολιτισμένοι "άνθρωποι". Αντε μην αρχίσω τώρα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

grigoris91

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο γρηγορησ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και μας γράφει απο Κιλκίς (Κιλκίς). Έχει γράψει 930 μηνύματα.
πο πο εχω ξαναστειλει εδω περα αλλα σημερα ειδα ενα φοβερο βιντεο με κακοποιησεισ ζωων
παιδεσ πραγματικα προσπαθηστε να βοηθησετε εστω και λεκτικα
αααα κατι αλλο μακρυα απο τσιρκο ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΤΕ ΝΑ φανταστητε τι περνουν αυτα τα ζωα απο ΕΜΑΣ τα ΖΩΑ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vampi

Περιβόητο μέλος

Η Vampi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,185 μηνύματα.
Έχουν δει τα μάτια μου...Γι' αυτό είμαι τόσο αντίθετη σε όλα αυτά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Purple sunrise

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Λουδοβίκος ο 16ος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 939 μηνύματα.
Αν σε 100 χρόνια κυριαρχούσε ένα πιο εξελιγμένο είδος από εμάς τους ανθρώπους και άρχιζε να πειρματίζεται πάνω μας σφάζοντας 1000 από εμάς για σωθούν 1 δις απο εκείνους τότε πως θα φαινόταν σε μερικούς;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

TheClash

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 375 μηνύματα.
Δεν έχω πάει ποτέ σε τσίρκο και ούτε πρόκειται...
Προτιμώ να παρακολουθήσω κάποια παράσταση μάγου,ας πούμε...Τέτοια πράγματα!
Αλλά με ζώα,ποτέ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Οδυσσέας

Διάσημο μέλος

Ο Οδυσσέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,499 μηνύματα.
Αν σε 100 χρόνια κυριαρχούσε ένα πιο εξελιγμένο είδος από εμάς τους ανθρώπους και άρχιζε να πειρματίζεται πάνω μας σφάζοντας 1000 από εμάς για σωθούν 1 δις απο εκείνους τότε πως θα φαινόταν σε μερικούς;
Δεν θα μας άρεσε φυσικά.Αλλά θα προτιμούσα να σωθεί η ζωή μας και να πεθάνουν κάποια ποντίκια ή να ζήσουν τα ποντίκια και να πεθάνουμ εμείς;:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Δεν θα παρω θεση ως προς υπερ η κατα των πειραματων (δεν ασχολιθει ιδιετερα και δεν ειμαι σε θεση να παρω καπια θεση)
Παντος οπως και να εχει, τα petitions μεσω internet δεν κανουν τιποτα... Πιθανοτατα να ειναι απλα ενας τροπος να μαζευουν καπιοι διευθηνσης για να στελνουν τα spam τους (τι πιθανοτατα δλδ... σιγουρα) και απο την στιγμη που μπορω να μπω εγω και να ψηφισω με τα ονοματα ολων των φιλων μου που εχω το e-mail τους, και με 100 διαφορετικα ονομα μεσω των 100 διαφορετικων e-mail μου, νομιζω οτι ολοι μπορουμε να καταλαβουμε οτι δεν ειναι κατι αξιοπιστο η κατι που μπορει να παρει νομικι υποσταση για να κυνηγιση εταιριες που "δεν συμορφονονται" (οχι οτι θα μπορουσε με κανονιες υπογραφες, αλλα λεμε τωρα)

Θελετε να κανει κατι για να σταματισουν τα πειραματα σε ζωα; Μην αγοραζετε προΐοντα που δεν το αναγραφουν πανω οτι δεν ειναι δοκιμασμενα σε ζωα (οχι οτι και αυτο ειναι απολυτα σιγουρο, αλλα λεμε τωρα...). Γιατι εχω ακουσει και πολους αντιραστικους σε τετια πραγματα, που δεν ειναι διατεθυμενοι ομως να αφησουν το αρωμα τους, απαιρουν απλα να παψει να δοκιμαζετε σε ζωα... Ετσι δεν παμε μπροστα ομως!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Crookshanks

Διάσημο μέλος

Ο Crookshanks αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,567 μηνύματα.
Αν σε 100 χρόνια κυριαρχούσε ένα πιο εξελιγμένο είδος από εμάς τους ανθρώπους και άρχιζε να πειρματίζεται πάνω μας σφάζοντας 1000 από εμάς για σωθούν 1 δις απο εκείνους τότε πως θα φαινόταν σε μερικούς;

Κατ' αρχήν, 100 χρόνια είναι ένα απειροελάχιστο διάστημα συγκριτικά με αυτό που θα απαιτούνταν για να γίνει αυτό.

Επίσης, ήδη πειραματίζονται πάνω σε ανθρώπους οι άνθρωποι.

Και, σαφώς, δε σφάζουμε, ας πούμε, χιμπαντζήδες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Fata Morgana

Δραστήριο μέλος

Η Fata Morgana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 518 μηνύματα.
Δεν το είπα για να σε κατηγορήσω, απλά πολλές φορές "κατηγορούμε" απλά επειδή ακούσαμε κάτι , το οποίο όμως δεν ισχύει.

Γι αυτό γενικά καλό είναι όσο μπορούμε να ελέγχουμε κατά πόσον αληθεύουν αυτά που ακούμε.

Συγγνώμη αν έγινα επιθετικός.

(Απλά κι εγώ είπα την άποψή μου χωρίς να μπορώ να είμαι σίγουρος )

-- djohn
https://www.focusmag.gr/articles/view-article.rx?oid=348607
https://www.in.gr/news/article.asp?lngEntityID=770396&lngDtrID=252

Γιατι αραγε δεν ειπε κανενας στους κατοικους της Σρι Λανκα οτι υπαρχουν και τεχνητα δακρυα;
Βεβαια δεν χρησιμοποιουνται απο εταιριες καλλυντικων οπως ειπα αρχικα, αλλα χρησιμοποιουνται..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top