Αγαπημένος καφές

Ποιος είναι ο αγαπημένος σας καφές;
Multiple votes are allowed.

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 185)
  • Φραπεδιά (η αθάνατη ελληνική παράδοση)

    Ψήφοι: 41 22.2%
  • Φραπόγαλο (η παράδοση σε έκδοση baby)

    Ψήφοι: 13 7.0%
  • Ελληνικός (ή η επιστροφή της χόβολης)

    Ψήφοι: 20 10.8%
  • Ελληνικός διπλός (για διπλή απόλαυση)

    Ψήφοι: 24 13.0%
  • Φίλτρου (η διάφανη απόλαυση)

    Ψήφοι: 29 15.7%
  • Εσπρέσσο (η δύναμη σε ristretto ή lungo)

    Ψήφοι: 17 9.2%
  • Καπουτσίνο (με πολλή πολλή κρέμα ή σαντιγύ)

    Ψήφοι: 38 20.5%
  • Φρεντοτσίνο (τα καινά δαιμόνια ...)

    Ψήφοι: 10 5.4%
  • Εσπρέσσο φρέντο (γιατί είμαστε θερμοί τύποι)

    Ψήφοι: 37 20.0%
  • Καπουτσίνο φρέντο (γιατί έχει ωραίο αφρό)

    Ψήφοι: 38 20.5%
  • Άλλος

    Ψήφοι: 3 1.6%
  • Δεν πίνω καφέ

    Ψήφοι: 13 7.0%

stathakis

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ευσταθιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 1,671 μηνύματα.
Τουρκικος ( μην ξινίζετε τούρκικος είναι ας τον βαφτίσαμε ελληνικό ! )
Irish Coffe
Freddo Espresso
προπερσι ειχα παει κουσαντασι!το τουρκικο χαρμανι ειναι καταπληκτικο!ο καφες αυτος ειναι 2 φορες καλυτερος απο τον δικο μας!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Devina

Τιμώμενο Μέλος

Η Devina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 5,968 μηνύματα.
προπερσι ειχα παει κουσαντασι!το τουρκικο χαρμανι ειναι καταπληκτικο!ο καφες αυτος ειναι 2 φορες καλυτερος απο τον δικο μας!

Kαι εγώ που ξαναπήγα φέτος Τουρκία, ήπια και τον απήλαυσα ιδιαίτερα.:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stathakis

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ευσταθιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 1,671 μηνύματα.
Kαι εγώ που ξαναπήγα φέτος Τουρκία, ήπια και τον απήλαυσα ιδιαίτερα.:D
τον τουρκικο δεν ηπιες?εμεις οταν ειχαμε παει αγορασαμε και για το σπιτι!μυριζε υπεροχα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Devina

Τιμώμενο Μέλος

Η Devina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 5,968 μηνύματα.
τον τουρκικο δεν ηπιες?εμεις οταν ειχαμε παει αγορασαμε και για το σπιτι!μυριζε υπεροχα!

Ναι, τον τούρκικο. Εμείς δεν πήραμε πίσω, αλλά ήπια εκεί. Και φέτος και την προήγουμενη φορά. Ήταν ωραίος πάντως δεν μπορώ να πω.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stathakis

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ευσταθιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 1,671 μηνύματα.
Ναι, τον τούρκικο. Εμείς δεν πήραμε πίσω, αλλά ήπια εκεί. Και φέτος και την προήγουμενη φορά. Ήταν ωραίος πάντως δεν μπορώ να πω.:)
σε ποιο μερος πηγες τουρκια?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Devina

Τιμώμενο Μέλος

Η Devina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 5,968 μηνύματα.
Την πρώτη φορά Κωνσταντινούπολη & Κουσάντασι. Μαγικά!

Και φέτος επειδή πήγα Καστελλόριζο περάσαμε απέναντι στο Kas, που είναι μισή ώρα απόσταση.

Εσύ;

Είμαστε οφ τόπικ βέβαια. :D και για να μη συνεχίσω ας πω ότι ο νες ζεστός δεν μου αρέσει τώρα που το θυμήθηκα!. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stathakis

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ευσταθιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 1,671 μηνύματα.
Την πρώτη φορά Κωνσταντινούπολη & Κουσάντασι. Μαγικά!

Και φέτος επειδή πήγα Καστελλόριζο περάσαμε απέναντι στο Kas, που είναι μισή ώρα απόσταση.

Εσύ;

Είμαστε οφ τόπικ βέβαια. :D και για να μη συνεχίσω ας πω ότι ο νες ζεστός δεν μου αρέσει τώρα που το θυμήθηκα!. :P
εγω κουσαντασι ,ηταν τελεια αλλα τωρα που το θυμηθηκα δεν αξιζει να πινεις αλλον καφε εκει εκτος απο τον τουρκικ:);):D:clapup:ο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maria....

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 1,970 μηνύματα.
εγω κουσαντασι ,ηταν τελεια αλλα τωρα που το θυμηθηκα δεν αξιζει να πινεις αλλον καφε εκει εκτος απο τον τουρκικ:);):D:clapup:ο!
ο τουρκικος τι καφες ειναι?:worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_daemon_

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,537 μηνύματα.
ο τουρκικος τι καφες ειναι?:worry:
Κατάλοιπο μιας εποχής που έφυγε για πάντα...

Και μια ιδέα για απολαυστικό γκαφέ, συνεπικουρούμενης της ζέστης των ημερών για αφύπνιση των αισθήσεων! Βάζετε μέσα στο (μεγάλο) ποτήρι με τον φραπέ μια μπάλα παγωτό! Σοκολάτα ή βανίλια ταιριάζει καλύτερα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Devina

Τιμώμενο Μέλος

Η Devina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 5,968 μηνύματα.

stathakis

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ευσταθιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 1,671 μηνύματα.
...διαφορετικά ο ελληνικός.;)
μοιαζει με τον ελληνικο αλλα εχει πιο εντονη γευση και μυρωδια!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Devina

Τιμώμενο Μέλος

Η Devina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 5,968 μηνύματα.
μοιαζει με τον ελληνικο αλλα εχει πιο εντονη γευση και μυρωδια!

Ε, ναι...Απλά στην όψη, στο ψήσιμο είναι σαν να λέμε ελληνικό. Στη γευσή αλλάζει ναι.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
https://www.homeopathy.gr/homeopathy/coffee_caffeine_decafeine.html

εδω γραφει για καρκινογονους ντεκαφεινε..

τι γινεται?
αν καποιος δεν μπορει χωρις καφε και κοιμαται,,αν πιει ντεκαφεινε,,θα εχει παρομοια αποτελεσματα?
ή εχει αναγκη την καφεινη?

για τον πατερα μου ρωταω..γιατι εγω δεν πινω καφε..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kaleidoscope

Επιφανές μέλος

Η kaleidoscope αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 9,248 μηνύματα.
https://www.homeopathy.gr/homeopathy/coffee_caffeine_decafeine.html

εδω γραφει για καρκινογονους ντεκαφεινε..

τι γινεται?
αν καποιος δεν μπορει χωρις καφε και κοιμαται,,αν πιει ντεκαφεινε,,θα εχει παρομοια αποτελεσματα?
ή εχει αναγκη την καφεινη?

για τον πατερα μου ρωταω..γιατι εγω δεν πινω καφε..

Η καφεΐνη είναι διεγερτική ουσία, αυτή είναι υπεύθυνη για την διεγερτική δράση του καφέ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lacky

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Tουλίπα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 208 μηνύματα.
Το χειμώνα κυρίως πίνω γαλλικό... μ΄άρεσει πολυ!!
Το καλοκαιράκι προτιμώ φρέντο, δεν πίνω πλέον καθόλου φραπε, τον έχω κόψει δυο χρόνια τώρα!!
Γενικότερα μαρέσει και ο ελληνικός αλλα έτσι όπως τον φτιάχνω εγω δεν τον πίνω σε μαγαζιά!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tsarachaf

Περιβόητο μέλος

Ο Allah 1/3 MEΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,366 μηνύματα.
Freddo και ελληνικος(που στην πραγματικοτητα ουτε τουρκικος ειναι, αλλα αραβικος, απλως τοσο τουρκοι, οσο και ελληνες θελουν να τον οικειοποιηθουν)

Ανευ ζαχαρης κλπ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stathakis

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ευσταθιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 1,671 μηνύματα.
Freddo και ελληνικος(που στην πραγματικοτητα ουτε τουρκικος ειναι, αλλα αραβικος, απλως τοσο τουρκοι, οσο και ελληνες θελουν να τον οικειοποιηθουν)

Ανευ ζαχαρης κλπ...
ιδιοι ειναι αλλα ο τουρκικος εχει πιο ωραια γευση πιστευω και μυρωδια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kaleidoscope

Επιφανές μέλος

Η kaleidoscope αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 9,248 μηνύματα.
Σε αυτή την εξεταστική το έχω παρακάνει με τους καφέδες (γενικά δεν πίνω καφέ). Πίνω κάθε μέρα σχεδόν ρόφημα guarana (που έχει καφεΐνη) και τώρα τελευταία έχω ξεκινήσει και τους espresso, freddo και φίλτρου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrStrangelove

Περιβόητο μέλος

Ο DrStrangelove αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 5,311 μηνύματα.
Σε αυτή την εξεταστική το έχω παρακάνει με τους καφέδες (γενικά δεν πίνω καφέ). Πίνω κάθε μέρα σχεδόν ρόφημα guarana (που έχει καφεΐνη) και τώρα τελευταία έχω ξεκινήσει και τους espresso, freddo και φίλτρου.

είσαι σίγουρος ότι το γκουαράνα έχει καφείνη ; εμένα που το έδιναν τότε που έκανα ομοιοπαθητική. :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vendetta

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Thor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 39 ετών, επαγγέλεται Ξεναγός και μας γράφει απο Νορβηγία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,275 μηνύματα.
Σε αυτή την εξεταστική το έχω παρακάνει με τους καφέδες (γενικά δεν πίνω καφέ). Πίνω κάθε μέρα σχεδόν ρόφημα guarana (που έχει καφεΐνη) και τώρα τελευταία έχω ξεκινήσει και τους espresso, freddo και φίλτρου.

Από ύπνο πως τα πας; :worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top