[Symbian] Μεταφορά μηνυμάτων και επαφών απο symbian σε symbian

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.
Αφού χτες προσπαθούσαμε με το Μάριο επι ώρες, δίχως αποτέλεσμα, τελικά το πήγα σήμερα σε ένα Nokia Shop και μου είπαν οτι γίνεται, θα το κάνουν, και μάλιστα τσάμπα! :D
Την πέμπτη θα έχω το κινητό μου με τα sms-άκια μου μέσα :D

Aγαπη πολυ χαιρομαι!!!:clapup:
Πιστεψε με και οι τροποι που βρηκαμε και μεχρι εκει που φτασαμε και μια χαρα ειναι.
Απλως ο ενας τροπος θα στα εβγαζε "ανενεργα" (σαν text messages) και ο αλλος οταν θα μετεφερες τα αρχεια με copy paste στο Ε50 τοτε το Ε50 εαν σου εσβηνε για τον οποιοδηποτε λογο μια φορα, μετα αν πηγαινες να το ανοιξεις με την καρτα μνημης μεσα, τοτε θα σου εκανε "hung up" την συσκευη, θα επρεπε να την ανοιγεις διχως την καρτα μνημης, να σβησεις απο την καρτα μνημης τον φακελο "mail", και ετσι και τα ξαναπερναγες θα ξαναματαγινοταν το ιδιο.
Ειναι η ασυμβατοτητα μεταξυ παλιοτερων συσκευων και καινουργιων και της πλατφορμας)
Θυμασαι τι λεγαμε εκεινο το βραδυ...της Ποπης γινοτανε.:P :hehe:

Παατως χαιρομαι παρα πολυ που τελικα ετσι θα τα καταφερεις.Ημουν σχεδον σιγουρος μιας και αυτοι εχουν "κολπακια" που δεν βλεπουν το φως του ηλιου για το "απλο" κοινο.;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

borat

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 15,323 μηνύματα.
Συνδέεις το κινητό σου με τον Pc με το pc suite (με το ανάλογο καλώδιο).
Αποθηκεύεις τα μηνύματα στον υπολογιστή και τα μεταφέρεις στο νέο κινητό (με την αφαρμογή του pcsuite που σχετίχεται με τη διαχείρηση μηνυμάτων).
Αυτό είναι εύκολο.
Σε δεύτερη φάση, οι επαφές μπορούν να σταλθούν όλες μαζί απο τη μία συσκεύη στην άλλη με bt, είναι κάτι που γίνεται εύκολα από το ένα symbian σε ένα άλλο με bluetooth.
btw, πολύ καθυστερημένη η απάντησή μου ε;:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top