• Σας ενημερώνουμε ότι η κατηγορία δεν αντικαθιστά σε καμία περίπτωση την επίσκεψη σας σε επαγγελματία ιατρό.

    Το σύνολο του περιεχομένου της κατηγορίας αυτής, όπως κείμενα, γραφικά, εικόνες, πληροφορίες που λαμβάνονται από δικαιούχους διαφήμισης, είναι καθαρά και μόνο για ενημερωτικούς σκοπούς και δεν προορίζεται να είναι υποκατάστατο για την επαγγελματική ιατρική συμβουλή, διάγνωση ή θεραπεία. Δεν αποτελεί υποκατάστατο ιατρικής εξέτασης, ούτε αντικαθιστά την ανάγκη για υπηρεσίες που παρέχονται από επαγγελματία ιατρό. Πάντοτε να ζητάτε τη συμβουλή του ιατρού σας πριν πάρετε οποιαδήποτε συνταγή ή φάρμακο. Μόνο ο ιατρός σας μπορεί να σας δώσει συμβουλές για το τι είναι ασφαλές και αποτελεσματικό για σας.

Δερματικές παθήσεις των γυναικείων γεννητικών οργάνων

αφροξιλανθη

Νεοφερμένος

Η αφροξιλανθη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών. Έχει γράψει 22 μηνύματα.
γεια σας!!!πηρα την αποφαση να μοιραστω το προβλημα μου μαζι σας μηπως βρω κ αλλα ατομα που περνανε το ιδιο!!!η ιστορια μου ξεκιναει πριν απο 1,5 χρονο οταν μετα απο ξυρισμα στην ευαισθητη περιοχη εβγαλα στα μεγαλα χειλη ενα σπυρακι που σιγα σιγα πριστηκε. πηγα στο γυναικολογο κ μου το εσπασε κ μου ειπε οτι καποια τριχα ειχε γυρισει. μετα απο καποιουσ μηνες παλι τα ιδια. πηγα σε δερματολογο κ μου εδωσε μια αλοιφη κ εφυγε. τουσ τελευταιουσ μηνες ομως το εχω μονιμα. δηλαδη το βγαζω παντα στο ιδιο σημειο. σιγα σιγα πριζεται κ μετα σπαει μονο του κ βγαζει πυον κ αιμα. φευγει για μερικες μερες κ μετα ξαναγινεται. να σας πω επισης πως εχω σταματησει το ξυρισμα εκει αλλα συνεχιζω να το βγαζω. δεν ξερω τι να κανω πια. ειναι πολυ εκνευριστηκο.:mad:το ειπα κ σε μια φιλη μου παθολογο κ μου ειπε οτι πολλες γυναικες το παθαινουν αυτο κ ειναι απο το αγχος λεει ( που για να λεμε την αληθεια εχω υπερβολικο απο αυτο:P).σε κανα μηνα θα παω για το καθιερωμενο κου τεστ παπ θα το πω παλι στο γυναικολογο αλλα δεν νομιζω να μου δωσει λυση! αν καποια απο εσας μπορει να με βοηθησει με παρομοια εμπειρια θα το εκτιμουσα παρα πολυ!!!!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Darkness

Περιβόητο μέλος

Η Darkness αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,129 μηνύματα.
Κάτι τέτοιο συγκεκριμένα μου έχει τύχει μια φορά. Ευτυχώς έφυγε από μόνο του πριν πάω στη γυναικολόγο. Οι πιθανότητες να σου εμφανίζεται ξανά και ξανά λόγω του άγχους είναι γενικότερα πολλές.
Πέρα από γυναικολόγο μερικές φορές ένα σπυράκι που επιμένει δεν θα έπρεπε να το δει και δερματολόγος; Ίσως και κάτι να μην απομακρύνεται εντελώς λόγω κάποιας ‘’ρίζας’’ που ίσως να έχει κάνει οπότε εκεί θα χρειαστεί πιστεύω και χειρούργος για κάποιον πλήρη καθαρισμό.
Δεν ξέρω και δεν θυμάμαι να ξέρω κάτι παραπάνω. Ψάξτο και με κάποια άλλη ειδικότητα γιατρού ή με κάποιον άλλο γυναικολόγο.
Τέλος η πιθανότητα αντίδρασης λόγω κάποιου προϊόντος δεν υπάρχει; Ψάξτο κι αυτό. Και ίσως βοηθούσαν και πλύσεις με κάποιο προϊόν του φαρμακείου και όχι body shop και τέτοια. Ακόμη και αυτό κάνει τη δουλειά του.

Eπίσης ίσως βρεις κάτι κι εδώ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

αφροξιλανθη

Νεοφερμένος

Η αφροξιλανθη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών. Έχει γράψει 22 μηνύματα.
σε εθχαριστω για την απαντηση σου!!το εχω δειξει κ σε δερματολογο αλλα καμια λυση!!!ελπιζω τωρα που θα παω στο γυναικολογο να με βοηθησει καπως.πλησεισ κανω με ειδικο σαπουνακι για την περιοχη κ επισης βαζω κ μπενταντιν!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Fashion designer και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
Παίζει να' ναι εσωτερικό σπυράκι που εμφανίζεται και εξαφανίζεται συνέχεια; :eek:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

αφροξιλανθη

Νεοφερμένος

Η αφροξιλανθη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών. Έχει γράψει 22 μηνύματα.
δεν χερω τι να σου πω κ εγω!!!στην αρχη μου ειπανε για τριχα που γυρισε απο το ξυρισμα, μετα απο το αγχος!!!αλλα το τελευταιο μην ατο εχω μονημα!!!σκαει φευγει για λιγες μερες κ μετα παλι τι ιδια!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

christinelle

Πολύ δραστήριο μέλος

Η christinelle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Ελευσίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,873 μηνύματα.
Το παράξενο είναι πως το παθαίνεις στο ίδιο σημείο. :hmm:
Εγώ βγάζω τέτοια σπυράκια που και που, σε διαφορετικά σημεία κάθε φορά και είναι σχεδόν πάντα από τρίχες, είτε λόγω ξυρίσματος είτε λόγω αποτρίχωσης με κερί. Συνήθως τα σπάω (τρελαίνομαι να σπάω σπυράκια!) και μέσα σε 2-3 μέρες ούτε καν φαίνεται που ήταν. Δεν νομίζω να είναι κάτι σοβαρό, αλλά αφού επιμένει τόσο ίσως πρέπει να πας και σε άλλο γιατρό για μια δεύτερη γνώμη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

eleni_k

Νεοφερμένος

Η eleni_k αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 8 μηνύματα.
Αν ειναι παντως κατι ανησυχητικό θα φανει με το τεστ παπ... Αν δε το παρατηρήσει ο γιατρός σου πες του το προβλημα σου...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top