[Γυναίκες] Σαλόνι ομορφιάς

*Serena*

Τιμώμενο Μέλος

Η Raven αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Χορογράφος και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 5,992 μηνύματα.
Ή το foundation ή η πούδρα ή το κονσίλερ ή το γεγονός ότι δεν αναπνέει το μέρος.:P

Το μέρος μια χαρά αναπνέει, foundation έχω να βάλω πολύ καιρό οπότε κάτι από τα πουδρα, κονσιλερ, μασκαρα, eyeliner, ξεβαφτικα θα φταίει. Τρέχα γύρευε. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_fairygirl_

Διακεκριμένο μέλος

Η Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταφραστής/Διερμηνέας και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 7,789 μηνύματα.
Το μέρος μια χαρά αναπνέει, foundation έχω να βάλω πολύ καιρό οπότε κάτι από τα πουδρα, κονσιλερ, μασκαρα, eyeliner, ξεβαφτικα θα φταίει. Τρέχα γύρευε. :P
Τι χρησιμοποιείς για ντεμακιγιάζ;

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

*Serena*

Τιμώμενο Μέλος

Η Raven αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Χορογράφος και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 5,992 μηνύματα.

_fairygirl_

Διακεκριμένο μέλος

Η Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταφραστής/Διερμηνέας και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 7,789 μηνύματα.
Ένα νεράκι loreal.
Αν είναι αυτό το ροζ,παίζει να στην έχει κάνει εκείνο τη δουλειά γιατί και΄μένα μου΄κανε κάτι παράξενα.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

*Serena*

Τιμώμενο Μέλος

Η Raven αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Χορογράφος και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 5,992 μηνύματα.
Αν είναι αυτό το ροζ,παίζει να στην έχει κάνει εκείνο τη δουλειά γιατί και΄μένα μου΄κανε κάτι παράξενα.:P

Λες? Να σου πω και γω το σκέφτηκα ότι φταίει αυτό γιατί είναι το μόνο καινούριο πράγμα που άρχισα να χρησιμοποιώ περίπου την περίοδο που εμφανίστηκε το πρόβλημα. Πρώτη θέση στα σκουπίδια, λοιπόν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alma Libre

Επιφανές μέλος

Η Sinéad αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συγγραφέας και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,229 μηνύματα.
Δε λέτε αυτό που έχει ροζ χρώμα το υγρό, έτσι;
Λέτε αυτό που έχει ροζ χρώμα το μπουκάλι. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

memento_mori

Νεοφερμένος

Η memento_mori αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 113 μηνύματα.
Για αυτό που είναι λίγο πυκνό λέτε; :worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

*Serena*

Τιμώμενο Μέλος

Η Raven αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Χορογράφος και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 5,992 μηνύματα.
Εγώ έχω αυτό
και ενα ροζουλι που δε βρίσκω εικόνα. :redface:Πιο πολύ χρησιμοποιούσα το παραπάνω βέβαια αλλά λέω να τα πετάξω και τα δύο. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

L0uk0umas

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η L0uk0umas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Παλαιό Φάληρο (Αττική). Έχει γράψει 282 μηνύματα.
Είναι υποαλλεργική? Έχει parabens?

Η Bepanthol® Κρέμα Προσώπου:

Είναι υποαλλεργική1.

Δερματολογικά ελεγμένη1.

Χωρίς άρωμα* και parabens*.

:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
Λοιπον η bepanthol ειναι πραγματι μια πολυ καλη κρεμα και αποτι βλεπω ταιριαζει σε ολες. Την εχω κι εγω χρησιμοποιησει, κυριως το καλοκαιρι ισως μετα την ηλιοθεραπεια, ειναι δροσιστικη!

Βεβαια εγω πλεον χρησιμοποιω ακομα πιο δραστικες ενυδατικες, προληπτικα, καθως πλησιαζουμε τα ..αντα οπου ναναι και πρεπει να προσεχουμε την μουριτσα μας :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anonyme

Δραστήριο μέλος

Η Anonyme αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταφραστής/Διερμηνέας. Έχει γράψει 645 μηνύματα.


Απο τις καλύτερες κρέμες προσώπου που έχω χρησιμοποιήσει!
Ενυδατώνει άψογα. Ειδικά για νέες κοπέλες που δεν είναι ανάγκη να φορτώνουν το δέρμα τους και το πρόσωπο τους με βαριές κρέμες την θεωρώ ιδανική! Και είναι πολύ οικονομική! Κυκλοφορεί προσφορά που τη δίνει δώρο με μια αντιηλιακή κρέμα προσώπου (επίσης πολύ καλή) με λιγότερο απο 15 ευρώ!:)

Να ζητήσω μια μεγάλη χάρη;
Όποια την έχει κι έχει και χρόνο, μπορεί να μας γράψει μια αναλυτική λίστα με τα συστατικά της; Επειδή δεν τα βρίσκω πουθενά στο Internet και το σάιτ της Bepanthol είναι στα γερμανικά και δεν καταλαβαίνω γρι. :loltooth: Και θέλω να τα τσεκάρω πριν την αγοράσω. :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

L0uk0umas

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η L0uk0umas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Παλαιό Φάληρο (Αττική). Έχει γράψει 282 μηνύματα.
Να ζητήσω μια μεγάλη χάρη;
Όποια την έχει κι έχει και χρόνο, μπορεί να μας γράψει μια αναλυτική λίστα με τα συστατικά της; Επειδή δεν τα βρίσκω πουθενά στο Internet και το σάιτ της Bepanthol είναι στα γερμανικά και δεν καταλαβαίνω γρι. :loltooth: Και θέλω να τα τσεκάρω πριν την αγοράσω. :redface:

Bepanthol® Κρέμα Προσώπου

Ενυδάτωση - Ανάπλαση1,2-8

Για ευαίσθητο δέρμα1.

Φιλί Ζωής στο δέρμα του προσώπου σας.

Ενυδάτωση και Ανάπλαση1, 2-8.
Με Προβιταμίνη Β5 και Βιταμίνες Α,C,E*.
Βασισμένη στην τεχνολογία των φυτοσφαιρών και εφοδιασμένη με πλήθος βιταμινών (Α, C, Ε και προβιταμίνη Β5), η κρέμα προσώπου Bepanthol υποστηρίζει τη φυσική διαδικασία ανάπλασης του δέρματος, ενώ παράλληλα το ενυδατώνει1,2-8. Έχει υποαλλεργική σύνθεση χωρίς άρωμα*1.

Οδηγίες χρήσης:

Απλώστε την κρέμα προσώπου Bepanthol® ομοιόμορφα, μία ή περισσότερες φορές καθημερινά1, σε όλο το πρόσωπο, το λαιμό και το ντεκολτέ. Μπορεί να χρησιμοποιηθεί και ως βάση για μακιγιάζ.

Η Bepanthol® Κρέμα Προσώπου:

Είναι υποαλλεργική1.

Δερματολογικά ελεγμένη1.

Χωρίς άρωμα* και parabens*.

Θα τη βρείτε σε συσκευασία 75 ml.

Με την εγγύηση της Bayer.

* Φόρμουλα προϊόντος

L.GR.CC.05.2014.0063

1. Κλινικές μελέτες προϊόντος.

2. Biro K et al. Effect of dexpanthenol in skin protection against irritation: a double-blind, placebo-controlled study Contact Dermatitis. 2003; 49, 80-84.

3. Bissett DL. Common cosmeceuticals. Clin Dermatol 2009;27, 435 – 445.

4. Camargo FB et al. Skin moisturizing effects of panthenol-based formulations. J Cosmet Sci 2011;62 (4):361-370.

5. Ebner F et al. Topical Use of Dexpanthenol in Skin Disorders. Am J Clin Dermatol 2002;3:427-433.

6. Gehring W., Gloor M. Effect of topically applied dexpanthenol on epidermal barrier function and stratum corneum hydration. Results of a human in vivo study. Arzneimittelforschung 2000;50 (7):659-663.

7. Presto S et al. Stimulation of epidermal regeneration by 5% dexpanthenol - results of a placebo-controlled double-blind study. Z f Hautkr 2001;76, 86-90.

8. Proksch E., Nissen H.P. Dexpanthenol enhances skin barrier repair and reduces inflammation after sodium lauryl sulphate- induced irritation. J Dermatol Treatment 2002;13, 173-178.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 712911

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Bepanthol® Κρέμα Προσώπου

Ενυδάτωση - Ανάπλαση1,2-8

Για ευαίσθητο δέρμα1.

Φιλί Ζωής στο δέρμα του προσώπου σας.
.

:rofl: :rofl:


Χωρίς παρεξήγηση L0uk0umas αλλά δεν μπορούσα να αντισταθώ. :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

L0uk0umas

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η L0uk0umas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Παλαιό Φάληρο (Αττική). Έχει γράψει 282 μηνύματα.
:rofl: :rofl:


Χωρίς παρεξήγηση L0uk0umas αλλά δεν μπορούσα να αντισταθώ. :redface:

:hehe::hehe::hehe:

Το έκανα copy paste απο το επίσημο site δεν το είχα προσέξει! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_fairygirl_

Διακεκριμένο μέλος

Η Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταφραστής/Διερμηνέας και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 7,789 μηνύματα.
Εγώ έχω αυτό
και ενα ροζουλι που δε βρίσκω εικόνα. :redface:Πιο πολύ χρησιμοποιούσα το παραπάνω βέβαια αλλά λέω να τα πετάξω και τα δύο. :P
O λόγος που μία εβδομάδα δεν μπορούσα να βάλω φακούς.:)
Πολύ τα αγαπάω τα ξεβαφτικά της Loreal εκτός από το λαδάκι που απλά προσκυνάω.
:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερινύς

Τιμώμενο Μέλος

Η Ερινύς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Παιδίατρος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 17,739 μηνύματα.
Κοριτσάρες, έχω λιπαρό δέρμα και ψάχνω καθαριστικό προσώπου. Ούτε σπυράκια έχω, ούτε μαύρα στίγματα ούτε μακιγιάζ χρησιμοποιώ.
Τι έχετε να μου προτείνετε? Μην είναι πολύ ακριβό (πάνω από 10 ευρώ). :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

*Serena*

Τιμώμενο Μέλος

Η Raven αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Χορογράφος και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 5,992 μηνύματα.
Κοριτσάρες, έχω λιπαρό δέρμα και ψάχνω καθαριστικό προσώπου. Ούτε σπυράκια έχω, ούτε μαύρα στίγματα ούτε μακιγιάζ χρησιμοποιώ.
Τι έχετε να μου προτείνετε? Μην είναι πολύ ακριβό (πάνω από 10 ευρώ). :redface:

Εγώ έχω μείνει ικανοποιημένη από τα castalia dermopur και απιβιτα τη σειρα με το κίτρο. Απλά από όσο θυμάμαι και τα δύο κάνουν γύρω στα 15 ευρώ αλλά τα περισσότερα που έχω ψάξει τόσο κάνουν περίπου. Απο ονλαιν φαρμακεία έχει και προσφορές-δωρακια οπότε συμφέρει πιστεύω. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 712911

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Εγώ έχω μείνει ικανοποιημένη από τα castalia dermopur και απιβιτα τη σειρα με το κίτρο. Απλά από όσο θυμάμαι και τα δύο κάνουν γύρω στα 15 ευρώ αλλά τα περισσότερα που έχω ψάξει τόσο κάνουν περίπου. Απο ονλαιν φαρμακεία έχει και προσφορές-δωρακια οπότε συμφέρει πιστεύω. :)

Το dermopur δεν είναι η σειρά για ακνεϊκά δέρματα; Αν ναι, γιατί να πάρει κάτι τέτοιο από την στιγμή που δεν έχει ακμή; Ισως της ξεράνει την επιδερμίδα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

*Serena*

Τιμώμενο Μέλος

Η Raven αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Χορογράφος και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 5,992 μηνύματα.
Το dermopur δεν είναι η σειρά για ακνεϊκά δέρματα; Αν ναι, γιατί να πάρει κάτι τέτοιο από την στιγμή που δεν έχει ακμή; Ισως της ξεράνει την επιδερμίδα...

Μπορεί να έχεις δίκιο επαρασύρθειν. :redface: δε νομίζω να ξεραίνει πάντως... έχω σπυράκια ανάλογα με τα κέφια και τη μηνιαία επίσκεψη :P και δεν έχω παρατηρήσει κάτι τέτοιο με κανένα από τα δύο. Αντίθετα ρύθμιση του σμίγματος που προκαλεί τη λιπαρότητα κάνουν και με το παραπάνω. Γενικά θέλει λίγο ψάξιμο και ρίσκο μέχρι να δεις τι σου ταιριάζει. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anonyme

Δραστήριο μέλος

Η Anonyme αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταφραστής/Διερμηνέας. Έχει γράψει 645 μηνύματα.
Κοριτσάρες, έχω λιπαρό δέρμα και ψάχνω καθαριστικό προσώπου. Ούτε σπυράκια έχω, ούτε μαύρα στίγματα ούτε μακιγιάζ χρησιμοποιώ.
Τι έχετε να μου προτείνετε? Μην είναι πολύ ακριβό (πάνω από 10 ευρώ). :redface:

Εγώ έχω μείνει ικανοποιημένη από τα castalia dermopur και απιβιτα τη σειρα με το κίτρο. Απλά από όσο θυμάμαι και τα δύο κάνουν γύρω στα 15 ευρώ αλλά τα περισσότερα που έχω ψάξει τόσο κάνουν περίπου. Απο ονλαιν φαρμακεία έχει και προσφορές-δωρακια οπότε συμφέρει πιστεύω. :)

Εμένα της castalia δεν μ'άρεσε καθόλου η μυρωδιά, μου φαινόταν πολύ "φαρμακευτική". Της apivita η σειρά με το κίτρο μετά από ένα χρονικό διάστημα με "τράβαγε" και μου έκανε ερεθισμούς. :( Εγώ από Αpivita θα πρότεινα αυτό με την ελιά και τη λεβάντα για πιο ελαφρύ. Επίσης στο δικό μου δέρμα εξαιρετικός αποδείχθηκε αυτός ο αφρός από Avène (προσωπικά προτιμώ τους αφρούς).

Ερινύς είσαι σίγουρη πως έχεις λιπαρό δέρμα; Επειδή αναφέρεις πως δεν έχεις καθόλου σπυράκια/στίγματα. Κι εγώ χρόνια ολόκληρα πίστευα πως είναι λιπαρή η επιδερμίδα μου και τελικά αφ'ενός δεν έπινα αρκετό νερό κι αφ'ετέρου αποδείχθηκε ευαίσθητη/μεικτή με λιπαρότητα μόνο στο Τ (το συνειδητοποίησα μετά από σταθερή και μακροχρόνια χρήση προϊόντων για λιπαρό δέρμα, τόσο καθαριστικά όσο και ενυδατικές, που δεν μου ταίριαζαν με τίποτα!). Τα προϊόντα για λιπαρές επιδερμίδες είναι για πραγματικά λιπαρές! Μήπως είσαι κανονική/μεικτή; Μήπως δεν πίνεις αρκετό νεράκι; :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top