Η γνώμη σας για το ΚΚΕ και την ΚΝΕ

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Ναι, όμως πρέπει να έχουν την συναίνεση όλων των φοιτητών για να κάνουν κάτι τέτοιο.

Ποιοι είναι αυτοί για να μου στερήσουν το δικαίωμα να κάνω μάθημα? Θα κάνουν την κινητοποίηση τους σε βάρος μου? Ας κάνουν κινητοποίηση όσοι θέλουν, όχι να αποτρέπουν τους άλλους από το να κάνουν μάθημα.

Ζητώ όσοι διαφωνούν μαζί μου και το εκφράζουν με αρνητικές ψήφους, να μου πουν την άποψη τους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mittenwald

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Mittenwald αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 58 ετών, επαγγέλεται Καθηγητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 812 μηνύματα.
Να προσθέσω ότι τα έγγραφα με τη διαταγή του Στάλιν και την προτροπή του Μπέρια για τη σφαγή στο Κατύν, είναι πλαστά.
Απλά, τα αποδέχεται όλος ο κόσμος πλην των κομμουνιστών, διότι όλος ο κόσμος είναι αντι-κομμουνιστές.

Για το Golodomor, έχω γράψει σε άλλο νήμα.
Και η βασική αντιδιαστολή, όπως ανέφερα, προέρχεται από τον αντίστοιχο Λιακόπουλο της Ρωσσίας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DarthFederer

Διάσημο μέλος

Ο DarthFederer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,281 μηνύματα.
Έχω διαβάσει μαλακίες και μαλακίες αλλά η δική σου άφησε ιστορία. Όχι όταν υπερψηφίζει το 98% των στελεχών-μελών ενός κόμματος τις θέσεις θα πρέπει να υποστηριχθεί η άποψη του 2%. Μιλάς λες και το ΚΚΕ αποτελείται από τίποτα σχολιαρόπαιδα που τους είπαν οι 10-15 από πάνω να ψηφίσουν ότι τους πλασάρουν και αυτοί απλά συμφώνησαν. Ποιοί σκατά είναι οι εκσυγχρονιστές και ποιες είναι οι θέσεις τους (μιας και φαίνεται να τα ξέρεις από μέσα τα πράγματα αφού τα περιγράφεις με τόση σιγουριά); <<Τα ειπαν μεταξυ τους, τα συμφωνησαν και εκαναν και μια ψηφοφορια να χαμε να λεγαμε>> σοβαρά τώρα την παλεύεις; Σε εκλιπαρώ κάτσε και σκέψου τι έγραψες. Και όχι το 98% δεν είναι δημοκρατικό ποσοστό, είναι πραξικοματικό! Αν είναι δυνατόν να επικρατεί σε ψήφισμα η άποψη της συντριπτικής πλειοψηφίας!

Υ.Γ. El Salazar αν και το κείμενό σου αποτελεί τη διαστρέβλωση την ίδια όσων έγραψα και είναι γεμάτο με αντικομμουνιστικές ανακρίβειες θα σου απαντήσω αύριο ή μεθαύριο.

Εκσυγχρονιστες ηταν στελεχη που ηθελαν το ΚΚΕ να ξεκολλησει απο το σταλινικο μουχλιασμενο παρελθον και να ερθει σε επαφη με την κοινωνια αλλα προφανως οι παροπιδες που φοραει η ηγεσια και εξακολουθει τα αναμασαει τις ιδιες σαπισμενες αναχρονιστικες ιδεες δν την αφηνουν να δει παραεξω. Και ρε παλικαρι, σε ενα κομμα ειναι ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΟ να υπαρχουν διαφωνιες. Αλλωστε αυτος δν ειναι μηπως και ο λογος του συνεδριου? Τα μελη ενος κομματος συγκεντρωνονται για να συζητησουν και να καθορισουν μια νεα στρατηγικη ισως, να ανασχεδιασουν τα πλανα τους. Το συνεδριο του ΚΚΕ ηταν μια αποθεωση της ιδιας αθλιας πολιτικης του κομματος που το εφερε στο 4% στις εκλογες. Βαλατε και για αρχηγο τον ορθιο Βουδα που στις ομιλιες αλλαζει μονο την ημερομηνια και λεει ακριβως τα ιδια πραγματα που ελεγε η Αλεκαρα 22 χρονια. Μπραβο, Μπραβο:worship: Ουτε τα παιδια των κουμουνιστων δεν ψηφιζουν πλεον ΚΚΕ, και αυτα Τσιπρα ψηφιζουν. Ξερεις ποιοι ηγετες ειχαν τετοια ποσοστα? Ολα τα καλοπαιδα, ο Σταλιν, ο Καστρο, ο Τσαουτσεσκου, ολοι αυτοι που εχετε αφισες στο δωματιο σας. Ο συγχρονος κομμουνισμος και ο υπαρκτος σοσιαλισμος ειναι ο βιασμος μιας ωραιας θεωριας οπως ακριβως ειναι και ο Χριστιανισμος. Πηρατε μια θεωρια και τη φερατε στα μετρα σας. Για πες μας ρε αρχηγε, πως βοηθησε το κομμα του λαου τον κοσμο σε αυτη τη δυσκολη περιοδο? Μοιρασε τροφιμα? Υποστηριξε φτωχους? Βοηθησε ανεργους? Γιατι εγω το μονο που ειδα ειναι οτι ουτε στις πορειες του υπολοιπου κοσμου δν κατεβαινε μαζι το ΚΚΕ, επαιρνε το ΠΑΜΕ και πηγαινε χωρια. Το ΚΚΕ το μονο που κανει ειναι να κλεινει κανα λιμανι και να μαζευει αλλοδαπους με ανταλλαγμα ενα φραπε κι ενα σαντουιτς για να γεμιζουν τις πορειες του.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

unπαικτable

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο unπαικτable αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 963 μηνύματα.
Για πες μας ρε αρχηγε, πως βοηθησε το κομμα του λαου τον κοσμο σε αυτη τη δυσκολη περιοδο? Μοιρασε τροφιμα? Υποστηριξε φτωχους? Βοηθησε ανεργους?

Λογικο να μην τα κανει ολα αυτα που αναφερεις αφου με αυτον τον τροπο δν λυνεις τον προβλημα, αντιθετα το διαιωνιζεις προσπαθοντας να το μπαλωσεις ανεπιτυχως. Εφοσον αυτος δεν ειναι ο λογος που υπαρχει αυτη η κριση, αλλα αυτα ειναι τα συμπτωματα...ειναι ανοφελο να διορθωσεις το προβλημα καταπολεμοντας το αποτελεσμα.

Διευκρινηση: Σταθηκα σε αυτο το σημειο γιατι στα αλλα δεν μπορω να σου παντησω καθως δεν ειμαι και μεγαλος φαν του κομματος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Λογικο να μην τα κανει ολα αυτα που αναφερεις αφου με αυτον τον τροπο δν λυνεις τον προβλημα, αντιθετα το διαιωνιζεις προσπαθοντας να το μπαλωσεις ανεπιτυχως. Εφοσον αυτος δεν ειναι ο λογος που υπαρχει αυτη η κριση, αλλα αυτα ειναι τα συμπτωματα...ειναι ανοφελο να διορθωσεις το προβλημα καταπολεμοντας το αποτελεσμα.

Ε, ούτε τον τρόπο με τον οποίο θα λύσουμε το πρόβλημα δεν λένε.

Btw, ακόμα να μου απαντήσουν με τι δικαίωμα κλείνουν τις σχολές και αποτρέπουν από τους φοιτητές να κάνουν μάθημα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

borat

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 15,323 μηνύματα.
Να προσθέσω ότι τα έγγραφα με τη διαταγή του Στάλιν και την προτροπή του Μπέρια για τη σφαγή στο Κατύν, είναι πλαστά.
Απλά, τα αποδέχεται όλος ο κόσμος πλην των κομμουνιστών, διότι όλος ο κόσμος είναι αντι-κομμουνιστές.

Για το Golodomor, έχω γράψει σε άλλο νήμα.
Και η βασική αντιδιαστολή, όπως ανέφερα, προέρχεται από τον αντίστοιχο Λιακόπουλο της Ρωσσίας.

Τέσπαλολ που λέει και ο συναγωνιστής μου,
η γνώμη μου για το Κ.Κ.Ε. και τη Κ.Ν.Ε. είναι μία.
Έχει τη πλάκα της.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

jjoohhnn

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο jjoohhnn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 264 μηνύματα.
Εκσυγχρονιστες ηταν στελεχη που ηθελαν το ΚΚΕ να ξεκολλησει απο το σταλινικο μουχλιασμενο παρελθον και να ερθει σε επαφη με την κοινωνια αλλα προφανως οι παροπιδες που φοραει η ηγεσια και εξακολουθει τα αναμασαει τις ιδιες σαπισμενες αναχρονιστικες ιδεες δν την αφηνουν να δει παραεξω. Και ρε παλικαρι, σε ενα κομμα ειναι ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΟ να υπαρχουν διαφωνιες. Αλλωστε αυτος δν ειναι μηπως και ο λογος του συνεδριου? Τα μελη ενος κομματος συγκεντρωνονται για να συζητησουν και να καθορισουν μια νεα στρατηγικη ισως, να ανασχεδιασουν τα πλανα τους. Το συνεδριο του ΚΚΕ ηταν μια αποθεωση της ιδιας αθλιας πολιτικης του κομματος που το εφερε στο 4% στις εκλογες. Βαλατε και για αρχηγο τον ορθιο Βουδα που στις ομιλιες αλλαζει μονο την ημερομηνια και λεει ακριβως τα ιδια πραγματα που ελεγε η Αλεκαρα 22 χρονια. Μπραβο, Μπραβο:worship: Ουτε τα παιδια των κουμουνιστων δεν ψηφιζουν πλεον ΚΚΕ, και αυτα Τσιπρα ψηφιζουν. Ξερεις ποιοι ηγετες ειχαν τετοια ποσοστα? Ολα τα καλοπαιδα, ο Σταλιν, ο Καστρο, ο Τσαουτσεσκου, ολοι αυτοι που εχετε αφισες στο δωματιο σας. Ο συγχρονος κομμουνισμος και ο υπαρκτος σοσιαλισμος ειναι ο βιασμος μιας ωραιας θεωριας οπως ακριβως ειναι και ο Χριστιανισμος. Πηρατε μια θεωρια και τη φερατε στα μετρα σας. Για πες μας ρε αρχηγε, πως βοηθησε το κομμα του λαου τον κοσμο σε αυτη τη δυσκολη περιοδο? Μοιρασε τροφιμα? Υποστηριξε φτωχους? Βοηθησε ανεργους? Γιατι εγω το μονο που ειδα ειναι οτι ουτε στις πορειες του υπολοιπου κοσμου δν κατεβαινε μαζι το ΚΚΕ, επαιρνε το ΠΑΜΕ και πηγαινε χωρια. Το ΚΚΕ το μονο που κανει ειναι να κλεινει κανα λιμανι και να μαζευει αλλοδαπους με ανταλλαγμα ενα φραπε κι ενα σαντουιτς για να γεμιζουν τις πορειες του.
1. Αυτοί οι εκσυγχρονιστές έχουν τραβήξει κατά ΣΥΡΙΖΑ μεριά. Είναι μάλιστα τόσο εκσυγχρονιστές που που τους χάνεις που τους βρίσκεις όλο αγκαλιές και φιλιά με το ΣΕΒ και τους λοιπούς καταπιεσμένους είναι.
2. Κανείς δεν είπε ότι δεν υπήρξαν διαφωνίες στο συνέδριο. Για αυτό άλλωστε και οι αρχικές θέσεις, τις οποίες και υποθέτω ότι δεν έχεις μπει καν στον κόπο να κάνεις μια ανάγνωση, βελτιώθηκαν και άλλαξαν σε κάποια σημεία.
3. Αυτή η άθλια πολιτική του κόμματος είναι που λέει ότι πρέπει ο λαός να είναι στην εξουσία, πράγμα το οποίο μπορεί να επιτευχθεί μόνο εάν η εργατική τάξη, η φτωχή αγροτιά, οι τσακισμένοι από τα μονοπώλια αυτοαπασχολούμενοι και τα σύμμαχα λαικά στρώματα σηκώσουν κεφάλι απέναντι στους εκμεταλλευτές τους. Τόσο άθλια είναι αυτή η πολιτική που λέει ότι οι σχέσεις παραγωγής πρέπει να αλλάξουν και από καπιταλιστικές να γίνουν κοινωνικές. Τόσο άθλια είναι αυτή η πολιτική που λέει ότι τον 21ο αιώνα η επιστήμη θα πρέπει να είναι στην υπηρεσία του λαού και των αναγκών του. Τόσο άθλια είναι αυτή η πολιτική που λέει ότι η υγεία και η παιδεία δεν είναι εμπορεύματα αλλά κοινωνικό αγαθό και πως για να γίνουν κοινωνικό αγαθό θα πρέπει να κάνει κουμάντο στην οικονομία αυτός που παράγει όλον αυτό τον πλούτο που μια κάστα ανθρώπων κατέχει σήμερα. Ευτυχώς που υπάρχουν και όλα τα υπόλοιπα αστικά, σοσιαλδημοκρατικά, ρεφορμιστικά κτλ., που είναι γεμάτα εκσυγχρονιστές, να μη χαράζουν στρατηγική με σκοπό την επίτευξη όων των παραπάνω αλλά να προτιμούν τη διαχείριση ενός σάπιου εκμεταλλευτικού συστήματος.
4. Παλικάρι μου καλό επικοινωνούμε; Στο συνέδριο δε ψηφίζει μόνο η ηγεσία, ψηφίζει ΌΛΗ η βάση δηλαδή ΌΛΕΣ οι κομματικές οργανώσεις βάσης. Το 98% δεν είναι αποτέλεσμα ψηφοφορίας μιας ηγεσίας αλλά μιας ολόκληρης βάσης. Αλλά προφανώς αυτή η βάση να υποθέσω ότι θεωρείς πως αποτελείται από τίποτα σχολιαρόπαιδα που ψηφίζουν ότι τους πουν.
5. Περί <<βιασμού μιας ωραίας θεωρίας>> στο χωριό μου λένε <<όσα δεν πιάνει η αλεπού τα κάνει κρεμαστάρια>>. Αυτή τη θεωρία εμείς τη λέμε Μαρξισμό-Λενινισμό και πρόκειται για κοινωνική επιστήμη. Εξήγησέ μου λίγο μιας και λογικά θα έχεις διαβάσει πάνω από ένα βιβλίο σχετικά με αυτή τη θεωρία που το ΚΚΕ βιάζει σε ποιό σημείο του προγράμματός του επιτελείται τέτοιος βιασμός;
6.<<Για πες μας ρε αρχηγε, πως βοηθησε το κομμα του λαου τον κοσμο σε αυτη τη δυσκολη περιοδο? Μοιρασε τροφιμα? Υποστηριξε φτωχους? Βοηθησε ανεργους? Γιατι εγω το μονο που ειδα ειναι οτι ουτε στις πορειες του υπολοιπου κοσμου δν κατεβαινε μαζι το ΚΚΕ, επαιρνε το ΠΑΜΕ και πηγαινε χωρια. Το ΚΚΕ το μονο που κανει ειναι να κλεινει κανα λιμανι και να μαζευει αλλοδαπους με ανταλλαγμα ενα φραπε κι ενα σαντουιτς για να γεμιζουν τις πορειες του.>> Στο παραπάνω αίσχος εγώ πως να απαντήσω ήρεμα μου εξηγείς ρε ανενημέρωτε αρχηγέ; Πρώτα πρώτα τράβα ψάξε τις δράσεις αλληλεγγύης του ΠΑΜΕ με μοίρασμα τροφίμων από σωματεία. Από εκεί και πέρα αρχηγέ μου με ξεπουλημένες ηγεσίες στις πορείες δεν κατεβαίνουμε και όπως αναφέρθηκε και πιο πάνω δεν επιδιώκουμε να ανακυκλώσουμε το πρόβλημα αλλά να το λύσουμε. Για αυτό το λόγο λέμε σε όλους όσουν τσακίζονται από αυτήν την πολιτική ότι είναι καιρός να σηκώσουν κεφάλι, να γυρίσουν την πλάτη τους στα ξεπουλημένα σωματεία και στα κόμματα της πλουτοκρατίας και να γράψουν τις σελίδες της δικής τους ένδοξης ιστορίας.

Να προσθέσω ότι τα έγγραφα με τη διαταγή του Στάλιν και την προτροπή του Μπέρια για τη σφαγή στο Κατύν, είναι πλαστά.
Απλά, τα αποδέχεται όλος ο κόσμος πλην των κομμουνιστών, διότι όλος ο κόσμος είναι αντι-κομμουνιστές.

Για το Golodomor, έχω γράψει σε άλλο νήμα.
Και η βασική αντιδιαστολή, όπως ανέφερα, προέρχεται από τον αντίστοιχο Λιακόπουλο της Ρωσσίας.
Η ΕΕ προβάλει ως κύριο ιδεολόγημά της τη θεωρία των άκρων και την εξίσωση του αγαπημένου σου φασισμού-ναζισμού με το σοσιαλισμό-κομμουνισμό. Ναι η ΕΕ είναι αντικομμουνιστική, και αναφέρομαι στην ΕΕ γιατί μάλλον αυτήν μαζί με άλλες ιμπεριαλιστικές συμμαχίες εννοείς όταν μιλάς για όλο τον κόσμο. Και εκτός αυτού, να υποθέσω ότι επειδή όλοι οι υπόλοιποι έλεγαν πως ο ήλιος γυρίζει γύρω από τη γη ο γαλιλαίος είχε άδικο;
Για τον και καλά λιακόπουλο θα ήθελα μια πηγή αν δε σου κάνει κόπο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

parafernalia

Περιβόητο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,796 μηνύματα.
Είναι ο Περισσός, ηλίθιε - Τέλος η στήλη του Μπογιόπουλου από το ΡΙΖΟΣΠΑΣΤΗ...και έπεται συνέχεια...

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νωεύς

Τιμώμενο Μέλος

Ο Ιάσων αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Άγιο Πνεύμα (Σέρρες). Έχει γράψει 5,713 μηνύματα.

porleri

Νεοφερμένος

Ο porleri αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
ΚΚΕ να ξέρεις όμως ότι έμεις δεν ξεχνάμε... Από Βάρκιζες και Πολυτεχνεία μέχρι δεκέμβρηδες του 08 και εκπαιδευτικούς...
Μια ζωή προδοσίες....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

totentanz

Νεοφερμένος

Ο totentanz αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 105 μηνύματα.
δογματικοί μέχρι αηδίας και σταλινικοί. αλλά έχουν πλάκα, μας διασκεδάζουν δηλαδή. εγώ δε θα τους ήθελα εκτός βουλής, δεν θα είχα με κάτι να γελάω. έχουν και έναν σταθερό πυρήνα του 6% άλλωστε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 875331

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΕλευθεριⒶκος

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο ΕλευθεριⒶκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 392 μηνύματα.
Το ΚΚΕ τσιρακι του συστηματος πλεον. Η ΚΝΕ προσπαθει να το αλλαξει αυτο, αλλα ειναι αργα. Καλα παιδια με ονειρα και ιδεες, αλλα θα καταληξουν οπως και προκατοχοι τους. Ή στην αφανεια ή ενα με το συστημα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ανθοπώλης

Νεοφερμένος

Ο Ανθοπώλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 112 μηνύματα.

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,548 μηνύματα.

Δεν σε λέω

Νεοφερμένος

Ο Δεν σε λέω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 28 μηνύματα.
Οι περισσότεροι είναι μόνο στα λόγια. Όλοι οι κουμουνιστες και οι κκ-εδες του φορουμ θα πούνε καλά λόγια γι αυτούς,οι υπόλοιποι δεν θα πουν καλά λόγια γι αυτούς.
Η δικιά μου η γνωμη ειναι οτι ειναι μια απάτη και τα 2. Ολοι οι "συγχρονοι" κουμουνιστες ειναι πουλημενοι και ειναι κατά του έθνους τους(ητε ελληνες ητε ξενοι). Ολοι στρέφονται προς το συστημα,όσο αντισυστημικοι και ας λενε οτι ειναι.
Δες Ρωσους κουμουνιστες. Ειναι πραγματικοι πατριωτες,αγαπανε τη πατριδα τους και την θρησκεια τους. Ειναι εναντιας των δυτικων,της ΕΕ και του ΝΑΤΟ,οπως θα επρεπε κανονικα να ειναι καθε κουμουνιστης,ακομα και ελληνας.
Οι κκεδες παρακαλάνε για ψήφους ακόμα και στην δευτεροβάθμια εκπαίδευση,γι αυτό στήνονται κάθε τόσο εξω απο τα σχολεία και μοιράζουν "επαναστατικα" φυλλαδια. Επίσης εχουνε "καταλαβει" ολα τα πανεπιστήμια γι αυτό είναι έτσι όπως είναι τα ελληνικα πανεπιστημια....
Δες φωτο:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ace of Spades

Νεοφερμένος

Η Ace of Spades αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 114 μηνύματα.
Εντωμεταξυ εγω δεν εχω αποφασισει ακομα ποιος μισει περισσοτερο τον αλλο: οι αναρχικοι τους κουκουεδες ή οι κουκουεδες τους αναρχικους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 648211

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.

Νηματολάγνος

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Νηματολάγνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών και επαγγέλεται Συγγραφέας. Έχει γράψει 338 μηνύματα.
Μετα την ανεγερση μνημειων του ΚΚΕ στην Γυαρο και στην Μακρονησο, μενει τωρα οι Περσες να κανουν ανεγερση μνημειων στον Μαραθωνα και στις Πλαταιες.
 

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 17,298 μηνύματα.
Δόξα και τιμή στο Κ Κ Ε
ουδέν σχόλιον.

Στο μεταξύ εσύ φίλε Choco είσαι που χθες είχες συμφωνήσει μαζί μου ότι δεν είναι καλό να κομματικοποιούμαστε και να προσκολλόμαστε τυφλά σε πολιτικά κόμματα αλλά να έχουμε αντικειμενική κρίση για τα πάντα και μου γράφεις εδώ, Ζήτω το ΚΚΕ. Σοβαρά τώρα;
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top