Αντωνάκης-Γιωργάκης: Βρείτε τις διαφορές!

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Νευρολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
Αντωνάκης Γιωργάκης προφανώς δεν λένε τα ίδια όχι μόνο στο συγκεκριμένο βιντεάκι αλλά και γενικά.

Απλώς οι ράδιο αρβύλα είπαν αυτό που ο Chaos και οι περισσότεροι θέλετε να ακούσετε. Δεν σας νοιάζει αν το βιντεάκι των ράδιο αρβύλα ήταν καθαρή παραπληροφόρηση αλλά αφού κράζει τον δικομματισμό το επικροτείτε.

Το πρώτο σχόλιο μου ":D δε λένε τα ίδια πράγματα απλά οι μοντέρ είναι πολυ καλο" έχει 4 αρνητικές. Το σχόλιο του chaos που λέει "Όσο για το μοντάζ, σε πληροφορώ ότι τις εν λόγω δηλώσεις τις έχω ακούσει αυτούσιες κι όντως είναι ολόιδιες" το οποίο βέβαια αποδείχθηκε ότι δεν ισχύει πήρε μια θετική.

Η ίδια παραπληροφορηση σας έχει κάνει να κράζετε ΠΑΣΟΚ - ΝΔ και να σβήνετε από το μυαλό σας την προσφορά του ΠΑΣΟΚ (γιατί η ΝΔ δεν έκανε τίποτα το σπουδαίο).

Λοιπόν μην σβήνουμε τη προσφορά του ΠΑΣΟΚ (κυρίως στις κυβερνήσεις Σημίτη, Α. Παπανδρέου στην αρχή) στην Ελλάδα για μικροπολιτικά συμφέροντα. Ασφαλιστικό σύστημα, ΑΣΕΠ, ΚΕΠ, συλλογικές συμβάσεις εργασίας, ηλεκτρονική συνταγογράφιση φαρμάκων, αναβάθμιση του οδικού μας δικτύου είναι θεσμοί και εργά που οφείλουμε στο ΠΑΣΟΚ. Παρόλα αυτά ο λαός οφείλει να αντιδράσει ψηφίζοντας ένα μικρό κόμμα που θα μπει όμως στη Βουλή. Μην ψηφίζετε ανύπαρκτα κόμματα γιατί τότε δίνεται δύναμη στο δικομματισμό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Η ίδια παραπληροφορηση σας έχει κάνει να κράζετε ΠΑΣΟΚ - ΝΔ και να σβήνετε από το μυαλό σας την προσφορά του ΠΑΣΟΚ (γιατί η ΝΔ δεν έκανε τίποτα το σπουδαίο).
αα,ρε εισαι ενας πασοκας εσυ..:P

ε,,εγιναν και καλα τοσα χρονια..
απλα πρεπει να τα βλεπουμε ολα,,

και απο τη μεταπολιτευση και μετα το πασοκ κυριαρχουσε μην γελιομαστε,,η δεξια ξορκιστηκε ακομα και σαν λεξη,,οποτε η ΝΔουλα εμενε παντα σαν παρενθεση..

οποτε για τη σημερινη κατασταση του δημοσιου πχ το πασοκ εχει την πρωτη ευθυνη,,λογω 80 κλπ


παντως οντως η ευκολες καταρες σε ολους δεν εχουν και πολυ νοημα,,και οι σατιρικες εκπομπες μας γλυφουν τα μυαλα,,βασικα για διασκεδαση,,γιατι οι ωμες αληθειες θα πονουσαν και δεν θα αρεσαν και πολυ..

και μιλαω για ολους μας..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrStrangelove

Περιβόητο μέλος

Ο DrStrangelove αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 5,311 μηνύματα.
γιατι?

πραγματικα:hmm:(εμενα σαν φατσα μου φαινεται καθαρος χαρακτηρας,,ισως βγαζει μια στριμαδα λογω μυτης,,αλλα κακια οπως ο βενιζελος πχ με τιποτα..ή πονηρια του σκουληκιου οπως ο γλοιωδης Σημιτης..)

Πες μου τι άνθρωπος είσαι, να σου πω τι πολιτικός θα γίνεις. 'Οποτε τον άκουσα να μιλάει στη βουλή δεν μου έκανε κανένα κλικ, ψεύτικες χειρονομίες και επιτηδευμένη ένταση βρίσκω και πολύ καλό παιδί για να είναι αληθινό. Είναι από αυτά τα κωλόπαιδα τα δεξιά που ήταν στο Πανεπιστήμιο στις οργανώσεις, πλουσιόπαιδο και πολύ συντηρητικούρα ως άνθρωπος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
χαχα...απίστευτο. ρε συ μήπως μαμούν και την ίδια γκόμενα; :hehe:

Το ότι έχουν και το ίδιο ζώδιο, πού το πας;:P
Δίδυμοι both.... καταλαβαίνεις.... :mind ξινίζει μούρη:
:laugh:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrStrangelove

Περιβόητο μέλος

Ο DrStrangelove αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 5,311 μηνύματα.
Yπάρχει και άλλο δίδυμο Αντωνάκης - Γιωργάκης που δείχνει πιο πολλά επί της ουσίας. Ποιός αντιγράφει ποιόν δεν ξέρω.

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,964 μηνύματα.
Όσο για το μοντάζ, σε πληροφορώ ότι τις εν λόγω δηλώσεις τις έχω ακούσει αυτούσιες κι όντως είναι ολόιδιες.

Εμμ, δεν είναι ίδιες.

Θα είναι κατα πάσα πιθανότητα ίδιες όμως οι πράξεις άμα βγει ο Σαμαράς στις επόμενες εκλογές.

Σου υπενθυμίζω ότι ο αγαπημένος μας Τζέφρυ, με μία και μόνο κίνηση, έκανε ρουά ματ στον Αντωνάκη και τον έκανε να χοροπηδά σαν το κατσίκι, σύροντάς τον τελικά στην επάρατη συγκυβέρνηση.

Το θέμα είναι πολιτικοοικονομικό πλέον, και πάντα είναι. Δεν ξέρεις αν το έκανε για τον Αντωνάκη, για τη Μέρκελ, για το Χάουλα, για το e-steki κλπ. Εγω βλέποντάς το από τη σκοπιά της επιστήμης μου λέω ότι ενδεχόμενο όχι σε δημοψήφισμα θα διέλυε το Ευρώ, θα μας έστελνε στη γούρνα της χέστρας και θα ενεργοποιούνταν τα CDS, και όσοι τα έχουν θα γίνονταν πλούσιοι σε μια νύχτα (όχι ότι δεν είναι ήδη, γιατί τα CDS δεν είναι για μένα και για σένα, αλλά για τσέπες τέρατα). Από κει και πέρα ας πλάσει όποιος θέλει ότι πρόθεση θέλει για το Γιωργάκη. Μόνο εκείνος ξέρει γιατί το πρότεινε. Οι υπόλοιποι απλά μαντεύουμε και συζητάμε.

Πάει τώρα, τον διώξαμε το Γιωργάκη όμως. Ξεσπαθώσαμε όλα τα νεύρα μας για τα λάθη μιας ολόκληρης γενιάς και μιας σάπιας 40ετίας, σε ένα πρόσωπο. Έφυγε. Καταφέραμε κάτι; Αλλάξαμε κάτι; Ακόμα σκατά είμαστε... Μήπως δεν έφταιγε μόνο ο Γιωργάκης αλλά πολλά περισσότερα, και κυρίως εμείς;


Η ίδια παραπληροφορηση σας έχει κάνει να κράζετε ΠΑΣΟΚ - ΝΔ και να σβήνετε από το μυαλό σας την προσφορά του ΠΑΣΟΚ (γιατί η ΝΔ δεν έκανε τίποτα το σπουδαίο).

Λοιπόν μην σβήνουμε τη προσφορά του ΠΑΣΟΚ (κυρίως στις κυβερνήσεις Σημίτη, Α. Παπανδρέου στην αρχή) στην Ελλάδα για μικροπολιτικά συμφέροντα. Ασφαλιστικό σύστημα, ΑΣΕΠ, ΚΕΠ, συλλογικές συμβάσεις εργασίας, ηλεκτρονική συνταγογράφιση φαρμάκων, αναβάθμιση του οδικού μας δικτύου είναι θεσμοί και εργά που οφείλουμε στο ΠΑΣΟΚ.

Άστο, μη το παλεύεις, κανα 7% θα πάρει το ΠΑΣΟΚ φέτος, σε βλέπω να πηγαίνεις με το σπαθί σου για δουλειά, οπότε άσε το κύρηγμα...

αα,ρε εισαι ενας πασοκας εσυ..:P

Αυτός πρασινοφρουρός κι εσύ δεξιοκέρβερος. Να σας πάρω και τους δυο και ν αρχίσω να σας πετάω τον ένα πάνω στον άλλο να ακούσουμε τι ήχο θα κάνετε και τι χρώμα θα βγάλετε τόσο βαμμένοι που είστε.:P

Ακόμα σα λαός δεν έχουμε βάλει μυαλό να τους πετάξουμε έξω όλους. Στη θάλασσα. Θα έλεγα σα τα σκυλιά, αλλά θα είναι ασέβεια για τα σκυλιά η οποιαδήποτε παρομοίωση με τους διαβρωμένους της πολιτικής.

Ακόμα και σ' αυτό το φόρουμ να δεί κανείς, μπορώ (χωρίς να πω ονόματα, γιατί δεν επιτρέπεται ούτε και μου αρέσει να δείχνω) ήδη να σκεφτώ 3-4 ακροδεξιούς καραμπάμ ΛΑΟΣιτες που δε γουστάρουν το νεοδημοκράτικο κέντρο αλλά φοβούμενοι μην ξαναβγεί κανα ΠΑΣΟΚ τρέχουν στην υπεράσπιση της ΝΔ μη τους χαλάσουν τον ασπίλωτο Αντώνη και 5-6 ακροαριστερούς που την έχουν δει επανάσταση χωρίς να έχουν συμμετάσχει κατ' ουσίαν σε καμία. Επίσης ξέρω ποιοί είναι δηλωμένοι ΝΔ και ποιοί πεντακάθαροι ΠΑΣΟΚοι.

Και το κακό δεν είναι ότι αυτοί κι εγώ μαζί, είπαμε όσα είπαμε σ' αυτό το φόρουμ. Καλώς ή κακώς ειπώθηκαν και είναι δικαίωμα του καθενός. Το κακό είναι ότι μερικοί, μετά τα όσα έγιναν την τελευταία 2ετία, συνεχίζουν να τα λένε...

Μη μιλήσω για το άλλο που δεν το αγγίζει κανείς... Θέλω Προεδρική Δημοκρατία τώρα με συμβούλιο 12 αντιπροσώπων από κάτω, να ξέρουμε συγκεκριμένα ποιός θα κάνει τη μαλακία από δω και μπρός, κι όχι 300 επαγγελματίες πολιτικούς να παίρνουνε μισθούλη. Και για να επανέλθω στον πρόεδρο, ή θα κάνει δουλειά ο Πρόεδρος της Δημοκρατίας (Προεδρική αντί Προεδρευομένης) ή να πάψει να πληρώνεται. Διακοσμητικά δεν πληρώνω ούτε για το σπίτι μου, πόσο μάλλον για το πολίτευμα της χώρας που ζω.

Και έρχεται η ακόμα μεγαλύτερη ερώτηση: Για πόσο ακόμα θα συζητάμε και θα το φιλοσοφούμε το θέμα; Εμείς συζητάμε κι αυτοί ανταλλάσουν καρέκλες στην κυβέρνηση. Δηλαδή τι θέλουμε τώρα; Να βρούμε ότι δεν υπάρχουν διαφορές; Δεν υπάρχουν, το ξέρουμε. Παρακάτω....


Τέσπα. Πάω να διαβάσω το μάθημά μου... Έχω κι ένα μέλλον να υπερασπιστώ, με τίμιο τρόπο, κι όχι να γλύφω κώλους πολιτικών να με διορίσουν...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,964 μηνύματα.
Και έρχεται η ακόμα μεγαλύτερη ερώτηση: Για πόσο ακόμα θα συζητάμε και θα το φιλοσοφούμε το θέμα; Εμείς συζητάμε κι αυτοί ανταλλάσουν καρέκλες στην κυβέρνηση. Δηλαδή τι θέλουμε τώρα; Να βρούμε ότι δεν υπάρχουν διαφορές; Δεν υπάρχουν, το ξέρουμε. Παρακάτω....


Τέσπα. Πάω να διαβάσω το μάθημά μου... Έχω κι ένα μέλλον να υπερασπιστώ, με τίμιο τρόπο, κι όχι να γλύφω κώλους πολιτικών να με διορίσουν...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νωεύς

Τιμώμενο Μέλος

Ο Ιάσων αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Άγιο Πνεύμα (Σέρρες). Έχει γράψει 5,713 μηνύματα.
χαχα...απίστευτο. ρε συ μήπως μαμούν και την ίδια γκόμενα; :hehe:

:hmm::hmm::hmm:: "Μαμούν";

:P:P:P: Δε μου φαίνεται...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Αυτός πρασινοφρουρός κι εσύ δεξιοκέρβερος.

μπα,,στα λογια ναι

αλλα δημοσιος υπαλληλος δεν ειμαι ουτε διορισμενος πουθενα,,και ουτε θελω το δημοσιο
αν με πιανεις για τη συγκριση

ιδεολογικα πιστευω κατι,,αλλα ουτε σε κομμα γραφομαι,,ουτε σε συγκενρωση εννοειται πηγαινω ποτε

αν θες με πιστευεις βεβαια..:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Νευρολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
Αυτός πρασινοφρουρός κι εσύ δεξιοκέρβερος. Να σας πάρω και τους δυο και ν αρχίσω να σας πετάω τον ένα πάνω στον άλλο να ακούσουμε τι ήχο θα κάνετε και τι χρώμα θα βγάλετε τόσο βαμμένοι που είστε.:P
Δεν είμαι πρασινοφρουρός ούτε γραμμένος στο κόμμα. Όταν είσαι πρόβατο και πιστεύεις ότι σου πετάνε τα ΜΜΕ δεν φταίω εγώ. Ένα μεγάλο ποσοστό των δικαιωμάτων που προσπαθούν να υπερασπιστούν οι εργαζόμενοι τώρα τα έχει δώσει το ΠΑΣΟΚ στον λαό. Ο Α. Παπανδρέου έφυγε από την εξουσία ουσιαστικά το 1989 (μετά ήταν γέρος και έκανες σαχλαμάρες) και ο Σημίτης το 2004. Από τότε μέχρι να πάμε στο ΔΝΤ μεσολάβησαν κάποια χρόνια και κακές πολιτικές.

Και κάτι άλλο. Επειδή δεν αγνοώ τη προσφορά του ΠΑΣΟΚ στο παρελθόν δεν σημαίνει ότι θα ψηφίσω ΠΑΣΟΚ στις ερχόμενες εκλογές. Σε άλλα thread είμαι κατά του ΠΑΣΟΚ όπως αυτό του Εφραίμ.



μπα,,στα λογια ναι

αλλα δημοσιος υπαλληλος δεν ειμαι ουτε διορισμενος πουθενα,,και ουτε θελω το δημοσιο
αν με πιανεις για τη συγκριση

ιδεολογικα πιστευω κατι,,αλλα ουτε σε κομμα γραφομαι,,ουτε σε συγκενρωση εννοειται πηγαινω ποτε

αν θες με πιστευεις βεβαια..:P
Τι διαφορά έχει αυτό που είπες με αυτό που είπε ο Πάγκαλος για τους δημοσίους υπαλλήλους τον οποίο συνεχώς βρίζεις ρατσιστικά;

Σου ξαναλέω οι νοσηλευτές στο ΕΣΥ διορίζονται μέσω ΑΣΕΠ επομένως δεν με διόρισε κανένας. Τον διορισμό μου τον οφείλω στο ΠΑΣΟΚ όχι επειδή με διόρισε αλλά γιατί αυτό δημιούργησε αυτό το θεσμό. Να φανταστείς έχω τόσα πολλά μέσα που όταν πέρασα ιατρική στην Πάτρα δεν μου δίνανε μετάθεση για εκεί και αναγκαστικά παραιτήθηκα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Σου ξαναλέω οι νοσηλευτές στο ΕΣΥ διορίζονται μέσω ΑΣΕΠ επομένως δεν με διόρισε κανένας.
καλα αφου το λες σε πιστευω;)

και μενα η αδελφη μου φιλολογος μεσω ασεπ ειναι..

Πάγκαλος για τους δημοσίους υπαλλήλους τον οποίο συνεχώς βρίζεις ρατσιστικά;

τον βριζω γιατι φταινε γιαυτον ολοι οι αλλοι εκτος απο τον ιδιον..

και ειναι φασιστας στη νοοτροπια..

λεει διαρκως μισες αληθειες βγαζοντας τον εαυτο του απεξω,,και αφου στην πραξη σαν υπουργος εχει αποδειχθει κοτα,,με πολυ λιπος..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,964 μηνύματα.
Όταν είσαι πρόβατο και πιστεύεις ότι σου πετάνε τα ΜΜΕ δεν φταίω εγώ.

Είπε ο γάιδαρος τον πετεινό κεφάλα. Εγώ την τηλεόρασή μου την έχω κλείσει για να μην ακούω τις μαλακίες τους εδώ και καιρό.

Ένα μεγάλο ποσοστό των δικαιωμάτων που προσπαθούν να υπερασπιστούν οι εργαζόμενοι τώρα τα έχει δώσει το ΠΑΣΟΚ στον λαό.

Με Α' ποιότητος κόλλυβα κάνω κι εγώ κηδεία άμα μου τάξουνε μετά να πηδήξω την παπαδιά για τα επόμενα 40 χρόνια...


Ο Α. Παπανδρέου έφυγε από την εξουσία ουσιαστικά το 1989 (μετά ήταν γέρος και έκανες σαχλαμάρες) και ο Σημίτης το 2004. Από τότε μέχρι να πάμε στο ΔΝΤ μεσολάβησαν κάποια χρόνια και κακές πολιτικές.

Φόκο παραληρείς και έχω την αίσθηση ότι πρέπει να αποχωρήσεις από τη συζήτηση γιατί τα πόστ θα πηδήξουν έξω από το θέμα από τα χαχανητά...

38 χρόνια μεταπολίτευσης εκ των οποίων εσείς είχατε πάνω από τα μισά την εξουσία και ξαφνικά έρχεσαι και μου λες αρλούμπες του τύπου:

1. "Ο Ανδρέας ήταν γέρος από το 89 και μετά και έκανε σαχλαμάρες"

Ο Α.Π. ήταν ένας απίστευτα επικοινωνιακός πολιτικός που μπορούσε να σε κάνει να πιστέψεις ότι το άσπρο είναι μαύρο και τούμπαλιν. (τον είχε τον λαό για πλάκα, που μάσαγαν όλοι το χόρτο της "αλλαγής"). Εντούτοις δεν κυβερνούσε μόνος του. Κυβερνούσε αυτός, οι Υπουργοί του, κλπ κλπ κλπ. ΚΑΙ όλο το πράσινο κράτος από κάτω.

Αν έκανε σαχλαμάρες όπως λες, να μη γινόταν πρωθυπουργός πάλι. Ας καθόταν με τη γυναίκα του στο σπίτι του. Αλλά βλέπεις είναι γλυκιά η εξουσία, την οποία κράτησε ΜΕΧΡΙ ΤΟ 1996.

2. "κάποια χρόνια και κακές πολιτικές"

Πες το... Σου φταίει η ΝΔ. Και σε ποιόν δε φταίει βέβαια, αλλά σε σένα φταίει μόνο αυτή, άντε κι ο Γιωργάκης επειδή δε μπορείς να μας βγάλεις τρελούς...

Παράτα με ρε Φόκο, τη δημιουργική Λογιστική του Σημίτη για να μπούμε στο Ευρώ θα ξεχάσουμε τώρα; Το ΧΑΑ του 1999 που φώναζαν όλοι 7 χιλιάδες μονάδες κι αντί για 7 πήραμε τα τρία μαζί με το μακρύτερο εις 7πλούν;

Και κάτι άλλο. Επειδή δεν αγνοώ τη προσφορά του ΠΑΣΟΚ στο παρελθόν δεν σημαίνει ότι θα ψηφίσω ΠΑΣΟΚ στις ερχόμενες εκλογές. Σε άλλα thread είμαι κατά του ΠΑΣΟΚ όπως αυτό του Εφραίμ.

Το έχεις ψηφίσει παλιότερα όμως. Είσαι συνένοχος. Όπως συνένοχος είμαι κι εγω που χω ψηφίσει άλλα κόμματα. (εκ των 6 μεγαλύτερων)


Τον διορισμό μου τον οφείλω στο ΠΑΣΟΚ όχι επειδή με διόρισε αλλά γιατί αυτό δημιούργησε αυτό το θεσμό. Να φανταστείς έχω τόσα πολλά μέσα που όταν πέρασα ιατρική στην Πάτρα δεν μου δίνανε μετάθεση για εκεί και αναγκαστικά παραιτήθηκα.

Και τι θα πρέπει να κάνουμε τώρα; Να σου δώσουμε συγχαρητήρια που δεν έβαλες βύσμα; Αυτό θα έπρεπε να είναι ο κανόνας όχι η εξαίρεση. Ο καθένας χτίζει την εικόνα του από αυτά που κάνει μόνος του, όχι άλλοι γι αυτόν.

Και το διορισμό σου δεν τον οφείλεις σε κανένα ΠΑΣΟΚ και σε καμία ΝΔ. Εσύ τελείωσες τη σχολή σου, εσύ διορίστηκες μέσω ΑΣΕΠ, εσύ δούλεψες...

Βέβαια εδώ είναι το άξιο της απορίας:

Εσύ ήθελες να πας να γίνεις γιατρός. Παραιτήθηκες; Πρόβλημά σου. Γιατί το συζητάμε ακόμα;

Χαμπάριασέ το: Τα κόμματα κυβερνούν γιατί είναι υποχρεωμένα να προσφέρουν στο λαό, κι όχι να τον γαμάνε. Δε μπορείς να λες ευχαριστώ σε κάποιο κόμμα επειδή έκανε το αυτονόητο. Ποιός είναι το πρόβατο τώρα, μπε;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Νευρολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
Είπε ο γάιδαρος τον πετεινό κεφάλα. Εγώ την τηλεόρασή μου την έχω κλείσει για να μην ακούω τις μαλακίες τους εδώ και καιρό.
Πες μου ένα τηλεοπτικό κανάλι που να λέει θετικά λόγια για το ΠΑΣΟΚ.
1. "Ο Ανδρέας ήταν γέρος από το 89 και μετά και έκανε σαχλαμάρες"

Ο Α.Π. ήταν ένας απίστευτα επικοινωνιακός πολιτικός που μπορούσε να σε κάνει να πιστέψεις ότι το άσπρο είναι μαύρο και τούμπαλιν. (τον είχε τον λαό για πλάκα, που μάσαγαν όλοι το χόρτο της "αλλαγής"). Εντούτοις δεν κυβερνούσε μόνος του. Κυβερνούσε αυτός, οι Υπουργοί του, κλπ κλπ κλπ. ΚΑΙ όλο το πράσινο κράτος από κάτω.

Αν έκανε σαχλαμάρες όπως λες, να μη γινόταν πρωθυπουργός πάλι. Ας καθόταν με τη γυναίκα του στο σπίτι του. Αλλά βλέπεις είναι γλυκιά η εξουσία, την οποία κράτησε ΜΕΧΡΙ ΤΟ 1996.
O A. Παπανδρέου τη δεύτερη θητεία του έκανε σαχλαμάρες αλλά ξεχνάς κάτι. Ο λαός τον επέλεξε. Ευτυχώς τον διαδέχτηκε ο Σημίτης που έκανε έργο και μέσα και έξω από τα σύνορα.
2. "κάποια χρόνια και κακές πολιτικές"

Πες το... Σου φταίει η ΝΔ. Και σε ποιόν δε φταίει βέβαια, αλλά σε σένα φταίει μόνο αυτή, άντε κι ο Γιωργάκης επειδή δε μπορείς να μας βγάλεις τρελούς...
Δεν είπα ότι φταίει μόνο η ΝΔ αλλά δεν θα το βάλω στο ίδιο τσουβάλι με το ΠΑΣΟΚ. Ούτε θα βάλω στο ίδιο τσουβάλι τον Σημίτη και τον Γ. Παπανδρέου με τον Καραμανλή τον ανηψιό, που από το πουθενά έγινε πρωθυπουργός. Το 2009 είχαμε να επιλέξουμε μεταξύ του Καραμανλή και του Παπανδρέου. Με τις τότε συγγυρίες δεν μετανιώνω που ψήφισα ΠΑΣΟΚ.


Παράτα με ρε Φόκο, τη δημιουργική Λογιστική του Σημίτη για να μπούμε στο Ευρώ θα ξεχάσουμε τώρα; Το ΧΑΑ του 1999 που φώναζαν όλοι 7 χιλιάδες μονάδες κι αντί για 7 πήραμε τα τρία μαζί με το μακρύτερο εις 7πλούν;
Κοίτα για το Χρηματιστήριο υπεύθυνοι είναι οι καλανάρχες και τα ΜΜΕ και όχι ο Σημίτης.

Το έχεις ψηφίσει παλιότερα όμως. Είσαι συνένοχος. Όπως συνένοχος είμαι κι εγω που χω ψηφίσει άλλα κόμματα. (εκ των 6 μεγαλύτερων)
Εστω ότι δεν ψήφιζα ΠΑΣΟΚ στις προηγούμενες εκλογές. Πάλι θα έβγαινε το ΠΑΣΟΚ θα έβγαινε και πάλι τις ίδιες έδρες με αυτοδυναμία θα είχε. Συνεπώς δεν είμαι συνένοχος. Επίσης πρέπει να σέβεσαι την απόφαση της πλειοψηφίας του ελληνικού λαού που έκανε τον κόπο και πήγε στο εκλογικό του τμήμα και ψήφισε.





Και τι θα πρέπει να κάνουμε τώρα; Να σου δώσουμε συγχαρητήρια που δεν έβαλες βύσμα; Αυτό θα έπρεπε να είναι ο κανόνας όχι η εξαίρεση. Ο καθένας χτίζει την εικόνα του από αυτά που κάνει μόνος του, όχι άλλοι γι αυτόν.
Δεν έβαλα γιατί δεν είχα βύσμα. Αν είχα βύσμα θα έβαζα.

Και το διορισμό σου δεν τον οφείλεις σε κανένα ΠΑΣΟΚ και σε καμία ΝΔ. Εσύ τελείωσες τη σχολή σου, εσύ διορίστηκες μέσω ΑΣΕΠ, εσύ δούλεψες...

Βέβαια εδώ είναι το άξιο της απορίας:

Εσύ ήθελες να πας να γίνεις γιατρός. Παραιτήθηκες; Πρόβλημά σου. Γιατί το συζητάμε ακόμα;
Aπάντησα στον Άγγελο που άφησε υπονοούμενα για την ηθικότητα του διορισμού μου, δεν πήγαινε για σένα αυτό το μέρος της απάντησης.
Χαμπάριασέ το: Τα κόμματα κυβερνούν γιατί είναι υποχρεωμένα να προσφέρουν στο λαό, κι όχι να τον γαμάνε. Δε μπορείς να λες ευχαριστώ σε κάποιο κόμμα επειδή έκανε το αυτονόητο. Ποιός είναι το πρόβατο τώρα, μπε;
[/quote]
Δεν κυβερνούν τα κόμματα κυβερνούν οι αγορές και οι οίκοι αξιολόγησης. Ξεχνάς ότι ο σημερινός πρωθυπουργός δεν είναι εκλεγμένος από το λαό και είναι τραπεζίτης; Επίσης δεν απορείς να καταλάβεις ότι μόλις έφυγε ο εκλεγμένος πρωθυπουργός από τη θέση του οι μαζικές πορείες έγιναν άμαζες, οι καταλήψεις στα πανεπιστήμια σταμάτησαν και οι αγανακτισμένοι εξαφανίστηκαν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DreamStealer

Δραστήριο μέλος

Ο DreamStealer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 50 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 745 μηνύματα.
το σχεδιο τρομοκρατησης που εχει βρει το νεο κυβερνητικο επιτελειο, φαινεται οτι σε εστω και λιγους πιανει τοπο.
Βγαινουν και λενε οτι αν δεν αποδεχτει η ελλαδα τα οσα ζηταει η τροικα (την πληρη φτωχοποιηση δηλαδη) θα χρεωκοπησει η χωρα και θα βγει εκτος ευρω - Ε.Ε.
Πουλανε παραμυθιια για μικρα παιδια φυσικα.
Γιατι το σχεδιο εχει να κανει μονο με την φτωχοποιηση και μονο.
Αν συμφερε την Γερμανια να πεταχτει η ελλαδα εκτος ευρω θα ειχε κανει ηδη και σαφως με τα μεχρι στιγμης δεδομενα δεν παιζει τετοιο σεναριο.

Στις 20 μαρτιου θα πρεπει να πληρωθουν 18 δις ευρω σε ομολογα.
Θα πληρωθουν? μπορει και οχι μπορει και ναι....
Το σιγουρο ειναι οτι καποια στιγμη θα βαφτισουν την ελλαδα σε καθεστως ελεγχομενης χρεωκοπιας και θα παμε ετσι.....

Στο μεταξυ τις επομενες ημερες θα αρχισει η προεκλογικη περιοδος και τα 3 κομματα θα αρχισουν να λενε τα δικα τους οτι σωσανε την χωρα απο την καταστροφη.
Το οτι η πεινα και η φτωχια θα ενταχτει στη καθημερινοτητα αρκετων, θα ειναι μια λεπτομερια ελαχιστης σημασιας.

Απορω αν καποιος θα πιστεψει εστω και λεξη απο τετοια ηλιθια προπαγανδα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

rootbreaker

Τυχερό μέλος 2014

Η rootbreaker αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών και μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 700 μηνύματα.
Πολυ ανουσια συζητηση για να σπαταλατε φαια ουσια και να κουραζετε τα δαχτυλα σας.
Εξυπηρετουν την ιδια πολιτικη,που θελει το λαο υπευθυνο για την κριση και ερμαιο των αποφασεων των κομματων τους.
Τα κομματα τους υπηρετουν των ευρωμονοδρομο,δεν αμφισβητουν την εξουσια των μονοπωλιων,ενω ο λαος στεναζει για να κερδοφορουν ολο και περισσοτερο αυτοι και η αστικη ταξη στο συνολο της.
Επιπλεον,ξεφυγετε απο τα προσωπα.Οποιος και να ηταν,το ιδιο θα εκανε,αυτα που κανουν ειναι η πολιτικη τους,ειναι ο τροπος που πρεπει να λειτουργησουν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top